Brazil - UFO

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ufo ne Brazil

Mesazh  Estilen prej 02.03.11 21:28


Filmohet nje Ufo mbi Brazil.


Shperndarja e fundit nje filmi me UFO nė qiellin e Brazilit eshte bere keto dy dite. Stacionet lokale TV kanė transmetuar videon amatore nė tė cilėn shfaqet njė objekt i paidentifikuar ne njė re. Objekti i dyshuar mbetet i dukshėm pėr njė minutė dhe mė pas zhduket me njė shperthim tė dritės. Pamjet e marra me cilėsi tė ulėt e bėn tė vėshtirė pėr tė kuptuar nėse ky ėshtė njė mashtrim ose njė tjetėr vizite e tė huajve.Estilen

976


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Brazil - UFO

Mesazh  Jon prej 26.07.11 20:15

Brazili hutohet, banorėt shohin njė UFO


Sao Paolo, 26 Korrik 2011 – Janė hutuar shumė banorėt e provincės Embu nė Sao Paolo tė Brazilit pasi kanė parė objekt tė paidentifikuar qė i ka zhytur nė mendime.

Ka qenė nata e 23-24 korrikut, dy ditė mė parė kur sikundėr folėn shumė dėshmitarė dhe raportoi media vendase, njė objekt i shndritshėm i paparė ndonjėherė, qėndroi pėr disa minuta nė qiellin e zonės dhe mė pas u zhduk.

Mė poshtė gjeni njė video amatore si dhe njė videokronikė tė televizionit vendas:

VIDEO AMATORE:

avatar
Jon

1265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Brazll - UFO

Mesazh  Estilen prej 04.10.11 16:27


Nje disk fluturues i shoqėruar nga avionė luftarakė F15

A ėshtė kjo video e vėrtetė? Dėshmitari pohon ai ishte duke bėrė njė shėtitje nėpėr nje pyll,prane bregut te njė lumi (vend qe ende nuk ėshte identifikuar ...) dėgjoi njė zhurmė shurdhuese, pas tė cilės ai pa dy aeroplanė luftarakė (ndoshta F15)qė shoqėronin njė disk fluturues, i cili duket se ka njė dritė qė pulson.

Debati ėshtė i hapur gjithadnej neper faqet e webit, por pėrtej ēdo imazhi,pyetja qe shtrohet,a eshte e vėrtetė kjo video..?. Pėr mua kjo video eshte nje sajese e krijuar me software CGI. Tani sejcili tė gjykojė.Estilen

976


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Vizita e Ufo-ve

Mesazh  Estilen prej 21.10.11 20:29Sėrish vizitė e UFO-ve!Nė Brazil ėshtė njė vend i cili vizitohet shpesh prej jashtėtokėsorėve dhe ku shkencėtaret amerikanė kėrkojnė tė vėrtetėn. Pikėrisht nė kėtė vend njė grua regjistroi njė video mė 20 Shtator 2011, ku shihet njė objekt i cili duket si pjatė fluturuese duke qėndruar pezull nė qiell.

Gjykimi i kėsaj videoje ėshtė i shumanshėm, disa mendojnė se ky ėshtė mashtrim, tė tjerėt janė tė sigurt se kjo ėshtė edhe njė dėshmi e pranisė jashtėtokėsore nė Tokė.

Entuziasti i pėrjetshėm i UFO-ve, Michael Cohen dėshmoi edhe njė herė se jashtėtokėsorėt vizitojnė Tokėn dhe po shohin nėse jemi gati pėr tė na shpėtuar nga planeti ynė.

Nė kėtė mes bėn pjesė edhe Cohen i cili beson se “vėllezėrit tanė nga njė galaktikė tjetėr”, siē i quan ai, po pėrcjellin me shumė kujdes qeniet njerėzore dhe po vėrtetojnė nėse jemi tė gatshėm pėr tė na shpėtuar.

Cohen thotė se jashtėtokėsorėt do tė na lirojnė nga lakmia, korporatat, politika dhe religjioni, faktorė qė sipas mendimit tė tij po e shkatėrrojnė njerėzimin.

Estilen

976


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Brazil - UFO

Mesazh  Berti69 prej 21.06.13 21:04

Njė UFO nė qiellin e Sao Paulo-s gjatė demonstratave

avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


499


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Brazil - UFO

Mesazh  Luli prej 01.02.15 13:43

Fluturimi UFO-s nė Brazil shokon shkencėtarėtstronomė nga mbarė bota janė tronditur pas shfaqjes sė njė videoje ku shihet rėnia e nė disku fluturues nė Brazil.

Kjo ėshtė ndoshta videoja mė e qartė e fluturimit tė njė UFO-je qė ėshtė parė ndonjėherė.

Objekti fluturues ėshtė parė nė Argjentinė dhe nė Brazil ku dhe ėshtė filmuar.

“Ishte pak a shumė si rėnia e njė meteori. Kishte formėn e njė disku dhe po fluturonte i mbuluar nga flakėt”, tha njė rezident nė Brazil.

Ekspertėt kanė rėnė dakord njėzėri se ajo nuk ėshtė njė kometė apo meteor, por gjithsesi janė treguar tė rezervuar.

Kjo video ka ngritur nė maksimum idenė se UFO-t ekzistojnė dhe nuk mund tė mohohet deri nė njė provė tė kundėrt.

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

967


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DISKO

Mesazh  drtn74 prej 01.02.15 19:52

KAQ SHUME TE PERPARUAR NE TEKNOLOGJI DHE NUK ARRIJNE TE LEVIZIN PA FIKUR ATO DRITA QE TE KUJTOJNE DRITAT E DISKOVE NE VITET 80.MASHTRIME TE TRASHA PER TE TERHEQUR VEMEDJEN E NJEREZVE NGA PROBLEMET ...
avatar
drtn74

Quajme koincidence paaftesine tone per te shpjeguar lidhjen e ngjarjeve.
(Jorge Luis Borges)

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Brazil - UFO

Mesazh  Berti69 prej 20.10.15 20:59

Piramida fluturuese aliene shfaqet nė BrazilNjė mjet fluturues nė formė piramide dhe me ngjyrė tė bronztė, ashtu si tek filmi fantashkencor, “Stargate”, u filmua mbi qiellin e Sao Paolos nė Brazil duke ngjallur frikėn e njė pushtimi alien tė Tokės.

Por, para se fshiheni nė strehėzat e fundit tė botės, ndoshta duhet tė njiheni me faktin se filmimi ėshtė kryer mė 14 qershor tė kėtij viti…tė paktėn sipas “UFO Sightings Daily”.

Pra, nėse vėrtet po ndodh njė pushtim i Tokės, alienėt po luajnė fort.

Nė fakt, imazhet pretendohet se janė kapur me njė kamera Nikon P600 tė afruar 60 herė, qė do tė thotė se objekti fluturues nė formė piramide nuk ėshtė mė shumė se madhėsia e njė gici.

Scott Waring, nga UFO Sightings Daily thotė qė kėto vizita tė alienėve me piramida fluturuese, edhe gjigante, janė tė zakonshme. Ai shton se njė objekt i ngjashėm u filmua nė Pelotas, po nė Brazil, mė 5 tetor tė 1996.

“Madje piloti fluturoi pėr disa kohė pėrreth piramidės fluturuese, nė majė tė sė cilės qėndronin objekte tė tjera mė tė vogla fluturuese”, thotė ai nė kanalin e vet nė Youtube.

avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


499


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi