Thenia e dites....

Faqja 1 e 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Shko poshtė

Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 11.10.11 17:00

Thenia e dites
Kush nuk do tė arsyetojė, ėshtė fanatik, kush nuk di tė arsyetojė, ėshtė budalla dhe kush nuk guxon tė arsyetojė, ėshtė skllav i tė tjerėve.

Drymond

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 11.10.11 22:21

..Heshtja dhe buzėqeshja janė dy fjalė shumė tė fuqishme:
Buzėqeshja ėshtė mėnyra pėr tė zgjidhur shumė probleme,
dhe heshtja pėr tė shmangur shumė probleme...

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 12.10.11 15:47


Njerėzit qė kafshojnė dorėn e atij qė i ushqen zakonisht lėpijnė kėpucėt e atyre qė i godasin.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 12.10.11 16:04

Mė mirė tė pish ujė dhe i gėzuar, sesa tė hash mjaltė dhe i hidhėruar.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 12.10.11 16:14Nese do ndalesha gjithmone sa here qe nje qen do me lehte, nuk kisha per ta mbaruar kurre rrugen time..


Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 12.10.11 16:22

Karakteri formohet ngadalė, por ai mund tė rrėnohet me njė shpejtėsi tė pabesueshme dhe behet i rrezikshem per shoqerine..

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 13.10.11 16:36


...Koha jote eshte kufizuar, prandaj mos e harxho kot duke jetuar jeten e dikujt tjeter.Mos bjere pre e parrullave dhe mos jeto sipas menyres se si te tjeret mendojne se ti duhet te jesh.Mos lejo qe mendimet e te tjereve te zoterojne zerin tend te brendshem.Dhe mbi te gjitha gjej kurajon te ndjekesh zemren dhe intuiten tende....

Stiv Jobs

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 13.10.11 19:09
...Mos shkruaj asgjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės ....

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 16.10.11 12:42
Kur pėr njė kohė tė gjatė diēka e gabuar nuk shikohet si e tillė, atėherė ajo fillon tė ngjajė e vėrtete.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 16.10.11 12:53
Pėr njė njeri injorant , injoranca e tij ėshtė pronė private. Mos ja prekni atė, sepse ajo nė sytė e tij ėshtė aq e shtrenjtė sa familja!

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 16.10.11 19:25
Pėr njė njeri qė ėshtė duke ''vdekur'',p
ėr tė ka rėndėsi vetėm pėrjetėsia .

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 16.10.11 21:00
Askund nuk do tė gjeni mė shumė begati se sa nė dituri. Nėse jeni tė pasur, dituria ju stolis, nėse jeni tė varfėr ajo ju ushqen, por fundin e saj askush s'mund ta gjejė.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

:)

Mesazh  xxl prej 17.10.11 0:54


Jeta e njeriut ėshtė njė pe i dredhur nga lumturia dhe fatkeqėsia. Po tė ishte dredhur vetėm nga fatkeqėsia, do tė ishte kėputur shpejt, po tė ishte pėrbėrė vetėm nga lumturia, do tė ishte tepėr i ashpėr dhe nuk do tė hynte nė punė.
avatar
xxl

patrolla_mkd@hotmail.com
.................................................

23


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 17.10.11 11:57Tė jem njeriu mė i pasur i varrezave,jo, nuk mė ka interesuar ndonjėherė! Tė shkoj nė shtrat pėr tė fjetur dhe tė them - "Ne kemi bėrė diēka tė mrekullueshme per njerzimin.." kjo mė intereson...

Stiv Jobs

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 17.10.11 18:12

Tė gjitha tė vėrtetat kuptohen lehtė,sapo zbulohen; problemi ėshtė tė zbulohen ato.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 18.10.11 13:15Njė mendje e dobėt ėshtė si njė mikroskop qė zmadhon gjėrat e vogla, por nuk kap tė mėdhatė.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 18.10.11 19:58

Me njė zotni unė jam gjithnjė zotni e kaluar zotnisė dhe me njė mashtrues pėrpiqem tė jem njė mashtrues e gjysmė.

Otto von Bismarck

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  xxl prej 19.10.11 0:51Njerzit e medhenje flasin pėr ide. Njerėzit e vogėl flasin pėr njerėzit e tjerė.
avatar
xxl

patrolla_mkd@hotmail.com
.................................................

23


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 19.10.11 12:54

Morali...? Morali ėshtė instinkti i turmės brenda individit.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Thenia e Dites

Mesazh  bardhi_tr prej 19.10.11 14:53''Njerezit qe jane me te veshtire per tu dashuruar jane ato qe kane nevoje per me shum dashuri''

Mbase duhet te ofrojme pak me shum MIRESI kundrejt te tjereve
avatar
bardhi_tr

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 19.10.11 19:28Jo cdo dėshirė mund tė realizohet pa kufi,se pamvarsisht qė liria ėshtė pushteti natyral i njeriut pėr tė bėrė atė qė i pėlqen,por pėr aq kohė sa ai nuk ndalet prej forcės sė ligjit.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Alien & Ufo prej 21.10.11 10:07

''Skllavėria jonė vjen nga fakti se i nėnshtrohemi sundimit tė gėnjeshtrės, se nuk ia ējerrim maskėn e nuk protestojmė kundėr sajė ēdo ditė''
avatar
Alien & Ufo

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Xhemajl prej 21.10.11 11:07
Njė herė pashė qė qanin njė fėmijė i bardhė, dhe njė i zi...por lotėt e tyre nuk kishin ngjyrė...!!
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 21.10.11 12:10Eshtė e rėndė zhurma shurdhuese e njerėzve tė dhunshėm dhe pa arsye,por ėshtė mė e frikshme heshtja e njerėzve tė ndershėm.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Alien & Ufo prej 21.10.11 12:16


E madhe kjo Estilen.
avatar
Alien & Ufo

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 21.10.11 12:22


Gjithmonė ėshtė mė e vėshtirė tė luftosh kundėr besimit, se sa kundėr dijes dhe njohurisė.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 21.10.11 12:29


Nėse sheh njė person qė buzėqesh gjatė gjithė kohės,kuptojeni, se me siguri ai po shet njė 'mall' qė s’ka vlerė.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 21.10.11 13:51


Partia me njė leader karizmatik ėshtė instrumenti mė i mirė pėr tė fituar zgjedhjet, por ėshtė mė i keqi pėr tė qeverisur vendin.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 21.10.11 21:07
Njė nga shenjat e mendjeve mediokre,ėshtė se gjithnjė tregojnė 'histori'.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 22.10.11 10:55

Sa mė i pastėr qė tė jetė uji, aq mė pak krimba ka nė tė.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 22.10.11 20:11


"Marrėzia:...?!... tė bėsh tė njėjtėn gjė pėrsėri dhe pėrsėri dhe tė presėsh rezultate tė ndryshme."


Albert Ajnshtajn

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 23.10.11 16:41

Askush nuk ngazėllehet nga komplimentet mė shumė se kokėboshėt, qė duan tė jenė tė parėt por fatkeqėsisht nuk janė.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 23.10.11 16:581-Nė kėtė botė urrejtja nuk mundet t’i jape fund urrejtjes . Vetėm dashuria ėshtė e aftė ta shuajė urrejtjen . Ky ėshtė Ligji i Pėrjetshėm.

2- Jemi cfare mendojmė . Ajo qė jemi ėshtė produkt i mendjes sonė . Ēdo fjalė a vepėr qė lind nga mendimi i turbullt,pasohet nga vuajtje, porsi rrota e karrocės qė ndjek kėmbėt e demit.
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 23.10.11 18:45

Ēdo ditė e jetės sate ėshtė njė faqe e biografisė sate, kujdesu ta shkruash mirė,sepse njė faqe e keqe ndyn gjithė librin.

Njeriu duhet tė pėrpiqet tė mėsojė ēdo gjė, jo tė tregojė veten e tij.

Zgjuarėsia ėshtė njė dritė hyjnore, ndriēimi i sė cilės ndrit jo vetėm sipėrfaqen e sendeve, por edhe brendinė e tyre.

Mė i forti i njerėzve ėshtė ai qė ėshtė i zoti tė pėrmbajė vetveten.

Ajo qė qeveris botėn nuk ėshtė as forca, as ligji, por ėshtė mirėsjellja dhe edukata.

Bota ėshtė njė shesh i ekspozuar shiut dhe erės; ai qė nė kėtė shesh e ruan dritėn e pėrpjekjes e tė kuptimit dhe nuk e shuan, ėshtė filozof i vėrtetė.

S’ka njeri tė pafajshėm nė botė; i mėnēuri nuk i thotė djalit mos gabo, por e kėshillon tė gabojė sa mė pak.

Nuk i takon gjė dhėmbit tė skiles qė qėndron e mbyllur nė strofkun e vet.

Njerėzit ndryshojnė nga njėri-tjetri nga koka, jo nga kėmbėt.

Miqėsia ėshtė si drita e shkrepėtimės; sa mė i errėt tė jetė vendi, aq mė shumė ndriēon.

Rruga e jetės ėshtė drejtėsia, mos u ndaj nga rruga pėr tė hyrė nėpėr rrugica.

Njeriu mentar nuk flet pėr veten e tij dhe pėr punė qė i pėrkasin atij vetė.

Kush ve interesat e pėrgjithshme mbi tė tijat, ėshtė njeri me tė vėrtetė.

Jeta e njeriut ėshtė njė pe i dredhur nga lumturia dhe fatkeqėsia. Po tė ishte dredhur vetėm nga fatkeqėsia, do tė ishte kėputur shpejt, po tė ishte pėrbėrė vetėm nga lumturia, do tė ishte tepėr i ashpėr dhe nuk do tė hynte nė punė.

Gabimi i atij qė punon me dėshirė dhe endje, ėshtė mė i mirė se tė qėlluarit e atij qė punon pa dashur.

Grada e qytetėrisė dhe e moralit tė njė populli kuptohet nga kėngėt dhe lojėrat e tij.

E vėrteta ėshtė njė lloj ujė i nxehtė qė del nga toka, i cili shkrin dėborėrat dhe akujt qė ka pėrqark, i bėn pėr vete dhe shtohet duke shkuar dhe sado qė mund tė ngrijė duke u ftohur ajri, pa kaluar shumė kohė prapė bėhet siē ka qenė (ujė i rrjedhshėm).

Gjithėsecili dėshiron t’i shohė njerėzit e mėdhenj, por mė mirė ėshtė tė shohėsh veprat e tyre, d.m.th. tė shohėsh ata vetė, sepse idetė e tyre s’kuptohen nga fytyrat e tyre, por dallohen nga veprat e tyre.

Kush nuk merret vesh me vėllanė, s’merret vesh fare me bashkėqytetarėt e tij.

Njeriu tė mos ketė frikė nga ligji, tė ketė turp nga bota, tė ketė frikė nga ndėrgjegjeja e tij.

Mendojmė se njeriu vdes dhe shkon, mirėpo tė vdekurit janė ata qė edukojnė fėmijėt tanė, qė na mėsojnė dituritė dhe shkencat, kur marrim nė dorė njė libėr dhe e lexojmė nė vetmi nė njė ēip dhe, sipas rastit, ata na bėjnė tė qeshim apo tė qajmė.

Ai qė pranon kėshilla, ėshtė mė i madh se ai qė jep, sepse, sa lehtė ėshtė tė japėsh kėshilla aq rėndė ėshtė t’i pranosh.

Dyshimi ėshtė gur argjendari i sė vėrtetės, kush dyshon nė marrėdhėniet e
pėrditshme, s’gabon asnjėherė, kush dyshon nė veprimet e veta, bėhet filozof.

Njė kokėrr gruri nuk e mbush dot hambarin, por ndihmon kokrrat e tjera qė e kanė mbushur.

Ai qė i pėrgjigjet me ligėsi mirėsisė sate, bėhet mjet pėr tė bėrė tė njohur mirėsinė tėnde dhe ligėsinė e vet.

Forca e mendimit hy nė punė mė shumė se tehu i shpatės; prandaj ruaje atė dhe mbaje gati pėr ta pėrdorur nė kohėn e duhur.

Shkalla e parė e marrėzisė ėshtė tė kujtosh se je i menēur.

Njeriu ka nevojė pėr arsim ashtu si bima pėr ujė. Ashtu sikundėr qė thahet pema kur ėshtė e njomė, po nuk u vadit, edhe njeriu thahet shpirtėrisht po nuk u edukua qysh nė fėmijėri (vogėli), sepse nuk i mbetet gjė pėr t’i shėrbyer njerėzimit.

Njeriu nuk ėshtė i pėrjetshėm, le tė pėrpiqet tė jetė e pavdekshme ajo qė do tė thotė dhe ajo qė do tė bėjė.

Gjėrat qė numėrohen tė shenjta, si mendja, njohuria dhe dituria, nga shkaku i lakmisė pėr famė e madhėshti, s’mund t’u qėndrojnė disa dėshirave tė kota, ndėrsa dashuria mund ēdo gjė. Dashuria duron varfėrinė, nevojėn, urinė, mundimin, poshtėrimin - ēdo gjė. Dashuria e ndryshon skėterėn nė parajsė. Nė qoftė se kėrkohet njė shenjė e botės shpirtėrore nė botėn lėndore, ajo shenjė ėshtė dashuria.

Fjalėt dhe punėt e njerėzve tė mėdhenj nuk janė sipas vendit e kohės sė tyre, ata mund t’i pėrshtaten ēdo kohe dhe ēdo vendi.


Kush bazohet nė forcėn, bie pėr tokė po sa tė thyhet forca, por ai qė bazohet nė drejtėsinė, ėshtė i mbėshtetur nė njė godinė tė fortė qė nuk shembet kurrė.

Mendja e njė kombi ėshtė arsimi, zemra e tij - morali i pėrgjithshėm.

NGA SAMI FRASHERI
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  3lisa prej 24.10.11 1:00E bukur eshte zhurma e daulles nga larg...
avatar
3lisa

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 24.10.11 9:26


- Mendimet shpesh janė si era qe shuajnė zjarrin e vogėl por ndezin zjarrin e madh!
- Mendimet e kėndshme sjellin kthesa!
- Mendimet e fuqishme, nėpėrmjet njeriut, sundojnė botėn!
- Mendja e fuqishme qė ndjek qėllime praktike, ėshtė mendja mė e mirė nė botė!
- Fjala ėshtė grua shtatzėnė qė lind viganė!
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 24.10.11 11:52
Nė mbretėrin e tė verbėreve,ai me nje sy eshte mbret

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 24.10.11 21:22

"Jeta e pashqyrtuar, ėshtė mė mirė tė mos jetohet"


Besimi i Sokratit se duhet tė reflektojmė pėr jetėn qė jetojmė ėshtė frymėzuar pjesėrisht nga shprehja e famshme e gdhendur nė vendin e shenjtė tė orakullit nė Delfi, "Njih vetveten". Sekreti i vlerės nė profecitė e orakullit ėshtė vetė-njohuria, dhe jo unaza e deshifrimit.

Sokrati ishte kaq pasionant pėr vlerėn e vetė-hetimit, sa e shqyrtoi imtėsisht jo vetėm jetėn dhe besimet e tij, por dhe ato tė tė tjerėve. Pėrmes pyetjeve tė shumta, ai i detyroi njerėzit tė hetonin besimet personale. Ai i pa banorėt e Athinės sė tij tė dashur tė ecnin pėrgjumėsh pėrmes jetės, tė jetonin vetėm pėr para, pushtet dhe famė, kėshtu qė u bė i famshėm nė pėrpjekjen e tij pėr t'i ndihmuar.

Sokrati ishte njė filozof i lashtė grek, i cili konsiderohet themeluesi i filozofisė pėrėndimore. Burimi mė i rėndėsishėm i informacionit pėr Sokratin ėshtė Platoni. Dialogėt e Planonit e portretizojnė Sokratin si njė mėsues qė mohon tė ketė dishepuj, si njė njeri i arsyes, i cili i bindet zėrit hyjnor nė kokėn e tij, si njė besimtar qė ka pėrmbushur detyrimet qytetare tė vendit tė tij.

Sokrati i pėrēmon kėnaqėsitė e shqisave, edhe pse ėshtė i ngazėllyer nga bukuria. Ai ėshtė i pėrkushtuar ndaj edukimit tė qytetarėve tė Athinės, edhe pse ėshtė indiferent ndaj djemve tė tij. Konsiderohet si themeluesi i filozofisė pėrėndimore, dhe ėshtė praktikuesi me ndikim mė tė madh.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 24.10.11 21:25"Krijesat nuk duhet tė shumohen pa qenė nevoja"


I njohur ndryshe si "Brisku Ockham", ideja kėtu ėshtė se nėse gjykojmė mes teorive konkurruese filozofike dhe shkencore, meqė gjithēka ėshtė e barabartė, atėherė duhet tė preferojmė teorinė mė tė thjeshtė. Shkencėtarėt flasin pėr katėr forca nė univers: graviteti, forca elektromagnetike, forca e fortė bėrthamore dhe forca e dobėt bėrthamore. Ockham pėrpiqet tė formulojė njė teori unifikuese, njė forcė e vetme qė i mbledh qė tė katra.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 25.10.11 14:37
Jeta eshte nje semundje dhe vdekja fillon qe kur njeriu lind, cdo frymemarrje dhe cdo e rrahur zemre, eshte pakez vdekje, nje rruge e vogel drejt fundit...

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 26.10.11 13:09
Macen mund ta kesh miken tuaj,por asnjehere skllaven tende

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 27.10.11 21:01
Njeriu ėshtė i madh,vetėm kur mėson se vėrtet ėshtė shumė i vogėl.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 28.10.11 18:58Logjika ėshtė teknika me anė tė sė cilės ne i shtojmė bindje tė vėrtetės.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 29.10.11 13:02
Dituria e bėn tė dobėtin tė fortė, tė varfėrin mbret, tė ligun tė mirė, budallanė tė arsyeshėm

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 29.10.11 21:18
Te vdekurit dhe te paditurit nuk mund te gjykohen…

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 30.10.11 15:47Pranverė nė shpirt, pranverė nė fytyrė. Natė nė zemėr, natė nė fytyrė. Tė gėnjestrės,tė pavėrtetės, llustėr i bėn mjeshtri - mashtrim.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 31.10.11 7:58

  1. Mendje kanė tė gjithė.Celėsi ėshtė si ta vėsh atė nė punė.

  1. Mendja eshte margaritari qe e driteron njeriun ne jeten e tij,njeriu duhet te punoje ta gjeje kete margaritar tek vetja.


Edituar pėr herė tė fundit nga dimitrov xhunga nė 14.11.11 9:53, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Estilen prej 31.10.11 17:12Asnjėherė mos e lerė personin qė do pėr njė person qė tė pelqen,mbasi njė ditė personi qė tė pėlqen do tė tė lerė pėr personin qė do...

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 01.11.11 7:55

Vesa e mengjesit,loti ne faqe,syri nga del loti,kerpudha pas shiut,bari mbi lendina,salamandra pas shtrengatave,ylberi ne horizont dhe vete horizonti jane ngjarje qe ndodhin dhe thjesht ndodhin sepse jane ngjarje universale,sa te ndryshme aq edhe te ngjashme pasi dalin nga i njejti burim,GJITHESIA.
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 01.11.11 8:30

Kulloshtra del nga gjiri,por nuk eshte qumesht.Ajo eshte me e ushqyeshme se vete qumeshti.
Ajka del nga qumeshti,por nuk eshte qumesht.Ajo eshte me e ushqyeshme se vete qumeshti.
Megjithate,as njera e as tjetra nuk e zvendesojne dot qumeshtin.
avatar
Dimitrov Xhunga

131


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thenia e dites....

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi