Hollywood dhe kontrolli i trurit

Shko poshtė

Hollywood dhe kontrolli i trurit

Mesazh  Luli prej 13.10.11 0:32

Hollywood dhe kontrolli i truritNė Amerikė, asgjė nuk ėshtė e rastėsishme. Jo vetėm kaq, por edhe filmat e Hollivudit nė fillim tė viteve 50, nuk ishin tė rastėsishėm.

Filmat Hollivudian tė viteve 50-tė kishin nė epiqendrėn e tyre promovimin e sloganit tė madh amerikan “American Dream”, pra e ashtuquajtur; Ėndrra Amerikane si dhe standardin e lartė tė jetesės sė familjes amerikane.

Ajo qė duhet tė theksohet mė shumė, ėshtė fakti tronditės qe mė 13 prill, 1953, CIA filloi programin e saj tė fshehtė, gjigand tė koduar “Mind Control”, program i cili pėrfshinte nė planin e tij shumė shtete tė Amerikės pa dijeninė e tyre, askush nuk duhej tė dinte pėr kėtė projekt kaq tė madh dhe ajo qė ishte mė domethėnėse pėr elitėn dhe udhėheqėsit e kėtij programi, ishte ruajtja e fshehtėsisė sė tij!

Sigurisht mbas njė programi tė tillė kaq tė fshehtė, qė zbatohet nė dėm tė individit dhe pa dijeninė e tij, lind pyetja: Cili ishte qėllimi? Ndoshta promovimi i mendimit irracionalė, pėrmes pėrdorimit tė substancave qė krijojnė njė “tjetėr” personalitet tė njė personi tjetėr dhe ky tė komandohej lehtė, ndėrkohė, problemet qė shfaqeshin, ishin shumė mė tė mėdha, si shėndetėsore fizike dhe mendore.Sot, shumė hulumtues, psikolog, historian dhe ish agjent tė shėrbimeve sekrete amerikane, pohojnė se arsyeja e gjithė kėtij eksperimenti kaq tė fshehtė ishte “Lufta e Ftohtė”, me qėllim qė SHBA-tė tė ishte gati pėr t’u pėrballur me Bashkimin Sovjetik dhe Kinėn.

“Shpėlarja e Trurit”, ishte pėrgjigja e CIA-s, kundrejt shėrbimeve sekrete tė Rusisė dhe Kinės.

Tė gjitha kėto detaje i ka bėrė tė ditur pėr herė tė parė ish-agjent i CIA-s, John Marks nė 1977, ndėrsa projekti MK ULTRA, ishte ndėrprerė nė vitin 1973.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hollywood dhe kontrolli i trurit

Mesazh  Luli prej 13.10.11 22:24

Simbolet e Illuminati nė filma

Duhet tė tė shikoni komplet videon,posa ta shihni kėtė,ju nuk do tė shikoni ndonjė film pėrsėri pa vėrejtur simbolet e Ilumniatit/Freemasonėve.

Ka me mijėra filma dhe video-klipe muzikore me simbolet e Iluminatit nė to si ato t1 rihanas,jay-z,chris brown,lady gaga,madona..... e lista ėshtė e gjatė.

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi