Pregatitja per Armagedonin

Shko poshtė

Pregatitja per Armagedonin

Mesazh  Estilen prej 26.10.11 12:17Pregatitja per Armagedonin


Mė e frikshme se ēdo gjė nė kėtė material, ėshtė pėrgjigja e dates 22 tetor 2011 qe Putin i dha gjeneralėve tė lartė tė Rusisė,kur e pyetėn se ēfarė pėrgatitje duhet tė bėhen ne te ardhmen..?....dhe ai u pėrgjigj .... "Pėrgatitja pėr Armagedonin."

Ne do tė bėjmė atė(luften) me ose pa ju, SHBA kercenon Pakistanin

Armageddoni (i njohur kryesisht si beteja kundėr anti-Krishtit), sipas Biblės, ėshtė vendi i njė beteje tė gjatė,kohėt e fundit interpretohet nė mėnyra tė ndryshme si njė vend i saktė apo si nje term simbolike. Termi ėshtė pėrdorur edhe nė njė kuptim tė pėrgjithshėm pėr t'iu referuar ēdo skenari te fundit te botes.

Sipas disa interpretimeve myslimane dhe tė krishterė, Mesia do tė kthehet nė tokė dhe do tė mposhti Satanin, Antikrishtin, Djallin nė betejėn e Armagedonit.

Sipas besimit musliman, do tė jete Imam Mehdiu i cili do t'i paraprijė profetit Jezus i cili do tė luftojė bisha me njė sy tė quajtura Dexhall (Anti Krisht). Atėherė Satani do tė hidhet nė humnerė pėr 1.000 vjet, i njohur si Epoka e njėmijtė.

Pasi te lirohet nga humnera, Satani do tė mbledh Jexhuxhite dhe Mexhuxhite (popujt e dy vendeve tė veēanta) nga tė katėr anėt e dheut. Ata do tė grumbullohen rreth "tė shenjtit" ne "qytetin e dashur" (kjo i referohet Jeruzalemit). Zjarri do tė vijė nga Perėndia, nga qielli dhe do tė pėrpijė Jexhuxhite dhe Mexhuxhite pas Mijėvjeēarit.

Sipas besimit musliman, forcat pėr tė luftuar keto kafshe me nje sy do tė grumbullohen nga zona e Horasanit qė pėrbėhet nga territore tė Iranit, Pakistanit, Afganistanit dhe njė pjesė e Azisė Qendrore.

Nėse forcat anti-Krishti jane mbledhur nė Afganistan, nuk ėshtė njė rastėsi, por strategji e menduar mirė nga sionistet pėr tė marrė nė Pakistan energjinė bėrthamore tė botės muslimane dhe keshtu krjojne lehtesira pėr tė pushtuar territoret e tjera muslimane, pa asnjė frikė.

Shumica e historianėve dhe studiuesve besojnė se shtrirja e sotme e Forcave tė SHBA-s dhe NATO-s larg dhe pėrtej zonave tė tyre legjitime tė interesave, ėshtė njė shenjė per ofensive pėrfundimtare.

Vendosjen e forcave amerikane nė Afganistan, historianėt dhe studiuesit e kane parė si angazhimin pėrfundimtar pėr tė sulmuar tokat muslimane. Kjo mund tė shndėrrohej nė varreze te trupave amerikane nga ku ata kurrė nuk mund t'i shpėtojnė vdekjes.

Aktualisht, grupimi i forcave pro dhe kundėr Krishtit duket qė mund tė grumbullohen. SHBA dhe NATO nė mėnyrė tė qartė duket se janė nė anėn e Krishtit,si nje mur anėsor antikrisht me sionistėt e vėrtetė.Sionistėt janė tė njohur me adhuruesit e Satanit nė strehimet e tyre tė fshehta pėr kėtė arsye janė duke punuar pėr tė krijuar njė botė tė pafe dhe kontrollin e gjithė burimeve.

Ne ndjeshmeri te kėtyre zhvillimeve, Kryeministri rus Vladimir Putin para nisjes sė tij pėr ne Kinė, paralajmėroi gjeneralėt e tij pėr t'u pėrgatitur pėr Armageddonin.

Njė mesazh i ngjashėm u dha edhe pėr udhėheqjen kineze qė drejton Forcat ushtarake per njė gatishmėri tė lartė. Me sa duket nė tė njėjtin kontekst, Putin ka zgjidhur tė gjitha kontradiktat me Kinėn pėr tė krijuar njė unitet mė tė qartė pėr herė tė parė.

Komandanti William Guy Carr, nė librin e tij "pengje nė lojė" shkruar nė vitin 1948 deklaroi se lufta e tretė botėrore do te zhvillohet nė det pėr tė cilin grupimi ėshtė duke u pregatitur. Ai gjithashtu ka deklaruar kategorikisht se lufta e tretė botėrore do tė jetė kundėr Islamit.

Planet pėr kėtė "Lufta totale Globale" ose lufta kundėr Islamit, amerikanėt janė duke u pėrgatitur pėr ta nisur dhe shenjat e para nisen me arrestimin e nje ish agjenti amerikan nga Ministria e Sigurimit Shtetėror tė Kinės (MSS),Underwood Blackwater Bryan, i cili ėshtė kapur nga autoritetet pėr spiunazh.

Nėse dikush vėzhgon mėnyrėn se si SHBA dhe NATO po bėjnė dhe shtrijne luftėrat e tyre nė vendet muslimane dėshmon tė jetė e saktė,thote William Carr.

Ish agjenti Blackwater,ishte kontraktori global pėr CIA-n, operonte nė pothuajse tė gjitha vendet e synuara. Pakistani ėshtė infektuar me Blackwater, ata kanė deportuar nė partitė politike shumė etnike nė Karaēi, qytetin port tė Pakistanit. Po ashtu edhe Balochistani ėshtė bėrė gjithashtu njė vatėr ku forcat secesioniste janė duke u binjakezuar nga CIA, MI6, Mossad dhe RAW.Ashtu sic besohet,tani Shtetet e Bashkuara kane nisur edhe luftėn biologjike nė Pakistan.

Nė leximin e situatės qė vjen nga planet e Shteteve tė Bashkuara pėr Luftėn Totale Globale, Putin kerkoi njė aleancė pėr t'u integruar te gjitha ish Republikat Sovjetike nė bashkėpunim mė tė ngushtė.

Ai ka planifikuar njė udhėtim tė jashtėzakonshme nė Kinė pėr t'u takuar me Hu, dhe urdhėroi FSB-ne (Agjencia ruse zbulimit) tė njoftojė MSS-n e Kinės per arrestimin dhe paraburgimin tė spiunit te tyre, Tun Sheniyun, i cili u arrestua vitin e kaluar,nė pėrpjekjen pėr tė vjedhur informata tė ndjeshme mbi sistemet anti-ajrore mė te fuqishėm te Rusisė.

Sot Libia ka rėnė,por se si mundet qe Libianėt tė pėrfitojne nga kjo, vetėm koha do tė tregojė, por njė gjė ėshtė e sigurt se SHBA dhe aleatėt e saj kanė formuar njė kryeurė nė Afrikė. Pėrdorimi i vazhdueshėm i trupave amerikane nė Afrikė eshtė duke u rritur,duke bere 'rrethimin' e saj,vende afrikane ku Kina ka miqesi me vendet muslimane.

Sudani ka qenė i ndarė, dhe Obama planifikon tė zėrė 'aleanca' me disa vende tė tjera si Uganden, Somaline, Marokun etj. Nė Afrikė, thotė Obama, "misioni humanitar" ėshtė pėr tė ndihmuar qeverinė e Ugandes,pas shkaterrimeve qe ka shkaktuar ushtria e rezistencės (LRA), e cila eshte shoqeruar " me dhjetėra te vrarė,ka pėrdhunuar dhe ka rrėmbyer mijėra burra, gra dhe fėmijė nė Afrikėn Qendrore ".

Po ashtu rastėsisht, Afrika ndodh tė jetė histori suksesi
gjithashtu edhe per kinezet, pra duke pase marrėdhenie me Afrikėn, Kina do qe tė jetė celesi. Libia ishte njė nga furnizuesit me tė mėdhenj tė naftės nė Kinė,por qe tani raportet kane ndryshuar.

Gadafi ishte duke u pėrpjekur pėr tė rritur fitimin e dollareve dhe te arit me Kinen,faktor qė nxiti SHBA pėr sulmin e saj nėpėrmjet njė lėvizje popullore tė manipuluar bukur dhe te mire orkestruar.

Pasi qė ėshtė mashtruan nė Libi, ku SHBA u siguruan se Rusia dhe Kina nuk do tė sulmojnė,ka mjaft kundėrshtime me atė qė u premtua. Duke ndjerė se SHBA planifikon tė sulmojė Sirinė, Rusia dhe Kina nxituan shpejtė pėr tė vėnė veton rezolutės amerikane nė Kėshillin e Sigurimit,qė tėrboi Ambasadorin i SHBA Susan Rice i cili u largua me buje nga seanca.

Dick Cheney theksoi nė vitin 1990 ne "strategjinė e mbrojtjes",se plani amerikan eshte thjesht ''te kapė momentin" dhe dėshiron tė sundojė botėn nė mėnyrė qė tė eci pėrpara,pas doktrinės Nixoniane.

Transmetuar nga UE Times, "loja e Re e Madhe" eshte duke u planifikuar nga amerikanėt,qė tek popujt tė rritet frika se tė dy,si Rusia dhe Kina gjoja pėrfshihen:

1.) Implosion te qėllimshėm ndaj SHBA-se dhe ekonomive te BE, me qėllim pėr tė shkatėrruar sistemin financiar botėror qė ka qenė nė plane te pare qė nga pėrfundimi i Luftės sė Dytė Botėrore

2.) Nisjen e njė lufte masive konvencionale ndaj SHBA dhe BE-sė mbi rajone tė Amerikės sė Veriut,mbi kontinentet afrikane dhe aziatike pėr tė pėrfshirė Lindjen e Mesme

3.) Gjatė kėsaj lufte do te perdoren tė gjithė armatimet-edhe lėshimi i qėllimshėm i agjentėve tė bio-luftės, qėllim pėr tė vrare miliona e miliarda civilėsh tė pafajshėm.

4.) Nė kulmin e kėsaj lufte SHBA-tė dhe aleatėt e saj do tė padisin per ruajtje te paqes dhe do brejne thirrje pėr njė rend tė ri botėror pėr t'u krijuar njė mėnyrė pėr tė parandaluar shkatėrrimin e pėrgjithshme tė planetit tonė.

Duke konfirmuar frikėn, njė burim i paidentifikuar nė brendesi tė Departamentit amerikan tė Mbrojtjes (DOD) paralajmėroi se regjimi Obama ishte pėrgatitur pėr njė lufte masive "tank-on-tank",dhe se forcat ushtarake amerikane janė "duke pritur diēka konvencionale, dhe tė madhe, qė vjenė nga poshtė relativisht shpejt. "

Pėr sa afėr mund tė jetė kjo lufte,..? FSB-tė ne shtetet e tyre raportojnė se kjo do tė jetė "shumė mė shpejt se sa mendohet",mbasi amerikanėt kanė para-pozicionuar nė Irak rreth 2000 tanke M1 Abrams,per betejat kryesore tė tyre, kanė para-pozicionuar njė tjetėr kontigjent prej 2,000 tankesh nė Afganistan dhe nė mes tė Lindjes sė Mesme dhe Azise,nė kėto teatro lufte,kane dislokuar dhjetėra e mijėra automjete tė tjera te blinduara. Keto dislokime duhet tė jenė njė shkak i forte tė shqetėsimit pėr Pakistanin.

Duke qenė nė luftė, Shtetet e Bashkuara mund tė arrijne nje"mobilizim tė plotė" mbi 1.5 milion forca rezervė amerikane e cila mund tė ndodhė nė "nė cdo moment tė njoftimit", pėr tė cilin SHBA nuk ka nevojė pėr miratimin nga Kongresit pėr tė zgjeruar zonat e tyre e veprimit.Gjithashtu eshte duke u shqyrtuar,se kur Amerika ėshtė gati plotėsisht pėr tė avancuar nė Azi dhe Lindjen e Mesme.

Tani Hillary Clinton ka vizituar Pakistanin dhe ne vizitėn e saj u shoqėrua nga shefi i ri CIA-s, David Petraeus, Kryetari i Shtabit tė pėrbashkėt tė SHBA, gjenerali Martin Dempsey dhe Marc Grossman, a mund tė thuhet se ishte njė rastėsi apo njė strategji tė planifikuar?

Hillary,para se te nisej per Pakistan, mė 19 tetor, ka leshuar njė paralajmėrim tė ashpėr pėr Pakistanin, duke thėnė: "Ne do tė bėjmė atė qe duam me ose pa ju." Kjo e ka vendosur me siguri Pakistanin nė njė situatė shumė te veshtire.

Pakistani ka opsione tė tjera,mbasi mendon pėr t'u bashkuar me forcėn e tretė,qė ėshtė nė formim, e udhėhequr nga Rusia dhe Kina, pėr tė kundėrshtuar lėvizjet e SHBA nė rajon. Nėse Pakistani, Irani, Siria dhe shtetet e tjera muslimane, duke pėrfshirė Arabinė Saudite i bashkohen kėsaj aleance,me siguri do tė largojnė SHBA dhe aleatėt e saj nga rajoni, nėse jo, atėherė ēdo vend mysliman do tė bjere njėri pas tjetrit pa pėrjashtim, dhe pasuritė e tyre do tė jenė te ngrira.

E rėndėsishme eshte tė theksohet nė lidhje me planin amerikan pėr dominimin global pėrmes luftėrave masive,duhet thene se kjo nuk ėshtė me tė vėrtetė njė sekret, dhe si fakt (interesant) zbulohet nė pėrvjetorin e dhjetė tė sulmeve tė 11 shtatorit mbi Shtetet e Bashkuara,kur ish sekretari amerikan i Mbrojtjes dhe Sigurisė Kombėtare tė SHBA Donald Rumsfeld,lėshoi ​​njė memo arkiv,shkruar qe nga shtatori 2001, ku ai paralajmėronte se;- "Nėse lufta nuk do tė ndryshojė ndjeshėm hartėn politike tė botės,atehere Shtetet e Bashkuara nuk do tė arrijė qėllimin e saj."

Dh se deri nė ēfarė niveli eshte "qėllimi" i Shteteve tė Bashkuara nė luftėn e tyre kundėr botės,ky fakt tashme ka hyrė nė vitin e 10, FSB-ja ruse thotė se, amerikanet kane pėr tė parandaluar "me ēdo kusht" shpėrbėrjen e dollarit amerikan si monedhė rezervė kryesore e kėtij sistemi ekonomik global,para "Rendit tė Ri Botėror",qe mund tė jetė krijuar, parashikuar nga Perėndimi.

Kėrcėnimi i parė pėr "master planin" amerikanė pėr hegjemoni globale erdhi nė nėntor 2000, kur ish-udhėheqėsi irakian Sadam Husein nuk ka pranuar dollarin amerikanė pėr naftėn dhe nė vend tė kėtij, deklaroi,se vendi i tij do tė pranojė vetėm euro.

Pas ketij vendimi te Sadamit,nė mė pak se 10 muaj u mor njė sulm nga Shtetet e Bashkuara duke e pėrdorur atė si njė justifikim pėr tė rrėzuar Huseinin dhe rivendosjen e dollarit amerikan si valutė kryesore rezervė e botės.

Interesante ėshtė tė pėrmendet edhe dėshtimi i planit tė ish udhėheqėsit Gadafi tė Libisė,pėr tė futur dinarin prej ari, njė monedhė tė vetme tė Afrikės,qė do tė shėrbente si njė alternativė ndaj dollarit amerikan dhe do tė lejonte vendet afrikane pėr tė ndarė pasurinė, por qė si Sadami Hussein i Irakut, "plani" solli njė pushtim tė shpejtė dhe brutal nga amerikanėt dhe aleatėt e tyre perėndimorė pėr ta mbajtur atė qe tė mos ndodhė,njekohesisht solli eleminimin fizik te Gadafit.

I vetmi komb qė ka braktisur me sukses dollarin amerikan ėshtė Irani, i cili qė nga shkurti 2009,ka braktisur tė gjitha monedhat amerikane dhe ka vendosur nė vend tė vlerės sė tyre tė naftės dhe gazit,Euron.

Irani, megjithatė dhe ndryshe nga tė pasurit e naftės nė Irak dhe Libi, nuk eshte sulmuar nga amerikanet, pėr shkak te tensionit dhe frikes, se iranianėt kanė marre nga Ukraina 6-10 raketa bėrthamore tė armatosura X-55 ,me rreze 3.000 km [2000 milje]) nė 2005. Edhe pse ish-presidenti Viktor Jushēenko i Ukraines mohon se raketat pėrmbajnė kapsula bėrthamore, kjo deklaratė kundėrshtohet nga FSB se keto raketa jane armatosur dhe "gati pėr zjarr."

Si njė paraprite, pėr t'iu kundėrvėnė 'Blitceve' te planifikuara amerikane nė Azinė Qendrore dhe Pakistan,nga Afganistani, shefi i Pėrgjithshėm i ushtrise indiane,VK Singh paralajmėroi me 21 tetor 2011, se mijėra forca ushtarake kineze kanė lėvizur tani nė Pakistan, Kashmir dhe se rreth 11.000 prej tyre, besohet tė kenė hyrė nė atė rajon vitin e kaluar.

Para ndėrmarrjeve amerikane nė vendet e tjera muslimane, SHBA-te do tė duan njė Pakistan tė nenshtruar ose te thyer.Nė tė dy skenarėt kjo do tė thotė vdekje e Pakistanit. Nė njė skenar tė tillė, ndoshta Pakistani do te jete i detyruar pėr tė shtuar armėt konvencionale.

Nė qoftė se njė zhvillim i tillė ndodh,atehere instalimet amerikane ne Indi dhe Izraeli nuk do tė jenė te sigurt.Shkalla e rrezikut nga SHBA, do tė varet vetėm nga niveli i arrogances a po nga sundimi i mendjeve te shėndoshė tė udhėheqjes amerikane.Le te presim....

http://www.pakalertpress.com/2011/10/22/prepare-for-armageddon/

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi