Civilizim me te zhvilluar para nesh

Shko poshtė

Civilizim me te zhvilluar para nesh

Mesazh  fabi gjuzi prej 25.10.11 22:15

Mendoni se para nesh ka patur nje qyteterim me te zhvilluar?
avatar
fabi gjuzi

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Civilizim me te zhvilluar para nesh

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 26.10.11 10:32

PATJETETR QE CIVILIZINE EDHE SHUME ME TE PERPARUARA SE NE KA PATUR NE DREJTIM TE NJOHJES SE BOTES SHPIRETERORE DHE MENTALE TE NJERIUT SI QENIE.
KISHTE NJEREZ QE NJIHNIN LIGJIN DHE LIGJESITE,DHE E KOMANDONIN KETE BOTE ME URTESITE LIGJESITE DHE PARIMETE E TYRE HYJNORE.
BOTA E SOTME ESHTE LENE PAS DORE NE MESHIRE TE LIDEREVE MATERIALISTE DUKE NEPERKEMBUR E INJORUAR BOTEN SHPIRTERORE DHE HELMUAR ATE MENTALE ME LLOJ-LLOJ DOGMASH.KOHA KA FILLUAR TE NDRYSHOJE DHE TE PUNOJE PER LIDERE ME SHPIRT TE PASTER DHE MENDJE LARGPAMESE,DUKE BERE PERMBYSJE TE THELLA SIC NDODHI NE VENDET E AFRIKES...DHE SIC DO TE NDODHE NE
TE GJITHA VENDET PER VENDOSJEN E SISTEMEVE SHOQERORE QE PUNOJNE PER NJEREZIMIN...
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Civilizim me te zhvilluar para nesh

Mesazh  ILIRA prej 26.10.11 10:35

Pershendetje Dimitrov,

"KOHA KA FILLUAR TE NDRYSHOJE DHE TE PUNOJE PER LIDERE ME SHPIRT TE PASTER DHE MENDJE LARGPAMESE,DUKE BERE PERMBYSJE TE THELLA SIC NDODHI NE VENDET E AFRIKES" a thua keta lideret qe do marrin pushtetin ne Afrike jane te tille me shpirt te paster dhe mendje largpamese????
avatar
ILIRA

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Civilizim me te zhvilluar para nesh

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 26.10.11 10:51

ILIRA shkruajti:Pershendetje Dimitrov,

"KOHA KA FILLUAR TE NDRYSHOJE DHE TE PUNOJE PER LIDERE ME SHPIRT TE PASTER DHE MENDJE LARGPAMESE,DUKE BERE PERMBYSJE TE THELLA SIC NDODHI NE VENDET E AFRIKES" a thua keta lideret qe do marrin pushtetin ne Afrike jane te tille me shpirt te paster dhe mendje largpamese????


"PAS NJE MUNGESE TE GJATE TE DEMOKRACISE NE VENDET E SIPERPERMENDURA ardhja e saj ESHTE E VRULLSHME.
KJO PER MENDIMIN TIM PERBEM NJE KTHESE.
NATYRISHT QE AS SISTEMI AS LIDERET NUK DO TE JENE PARAJSA POR JANE RRUGET TE HAPURA QE NJERIU PAS KTHESES TE SHOHE DHE TE PROVOJE NDRYSHIMIN.POLARITETI KA ME SHUME TE APLIKOHET NE LIRI.RITMI DO TE BEJE KOMPENSIMIN.
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Civilizim me te zhvilluar para nesh

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 26.10.11 10:54

KORIGJIM
KJO PER MENDIMIN TIM PERBEN NJE KTHESE.
POLARITETI KA ME SHUME MUNDESI TE APLIKOHET NE LIRI.RITMI DO TE BEJE KOMPENSIMIN.
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Civilizim me te zhvilluar para nesh

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 26.10.11 10:58

SHTESE
EKSTREMET DO TE BASHKOHEN.
DUAN APO S'DUAN ATA QE NUK I NJOHIN LIGJET OSE I KANE INJORUAR ATO.
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Civilizim me te zhvilluar para nesh

Mesazh  .#HeTr!c.K#. prej 26.10.11 12:53

Interesante! "Shpirtrore" "Materialiste" "Hyjnore".
avatar
.#HeTr!c.K#.

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Civilizim me te zhvilluar para nesh

Mesazh  cosmiclove prej 26.10.11 23:27

qyteterime me te zhvilluara se ne mund te kete pasur por nuk e di se ne cfare sensi e keni ju pyetjen. nqse flasim nga teknologjike ka pak mundesi ndersa nga ana spirituale edhe po.

gjurme te civilizimeve te hershme mbi 14000 vjecare jane gjetur ne tihuanaco (bolivi) dhe ne yonaguni (japoni). mjafton te besh pak kerkime ne rrjet dhe do te bindesh per kete. ekziston edhe mundesia qe te jemi ndihmuar nga qenie te ardhur nga kozmosi per te ndertuar strukturat megalitike por kjo nuk e ben rracen tone me te mire ne lashtesi.

sipas bibles ne fillim njerezimi fliste vetem nje gjuhe dhe ishte perqendruar ne nje pike te vetme. ata donin te ndertonin kullen e babelit per te arritur deri te zoti... mos valle kemi ketu nje pike lidhjeje me atlantiden?

ky eshte nje spekullim interesant. ndoshta vertet atlantidasit kane qene me te zhvilluar pasi ata komunikonin me telepati dhe nuk kishin nevoje te shkruanin gjuhen e tyre.gjithashtu ata nuk kishin frike nga vdekja pasi jetonin rreth 1000 vjet.

por kur piramida e madhe qe ishte qendra e energjise pushoi se funksionuari per shkak te nje gabimi njerezor e gjithe fuqia u shperbe. kjo solli edhe shkaterrimin e menjehershem te atlantisit. mendohet se shqiptaro pellazget kane qene populli me i vjeter qe i mbijetoi permbytjes apo kataklizmit...
avatar
cosmiclove

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Civilizim me te zhvilluar para nesh

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi