Nje video e ndaluar per shume kohe

Shko poshtė

Nje video e ndaluar per shume kohe

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 31.10.11 21:00

NJE VIDEO E NDALUAR PER SHUME KOHE NGA SHTETI GREK

U desh qe te nderhynin shoqatat e ndryshme shqiptare neper bote dhe qeveria e SHBA-se per te publikuar kete dokumentar i cili eshte mbajtur i fshehur per vite me radhe nga Greqia. Ky dokumentar i realizuar vite me pare, me se fundi eshte bere publik.

Ne te flitet per arvanitasit qe jetonin ne Greqi ne periudhen e Perandorise Turke, dhe qe eshte ēensuruar vazhdimisht nga shteti grek, duke heshtur mbi rendesine e krijimit te shtetit grek nga shqiptaret.

Historianet greke pranojne hapur edhe nje nga faktet e tjera qe dime shume mire: adoptimin e fustanelles shqiptare ne veshjen zyrtare te rojes presidenciale greke, qe sherben si nje shenje dallimi dhe terheqje turistike per miliona vizitore nga e gjithe bota, duke tjetersuar historine ne favor te asaj greke.avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nojre

Mesazh  nojre prej 07.11.11 19:17

ja pra kete duhet te themi dhe asnje gje me shume.
kete duhet ta shohin ata qe dalin e flasin per grekofonet ne shqiperi.
nejse s`duhet tu zeme bese Grekerve, asnjehere. gjithmone do i kemi armiqte tane natyral. all the time.
koha da e vertetoje qe ne kemi te drejte.
avatar
nojre

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi