Shkollėn e kapluan shpirtrat

Shko poshtė

Shkollėn e kapluan shpirtrat

Mesazh  Fikrro prej 13.03.11 12:14

Shkollėn e kapluan shpirtrat ndėrpritet mėsimiFėmijėt nė qytetin Kondhwi tė Indisė prej tė hėnės sė kaluar nuk dėshirojnė tė shkojnė nė shkollė sepse thonė se shpirtrat i ndjekin nėpėr klasat e mėsimit, shkruan Indian Express.

Nga frika prej shpirtrave nė shkollėn Lady Haleema Begum Urdu nuk u paraqitėn nė mėsim qė pesė ditė.

Prindėrit u besojnė dhe nuk i lėnė tė shkojnė nė shkollė. Kohė mė parė njė mėsues e qiti njėrin prej nxėnėsve nė dėrrasėn e zezė qė ta lexojė njė tekst dhe mė pas nxėnėsi duke bėrtitur u largua nga klasa duke thėnė se nė dėrrasė tė zezė nuk shkruante asgjė por i kishte dalė “njė lugat” i bardhė.

Drejtori i shkollės tha se kjo ėshtė bėrė pėr inati pėr ta prishur imazhin e shkollės dhe kėrkoi hetim nga policia lidhur me rastin. Shkolla, me shpresė se fėmijėt do tė lirohen nga frika, shtyu vazhdimin e mėsimit deri tė hėnėn.
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi