Alien

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Alien

Mesazh  Admin prej 02.06.08 23:06

Alien


Filiberto Caponi - Italie / korrik 1993
Jashtetokesore i fotografuar nga Filiberto Caponi ne Italie.
Krijesa eshte e lenduar dhe seriozisht e djegur pas rrezimit te mjetit te tij, rrezuar nga aviacioni italian 2 dite me pare.

Ne lekuren e tij, kane mbetur pjese nga veshja e tij qe jane bashkuar gjate rrezimit (sigurisht nje kombinezon piloti ).

Ne fund shihet pershkrimi i Filiberto Caponit ne detaje.

Edituar pėr herė tė fundit nga Explorer nė 04.04.10 20:35, edituar 5 herė gjithsej

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Admin prej 02.06.08 23:12

I vrare (i goditur ne koke) ne nje podrum afer Santiagos ne Porto Riko nga Chino Zayas.
Kjo foto eshte bere nga Rafael Baerga .


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Admin prej 10.06.08 0:06

Pershkrim (Vizatim) i alieneve ne baze te deshmitareve (ashtu si i kane pare ata) :


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Jon prej 23.08.08 21:34

Disa shembuj te humanoideve te parė gjate observimit te Tip 3.

Disa lloje te krijesave duket qe i perkasin legjendave te vjetra. Ka me dhjetra lloje te ndryshme te "vitzitoreve" sipas deshmitareve.

Burimi i informacionit : Edicioni MC 1998

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Jon prej 23.08.08 21:37

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Jon prej 23.08.08 22:15

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Jon prej 23.08.08 22:18

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 27.12.08 18:20avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 27.12.08 18:30

Foto e nje trupi te gjetur ne aksidenin e Roswell-it ...

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 27.12.08 18:40

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Jon prej 04.01.09 23:47

Njeriu nga Hapesira - Solway Firth 1964

Kur Jim Templeton e ka bere kete foto te vajzes se tij sharmante te moshes 5 vjeēare ne fshatin anglez ne maj te vitit 1964, atij as qe i kishte shkuar ndermend qe mbrapa kishte qene nje njeri nga hapesira, kur foto u zhvillua ne laboratorin Kodak .

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Admin prej 05.04.09 1:56

Ja nje foto e nje Alieni Gri:


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Gabriel prej 06.09.09 23:34

Ne foto tregohet qarte autopsia e 1 alieni.
Karakteristika te tij: Trup i vogel, Pa floke apo qime ne lekure, 6 gishta per secilen dore, Sy te medhenj dhe koke te stergjatur te pajisur me 1 tru te madh.

avatar
Gabriel

Angelic Spirit

106


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Gabriel prej 06.09.09 23:40

Ja dhe pamja ne profil per te treguar me qarte pamjen e kokes...

avatar
Gabriel

Angelic Spirit

106


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Admin prej 27.11.09 15:40


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 16.12.09 0:37

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 16.12.09 0:40avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 16.12.09 0:43

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 16.12.09 0:46

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 16.12.09 0:48

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 16.12.09 0:49

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 16.12.09 0:51avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 16.12.09 0:54

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 16.12.09 1:12avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 16.12.09 1:13

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 0:10avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 0:12

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 0:17avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 0:20avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 0:23avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 0:25avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 0:28avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 0:30avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 0:33avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 0:36avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 0:39avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 0:44avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 0:46avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 0:49

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 0:51

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 17.12.09 1:12

Nė nėntor tė vitit 1966 nė nė njė fshat tė vogėl tė quajtur Otocek tė ish-Federatės Jugosllave, u rrėzua njė objekt fluturues. Ngjarje ėshtė vėnė shpejt nėn heshtje, duke pretenduar se rrėzimi ishte rezultat i njė manovre ushtarake tepėr sekrete.

Pėr trupin e djegur pjesėrisht, thanė qė ėshtė i njė njė piloti tė Forcave Ajrore. Ata thanė se ishte deformuar nga flakėt dhe djegia. Errėsira e natės ka ndihmuar autoritetet ushtarake pėr tė kaluar kėtė tezė mė tė besueshme.

Por jashtėtokėsori u dėrgua menjėherė nė Beograd, me njė ambulancė tė Ushtrisė, ku ishte caktuar nė njė Spitalin Ushtarak. Mbrenda disa orėve, disa prej shkencėtarėve mė tė rėndėsishėm tė Jugosllavisė filluan tė analizojnė trupin.

Mes shkencėtarėve, tre mjekėt ishin qė bėnė autopsinė: kirurgu Andrej Zobol dhe dy patologė Nikola Jullic dhe Zoran Frederic.

Pamje nga autopsia e bėrė nė njė spital ushtarak tė ish-Jugosllavisė, 1966avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 30.12.09 0:34avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Estilen prej 24.02.10 19:13


Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 06.04.10 14:38

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Neo prej 06.04.10 14:41avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Jon prej 14.06.10 0:19

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Aliene

Mesazh  Uliks prej 04.07.10 9:28

Kush ka ndonje deshmi se ēfare thone ata politikan apo shkenctare qe kane pasur rastin te takohen me alien ...
avatar
Uliks

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Jon prej 06.09.10 22:29

Kjo foto nuk eshte e vertete por eshte bere ne baze te pershkrimit qe ka dhene nga pervoja qe ka pasur e kontaktuara Nancy Lieder.
Ky djalosh eshte hibrid (as njeri as zetas) i krijuar nga inxhineria gjenetike.

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Luli prej 21.10.11 20:21

Njė Alien filmohet nė BrazilNjė krijesė jo banore e mjedisit nė Amazonė, Brazil ėshtė regjistruar. Krijesa ėshtė pak metra larg njė drite tė cilėt ndodhen pas shpinės sė njė grupi fėmijėsh. Kjo vazhdon tė mbajė gjallė pyetjen a jemi tė vetmit nė univers?Fotot ku dyshohet se ėshtė kapur njė ALIEN janė regjistruar nga dy turistė britanikė.

Kur kamera fokusohet tek dy fėmijė, pas shpinės sė dyre shfaqet dhe imazhi i dyshimtė. Gjithsesi nuk ėshtė shumė e qartė nėse bėhet fjalė pėr diēka jashtėtokėsorė apo thjeshtė pėr trungun e njė peme.

Shkrimtari pėr ndodhitė paranormale Michael Cohen thotė se imazhi na detyron tė besojmė dhe ėshtė e vėshtirė tė injorohet ajo qė tregohet nė tė. Ai shton se foto vjen nga njė zonė ku edhe mė parė ka janė pikasur veprime dhe shfaqje tė UFO-ve. Pamjet do tė pėrdoren pėr njė film amerikan.


avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  The Explorer prej 13.09.13 9:50

photoshopi ben mrekulli
avatar
The Explorer

Kur meson dicka, cilado qofte ajo DICKA ,kupton ne te vertete se sa pak di

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi