Interneti VS Libri

Shko poshtė

Interneti VS Libri

Mesazh  Ufo prej 13.08.11 16:16

Po jetojmė nė njė botė gjithnjė e mė shumė teknologjike, zhvillimet e mėdha dhe galopante komjuterike pėrveē tė mirave kanė edhe tė kėqija tė mėdha. Unė jam njė admirues i kamotēėm i librit dhe mik i tij por po shoh se kjo traditė s'ė paku flas pėr vendin tonė po bjerr vazhdimisht

Gjatė tė bisede me njė miken time librare mbrėmė nė njė Bar tė Tiranės po mė thoshte se megjthė titujt e shumtė nė kėtė verė shkruar nga shkrimtarė tė shquar botėror por edhe vendas, blerėsit sidomos ata qė venė me pushime nuk janė se janė tė interesuar kaq shumė, sipas asaj shkaku kryesor ishte interneti, facebook, twitter dhe blogjet e shumta qė ai ka.Ju miq tė forumit si mund ta spjegoni kėtė detaj, a keni ju ndonjė opinion personal t'uajin, dhe si mendoni a ka rrugė pėr afrimin me librin sidomos tė brezave tė ri qė unė qofsha i gabuar por me sa po shoh vėshtirė se zė njeri libėr me dorė..!
avatar
Ufo

149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti VS Libri

Mesazh  Luli prej 13.08.11 16:20

Interneti eshte vrasesi i librit.
Sot rinia fal internetit eshte me shume injorante dhe me e robotizuar.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti VS Libri

Mesazh  Ufo prej 13.08.11 16:22

luli shkruajti:Interneti eshte vrasesi i librit.
Sot rinia fal internetit eshte me shume injorante dhe me e robotizuar.

Pėr fatin e keq ndaj edhe unė njė mendim me ju.

Ju pėrshėndes mik !
avatar
Ufo

149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti VS Libri

Mesazh  john abraham prej 13.08.11 17:03

Pershendetje!!
Une kam lexuar shume si ne internet po ashtu edhe libra, por te them te drejten libri me ka mesuar shume me shume, dhe si per qudi edhe memorizimi behet me mire nepermjet librit..
Me pak fjale libri ka vleren e vet, ndersa nje shkrim apo artikull ne net mund te jete shpesh here disinformues...

Por ne shqiperi nuk eshte se nuk ka dashamires te leximit, por nese deshiron te blesh nje roman bestseller duhet te behesh gati ta paguash me dy dite pune mos me shume, dhe per te rinjte e sotem qe kane deshiren per te lexuar ajo pagese eshte e madhe...
LIBRI ESHTE NJE UNIVERS QE DUHET EXPLORUAR
avatar
john abraham

90


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti VS Libri

Mesazh  Ufo prej 13.08.11 17:07

john abraham shkruajti:Pershendetje!!
Une kam lexuar shume si ne internet po ashtu edhe libra, por te them te drejten libri me ka mesuar shume me shume, dhe si per qudi edhe memorizimi behet me mire nepermjet librit..
Me pak fjale libri ka vleren e vet, ndersa nje shkrim apo artikull ne net mund te jete shpesh here disinformues...

Por ne shqiperi nuk eshte se nuk ka dashamires te leximit, por nese deshiron te blesh nje roman bestseller duhet te behesh gati ta paguash me dy dite pune mos me shume, dhe per te rinjte e sotem qe kane deshiren per te lexuar ajo pagese eshte e madhe...
LIBRI ESHTE NJE UNIVERS QE DUHET EXPLORUAR

Respekte !!
avatar
Ufo

149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti VS Libri

Mesazh  Jetmira prej 10.09.14 17:52

per shumicen sot mos tdijsh tperdoresh internetin esht injoranc
injoranca me e madhe esht per ato njerez qe pertojn te lexojn
fatkeqi qe librat sot po i perdorin si ndezse zjarri e then keshtu
libri nuk te lodh e aq shum por interneti ka artikuj me tndryshem psh.. ne internet mund tlexojsh per ato gjera qe ne libra i ke tndaluar
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti vs Libri

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 10.09.14 20:10

Interneti kurre nuk e zevendeson librin. Libri eshte ai mjet i domosdoshem i cili te hap horizontin, te con ne "qiellin e shtate", te cliron nga cdo ankth shpirteror dhe mendor. Per mua eshte i pazevendesueshem.
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti VS Libri

Mesazh  Jetmira prej 07.04.15 13:34

Ufo shkruajti:
luli shkruajti:Interneti eshte vrasesi i librit.
Sot rinia fal internetit eshte me shume injorante dhe me e robotizuar.

Pėr fatin e keq ndaj edhe unė njė mendim me ju.

Ju pėrshėndes mik !
Me then tdrejten kam mesuar me shum nga interneti sesa nga libri
cdo gje e ka e nje efekt pozitiv edhe nje efekt negativ
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti VS Libri

Mesazh  syri i art prej 07.04.15 16:32

Nje thenje nga Gjemalj Obria thot...atij qe ska sy e mend me ja lan deren qelun hapakrah nuk shef ĒKA po ndodh..e atij qe ka sy e mend me ja mbyll deren ai per bir te qelsit ka me dit ĒKA po ndodh...!
AI Ajo qe don me mesu meson nga ēdo an...!
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti VS Libri

Mesazh  syri i art prej 07.04.15 16:37

Me fol hapur,interneti na ka dhan aq shum mundesi per tu njoftu me njerez me gjera te reja te fshehta,qe ne libra sdo ti kishim njoft ndoshta asnjehere...libri gjithsesi ka vendin e vet te padiskutueshem...GJUHA ESHT NJE POR MUND TA PERDORIN NE DY MNYRA,pra nese jemi intelegjent e shfrytezojm mir internetin,ndryshe shumica jan te manipuluar.po nuk esht DIĒKA e re,se perher shumica keshtu esht ne mos nga interneti,nga fet etj..!
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti Vs Libri.

Mesazh  Immortal Vampire prej 07.04.15 17:03

Ketu te tere jane te manipuluar dhe vertet qe Interneti te ofron ato mundesi qe nuk i ka libri sepse: ka me shume opsione, por mos harrojme: qe po te mos ishin Librat, Interneti nuk kishte nga t'i gjente ato informacione sepse: vete mendja e shkrimtarit eshte nje liber; dhe ne mos ishin hedhur ne libra e me pas ne internet; do kishin mbetur ne mendjen e shkrimtarit e te shkencetarit, qe po ashtu eshte nje liber, po te mos zgjatem shume etj...!!!!
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Interneti VS Libri

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi