Te rrembyer nga Disku Fluturues

Shko poshtė

Te rrembyer nga Disku Fluturues

Mesazh  Estilen prej 18.06.10 14:38

Te rrembyer ne makine nga Disku Fluturues

Dy tė rinj ne New Hampshire ulur nė njė makinė tė parkuar janė kontaktuar nga njė disk fluturues me ngjyrė tė zezė nė Laconia mė 20 mars 2010,i cili i terhoqi nė ajėr dhe pas nje kohe i ka leshuar 180 metra larg ne nje trotuar.


Xhami plasaritur dhe qesja e ajrbegut e hapur.image MUFON.

Ky lajm behet i ditur nga Rrjeti per disqet fluturues (MUFON)ne baze tė dėshmive e te dhenave nga deshmitare ne vend ngjarje.

Drejtori i shtetit Steve Firman per MUFON New England, konfirmoi hetimin e tij dhe tha se intervistat e dėshmitarėve ishin te sakta.

Tė dy deshmitaret e pėrshkruajnė ngjarjen njelloi. Ata panė njė objekt qė vinte nė drejtim tė tyre nga qielli dhe qe ty dy u tremben te tmerruar.

Kur ata u pėrpoqėn pe ta larguar,makina e tyre dhe ata ishin ngritur lart ne qiell,shume larg tokes.
Me vone makina u leshua ne nje trotuar rreth 180 metra larg nga vendi i rrembimit,ku dhe ka lene shenja mbi te.


Shenjat e makines ne trotuar.Image Mufon

Keshtu deklaruan autoret e rrembimit,djali 18 vjecar dhe vajza 16 vjecare.
Djali deklaron se makina nuk ka pesuar deme te theksuara,per vec xhamit dhe sensoreve qe kane vepruar ne hapjen e Airbegut,vlera qe shkojne rreth 5000 dollare.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi