Pyetje magjistarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pyetje magjistarit

Mesazh  pst prej 21.08.11 22:21

[b]Nje fenomen i quditshem ka ndodhur me mua , ne fakt me rrobat e mija, qdo rrob e imja [me se shumti te brendshmet] jan te prera me nga dy bira ..i ngjasojn varrit sepse njera eshte me e vogel e tjetra me e madhe , a mundeni me dit qfar kuptimi ka ?

Faleminderit!
pst

2

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pyetje Magjistarit

Mesazh  marseliano prej 24.08.11 23:13

Te kane bere magji te kane mbyllur fatin duhet te shkosh tek nje magjistar....
marseliano

10

Re: Pyetje magjistarit

Mesazh  ramush prej 24.08.11 23:37

mendoj se te ken bo ndonje magji te zeze po per mendimin tim nese je i martuar te ka bo shoqja yte magji se vetem ajo dot te kishte meshum ne duar robat e mrendshmet te kabo per ndonje misteriositet
per vete ...pershendes
ramush

17

Mesazh  LeoNardO prej 25.08.11 10:58

Ec more mos ja fusni friken djalit. S'ke gje shoku, harroi keto dokrra. Nuk mund te te bej askush asgje! Mbushe veten me pozitivitet, leri keto gjera.
LeoNardO

3

Mesazh  mmii prej 22.10.11 20:52

tung magjistar une kam pas nje lidhje me heret me nje djal te klases qe me von jemi ndar por une ende nuk po mund ta harroj ate edhe prap duaqe te jem me te .. te lutem me thuaj si ta perfitoj prap zemren e tij .. te lutem
mmii

10

Mesazh  angelsweett prej 24.10.11 22:40

pershendetje!
do doja te dija nese eshte e mundur qe permes magjis ta shohesh nje person ne nje distanc shum te larget..?(pra ta shohesh at qfar ben dhe vepron nga larg)-
Nese egziston kjo lloj magjije kush mund ta perdor..vetem magj. profesionista apo edhe ata fillestar?
Do isha shum mirenjohese per pergjigje nga Magj.!
Naten e mire. G.
angelsweett

39

Mesazh  leaw prej 16.12.12 16:04

ju lutem di dikush ndonje dov apo diqka qe ta kthej burrin ti ka qe 3 vite ash me nje lavire kam martes qe 17 vjet me te ju lutem te me ndimoj do kush qe din diqka te bej
leaw

leaw

1

:D

Mesazh  Adelinnna prej 16.12.12 20:09

kam probleme me te dashurin
gjithashtu sndihem mir
per me shum Mesazh Privat ju lutem
Adelinnna

2

Mesazh  Nexhmije prej 03.05.14 14:54

Si mundem ta parashikoj te ardhmen
Nexhmije

Pershendetje

1

Mesazh  sem prej 04.06.14 9:57

si mund te therras nje te afermin tim qe ka nderruar jete???
sem

ydcghcfvgh

1

Mesazh  syri i art prej 04.06.14 10:22

pst shkruajti:[b]Nje fenomen i quditshem ka ndodhur me mua , ne fakt me rrobat e mija,  qdo rrob e imja [me se shumti te brendshmet] jan te prera me nga dy bira ..i ngjasojn varrit sepse njera eshte me e vogel e tjetra me e madhe , a mundeni me dit qfar kuptimi ka ?

Faleminderit!
me e mira qe mund te besh dhe pa asnje pasoj esht qe ato rroba ti hudhesh,dhe te mos mendosh me per ato,te harrosh se qfar ka ndodh....e gjith problemi esht tek mendja,po mendove per ato do te kesh probleme te ndryshme ,po i harrove dhe smendon fare se qfar ka ndodh asgje smund te ndodh...mendimet negative te shtyejn qe tu kushtosh vemendje ketyre gjerave dhe keshtu ju jep energji ne dem tendin...
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

256

Mesazh  Zebra prej 15.03.16 17:25

.. ju lutem me ktheni pergjigje. cdo te thote kur dikush te thote qe e ke fatin te bllokuar por nuk ke magji te bere? kush me sqaron ju lutem. si veprohet ne keto raste?
Zebra

i'm simply the best

20

Mesazh  bojko prej 13.02.17 0:12

kam po ashtu pyetje, si behen largimet e bllokadave, nese ndiej qe ne te gjitha segmentet kam blokada, jam shume i sigurt.
jam fetar musliman dhe vazhdimisht lutem, por si duket lutja me dua nuk po mi hek blokadat. nuk e di nese eshte mallkim, magji apo DIĒKA tjeter. Kerkoj pergjegje te sinqerte

flm paraprakisht
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

78

Mesazh  Magus prej 14.02.17 13:42

bajko shkruajti:kam po ashtu pyetje, si behen largimet e bllokadave, nese ndiej qe ne te gjitha segmentet kam blokada, jam shume i sigurt.
jam fetar musliman dhe vazhdimisht lutem, por si duket lutja me dua nuk po mi hek blokadat. nuk e di nese eshte mallkim, magji apo DIĒKA tjeter. Kerkoj pergjegje te sinqerte

flm paraprakisht

Bllokimet nuk jane bllokime fizike apo energjetike por jane ato qe e pengojne nje persone te perparoje apo te evuloje.

Per largimin e bllokadave ka menyra te ndryshme...une personalisht i kerkoj se pari bllokimet nga jetete e meparshme (nese personi i ka) pastaj nga jeta ne uterine, dhe ne te gjitha vitet e jetes se tanishme.
Per cdo bllokade e kerkoj intenzitetin e saj, e notoj pastaj filloj me emilimin e bllokades nga me vjetra.
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.

337

@ Magus

Mesazh  bojko prej 14.02.17 13:53

Magus shkruajti:
bajko shkruajti:kam po ashtu pyetje, si behen largimet e bllokadave, nese ndiej qe ne te gjitha segmentet kam blokada, jam shume i sigurt.

flm paraprakisht

Bllokimet nuk jane bllokime fizike apo energjetike por jane ato qe e pengojne nje persone te perparoje apo te evuloje.

Per largimin e bllokadave ka menyra te ndryshme...une personalisht i kerkoj se pari bllokimet nga jetete e meparshme (nese personi i ka) pastaj nga jeta ne uterine, dhe ne te gjitha vitet e jetes se tanishme.
Per cdo bllokade e kerkoj intenzitetin e saj, e notoj pastaj filloj me emilimin e bllokades nga me vjetra.

falemnderit per per pergjegje.
Une nuk jam ku ta dije ndonje besimtar i madh , mirepo tani kam filluar te lexoj dua apo lutje te ndryshme te propozuara nga kurani me qellim per largimin e energjive negative ( mallkimeve, magjise ose ngjashem). Nuk e di a do te kam sukses apo jo, mirepo tani per tani jam ne gjendje te rende shpirterore. Cka me propozin ti Magus ?
.. edhe DIĒKA, nese do te ja refej ndokujt jeten time, veshtire najkush qe do ta besoj ate, ku pjeserisht ka edhe elemente science fiction, dmth eshte si ndonje film, dhe nuk eshte cudi nese ju apo ndokush tjeter te mos e besoj hiq ĒKA une flas.
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

78

Mesazh  excommunicated prej 21.03.17 23:27

Hapja e bllokadave behet duke prajtikuar Sahaja Yoga (sahajayoga.org). Bllokimet mund te jene te niveleve te ndryshme si fizike, energjitike, mendore, emocionale. Sahaja yoga eshte posacerisht per kete problem te fundit. Por edhe praktikimi i llojeve te yogave te tjera jep rezultate. Psh. Hatha yoga, Yoga Transhendentale, Kriya Yoga, kto jane disa. Ndersa per hapje e fatit juve qe e keni te mbyllur ka disa rituale me kete emer ose mund edhe te kryeni rituale te tjera per kthimin e dashuris.
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz

415

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi