Thenia e dites....

Faqja 2 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 27.10.11 21:01
Njeriu ėshtė i madh,vetėm kur mėson se vėrtet ėshtė shumė i vogėl.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 28.10.11 18:58Logjika ėshtė teknika me anė tė sė cilės ne i shtojmė bindje tė vėrtetės.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 29.10.11 13:02
Dituria e bėn tė dobėtin tė fortė, tė varfėrin mbret, tė ligun tė mirė, budallanė tė arsyeshėm

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 29.10.11 21:18
Te vdekurit dhe te paditurit nuk mund te gjykohen…

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 30.10.11 15:47Pranverė nė shpirt, pranverė nė fytyrė. Natė nė zemėr, natė nė fytyrė. Tė gėnjestrės,tė pavėrtetės, llustėr i bėn mjeshtri - mashtrim.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 31.10.11 7:58

  1. Mendje kanė tė gjithė.Celėsi ėshtė si ta vėsh atė nė punė.

  1. Mendja eshte margaritari qe e driteron njeriun ne jeten e tij,njeriu duhet te punoje ta gjeje kete margaritar tek vetja.


Edituar pėr herė tė fundit nga dimitrov xhunga nė 14.11.11 9:53, edituar 1 herė gjithsej

Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 31.10.11 17:12Asnjėherė mos e lerė personin qė do pėr njė person qė tė pelqen,mbasi njė ditė personi qė tė pėlqen do tė tė lerė pėr personin qė do...

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 01.11.11 7:55

Vesa e mengjesit,loti ne faqe,syri nga del loti,kerpudha pas shiut,bari mbi lendina,salamandra pas shtrengatave,ylberi ne horizont dhe vete horizonti jane ngjarje qe ndodhin dhe thjesht ndodhin sepse jane ngjarje universale,sa te ndryshme aq edhe te ngjashme pasi dalin nga i njejti burim,GJITHESIA.

Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 01.11.11 8:30

Kulloshtra del nga gjiri,por nuk eshte qumesht.Ajo eshte me e ushqyeshme se vete qumeshti.
Ajka del nga qumeshti,por nuk eshte qumesht.Ajo eshte me e ushqyeshme se vete qumeshti.
Megjithate,as njera e as tjetra nuk e zvendesojne dot qumeshtin.

Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 01.11.11 10:30

E puth nė buzė njė krokodil
Dhe njė nepėrkė e dashuroj
Po nuk rri dot me njė debil
Dot injorancėn s’e duroj

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  xhemalekovaci prej 01.11.11 11:04
Njerezit qe kane shume per te thene.... flasin pak!
avatar
xhemalekovaci

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 01.11.11 18:57


Lima.... dalėngadalė.... bėri trarin halė.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 01.11.11 21:20

  1. Ndaje dijen tende me te tjerėt. Kėshtu krijohet pavdekshmėria.

  1. Hapi krahėt pėr ndryshime dhe kėmbime, por mos le pas dore vlerat.

  1. Ofroni njerėzve me shume nga sa ata presin, dhe bėje ketė me kėnaqėsi.
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 01.11.11 22:24

Shoqėria ėshtė si ajri, e nevojshme pėr frymėmarrjen, por e pamjaftueshme pėr jetėn.

Kur ėshtė e fortė mendja, trupi ėshtė plot ndjenja.
Shekspiri
Mbani mend: mbi tė gjitha plagėt, tė pashėrueshme janė ato qė burojnė nga gjuha, shikimi me pėrbuzje dhe tallja.
Balzaku
Nė gojė dhe nė penė kemi shpesh principe tė larta, ndėrsa nė zemėr, mė tė shumtėn, motive tė vogla.
Jenseni
Vetėm heshtja ėshtė e madhe, ēdo gjė tjetėr ėshtė dobėsi.
Vynji
Pritja e kėnaqėsisė shpesh ėshtė shumė mė e rėndė se vetė pritja.
Tmnaseu
Nėse heshtja u ka hije tė menēurve, ajo edhe mė shumė u ka hije budallenjve.
Tolstoi
Rruga e drejtė ėshtė kjo: zotėro ato qė kanė bėrė paraardhėsit dhe ec pėrpara.
Tolstoi
I besoni mendjes sepse ajo sundon botėn.
Anaksagora
Mos mendo se sheh nėse i ke sytė ēelur.
Gėte
Ekzistojnė momente kur ēdo gjė tė duket e zezė. Mos u brengos, do tė kalojė.
Renardi
Ēdo sukses i madh ėshtė triumf i kėmbėnguljes.
Z.Grafi
Ēdokush duhet tė krijojė rrugėn e vet dhe nėpėr tė tė ecė vetėm.
Pazi
Kur dikush nuk ka atė qė do, duhet tė dojė atė qė ka.
Zola
Mos u shiko nė pasqyrė, kėrko veten tėnde midis tė tjerėve dhe njihe.
Aleandri
Zemra e njė burri shteti duhet tė jetė nė kokė.
Bondparti
Gjėja mė e mėnēur pėr njeriun ėshtė t'ia qėllojė se ē'mendojnė tė tjerėt pėr tė.
Halifaksi
Njeriu lind i lirė, ndėrsa tėrė jetėn ėshtė nė pranga.
Ruso
Njeriu qė ka shumė tė flasė me veten, u largohet bisedave me tė tjerėt.
Berne
Njerėzit e kėqij, kur janė tė lumtur, bėhen tė padurueshėm.
Eskili
Njeriu qė nuk ka vuajtur, nuk di tė falė.
Tomazeu

Sa mė shumė i njoh njerėzit, aq mė tepėr i dua kafshėt.
De Goli
Njerėzit mė tė shkolluar nuk janė edhe mė tė menēurit.
Ēoseri
Nė botė ekzistojnė dy lloj njerėzish: inteligjentė tė pafe dhe fetarė pa inteligjencė.
Aragoni

avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 02.11.11 14:00-Dikush pyeti: A egziston ndonje vend ku te gjitha fajet dhe gabimet tona falen..??
Nje femije i vogel buzeqeshi dhe u pergjigj: '''Po, zemra e NENES''


-Njerezit qajne trupin e vdekur kur e percjellin ne varr.. Por askush nuk qane e trurin e ''vdekur'' ne trupin e gjalle...!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 02.11.11 15:35
Libri pėrpiqet tė ushqejė Popullin, por ne Shqiptar
ėt mbajmė dietė...

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 02.11.11 17:29

"Nė jetė pėr tė bėrė gjėra tė mėdha duhet tė nisėsh tė bėsh gjera tė vogla, por me shpirt tė madh."
NENE TEREZA
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 02.11.11 18:37

"UNE DI NJE GJE,QE NUK DI ASGJE"

SOKRATI
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 02.11.11 19:18

"Dituria shikohet nga njerezit pamendje, si padije, dhe gjerat e dobishme si tė demshme".
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  xhemalekovaci prej 02.11.11 21:07

Mos e lesho rastin e ofruar, pasi rasti eshte mbret i botes, e qe nuk perseritet me!
avatar
xhemalekovaci

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Thėnie tė Famshme nga Jim Morrison

Mesazh  xhemalekovaci prej 02.11.11 22:00

Pėr Jetėn dhe Veten.....
1. Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. Do te vdes duke qeshur kur te gjithe do qajne!
2. Bej qe jeta jote te jete nje enderr por mos lejo qe endrra te behet jeta jote!
3. Jeta me dhuroi tre zgjidhje: seks, droge, dhe vdekje. Une zgjodha 2 te parat; e treta me zgjodhi mua.
4. Dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te te kujtuar se te vodhi dhe nje dite.
5. Mos jeto me friken e vdekjes por vdis me gezimin se ke jetuar.
6. Me mire te humbasesh nje ēast te jetes sesa jeten ne nje ēast.
7. Ne nuk jemi ata qe jemi por vetem ajo qe te tjeret shohin tek ne.
8. Derisa ngjyra e lekures do te jete me rendesishme sesa ngjyra e syve, do te kete lufte.
9. Me mire nje fund i deshperuar sesa nje deshperim pa fund.
10. Te lindesh e pastaj te vdesesh. Ky eshte absurditeti i jetes.
avatar
xhemalekovaci

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 03.11.11 8:43

Nuk ka rendesi nese macja eshte e kuqe apo e zeze, rendesi ka qe ajo te kapi miun.

Ten Hsiao Pin


avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 03.11.11 8:48

Ēdo njeri ėshtė nje libėr qe kur arrin te lexohet nga i zoti,prodhon sukses.
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 03.11.11 9:16

Jepi njeriut nje peshk dhe e ke ushqyer per nje dite,jepi nje fe dhe do te vdese nga uria,duke u lutur per nje peshk.
Fruti mė i mirė i drejtėsisė ėshtė qetėsia shpirterore.

Drejtėsia ėshtė dielli i pafundėsisė,sidoqoftė njė ditė do linde.

Ai qė ėshtė i shtrembėr e ka dhe hijen tė shtrembėr.

Rruga e suksesit tė saktė ėshtė vetėm e drejta.

Asnjė trashėgimi nuk ėshtė mė me vlere se drejtėsia.

E shtrembra hyn nė ēdo lloj forme, e drejta hyn vetėm nė njė formė.

E shtrembra del nga vrima e miut,e drejta nuk del as nga dyert.

Tė pėrballesh me vuajtjen do shumė mė shumė trimėri se tė pėrballesh me vdekjen.

Ata tė cilėt nuk e kanė provuar vuajtjen,nuk e imagjinojnė
vuajtjen e te tjereve.

Mos njohja e vuajtjes ėshtė njė vuajtje e madhe.

Njerėzit e mėdhenj nė kėtė botė janė tė detyruar tė vuajnė mė shumė prej vuajtjeve te te tjereve.

Nė momentin qė brendėsia u digjet, tė heshtni ėshtė vuajtja mė e tmerrshme.

Mbajeni mend:Lumturia eshte menyre udhetimi e jo destinacion i udhetimit tone.

avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  TIRAMISU99 prej 03.11.11 15:55

Ne zemren e nje injoranti, ka gjithmone vend per nje ide te madhe....
avatar
TIRAMISU99

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 03.11.11 16:39A e dini sa peshė ka loti i njė fėmije tė llastuar.. ? -Mė pak se era
Po
loti i njė fėmije qė vuan, e imagjinoni c'pesh
ė qė ka.. ? -Mė shumė se bota..!!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 03.11.11 21:21


Pėrvetėso shumė dije,fol pak dhe nė cdo pyetje qė tė behet mos u pėrgjigj.

Mencuria nuk matet nga pėrgjegjet qė jep, por nga pyetjet qė ben.

Para se tė flasėsh mendo,para se tė veprosh mat.

Po tė kam dhėnė dicka pėr tė cilėn ke nevojė mė shume se unė, kjo quhet dhuratė,po tė kam dhėnė dicka pėr tė cilėn unė kam nevojė mė shume se ti, kjo quhet dashuri.

Koha mė e mirė qė njerėzit te njohin njėri tjetrin ėshtė pak para ndarjes sė tyre.

Nėse dikush ju mashtron njė herė fajtor ėshtė mashtrusi, nėse ju mashtron edhe njė herė fajin e ke vete.

I pasur nuk ėshtė ai qė ka, por ai qė jep.

avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 04.11.11 8:38


“..Mund ta njohėsh mė mirė njė person duke e dėgjuar se ēfare ai thotė pėr tė tjerėt, sesa ēfarė tė tjerėt thonė pėr tė..”

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 04.11.11 14:36

Vlerėn e dashurisė e ruajnė njerėzit e varfėr, sepse tė pasurit gjithmonė tentojnė ta blejnė me para...!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 04.11.11 19:12


Njeriu sakrifikon shėndetin pėr tė bėrė para ,ehhhhh dhe pastaj sakrifikon paratė pėr shėndetin..Ai ėshtė kaq i shqetėsuar pėr tė...!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 04.11.11 20:05

Kurseje kohėn,jo paratė.Sepse me kohė paratė i bėn,kurse me para nuk e blen kohėn kurrė.

Gjermane.
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 04.11.11 22:19
Ėshtė e rrezikshme tė kesh tė drejtė, kur te gjithe kane gabim.!!!!!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 05.11.11 9:19

Kush nuk eshte zot ne pune te vet,eshte sherbetor i tjetrit.

Nėse do tė realizosh enderrat e tua,nė fillim duhet tė zgjohesh.

Perfito nga ata qe ecin kunder rrymes,se ata qe ecin me rrymen nuk kane per vete.
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 05.11.11 14:43


Prinderit na ndihmuan nė hapat tona tė para , ne duhet t'ua shpėrblejmė duke i ndihmuar ata nė hapat e tyre tė fundit.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 05.11.11 15:30


Njė botė e bashkuar nga frika, ėshtė shumė mė e keqe se nje botė e ndarė nga injoranca...

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 05.11.11 19:35


"Nderin qė i bėn tjetrit shkruaje nė rėrė, nderin qė tė bėn tjetri gdhėnde nė gur.

Asnjėherė mos vrapo pas diēkaje qė nuk bėn as pėrpjekjen mė tė vogėl pėr tė ardhur tek ty..!

Gjithsekush mundohet ta ndryshoje boten...,askush nuk perpiqet te ndryshoj veten e tij !

Dashuria eshte nje shpirt qe jeton ne 2 persona.

Ai qė ta ruan tė fshehtėn tė do me gjithe shpirt.

Ai qė nuk di dhe nuk e di pse nuk di – ėshtė i marrė,largoju.

Ai qė nuk di dhe e di se nuk di,ėshtė fėmijė, mėsoje.Nese ti di, e se mėson,bėn gabim.

Ai qė di dhe nuk e di qė di,ėshtė i fjetur,mos e lė tė flejė por zgjoje.Nėse se zgjon bėn mėkat.

Ai qė di dhe e di se di ėshtė i mencur,shkoi pas.Nėse i shkon pas e ke rrugėn tė ndriēuar.
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 06.11.11 18:30
Kur kthehesh ne vendin e lindjes,kupton se nuk te mungon
shtepia e vjeter,por Femijeria...

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 07.11.11 10:59

Kush premton me vėshtirėsi, nė mėnyrėn mė besnike i plotėson premtimet e dhena.

Kush premton pak vepron shumė, ndėrsa kush premton shumė nuk bėn asgjė.
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 07.11.11 14:55
Miqėsia ėshtė njė kontratė e heshtur mes dy personave tė ndjeshėm e me virtyte...!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 08.11.11 19:04

Ai qė nuk di dhe nuk di pse nuk di – ėshtė i marrė; largohu prej tij

Ai qė nuk di dhe e di se nuk di, ėshtė fėmijė, mėsoje; nėse ti di, e nuk e mėson ke bėrė gabim.

Ai qė di dhe nuk e di qė di, ėshtė i fjetur; mos e lė tė flejė por zgjoje – nėse nuk e zgjon ke bėrė mėkat.

Ai qė di dhe e di se di qė
ėshtė i mencur; andaj shko pas tij, nėse shkon pas tij do tė kesh udhėn e ndriēuar.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 09.11.11 15:14

Vendet mė tė trishtuara janė ato vende.. ku dikur ke qėnė i lumtur...

Xhelozia dhe dashuria shkojnė dorė pėr dorė, dhe sė bashku sjellin dhimbje...

Njė buzėqeshje kushton mė pak se energjia elektrike, por sjell mė shumė dritė…

Dorės qė dhuron njė lule, i mbetet gjithmonė pak aromė…

Jeta ėshtė si njė dėrrasė e zezė, ku fantazia shkruan, dhe realiteti fshin...

Nga suksesi te dėshtimi ėshtė njė hap i vetėm, nga dėshtimi te suksesi ėshtė njė rrugė e gjatė pėr tu bėrė…

Tė gjithė do tė bien njė ditė. Ata qė qėndrojnė mė lart do bien mė keq!...

Njė mik tė godet aty ku njė armik kurrė nuk do tė tė godiste !...

Njė njeri tė menēur e pyetėn:"A do tė mund t'i qėndroje tundimit, nėse tė mbyllin nė njė dhomė hermetike me gruan mė tė bukur...
...ku askush nuk mund t'ju shohė?" Ai u pėrgjigj:"Ndoshta po, por askush nuk do tė mė besonte. Eshtė mė lehte t'i shpėtosh tundimit, sesa shpifjes."

Dallimi midis premtimeve dhe kujtimeve: Ne i thyejmė premtimet.. Ndėrsa kujtimet na thyejnė ne...!

avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 09.11.11 15:30
Njė ditė dhimbja i thotė parave...-Sa me fat jeni juve, sepse ēdo njeri lutet pėr ju..!
Paratė i pergjigjen...-Juve jeni mė me fat, sepse kur njerėzit kur kanė shumė dhimbje kujtojnė zotin, familjen dhe shokėt, ndėrsa kur ata kanė shumė para, i harrojnė qė tė gjithė.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 09.11.11 15:39

Nuk Kam Nevoje Per Fjale Te Mira . . . Por Per Njerez Te Mire

Kujdes Kujt ja Hap Zemren...Nuk jane te Gjithe Miq

Pesha E Fjaleve Varet Se Nga Goja E Kujt Dalin

Kur T'kuptosh Ti Vleren Time, Un Kam Harruar Tenden

Shok i Vertete Eshte Ai qe te Mbron ne Publik

Mos Gjyko Kurre Njeri . . . Nese Nuk E Di Historine E Tij

Kjo bote eshte shum e padrejte me Njerzit e Drejte . . . ! ! !
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 09.11.11 17:58
Nuk ka asgjė mė tė rrezikėshme se sa injoranca aktive.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 09.11.11 18:07


Jeta ėshtė si njė tortė, ku nė vend tė qirinjėve mbajmė ndezur shpresat... derisa vdekja t'u fryjė nė ditėlindjen e vet..!!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  xhemalekovaci prej 09.11.11 20:59

Pasurit me te medha jane ato qe nuk i sheh dot syri.... i gjen zemra!

*Lumturia mė e madhe? ... Tė jesh i dobishėm pėr tė tjerėt.

* Misteri mė i madh? ... Vdekja.

* E meta mė e keqe? ... Tė qenit pa humor.

* Personi mė i rrezikshėm? ... Ai qė gėnjen.

* Ndjenja mė e shėmtuar? ... Mėria.

* Dhurata mė e bukur? ... Falja.

* Pritja mė e mirė? ... Buzėqeshja.

* Ilaēi mė i mirė? ... Optimizmi

* Forca mė e madhe? ... Besimi.

* Gjėja mė e bukur nė botė? ... Dashuria.avatar
xhemalekovaci

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 10.11.11 7:41

Kur tė tjerėt mundohen tė tė ulin, atėherė kuptoje se pėr ta je shumė lart ..!!

Ndonjėherė nuk ėshtė e rėndėsishme tė kthesh faqe, por tė ndėrrosh librin..sepse nė fund tė fundit historia mbetet e njejta.!!
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  TIRAMISU99 prej 10.11.11 15:43

THELBI I NJERIUT ESHTE NDERGJEJGA E TIJE....
avatar
TIRAMISU99

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 10.11.11 21:12Pėrpiqu tė kesh njė karakter unik, ashtu si kripa, prania e sė cilės nuk vihet re, por mungesa e saj i bėn gjėrat pa shije...!!!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 11.11.11 18:57

Nuk ka rendesi si quhesh dhe nga vjen, por kush Je dhe sa Vlen...

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 11.11.11 19:34

Shijoje Jeten ... Koha Nuk Kthehet Me Pas

avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 11.11.11 19:36

Kam Degjuar Gjera Mbi Veten Te Cilat As Une Nuk I Dija
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 11.11.11 19:38

Cdo Zhgenjim Qe Marr Ne Jete ...Me Ben Me Te Forte
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 11.11.11 19:38

Te bėsh zhurmė e tė bėrtasėsh nuk provon asgjė, ashtu sikur edhe njė pulė qė ka bėrė thjesht njė vezė, kakarit sikur ka bėrė njė asteroid.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 11.11.11 19:39

Ne Jete Miqte Jane Te Rendesishem Aq Sa Uji Ne Shkretetire
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 12.11.11 13:25

Njeriu mund tė ketė cilėndo fe qė ka gjetur prej stėrgjyshėrve dhe qė i pėlqen, por s’mund tė zgjedhė njė tjetėr kombėsi dhe tė luftojė tė tinė, pa vėnė nė ballė njė vulė tė madhe prej “tradhėtari”.
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 12.11.11 19:20

E vėrteta ėshtė si ilaēi i syve: tė djeg nė fillim, por mė vonė tė bėn tė shohėsh qartė...!!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 13.11.11 18:27
Te duash jeten do te thote ta jetosh,ta duash jeten do te thote te besosh tek ajo.Duhet te gjesh force aty ku shpirti dhemb.Te ruash arsyen kur dhimbja po te cmend.Luftoje deshperimin, ne krahet e tij mos u dorezo.Mposhte trishtimin, lumturine kerko.Si ditet e fundit jetoje cdo dite,dhe vdekja largohet,nga jeta ka frike.Jeto per veten dhe per ata qe te duan,per ato qe te dhane jeten dhe vuajne kur ti vuan.Per nje jete me te mire cdo dite duhet te luftosh,e gjithe jeta eshte nje lufte te cilen duhet ta fitosh.Prano gjithcka qe jeta te servir,jeto me motivin:"E nesermja do jete me mire":Ne kete bote ne jemi kalimtare,te gjitheve vdekja na pret,por kush di ta jetoj edhe vdekjen do ta ket te lehte..!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 14.11.11 13:38

Jeta kjo eshte, s'te pyeti o njeri do apo s'do ta jetosh ,pranoje ashtu sic eshte,ose ndryshe lufto per ta permirsuar..!!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi