Mua me intereson nje pyetje...

Shko poshtė

Mua me intereson nje pyetje...

Mesazh  Edisoni-gl prej 10.10.11 0:19

Pse Njeriu e ka per detyre mu marr me Problemet e Tokes (Botes mbrenda dhe jasht Botes)
avatar
Edisoni-gl

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mua me intereson nje pyetje...

Mesazh  Edisoni-gl prej 10.10.11 0:21

Edhe me intereson se Njerzit a kan qen me te menqur para shekullit 19 apo tash shekullin 20 - 21 jan ma te menqur sepse 20 Vjet e fundit jena bo Robota kejt.
avatar
Edisoni-gl

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mua me intereson nje pyetje...

Mesazh  Xhemajl prej 10.10.11 9:40

Njeriu mirret me ato probleme, qe i interesojn edhe qe i ka ne favor te vetin per tu marur ,, kjo spjegohet edhe me zbulimet ne tekonologji,ekonomi,shkenc etj...
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mua me intereson nje pyetje...

Mesazh  majlind's prej 11.10.11 15:34

Natyra e njeriut ėshtė e atillė qė gjithmonė e kėrkon pse-hin e gjithqkaje.Prej se ėshtė krijuar,njeriu qdo herė ka tentuar ta kuptojė realitetin rreth tij,dhe po vazhdon tė tentojė.
Mendoj se menquria e njeriut ka arritur kulmin nė kėto dy shekujt e fundit,kėtė e dėshmojnė zbulimet nė qdo fushė tė jetės-shkencės.Por nuk mund tė them se nė tė kaluarėn e largėt njerėzit nuk kanė qenė tė menqur.Piramidat e Egjiptit dhe shumė objekte tė vjetra nėpėr botė,pėr ndėrtimin e tyre,kėrkojnė shumė menquri(veqmas kėto tė parat)!Menquria e njeriut ėshtė duke evoluar nga dita nė ditė.
avatar
majlind's

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

per arsijen e vetme

Mesazh  xxl prej 12.10.11 1:16

TOKA QE JETOJNA ASHT SI NEN KUPTIMIN E NJE SHTEPIJE TE NJE FAMILJE QE JETOJN ATY NESE ATA NUK KUJDESEN PER AT SHTEPIJ TE KET PASTERTIJ TE LULZOJ ME NJE FJAL AJO SHTEPJ QE NJERIZT E VET NUK KAN INTERESIM I GODET SKAMJA DONJEHERE EPIDEMI PA SHERUSHME ETJ ETJ.
KET ARSIJE NJERIU E RUN TOKEN POR NJE KOHESISHT RUAN EDHE VETEN
MENDOJ SE DO ME KUPTOSH?
avatar
xxl

patrolla_mkd@hotmail.com
.................................................

23


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

XXL Te Falemnderit per pergjigjen Majlinda's gjithashtu

Mesazh  Edisoni-gl prej 12.10.11 11:19

XXL. Po ashtu eshte ke te drejt Zoti e ka kriju Njeriun ja ka kriju mendjen dhe besoj qe na ka kriju per me u kujdes per Token dhe gjithe sekretet e Tokes mi zbulu vet na si Psh. Krypen, Naften , Minierat etj.. Toka kur u formu besoj qe u kan Tok e that veq uj e natyrė e ngadal ngadal kina ardh deri ktu ku jem sot.

Majlinda's po e vertet eshte qe edhe perpara kan qen Njerzit e menqur si ndertimi i Piramidave qe e ceke, Arkitekti e vertet eshte qe ka qen shume i Zoti se gjithe ajo Piramid qe eshte vetem me 1 Dritare ndrigjohen te gjitha dhomat mbrenda saj.
Po pytja ime ishte psh Teknologjia pse nuk ka ekzistu perpara po vetem prej Shekullit 20/21 e me interesoj Truni i njeriut femijt qe lindin kohen e sotme po lindin ndryshe me IDEJA se perpara si kan linde.


Ndoshta edhe Zoti gjithshka e ka te Planifikume.
avatar
Edisoni-gl

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mua me intereson nje pyetje...

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi