Toka dhe njerezit ne syte e Alieneve

Shko poshtė

Toka dhe njerezit ne syte e Alieneve

Mesazh  Estilen prej 27.08.11 20:51


Toka dhe njerezit ne syte e Alieneve....
Nėse keni pyetur ndonjėherė se ēfarė pėrshtypjesh do tė linim ne tek jashtėtokėsorėt, kėrkuesi i NASA-s, ne Planetary Division, Shawn Domagal-Goldman do tė pėrgjigjej se Toka do tė duket atyre si njė planet krejtėsisht jashtė kontrollit, jashtėzakonisht i ndotur dhe pranė katastrofes.

Me pak fjalė, kundrejt Alienėve do tė bėjmė njė figurė tė keqe.

Nė studimet e tyre, duke vlerėsuar efektet e njė takimi tė mundshėm tė ngushtė me Alienėt, shkencėtarėt amerikane hipotezojnė tre skenarė tė ndryshėm.

Nė tė parin, mė pozitiv dhe optimist, qytetėrimi do tė marrė pėrfitime nga njė shkėmbim kulturor me Alienėt.

Nė skenarin e dytė, shkencėtarėt amerikanė imagjinojnė njė qytetėrim jashtėtokėsor tė ndryshėm nga ne, duke mos qene nė gjendje pėr tė krijuar ēdo formė komunikimi.

Dhe sė fundi hipoteza mė shqetėsuese, ajo e Alienėve tė kėqij, qė pushtojnė planetin tonė, pėr tė shfrytėzuar burimet e tij, duke eliminuar njerėzit apo duke infektuar nga sėmundje tė panjohura.

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi