Vdekja e ndėrgjegjes njerėzore

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Vdekja e ndėrgjegjes njerėzore

Mesazh  Estilen prej 24.08.11 13:46Vdekja nga uria dhe vdekja e ndėrgjegjes njerėzore
Klithma te kėtilla mė bejne qė kafshata e parė e bukes tė mė lidhet nė fyt, e sikur don qe tė mė mbyse… Dhe, sa ēel e mbyll sytė, para vetes mė paraqiten pamjet e gjithė atyre njerėzve nė Afrikė, tė cilėt i pata parė para disa ditėsh pėrmes ekraneve televizive duke u pėrballur me vdekjen, e pėr tė cilėt nuk dij se a thua tashti kanė vdekur, apo janė duke pritur qė tė vdesin!Estilen

956


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdekja e ndėrgjegjes njerėzore

Mesazh  Gjinkalla, prej 24.08.11 20:27

Cimi feja te ben te shpresosh tek zoti,keshtu qe koha vetem kalon dhe asgje s'ndryshon.
avatar
Gjinkalla,

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdekja e ndėrgjegjes njerėzore

Mesazh  Cimi Elezi prej 24.08.11 20:31

Gjinkalla, shkruajti:Cimi feja te ben te shpresosh tek zoti,keshtu qe koha vetem kalon dhe asgje s'ndryshon.
Shpresa vdes e fundit.Por me barkun bosh?Nuk ka religjion ne bote qe ti mbushi mendjen nje te urituri qe zoti mendon per to.Njeriu arsyeton kur ka barkun plot dhe jo anasjelltas.
avatar
Cimi Elezi

251


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdekja e ndėrgjegjes njerėzore

Mesazh  Gjinkalla, prej 24.08.11 20:34

cimi ai eshte mendimi im,sepse vendet me atesite ne bote jane me te pasurat
pershembull:norvegjia,danimarka,suedia,singa pori,finlanda,islanda,luksemburgu
etj,pra feja eshte mellkim per shorerine
avatar
Gjinkalla,

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdekja e ndėrgjegjes njerėzore

Mesazh  Cimi Elezi prej 24.08.11 23:32

Gjinkalla, shkruajti:cimi ai eshte mendimi im,sepse vendet me atesite ne bote jane me te pasurat
pershembull:norvegjia,danimarka,suedia,singa pori,finlanda,islanda,luksemburgu
etj,pra feja eshte mellkim per shorerine
Ste marr vesh njehere me zotin her tjeter me ateizmin
avatar
Cimi Elezi

251


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdekja e ndėrgjegjes njerėzore

Mesazh  LeoNardO prej 25.08.11 11:29

Ehhh, te gjoret! E miliona ton drithera e ushqime te ndryshme hedhen ne oqeane nga vendet e pasura, e keta vdesin per nje kafshate! A thua nuk ka mundesi bota qe ta shuaj urine ne keto vende?!!!
avatar
LeoNardO

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdekja e ndėrgjegjes njerėzore

Mesazh  LeoNardO prej 25.08.11 11:45

Gjinkalla, shkruajti:Cimi feja te ben te shpresosh tek zoti,keshtu qe koha vetem kalon dhe asgje s'ndryshon.


Shoku, mos ia fut kot, feja te ben te shpresosh, por edhe te thote ta ndash me tjetrin kafshaten,nuk te thote rri tere diten se Zoti kujdeset per ty. Ajo thote mundohu pak ti, te te ndihmoj Zoti shume. Dhe pervec kesaj, ma thuaj mos jane te krishtere keta afrikan apo musliman, a budist? Ku i bie ne mend nje te tilli te fal 5 kohe namaz apo te agjeroje, te shkoje ne kishe apo te qendroj ne meditim?
avatar
LeoNardO

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdekja e ndėrgjegjes njerėzore

Mesazh  Gjinkalla, prej 25.08.11 13:07

Shoki keta le qe jane fetare por edhe ate radikal bile,feja zyrtare e somalise eshte feja islame e mallkuar,gjithashtu ne afganista vetem per fe e kalojne jeten,ne iran,irak ,palestine,etj nuk po them vetem per islamin por po them edhe per katolicizmin si dhe per ortodoksizmin,Perse nuk i merrni shembull o shqiptar vendet ateiste qe luajn me buk dhe kane miliardat,populli e kalon jeten ku eshte me se miri,i ka te gjitha te mirat,demokracia eshte ne nivelin me te larte,siq jane suedia,norvegjia,finlanda,islanda,luksemburgu,las vegasi,danimarka,belgjika,kanada,singapori etj
por i merrni shembull shtetet me te tmerrshme ne bote,atehere pasi ju pelqejne keto shtete perse nuk shkoni dhe jetoni atje?
avatar
Gjinkalla,

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdekja e ndėrgjegjes njerėzore

Mesazh  ILIRA prej 25.08.11 13:36

Si thua gjinkalle te vriten te zhduken te gjithe me mire se ta na vdese "ndergjegja" per ta. Cfare mentaliteti mizor qe ka kjo faqe, nuk mund ta merrni me mend se negativitet perhapin individe te caktuar. Paqja qofte me ju
avatar
ILIRA

265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Turppppppppppppppppppp

Mesazh  ANtraX prej 25.08.11 14:40

avatar
ANtraX

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi