Organizata Sekrete

Shko poshtė

Organizata Sekrete

Mesazh  Lapsi prej 14.10.11 19:55

Si mund te krijohet nje organizate sekrete si puna masonerise nje organizate e fuqishme dhe fitimprurese?
Nga e kan nis kete organizate kaq te fuqishme.
Dhe a mund te krijohet nje e dyte ne kete kohe?Po mafia ka lidhje me masonerine ,kush nga te dyja eshte me fuqishme?
Besoj qe eshte nje teme e bukur per tu diskutuar.
avatar
Lapsi

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Organizata Sekrete

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 14.10.11 21:23

I nderuar "Lapsi" me pelqeu qe keni zgjedhur nje diskutim te tille , kjo eshte harruar ose duan ta harrojne shumica e njerezve . Masoneria eshte shkalla me e larte e udheheqjes boterore, dhe si e tille komandon boten.Cilesohet organizate e fshehte po jep disa informacione per te ngaterruar ekzistencen e mbarvajtjen e saj . Mos kujtoni se ne bote ne ceshtjet politike , ekonomike, sociale e kulturore ndodh ndonje gje pa qellim, gjithcka ka nje drejtim te percaktuar mire prej tyre . Ka plot debate ne lidhje me kete por ama nuk dihet se kujt ti besosh per fakte , po une mund te te kujtoj se fakti me i gjalle i masonerise eshte presidenca amerikane , dhe disa prej familjeve mbreterore.

Historia e Iluminatit dhe Qeverise Hije mund tu duket gjithkujt jo reale, por duke ndjekur nje investigim kritik do te arrini rezultate.Duke lexuar kete hyrje duke ndjekur kete zhvillim do te hidhni drite mbi ilumunatit .Po kush eshte iluminati? Pa I dhene pergjigjen, Qeveria hije ,Elita Globale eshte duke u perpjekur per te krijuar nje qeveri liga mbarboterore mbi kokat tona dhe po ja dalin mbane .
Keto nuk jane disa teori paranojake kospiracioni qe disa njerez perferojne ti besojne por faktet e bazuara ne prova dhe mandje pranuan nga disa njerez qe kane rene ne kete komplote kjo pjese e diskutimit eshte per ata qe kane sy per te pare dhe vehe per te degjuar.

Iluminati eshte nje grup shume sekret praktikuesish te pa dukshem qe eshte rreth e rrotull per mijera mijera vjet dhe jane duke perdurur kabala hebraike si nje nga udhezuezit e tyre per te shtypur pjesen tjeter te popullsise .Kjo nuk eshte thjeshte nje kenaqesi njerezore eshte shume me e madhe se kaq edhe shume me e keqe se kaq ,ajo eshte nje organizate shume e strukturuar dhe e perbere nga njerez me pozitat e larta ata njerez jane super te pasur te cilet qendrojne mbi ligjin .shume prej tyre nuk jane ne listen e te pasurve ne bote ata jane te fshehte po cfare I shtyjne ata pushteti I parase, kontrolli mbi jeten apo vdekja e te tjerve.? Ne qindra emisione shohim kengetare , aktore ,artist, reklama por pa e ditur se nga vine ata te gjithe burojne nga nje burim Iluminati. Ja nje shembull i tjeshte dhe jo i vetmi:RihANA princesha e Iluiminatit .
Sa qindra prej nesh dhe miliona shikues ndjekin klipe video te Rihanes .po kush eshte Rihana me te vertete? Emri I saj I vertet eshte Robin Rihana Fenty eshte kengetare nga Barbatos e lindur ne vitin 1988 ajo eshte ne SHBA qe ne moshen 16 vjec edhe duke kaluar testet e nevojshme me Jazzy nenshkroi marrveshjen DETH JAM RECORDING. kjo eshte expozimi I dyte I rradhes nga industria muzikore qe tashme kontrollohet nga shoqerite Elite .MUND TE THEMI ME gjithe bindjen se Rihana eshte ndikuar nga JAZZY I cili eshte sherbetor I devotshem I shoqerise Elite nepermjet fames se saj pa dashur ta gjykojme Rihanna eshte bere pjese perdorimi duke treguar anen satanike te saj dhe injektimet apo mesazhet subliminare te saj .Ne nje raportazh ne radion Hot 97 me ANGLE MARTNES ajo eshte shprehur :

Rihana: Une jam keqkuptuar shume nga muzika dhe imazhi im ,njerzit kan mendimet e tyre shumica mendojne se jam adhuruse e djallit ,sepse ato shikojne doren time ne syrin tim ne fotografi dhe albumin.

Martines: Pse dora jote eshte mbi syrin tend?

Rihana: SEPSE UNE Jam ADHURUSJA E DJALLIT qe ishim duke biseduar (po beja shaka )te njejten taktike ka perdorur edhe Jazzy ne te njejten radio ,duke bere shaka me keto spekulime .
Sigurisht qe Rihana nuk e shpreh ne menyre direkte kete ceshtje nga goja e saj pasi nuk perputhet me parimin e Shoqerise Elite .Por ajo me kenget stilet,vidioklipet, koncertet live, dhe ne WEB faqet personale deshmon nje gje te tille .Ejani te hulimtojme se bashku .
Ne klipin umbrella Rihana del me simbolin e anti krishtit I cili simbolizor syrin e vetem ne maje te piramides ne nje pamje tjeter rihana gjendet brena piramides me koken ulur poshte dhe krahet kapur ne faqet e saj si ne foto ky pozicion eshte pozicioni I kokes se satanit dhe eshte pothuajse I pamundur automatikisht nje pozicion I tille duke paraqitur qarte fotomontazhin , sepse nuk ekziston mundesia e zgjatjes se kraheve sic eshte zgjatur Rihana brenda piramides .
Ne tektin e kenges degjohet nje pjese ne hebraisht Laela, qe do te thote” jo nuk ka zot”, pikerisht eshte ky varg: you can stand in my umberella elah eh eh eh in my umberella .

Ne videoklipin S&M Shihet nje sekuence me bllok vleresuhes tek I cili shkruah qarte Rihanna Princess of the Iluminati” dhe kjo konfirmohet me shume ne skenen me tituj gazetash ku ne nje shpejtesi vertikale kalon logoja Rihanna Princess of the iluminati’’

Ne videoklipin ‘’Rude Boy” shihen ne paskene dy simbole fare te qarta te iluminatit Pentagrami ose Ylli I Cifuteve dhe se dyti syri I vetem I piramides. Pas tyre Piramida dhe Ylli I Davulit..
Ne koncertet live ka patur mjaftueshem simbole okuliktike, si pyramida syri I vetem , dyshemeja e iluminatit.
Ne ballinen e web faqes kryesorerihana shfaq te njejtat simbole, ndersa veshjet e saj tregojne sa adhuruese e djallit eshte.

Sa per lidhjen me mafjen , mafja eshte tjeter gje , sigurisht qe kane lidhje me njera tjetren por ndryshimi eshte qe shoqeria Elite , ose masonet e kontrollojne ate sepse pervec fuqise materiale ata gezojne edhe potencialin mendor qe u eshte vete ofruar. Nje organizate e ngjashme me te njejten fuqi se besoj qe do krjohej sepse sigurisht Iluminati sdo ta kishte lejuar.


Edituar pėr herė tė fundit nga Meridiani 0 (zero) nė 14.10.11 21:44, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Organizata Sekrete

Mesazh  taboo prej 14.10.11 21:28

thuhet aty ''kushe eshte me e fuqishme mafja apo masoneria''.nepermjet kesaj cdokush kupton qe perballe masonve eshte mafja.
ceshte e verteta duhet bere pyetja mendoj kush eshte perballe masonve.a jane ata thjesht nje organizate si shume te tjera rreth te cilave flitet diskutohet dhe vjen nje kohe dhe pushojne se ekzistuari apo eshte ajo nje organizate qe do pushoje se ekzistuari kur armiku i saj te fitoje.
kush jane armiqte e masoneve nje here????
avatar
taboo

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Organizata Sekrete

Mesazh  Lapsi prej 14.10.11 21:57

Shum faliminderit per pergjigjet qe me dhate ne kete teme . Shpresoj qe te kete edhe pergjigje te tjera.


Edituar pėr herė tė fundit nga lapsi nė 14.10.11 21:59, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : bera nje gabim shkronjor)
avatar
Lapsi

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Organizata Sekrete

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 14.10.11 22:05

lapsi shkruajti:Shum faliminderit per pergjigjet qe me dhate ne kete teme . Shpresoj qe te kete edhe pergjigje te tjera.

Po ti pse nuk jep nje opinion tendin?
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Organizata Sekrete

Mesazh  taboo prej 14.10.11 22:07

ku di gjo ai qe te jape pergjigje.njerzit merren me injoranca ne vend qe te merren me dije.nuk mund ta perjashtoj as veten time nga kjo dukuri
avatar
taboo

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Organizata Sekrete

Mesazh  Xhemajl prej 14.10.11 22:12

Meridiani 0 (zero) shkruajti: I nderuar "Lapsi" me pelqeu qe keni zgjedhur nje diskutim te tille , kjo eshte harruar ose duan ta harrojne shumica e njerezve . Masoneria eshte shkalla me e larte e udheheqjes boterore, dhe si e tille komandon boten.Cilesohet organizate e fshehte po jep disa informacione per te ngaterruar ekzistencen e mbarvajtjen e saj . Mos kujtoni se ne bote ne ceshtjet politike , ekonomike, sociale e kulturore ndodh ndonje gje pa qellim, gjithcka ka nje drejtim te percaktuar mire prej tyre . Ka plot debate ne lidhje me kete por ama nuk dihet se kujt ti besosh per fakte , po une mund te te kujtoj se fakti me i gjalle i masonerise eshte presidenca amerikane , dhe disa prej familjeve mbreterore.

Historia e Iluminatit dhe Qeverise Hije mund tu duket gjithkujt jo reale, por duke ndjekur nje investigim kritik do te arrini rezultate.Duke lexuar kete hyrje duke ndjekur kete zhvillim do te hidhni drite mbi ilumunatit .Po kush eshte iluminati? Pa I dhene pergjigjen, Qeveria hije ,Elita Globale eshte duke u perpjekur per te krijuar nje qeveri liga mbarboterore mbi kokat tona dhe po ja dalin mbane .
Keto nuk jane disa teori paranojake kospiracioni qe disa njerez perferojne ti besojne por faktet e bazuara ne prova dhe mandje pranuan nga disa njerez qe kane rene ne kete komplote kjo pjese e diskutimit eshte per ata qe kane sy per te pare dhe vehe per te degjuar.

Iluminati eshte nje grup shume sekret praktikuesish te pa dukshem qe eshte rreth e rrotull per mijera mijera vjet dhe jane duke perdurur kabala hebraike si nje nga udhezuezit e tyre per te shtypur pjesen tjeter te popullsise .Kjo nuk eshte thjeshte nje kenaqesi njerezore eshte shume me e madhe se kaq edhe shume me e keqe se kaq ,ajo eshte nje organizate shume e strukturuar dhe e perbere nga njerez me pozitat e larta ata njerez jane super te pasur te cilet qendrojne mbi ligjin .shume prej tyre nuk jane ne listen e te pasurve ne bote ata jane te fshehte po cfare I shtyjne ata pushteti I parase, kontrolli mbi jeten apo vdekja e te tjerve.? Ne qindra emisione shohim kengetare , aktore ,artist, reklama por pa e ditur se nga vine ata te gjithe burojne nga nje burim Iluminati. Ja nje shembull i tjeshte dhe jo i vetmi:RihANA princesha e Iluiminatit .
Sa qindra prej nesh dhe miliona shikues ndjekin klipe video te Rihanes .po kush eshte Rihana me te vertete? Emri I saj I vertet eshte Robin Rihana Fenty eshte kengetare nga Barbatos e lindur ne vitin 1988 ajo eshte ne SHBA qe ne moshen 16 vjec edhe duke kaluar testet e nevojshme me Jazzy nenshkroi marrveshjen DETH JAM RECORDING. kjo eshte expozimi I dyte I rradhes nga industria muzikore qe tashme kontrollohet nga shoqerite Elite .MUND TE THEMI ME gjithe bindjen se Rihana eshte ndikuar nga JAZZY I cili eshte sherbetor I devotshem I shoqerise Elite nepermjet fames se saj pa dashur ta gjykojme Rihanna eshte bere pjese perdorimi duke treguar anen satanike te saj dhe injektimet apo mesazhet subliminare te saj .Ne nje raportazh ne radion Hot 97 me ANGLE MARTNES ajo eshte shprehur :

Rihana: Une jam keqkuptuar shume nga muzika dhe imazhi im ,njerzit kan mendimet e tyre shumica mendojne se jam adhuruse e djallit ,sepse ato shikojne doren time ne syrin tim ne fotografi dhe albumin.

Martines: Pse dora jote eshte mbi syrin tend?

Rihana: SEPSE UNE Jam ADHURUSJA E DJALLIT qe ishim duke biseduar (po beja shaka )te njejten taktike ka perdorur edhe Jazzy ne te njejten radio ,duke bere shaka me keto spekulime .
Sigurisht qe Rihana nuk e shpreh ne menyre direkte kete ceshtje nga goja e saj pasi nuk perputhet me parimin e Shoqerise Elite .Por ajo me kenget stilet,vidioklipet, koncertet live, dhe ne WEB faqet personale deshmon nje gje te tille .Ejani te hulimtojme se bashku .
Ne klipin umbrella Rihana del me simbolin e anti krishtit I cili simbolizor syrin e vetem ne maje te piramides ne nje pamje tjeter rihana gjendet brena piramides me koken ulur poshte dhe krahet kapur ne faqet e saj si ne foto ky pozicion eshte pozicioni I kokes se satanit dhe eshte pothuajse I pamundur automatikisht nje pozicion I tille duke paraqitur qarte fotomontazhin , sepse nuk ekziston mundesia e zgjatjes se kraheve sic eshte zgjatur Rihana brenda piramides .
Ne tektin e kenges degjohet nje pjese ne hebraisht Laela, qe do te thote” jo nuk ka zot”, pikerisht eshte ky varg: you can stand in my umberella elah eh eh eh in my umberella .

Ne videoklipin S&M Shihet nje sekuence me bllok vleresuhes tek I cili shkruah qarte Rihanna Princess of the Iluminati” dhe kjo konfirmohet me shume ne skenen me tituj gazetash ku ne nje shpejtesi vertikale kalon logoja Rihanna Princess of the iluminati’’

Ne videoklipin ‘’Rude Boy” shihen ne paskene dy simbole fare te qarta te iluminatit Pentagrami ose Ylli I Cifuteve dhe se dyti syri I vetem I piramides. Pas tyre Piramida dhe Ylli I Davulit..
Ne koncertet live ka patur mjaftueshem simbole okuliktike, si pyramida syri I vetem , dyshemeja e iluminatit.
Ne ballinen e web faqes kryesorerihana shfaq te njejtat simbole, ndersa veshjet e saj tregojne sa adhuruese e djallit eshte.

Sa per lidhjen me mafjen , mafja eshte tjeter gje , sigurisht qe kane lidhje me njera tjetren por ndryshimi eshte qe shoqeria Elite , ose masonet e kontrollojne ate sepse pervec fuqise materiale ata gezojne edhe potencialin mendor qe u eshte vete ofruar. Nje organizate e ngjashme me te njejten fuqi se besoj qe do krjohej sepse sigurisht Iluminati sdo ta kishte lejuar.
E shoh qe e ki marr kete pj. nga nje video ne youtube,, mua nuk me duket edhe shum bindese kjo video,, sidomos kur thuhet:Ne tektin e kenges degjohet nje pjese ne hebraisht Laela, qe do te thote” jo nuk ka zot”, pikerisht eshte ky varg: you can stand in my umberella elah eh eh eh in my umberella .
Illuminati dhe masonet, nuk jane aq ''budallejn'' sa te mendojn se ne te thjeshtit sdo e marim vesh nese ata shfaqen ne kete menyr, si prezantuese ne kete rast Rihanna..
Se pari bazat se ku miren keto shkrime nuk jane te sigurta se ku jane marur, kur dihet sa sekrete eshte MASONERIA.
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Organizata Sekrete

Mesazh  taboo prej 14.10.11 22:17

menyra me e mire qe masonet te fshehin identitetin e tyre eshte te duken sikur po dalin hapur ne shoqeri.nk demtohen masonet nese zbulohen sekretet e kenges te rihanes.ato jane thjesht per te manipuluar masat
avatar
taboo

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Organizata Sekrete

Mesazh  Xhemajl prej 14.10.11 22:21

taboo shkruajti:menyra me e mire qe masonet te fshehin identitetin e tyre eshte te duken sikur po dalin hapur ne shoqeri.nk demtohen masonet nese zbulohen sekretet e kenges te rihanes.ato jane thjesht per te manipuluar masat
Ne rregull ti thua :menyra me e mire qe masonet te fshehin identitetin e tyre eshte te duken sikur po dalin hapur ne shoqeri, pra pse ka nga ata qe thojn pi demantoj Masonet, ne kete rast edhe te gjitha videot ne youtube kunder tyre?
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Organizata Sekrete

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 14.10.11 22:23

xhemajl a ma thua dot kete edhe per shkrimin ne bllok ? po per yjet e bulevardit , po per kengen e Michael Jackson teksti i te cilit ka deshmi te qarta ndaj presionit masonik ? po tranzin psikologjik te eminem dhe kengen e menjehershme te tij pas ketij tranzi? Ti thash keto meqe ishim te artistet , sepse fare mir mund te kisha kaluar edhe te sistemet politike e ekonomike
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Organizata Sekrete

Mesazh  taboo prej 14.10.11 22:25

un do te pergjigjem vetem me nje pyetje.si mendon ti se nese ato viedo qe ti e une shikojme ne youtube do te demtonin politikat e masoneve nk do te ishin zhdukur tashme?>nk kane ata ate fuqi perderisa kontrollojne boten?
avatar
taboo

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Organizata Sekrete

Mesazh  Xhemajl prej 14.10.11 22:28

Meridiani 0 (zero) shkruajti:xhemajl a ma thua dot kete edhe per shkrimin ne bllok ? po per yjet e bulevardit , po per kengen e Michael Jackson teksti i te cilit ka deshmi te qarta ndaj presionit masonik ? po tranzin psikologjik te eminem dhe kengen e menjehershme te tij pas ketij tranzi? Ti thash keto meqe ishim te artistet , sepse fare mir mund te kisha kaluar edhe te sistemet politike e ekonomike
Me degjo,, dua ta permbyll shkurt, puna e masoneve eshte :KONSPIRACION I KONSPIRANCUAR,, ku nuk dihet e verteta cila eshte, mirpo jam i sigurt qe e verteta nuk eshte kjo qe shfaqet ne media etj,,
Masonet kane kontroll ne te gjith boten, at'her si do ta lejonin michael Jacksonin te kendonte nje keng me tekst, qe po i behet nje presion masonik??Po ashtu edhe per Eminemin, si do ta lejonin qe te kendonte keng kunder tyre, ose te perhapej kenga kunder tyre ?
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Organizata Sekrete

Mesazh  Xhemajl prej 14.10.11 22:29

taboo shkruajti:un do te pergjigjem vetem me nje pyetje.si mendon ti se nese ato viedo qe ti e une shikojme ne youtube do te demtonin politikat e masoneve nk do te ishin zhdukur tashme?>nk kane ata ate fuqi perderisa kontrollojne boten?
Eh taboo, kete gje edhe une jam duke e thene..
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Organizata Sekrete

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 14.10.11 22:41

Me duket se spo kuptohemi . Ajo qe po them eshte qe masonet ushqehen me kontrollin e tyre ne cdo aspekt , ato shfaqje qe shohim ne sjan gje tjeter vec prova qe ata i leshojne per crregullime informacioni , por ama I KA KRIJUAR ILUMINATI
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Organizata Sekrete

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi