Aeroporti i Denverit

Shko poshtė

Aeroporti i Denverit

Mesazh  Zattoo prej 27.09.11 21:34

Aeroporti ndėrkombėtar i DenveritAeroporti ndėrkombėtar i Denverit ėshtė aeroporti mė i madh nė SHBA dhe i treti mė i madh nė botė.

Teoritė konspirative e konsiderojnė kėtė si vendin e fshehtė qė qėndron mbi zyrat nėntokėsore tė Rendit tė Ri Botėror. Ky arsyetim vjen nga fakti se sipas kėsaj teorie, baza ėshtė nė mėnyrė aspak normale rreth 40 kilometra nga qendra e Denverit.

Aeroporti ėshtė jashtėzakonisht i madh dhe ka njė pamje arkitekturale tė ēuditshme. Ndėrtesa kryesore pėrbėhet nga strukturė tende, si tendat e cirkut, prej cohe tė bardhė qė ka si qėllim t’u kujtojė vizitorėve imazhet e maleve Rocky, tė cilėt mund tė shihen nga aeroporti.

Por sipas teorisė konspirative qėllimi i kėsaj tende ėshtė t’i ngjajė tendave indiane nė pėrpjekje pėr tė kėnaqur indianėt e varrosur kėtu.

Ėshtė fakt qė ndėrtesa e aeroportit ėshtė vendosur pikėrisht mbi vendin qė dikur ka qenė varrezė indiane. Muralet nė mure janė po aq tė ēuditshme dhe skicuesit e tyre pretendojnė se u ėshtė kėrkuar tė pėrdorin simbole tė diellit tė zi nazist dhe njė skenė qė pėrshkruan shkatėrrimin e njė qyteti dhe pylli me njė vajzė qė mban njė tabelė majanė, ku profetizohet fundi i botės.avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  Zattoo prej 27.09.11 21:36

Pamje nga Aeroporti

avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  Zattoo prej 27.09.11 21:39

avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  Xhemajl prej 28.09.11 22:19

Ndėr kėte ajroport,nėntok pra,, illuminati kryen eksperimente ''ē'njerzore'' me njerėzit, ndėr me tė ndryshmet,, keshtu qė nėse jemi nė ajroplan te gjithe gjera elektrike qe do kemi ne dore, do te fiken, nga ligesia, e gjerave qe ben Illuminati,,

Per kete kam degjuar dhe lexuar ne shum libra, konspirative keto kohet e fundit..
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  rebelisistemit prej 30.09.11 9:33

Ne daten 27 shtator 2011,ketu ndodheshin Obama,CIA dhe NASA.Nuk e di se cpo pergatisnin. Mos dini gje ju?
avatar
rebelisistemit

Nėsė do tė bėsh armiq, nuk ėshtė e nevojshme qė tė shpallėsh vetėm luftė, mjafton ta thuash tė Vėrtetėn. (Martin Luter King)

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  ILIRA prej 30.09.11 12:41

Ishte nata kur pritej renia e satelitit , rebel
avatar
ILIRA

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  Gon! prej 30.09.11 13:08

Apo pritej shfaqja e alienve :).
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  Xhemajl prej 30.09.11 18:20

ILIRA shkruajti:Ishte nata kur pritej renia e satelitit , rebel
Po dhe pritej te ndodhte nje termet goxha i fuqishem, sipas Nase-s,, mirepo ēfardo qe te ndodh, Obama, Cia dhe ēdo kush tjeter jane vetem ''piun'' te 4 -5 hebrenjeve, qe kane ne dore boten..
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  dante prej 01.10.11 18:22

ju keshilloj mos te jepni pergjigje te tilla, spiun te 4-5 hebrejve qe kontrollojne boten e te tilla si kto, nqs parapelqeni ndonje teori te caktuar do ishte mire vetem ta citonit ate, dhe jo te jepni nje verdikt. gjithsesi ato 4-5 cifutet ne te vertete jane 13 familje te nderthurura mes tyre, dhe e vertete eshte qe pikat me strategjike sot per sot drejtohen nga pinjollet e tyre. per kte ka shembuj konkret, nder to jane edhe 4 familje cifute, thuhet edhe qe disa prej tyre jane me prejardhje ilire.
avatar
dante

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  Xhemajl prej 01.10.11 20:08

dante shkruajti:ju keshilloj mos te jepni pergjigje te tilla, spiun te 4-5 hebrejve qe kontrollojne boten e te tilla si kto, nqs parapelqeni ndonje teori te caktuar do ishte mire vetem ta citonit ate, dhe jo te jepni nje verdikt. gjithsesi ato 4-5 cifutet ne te vertete jane 13 familje te nderthurura mes tyre, dhe e vertete eshte qe pikat me strategjike sot per sot drejtohen nga pinjollet e tyre. per kte ka shembuj konkret, nder to jane edhe 4 familje cifute, thuhet edhe qe disa prej tyre jane me prejardhje ilire.
Eshte e vertet se eshte nga 13 familje, mirpo ato 13 familje njeher kane qene vetem 1 familje,, dhe nga incesti familjar qe kane bere tani vetem 4-5 prej tyre jane normal, sepse te tjeret jane me te meta,,nuk flas vetem nga nje teori, mirpo nga permledhja e te gjithave..
avatar
Xhemajl

259


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  dante prej 02.10.11 0:35

a mund ta referosh teorine qe ti beson, un po te referoj ate qe citova, pasi nuk e besoj
avatar
dante

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  ILIRA prej 02.10.11 20:40

Zatoo per aeroportin e Denverit kam lexuar ca kohe me pare , po shoh qe e ke sjelle ashtu si e kam lexuar diku tjeter... nejse bukur. A do te mund te na shpjegoje pikturat me simbole masone ashtu si i kupton ti, shpresoj te me kuptosh, ketu shume postojn shkrime te ndryshme por ndoshta temat duhet te pasurohen me mendimet e atyre qe shkruajne dhe lexojne...
avatar
ILIRA

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  dante prej 02.10.11 22:40

ILIRA shkruajti:Zatoo per aeroportin e Denverit kam lexuar ca kohe me pare , po shoh qe e ke sjelle ashtu si e kam lexuar diku tjeter... nejse bukur. A do te mund te na shpjegoje pikturat me simbole masone ashtu si i kupton ti, shpresoj te me kuptosh, ketu shume postojn shkrime te ndryshme por ndoshta temat duhet te pasurohen me mendimet e atyre qe shkruajne dhe lexojne...


Tashme nuk eshte e fshehte qe shum simbole masonike gjinden ne nje numer te madh ndertesash, apo ne logo kompanishe shum te fuqishme apo edhe ne dollarin amerikan.

Me duket shume e thjeshte dhe e arsyeshme nje gje e tille dhe nuk e di pse eshte kaq shume e diskutueshme. Si nje vllazeri ndertuesish, simbolika e tyre ne shume ndertime kuptohet vetvetiu.

Tashme kjo eshte nje vllazeri ku pjestare jane njerez te fuqishem dhe te pasur dhe per me teper shume besnik vllazerise qe i perkasin. Kjo eshte edhe nje tjeter arsye pse ato preferojne ti perfaqesojne simbolet e tyre edhe ne nje numer te madh logosh, si psh ajo e AOL apo Disney.

Per sa i perket dollarit amerikan, dihet tashme qe baballaret e demokracise amerikane, pasardhes te familjeve te vjetra dhe me gjak blu te frances dhe europes, ishin te paret qe ndertuan shtetin modern amerikan dhe futen simboliken e tyre masonike ne dollarin amerikan, flamurin amerikan apo edhe ne nje ser monumentesh.

Nuk e kuptoj arsyen e gjithe ketyre diskutimeve dhe shpesh here edhe urrejtjeje ndaj kesaj vllazerie. Eshte nje lloj sikur nxenesit e klases me te dobet kane inat dhe shqetesohen per nxenesit e klases me te mire, te cilet jane me te privilegjuar ne shkolle per shkak te rezultateve qe kane arritur.

Nuk te drejtohem ty direkt Z/Znj Ilira, por mendoj qe gjeja me e mire eshte te diskutohet per disa fenomene me shqetesuese te shoqerise, edhe nqs e kontrollojne ato boten, le ta bejne, kujt po i prish pune ???
avatar
dante

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  Zattoo prej 02.10.11 22:54

ILIRA shkruajti:Zatoo... A do te mund te na shpjegoje pikturat me simbole masone ashtu si i kupton ti, shpresoj te me kuptosh, ketu shume postojn shkrime te ndryshme por ndoshta temat duhet te pasurohen me mendimet e atyre qe shkruajne dhe lexojne...Njė kalė qė duket qė ka dalur drejt e nga ferri (me sy te ndezur) ku disa e quajne kali i djallit.
avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  Zattoo prej 02.10.11 23:02Kjo na shtyn te mendojme se nje "djall i dalur nga kutia" eshte duke pritur ti vije dita apo koha e tij.
avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  dante prej 02.10.11 23:12

e dyta nuk eshte nje djalle por eshte nje gargua, nje statuje tipike e perdorur ne ndertimet franceze te mesjetes, me funksion per te bere mbledhjen e ujit qe binte nga catia ( funksionin qe bejne ulluqet e sotme ) duke pare qe arkitekti ishte me origjine merovingiane, ishte e sigurte perdorimi i stilit te tij edhe ne kete ndertese. Kjo statuje gjindet ne pjesen e daljes se aeroportit dhe per mendimin tim nuk ka lidhje me masonerine, pra nuk eshte nje simbol mason
avatar
dante

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  Zattoo prej 02.10.11 23:20Mendohet tė jetė art "primitiv", qė pėrfaqėson tokėn nėnė? Kjo duket se i referohet shfaqjes sė jetės nė tokė ( njeriut, kafshėve dhe bimėve).
Kush janė kėto fytyra lartė nė pikturė? Janė jashtėtokėsorė duke na shikuar nga hapėsira?
Motivi nė mes, paraqet spermėn me ngjyrė blu tė errėt.
Modeli sipėr na kujton njė element kompleks tė kontrollit.
Kjo pikturė na bėn tė kuptojmė se jeta nė tokė u soll nga hapėsira...
avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  dante prej 02.10.11 23:28

jeta ne toke u soll nga hapsira ? A mund ta bej nje pyetje ? A i beson teorise se evolucinit apo jo ?
avatar
dante

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  Zattoo prej 02.10.11 23:32

dante shkruajti:jeta ne toke u soll nga hapsira ? A mund ta bej nje pyetje ? A i beson teorise se evolucinit apo jo ?

Nuk eshte me rendesi mendimi im, une solla vetem nje pershkrim te mundshem te piktures.
avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  dante prej 02.10.11 23:34

per derisa the kjo na ben te kuptojme qe jeta eshte sjelle ne toke nga hapsira apo dicka e till, do te thote qe edhe ti je e ktij mendimi, ose gabove ne te shprehur duke dashur te thuash qe kjo pikture synon te na tregoje nje gje te tille. Me fal se nuk e kam personalisht me ty, por me terhoqi si bisede, dhe un jam totalisht kundra cdo mendimi apo teorie e cila flet per nje gje te tille, qe jeta ka ardhur ne toke nga hapsira. Mjafton nje argument i tille dhe jam i gatshem ta hedh posht
avatar
dante

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  dante prej 02.10.11 23:56

e gjithe ajo cfare muralet dhe pikturat ne aeroportin e denverit perfaqesojne jane pjese nga rilindja e bote, ne thojza kjo e fundit. Ato paralajmerojne ulje te numrit te popullsise se botes si pasoje e luftrave berthamore dhe biologjike, e pasuar me nje paqe te perkohshme, qe ne te vertete parashikon sulmin final. E gjithe kjo do te behet midis vendeve te botes. Pas "rilindjes" do te kete vetem nje fe, e cila, te me falni pasi nuk eshte idea ime kjo, nuk do te jete as ajo katolike e as ajo cifute, por feja e vetme ( qe domosdoshmerisht nuk do te thote qe eshte ajo islame ) gjithashtu paralajmeron edhe zhdukjen e lekurzezeve. Me pak fjale pa dashur te zgjatem paraqet perfundimin e nje epoke dhe fillimin e nje tjetre, ket ka dashur te jape edhe piktura e fundit
avatar
dante

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  ILIRA prej 03.10.11 8:41

Dante pyetjet apo nderhyrjet e mia ne pergjithesi jane kuriozitet dhe nuk ka lidhje aspak me urrejtjen per "disa" . Ajo qe une kerkoj eshte te kuptoj me shume rreth realitetit ku jetoj.
avatar
ILIRA

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  dante prej 03.10.11 15:05

ILIRA shkruajti:Dante pyetjet apo nderhyrjet e mia ne pergjithesi jane kuriozitet dhe nuk ka lidhje aspak me urrejtjen per "disa" . Ajo qe une kerkoj eshte te kuptoj me shume rreth realitetit ku jetoj.
Te lutem, me vjen keq, me duket se pak me siper te thashe qe nuk e kam direkt me ty Ilira, me fal nqs me ke keqkuptuar
avatar
dante

36


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aeroporti i Denverit

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi