Anėt e ndritshme dhe tė errėta nė horoskop

Shko poshtė

Anėt e ndritshme dhe tė errėta nė horoskop

Mesazh  Luli prej 18.10.11 0:00

Anėt e ndritshme dhe tė errėta tė shenjave tė horoskopit
Dashi

Krenaria dhe arroganca nė shenjėn e parė tė Zodiakut posedojnė njė terren tė pėrshtatshėm. Konkurrenca pėr ta do tė thotė se ata duhet gjithnjė tė jenė fitimtar. Pos kėsaj, janė mjaft posesivė, por nė njėfarė mėnyre janė edhe mjaft bujarė. Nėse dėshirojnė tė jenė nė qendėr tė vėmendjes, do tė bėjnė gjithēka pėr ta arritur qėllimin. Ata qė janė mė tė zotė se ta ua kanė zili. Janė shumė hakmarrės, ndėrsa shoqėrohen me njerėz qė nuk pėrbėjnė kėrcėnim pėr ta.Demi

Janė shumė krenarė, e po ashtu edhe arrogantė. Janė shumė ambiciozė dhe nuk dėshirojnė tė marrin urdhra nga tė tjerėt. Krenohen me gjėra materiale dhe me suksesin e fėmijėve tė tyre. Janė shumė tė kujdesshėm pėr t’iu dorėzuar dikujt, por janė shumė zemėrgjerė kur bėhet fjalė pėr nevojat e tyre. Nėn ndikimin e Venerės kėnaqen nė tė gjitha sferat e jetės. Ndjenjat e tyre ėshtė lehtė tė zgjohen dhe njihen pėr epshin e tyre, janė romantikė, por dinė tė jenė edhe xhelozė dhe jotolerantė. Sa i pėrket mllefit, dinė tė heshtin pėr njė kohė tė gjatė, por nėse eksplodojnė, do tė ishte mirė tė qėndroni larg tyre.Binjakėt

Agresiviteti nuk ėshtė i zakonshėm pėr Binjakėt. Janė mjeshtėr tė maskimeve, kėnaqen nė shpenzimin e parave, luks, adhurojnė udhėtimet ekstravagante dhe kanė frikė ndaj lidhjeve serioze. Ata mendojnė se ia vlen tė kapet gjahu edhe nėse ėshtė vetėm pjesė e lojės. Nė momentet e pėrleshjes ndihen si viktimė e atyre qė janė mė tė lumtur se ata. Ushqimi pėr ta ėshtė gjithmonė nė plan tė dytė. Shpirtin e tyre mė me qejf e ushqejnė nėpėrmjet hobit dhe aktiviteteve tė tjera. Nuk dėshirojnė tė kenė shumė obligime dhe dinė tė zemėrohen nėse provoni tė bėni diēka kundėr vullnetit tė tyre.Gaforrja

Gaforrja ėshtė shenja mė e ndjeshme. Kanė kujdes se ku i shpenzojnė tė hollat, por nuk janė dorėshtrėnguar, poshtė fasadės sė tyre romantike fshihet seksualiteti madhėshtor. Duke marrė parasysh se janė shumė tė turpshėm, nuk tregojnė emocionet e tyre deri nė momentin e arritjes sė besimit nė partnerin. Zakonisht lidhen me persona qė kanė mė pak ndjenja, ngase mendojnė se ata vuajnė mė pak. Ua kanė lakmi atyre personave qė luftojnė pėr familjen dhe tė ardhmen e tyre. Pikėllimet qė ua sjell jeta i kompensojnė me ushqime tė shijshme, pėrderisa i preferojnė ėmbėlsirat. Kur diēka nuk u shkon pėr shtati, zemėrohen, e ndryshojnė disponimin dhe shndėrrohen nė persona mė agresivė.Luani

Arroganca mund t’i verbojė. Besojnė se janė mė tė mirėt, gjithmonė presin qė tė adhurohen nga tė tjerėt dhe janė shumė tė suksesshėm nė arritjen e njė gjėje tė tillė. Nuk kursejnė para dhe adhurojnė tė blenė shumė gjėra. I adhurojnė personat qė i rrethojnė dhe u dhurojnė dhurata tė shtrenjta. Ata po ashtu mendojnė se edhe nė shtrat janė mė tė mirėt. Luanesha dėshiron qė tė tjerėt tė ēmenden pas saj, ndėrsa luani dėshiron ta posedojė njė harem dhe tė kujdeset pėr nevojat e tij. I adhurojnė gjellėt e shijshme dhe llojet e verės.Virgjėresha

Virgjėreshat janė shumė tė pasigurta pėr tė qenė arrogante. Por, mbahen ashtu pėr ta mashtruar anėn e kundėrt. Vuajnė nga kodekset se posedojnė mė pak vlerė dhe se nuk dinė tė gjenden nė situata tė vėshtira. Kanė kujdes me shpenzimet, e kur vendosin tė blenė diēka, nuk e bėjnė njė gjė tė tillė pa e shikuar dhe analizuar shumicėn e shitoreve. E adhurojnė trimėrinė, bukurinė dhe pasurinė. Kanė kujdes tė veēantė nė ushqim dhe sidomos zgjedhin ushqimin qė bazohet nė fibra. Janė shumė elegantė dhe kanė kujdes tė shtuar nė higjienė.Peshorja

Janė arrogantė dhe mendjemėdhenj, por me stil. Me gjithė dėshirė do ta shpenzonin njė mal me para, vetėm e vetėm pėr tė qenė tė rrethuar nga gjėrat e bukura. Blejnė vetėm gjėra tė hijshme, ashtu siē janė edhe vetė ata. Kursejnė vetėm atėherė kur i frikėsohen humbjes sė ekuilibrit. Nėse janė tė lumtur nuk ndjejnė varėsi prej askujt. E adhurojnė kuzhinėn dhe gjellėt. Zemėrimi i kaplon atėherė kur janė dėshmitarė tė njė padrejtėsie, ndėrsa irritohen nga pamundėsia e arritjes sė qėllimit tė tyre. Kur ta kuptojnė se janė tradhtuar nė dashuri, e humbin kontrollin. E kanė shumė tė vėshtirė tė marrin vendime tė rėndėsishme.Akrepi

Janė shumė krenarė, kanė aftėsi qė gjėrat t’i heshtin pėr njė kohė tė gjatė, ndėrsa qė nė momentin tjetėr shndėrrohen nė persona shumė agresivė. Tė presėsh dorėzimin e tyre ėshtė vetėm njė iluzion, janė arrogantė dhe kryelartė, si dhe dinė qė nė tėrėsi ta shkatėrrojnė kundėrshtarin. Janė tė paparashikueshėm, janė personat mė xhelozė. Pėr sa u pėrket ushqimeve, nuk kuptojnė shumė nė kuzhinė. Atėherė kur janė tė zemėruar, shndėrrohen nė personat mė agresivė tė mundshėm se sa tė gjitha shenjat tjera dhe dėshirojnė qė gjėrat t’i zgjedhin sipas mėnyrės sė tyre, me dhunė fizike. Flenė shumė pak dhe posedojnė njė fuqi tė madhe pėrbrenda pėr t’u ballafaquar me problemet dhe sfidat e vėshtira.Shigjetari

Kanė shumė besim nė veten e tyre dhe mė me dėshirė komandojnė se sa marrin urdhra. Nuk janė persona tė turpshėm, por nėse mbeten pa para janė shumė tė pikėlluar. Adhurojnė ta fascinojnė viktimėn, janė tė zjarrtė. Pa marrė parasysh se dėshirojnė qė gjithmonė tė jenė tė parėt, si nė sport, po ashtu edhe nė jetė, ndjejnė varėsi kur dikush i mposht pandėrprerė. Nuk dinė tė jenė tė hidhėruar, ndėrkaq zemėrimi i tyre ėshtė jetėshkurtėr.Bricjapi

Janė persona mjaft ambiciozė dhe nuk pranojnė kompromise. Dinė mirė ta fshehin karakterin e tyre prej tirani. Kanė kujdes tė shtuar kur bėhet fjalė pėr shpenzimet. Pasi janė tė ftohtė dhe tė pėrmbajtur, mund tė jenė dashnorė tė komplikuar. E adhurojnė kuzhinėn tradicionale. Edhe pse nė shumtėn e rasteve dinė ta kontrollojnė mirė veten e tyre, nganjėherė eksplodojnė shumė shpejt dhe e humbin kontrollin mbi vete e tyre.Ujori

Janė shumė tė paparashikuar kur i mbrojnė idetė e tyre. Janė intelektualė, nuk taktizojnė shumė dhe shpesh dinė tė jenė edhe arrogantė. Janė tė vetėdijshėm dhe kanė kujdes rreth shpenzimeve, por janė shumė zemėrgjerė ndaj shokėve me tė cilėt bashkėpunojnė. Shpesh bėjnė mėkate me variante tė ndryshme erotike, duke i munduar tė dashurit e tyre, qė tė tjerėt nuk mund ta kuptojnė. Po ashtu, duhet cekur se kuzhina dhe ushqimi ėshtė njė specialitet pėr ta, adhurojnė laramani ushqimesh.Peshqit

Peshqit janė shumė tė ndjeshėm dhe janė tė zhytur nė botėn e ėndrrave tė tyre, ndėrsa janė krenarė rreth gjėrave materiale. Tek ata ėshtė e theksuar Venera. I adhurojnė ata personat tė cilėt pa humbur kohė dėshirojnė tė kenė nė jetė atė qė e dėshirojnė mė sė shumti. Ushqimin e kanė pasion. Nuk dėshirojnė tė jenė pushtues dhe nuk e njohin agresivitetin. Mbrohen me njė mllef histerik. Janė mė pasivė se ēdo gjė tjetėr.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi