Filmohet rrembimi nga Alienet

Shko poshtė

Filmohet rrembimi nga Alienet

Mesazh  Estilen prej 04.11.11 14:26


Rrembim nga alienet,i filmuar nga nje aparat infra te kuqeFotografi amator Jeff Norris, i cili sapo ishte kthyer nga Iraku, arriti tė bėjė njė foto infra tė kuqe njė Alien qė rrėmbeu tė dashurėn e tij Jenna, nga banesa e tyre.

Norris thotė se ai dhe Jenna ishin nė gjumė nė shtrat,dhe u befasuan kur Alieni u shfaq nė kėmbėt e krevatit.I tronditur nga skena qė u paraqit, Norris thote se ai nuk mund tė lėvizte dhe fliste.

Alieni mori Jennen dhe filloi tė ecė ngadalė drejt derės. Norris u ngrit dhe duke u pėrpjekur pėr tė shkuar pas tė tij ėshtė mbėrthyer nga njė lloj "fushe te forte" dhe pėr kėtė arsye nuk mund tė lėvizte, sikur te ishte i paralizuar.

Pastaj ai ra pėr tokė dhe me mundim arrin te marre pajisjet e tij, njė kamerė per fotografime natėn dhe arrit tė kap imazhin unik, Alienin me tė dashurėn e tij.

"Ai dukej i qetė dhe ishte me tė dashurėn time nė krahėt e tij, por kur kam fotografuar skenėn, unė kam qenė nė gjendje, isha shumė i shqetėsuar dhe vrapova jashtė shtėpisė."
Nga ky moment Norris nuk e ka parė tė dashurėn e tij pėr tre ditė.

Autoritetet e Fe Sante-s kanė dėrguar njė ekip tė posaēėm nė vend pėr tė hetuar situaten,te drejtuara nga Capiteni Dr John Malley i Komitetit te OKB-sė pėr ''Projektin e studimit Inteligjent'' i cili ka shqyrtuar foton qė Norris kishte kapur.

Dr. Malley thote per TV se: "Ne kemi bėrė teste dhe analiza nė repartin e fotografisė nė OKB dhe kėto teste kanė konfirmuar autenticitetin e fotove pa shenja tė manipulimit Ne atėherė zyrtarisht, deklaruam se ;-Eshte rasti i pare qė tregon njė rrėmbim nga qenie te paindentifikuara. "

O'Malley vazhdoi duke thėnė se Alieni ishte njė "Zeebin." Zeebinet janė pjesė e njė prej shumė racave Jashtėtokėsore qė janė duke bėrė njė pushtim nė vazhdim, i cili ka filluar tetorin e kaluar dhe qe do tė vazhdojė deri nė dhjetor 2015.

Dr Malley thote se Zeebinet, vijnė nga planeti Xixuc dhe u ulen shpesh nė planetin tonė, duke bere udhėtime pėr muaj te tere. Ai thote se qytetarėt e huaj nga planeti Gootan do tė mbėrrijė nė Toke ne nėntor 2011 - dhe duket se mund tė jenė armiqėsor."Ne kemi lėshuar ​​njė kod vjollcė pėr tė gjitha vendet ne botės, pėr t'u pėrgatitur pėr nje invasion nga JT," tha Malley i OKB-sė.

Ehhh atehere pse ky fakt kurrė nuk ėshtė raportuar ne media dhe televizione? Pse ky lajm ėshtė deklaruar si njė shaka?

Malley thote: "Shumica e qeverive nė mbarė botėn kanė adoptuar politikėn e mohimit dhe tė fshehjes se ekzistences se jashtetoksoreve.

Ne nuk pajtohemi njėqind pėr qind me kėtė qasje. Ne mendojmė se qytetarėt e Tokės duhet tė pėrgatiten pėr kėtė pushtim alien..."

OKB-ja ėshtė duke ndjekur nga afėr pushtimin dhe nė ndėrkohė, familja Gomera e Norrisit, eshte nė kėrkim tė vajzės nė malet rreth Sante Fe - duke shpresuar se i huaji do ta kthej nė shtėpi tė sigurtė.

Njė konsideratė duhet tė jepet. Pėrveē nga ky rast rrėmbimi, (ndoshta njė mashtrim ..) duhet tė ishte bėrė publicitet negativ pėr praninė JashtėTokėsore.

Duke rikujtuar lajmin e anijeje kozmike gjigande, e cila do tė arrijė nė Tokė nė fund tė nėntorit 2011, e gjithė kjo mund tė jetė njė fije komploti qė na ēon pėr tė kuptuar se nė prapaskenė ka njė udheheqes ( Qeveri Globale-Illuminati), qe kane programuar me kohė nformata / dezinformata, pėr tė shpallur se per botėn e ardhshme, Alienet janė armiqte, biles shume te rrezikshem dhe te keqinje.

http://discoverynews.com


Edituar pėr herė tė fundit nga Estilen nė 04.11.11 20:10, edituar 1 herė gjithsej

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi