UFO - Video

Shko poshtė

UFO - Video

Mesazh  Admin prej 29.06.08 11:37Edituar pėr herė tė fundit nga Explorer nė 04.04.10 17:16, edituar 1 herė gjithsej

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UFO - Video

Mesazh  Neo prej 23.08.09 22:38

Autopsia e alieneve : Fakt apo krijim?

Ne nje dokumentar me titullin: "Roswee: Sekrete dhe takime", Jonathan Frakes shpjegon, "Gjate viteve te kaluara jane zbuluar apo kane dale ne drite foto dhe video klips te imazheve aktuale te alieneve.

"Cdo gje filloi perreth 50 vjet me pare kur u duk nga qielli ne Nju Meksiko dicka qe po binte. (Mbase nje satelit, mbase ndonje copeze e vogel nga E.T. Keto gjera jane te lehta per te konfuzuar njeri tjetrin).

Por ne ate kohe asnje foto nuk arriti te identifikonte se cfare ishte ajo qe ra nga qielli.

Filmimet u shfaqen rreth 2 vjet me pare ne "Autopsia e alieneve: Fakt apo krijim?" nje program i Fox-it. Sic duket, dicka shkoi keq ne ate emision.

Pse erdhi ne planetin tone?" u shpreh ai, duke raportuar se teknikisht kjo gje ishte evezive, ku njerezit ishin kurioze dhe me perqendrim shihnin filmimin bardh e zi, nje filmim i vitit 1947, ku njerezit ne ate filmin hoqen lekuren rreth syve te alienit, sikur po qeronin nje ulli.

Renia e kesaj anije u vu re per here te pare nga Jesse Marcel Jr, nje femije i vogel, biri i nje oficeri, do te zgjonte te atin nga gjumi per t'i treguar renien e nje sendi te cuditshem.

(Video me poshte eshte ajo per te cilin po flasim)[...] Qe prej asaj kohe, misteri i 'zbulimit te alieneve' ka rrembyer vemendjen e te gjitheve. Ka shume vend per skepticizem, e besime te pavlera qe luhen ne kete 'loje'.

E rendesishme eshte se vija mes shkences dhe krijimit ishte ne konflikt me kete 'zbavitje' te re qe lindi nga autopsia. Raporti tregoi se shenjat e alieneve ishin te verteta ne perplasjet e tyre. Subjekti i ktij raporti do te transmetohej ne fund te Korrikut. [...]

Por ende mbeten ne 'fuqi' pyetje si "A ka vertet jete ne planete te tjera? Ku mund te jete ky qyteterim, nese ekziston? [..] "Ju jeni nje komandant i luftes nukleare, nje kolonel i forcave te US me akses ne shume sekrete te sigurta te shtetit amerikan, dhe ju besoni ne fluturimin e anijeve kozmike?" iu drejtua Hockenberry nje prej x- komandanteve te US force.

Ka shume mesazhe sekrete ne keto programe, por te gjitha keto vijne nga bota jone. Megjithate, ndonese keto jane sekrete shume te rendesishme, ato nuk arrijne te vijne ne 'veshin tone' jo me pak se pa kaluar 'trauma e fuqishme'. [..]

Marre nga New York Times
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UFO - Video

Mesazh  Jon prej 03.09.09 0:25

Anomali te filmuara nga Nasa

Nje permbledhje e shkelqyer pamjesh te marra nga arkivat e saj.

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Interviste me 1 ALIEN

Mesazh  Gabriel prej 05.09.09 21:46

Ne kete video jepet intervista e bere me nje ALIEN te vertete dhe ky filmim thuhet te jete marre nga zona 51 ( Area 51 ).
Pati nje perplasje per shkak te ndonje defekti te anijes se tyre kozmike, ku njeri prej alieneve vdiq ( ku ju nenshtrua dhe nje autopsie ) ndersa tjetri shpetoi.
Shume mendojne se video eshte e vertete, disa te tjere mendojne se eshte nje fallcifikim. Ky filmim i ekzaminuar nga shume ekspert MONTAZHESH si dhe punonjes te specializuar te Hollivudit prap se prap shtron te njejten pyetje:
Eshte apo jo e vertete ?


avatar
Gabriel

Angelic Spirit

106


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UFO - Video

Mesazh  Estilen prej 28.10.09 11:17

Behen te besuesheme  fakte te tilla,me gjithe enigmat e veta.....
Ata qe thuhet se kane me shume fakte e prova, si ata te zones 51 ne Nevada, flasin shkarazi os nuk flasin fare, keshtu qe shume te tjere ngelen peng te hamendesimeve.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UFO - Video

Mesazh  Estilen prej 17.11.09 12:02

Me gjithe analizat e njepasnjeshme nga montazhiere te studiove nga me prestigjoze,perseri disa nga pamjet e kesaj vidioje ngelen pa nje pergjigje....a jane reale apo dhe plastifikimi e montazhimi i nje pamje jo reale te behet reale......a po dhe ato pamje qe ne te vertete jane reale....tymi i mjegullnajes ka mbuluar koshiencen tone e cdo gje na krijon imazhe fallso.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ufologjia

Mesazh  Fisnik Gojani prej 01.12.09 19:30

Une parashtroi pytjen a thua si do te jete kontakti i pare me ufot , ēfar do te ndodh , mos ata jane shume armiqesor, mund te na shfarosin apo ndoshta jane te mire, kjo pytje shume me intereson dhe kam deshire te marre ndoj mendim te ndokujt, edhe nje une mendoj se ata ata ndoshta kane sjell jete ne toke, kjo qe thashe bazohet ne dokumentaret qe i kam pare.Kjo esht nje ēeshtje qe te gjithve ju intereson por do te vij dita kur do te ndodh me siguri.
avatar
Fisnik Gojani

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UFO - Video

Mesazh  Admin prej 25.01.10 12:11

UFO fotografuara nga viti 1870 - 2008


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UFO - Video

Mesazh  Admin prej 25.01.10 12:18

Sekretet me medha nga NASA

Filmimet jane bere nga NASA, ku na tregohet qe atmosfera jone nuk eshte e zbrazet ashtu sikur ne besojme.Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UFO - Video

Mesazh  Gabriel prej 25.01.10 18:32

Explorer shkruajti:Sekretet me medha nga NASA

Filmimet jane bere nga NASA, ku na tregohet qe atmosfera jone nuk eshte e zbrazet ashtu sikur ne besojme.

Mjaft interesante, ato i bie te jene objekte fluturuese te pa identifikuara.
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

106


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UFO - Video

Mesazh  Estilen prej 25.03.10 12:59

Nje vidio shume interesante.
Sipas specialisteve nuk eshte aspak montim elektronik,por nje vidio shume reale dhe shume tronditese.
Disku fluturues ka ardh ne nje lartesi 7-8m ka bere nje vezhgim,gjate nje levizje te ngadalte,pastaj eshte larguar me nje shpejtesi marramendese,20.000km/ora.
Shiheni vidion deri ne fund.Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UFO - Video

Mesazh  Estilen prej 27.03.10 11:03

Pamje reale gjate rrezimit te nje U.F.O.


Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UFO - Video

Mesazh  Neo prej 29.04.10 8:30

Ufo-t dhe teknologjia naziste

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Te rejat e fundit nga zona 51

Mesazh  Estilen prej 28.05.10 14:00

Filmuar nga nje kamer e fshehte.


Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ZGJOHUNI

Mesazh  Lapsi prej 11.06.11 12:35

avatar
Lapsi

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UFO - Video

Mesazh  Jon prej 19.06.11 0:29

Alien Gri i filmuar nga KGB

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UFO - Video

Mesazh  maqomaqo3 prej 19.06.11 1:52

ineresante por skishte shume pasterti vidjoja.kjo e ufove gri me duket si montim mua ,ndersa ajo e incidentit ne nevada ,pra autopsia e alienit them se 80% eshte e vertet ,nuk duket aspak si montazh .nuk do me dukeshe cudi aspak nese neser ruset ose amerikaner deklaronin publikisht se kan kontaktuar me aliene dhe kan maredhenie me ta ,po skane treguar sepse njerezimi ishte i papregatitur.gjith ato disqe ne qiellin e tokes ,te pakten 50% e tyre jane ufo,pjesa tjeter mbetet te jene banore te nentokes dhe ndonje ide tjeter mund te jete e spiuneve amerikane me shpikje identike si ajo e roswell
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: UFO - Video

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi