Mundesia e dyte... te rikthehesh ne jete

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Mundesia e dyte... te rikthehesh ne jete

Mesazh  TIRAMISU99 prej 10.08.11 15:27

NESE DO MUND TE KISHIM NJE MUNDESI TE DYTE...DHE DO RIKTHEHESHIM NE JET....

NE CFAR EPOKE DO TE DESHIRONIT TE JETONIT..????
TIRAMISU99

51

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mundesia e dyte... te rikthehesh ne jete

Mesazh  mehanja prej 10.08.11 15:33

Teme e qelluar nga juve TIRAMISU ...me pelqejn keto ce shkruan ,....Pa diskutim do deshiroja te kthehesha ne vitet e 50-ta hahauh
mehanja

53

Mesazh  TIRAMISU99 prej 10.08.11 15:34

DO KISHA PAS DESHIRE TE JETOJA NE KOHEN B.C,,,, PRA PARA LINDJES SE KRISHTIT....

DHE PIKERISHT NE EGJIPTIN ELASHTE....TE SHIKOJA DHE PERJETOJA KOHEN E NDERTIMIT TE QYTETERIMIT TE EGJIPIT TE LASHTE ...NE KOHEN EFARAONEVE.....SI ISHTE JETA ATHER...??? DHE SI ISHTE JETA E NJE NJERIU TE THJESHT...[PRA SI JETONIN NE ATE EPOK...DHE SI ISHTE JETA NE ATO KUSHTE ],,,TE ASAJ PERIUDHE ....SA FANTASTIKE DO ISHTE SIKUR TE ISHTE EVERTET...UFA... ESHTE VETEM NJE FANTAZI.....
TIRAMISU99

51

Mesazh  TIRAMISU99 prej 10.08.11 15:38

PO JA TI MEHANJA ,PO I TREGOJ KTYRE PERONAVE NE KET FORUM , QE UNE NUK DI TE SHKRUAJ VETEM PER DASHURINE [ SIC ME BENIN KOMENTE , QE SDIJA GJE TJETER , VETEM TEMA DASHURIE] POR QE KAM DHE FANTAZI DHE PO HAP TEMA NGA MENJA IME...DHE PO BEJ TE LEVIZI PAK FANTAZIA PERSONAVE DHE ET QESHIM PAK SE BASHKU...JO VETEM TE BEJME KOMENTE OSE TE MOS JEMI DAKORT ME MENDIMET E TE TJEREVE DHE TE KALOJME NE OFENDIME...KAQ KISHA ....VEREI PAK NE PUNE FANTAZINE TUAJ O NJEREZ.....
TIRAMISU99

51

Mesazh  maqomaqo3 prej 10.08.11 16:14

nuk do deshiroja te shkoja prapa mgjth me pelqen . deshiroj te shkoj ne te ardhmen ku te ndryshoj fatet e se tashmes
maqomaqo3

293

Mesazh  rockstar7 prej 11.08.11 5:27

do doja me gjith zemer te jetoja ne kohen e te derguarit te fundit te Zotit..ne kohen e Muhamedit a.s..
rockstar7

26

Mesazh  TIRAMISU99 prej 11.08.11 15:29

SA DO KISHA DASHUR TE JETOJA NE EPOKEN EGURIT .PRA TE KTHEHESHA TANI NE ATE KOHE DHE ME VETE TE KISHA LAPTOPIN TIM ME VETE....HAHAHAHAH SA GALLAT DO ISHTE TE SHIKOJE NJERZIT E ASJA KOHE [ SI MAJMUNA ] TE CUDITUR NGA NJE PERSON I KSAJ KOHE QE JETOJME NE TANI.....OZOT ATHU DO KISHA REZISTU DOT NE ATE EPOKE ?????

OPS HARROVA ..PO NETIN NGA TA GJEJE UNE TAJE NE ETE EPOKE....HAHAHAHAA CA FANTAZIE....VETEM SE MU KUJTUA AI FILMI ITALIAN ME MASSIMO BOLDI DHE CRISTIAN DE SICA ,QE KTHEHEN MBRAPA NE KOHE ME MAKINEN EKOHES TE KRIJUAR NGA NJE SHKENCTARE....
TIRAMISU99

51

Mesazh  vagabond_99 prej 11.08.11 19:31

do doja te jetoja ne epoken e paleolitit. ku njerezit ishin lakuriq nga cdo gje,,, nga mendja dhe nga trupi.. dhe te isha une ai qe shpiku zjarrin.............e dashurise.
vagabond_99

6

Mesazh  saimirkoci prej 11.08.11 22:16

ne egjiptin e lashte ne kohen kur sundonin faraonet
saimirkoci

3

Mesazh  Cimi Elezi prej 11.08.11 22:20

Une personalisht jo.Me pelqen e tashmja dhe e ardhmja me te papriturat e saj.''Le te kthehen mbrapsht besimtaret per te gjetur te verteten''.
Cimi Elezi

345

Mesazh  A.Angel prej 12.08.11 3:03

TIRAMISU99 shkruajti:DO KISHA PAS DESHIRE TE JETOJA NE KOHEN B.C,,,, PRA PARA LINDJES SE KRISHTIT....

DHE PIKERISHT NE EGJIPTIN ELASHTE....TE SHIKOJA DHE PERJETOJA KOHEN E NDERTIMIT TE QYTETERIMIT TE EGJIPIT TE LASHTE ...NE KOHEN EFARAONEVE.....SI ISHTE JETA ATHER...??? DHE SI ISHTE JETA E NJE NJERIU TE THJESHT...[PRA SI JETONIN NE ATE EPOK...DHE SI ISHTE JETA NE ATO KUSHTE ],,,TE ASAJ PERIUDHE ....SA FANTASTIKE DO ISHTE SIKUR TE ISHTE EVERTET...UFA... ESHTE VETEM NJE FANTAZI.....
Po dhe do te te fusnin ne mesin e skllaveve ne ndertimin e piramidave xD
A.Angel

46

Mesazh  mmii prej 15.08.11 23:19

TIRAMISU99 shkruajti:NESE DO MUND TE KISHIM NJE MUNDESI TE DYTE...DHE DO RIKTHEHESHIM NE JET....

hahaha me te veretet shum veshtir te zgjethesh epoken por une them ne kohen Nuhut eehhe pasi ne ate koha njerzit jetuan nga 950 vite.............
mmii

12

Mesazh  Cimi Elezi prej 15.08.11 23:56

Pse mos ke nderment te ndertosh nje vark shpetimi?
Cimi Elezi

345

Mesazh  IndigoStar prej 16.08.11 4:31

Do te kisha pas deshire te kthehesha Ne kohen e Muhamedit a.s. & te behesha ndjekes i tij
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -

149

Mesazh  DJ_enis prej 16.08.11 9:46

TIRAMISU99 shkruajti:SA DO KISHA DASHUR TE JETOJA NE EPOKEN EGURIT .PRA TE KTHEHESHA TANI NE ATE KOHE DHE ME VETE TE KISHA LAPTOPIN TIM ME VETE....HAHAHAHAH SA GALLAT DO ISHTE TE SHIKOJE NJERZIT E ASJA KOHE [ SI MAJMUNA ] TE CUDITUR NGA NJE PERSON I KSAJ KOHE QE JETOJME NE TANI.....OZOT ATHU DO KISHA REZISTU DOT NE ATE EPOKE ?????

OPS HARROVA ..PO NETIN NGA TA GJEJE UNE TAJE NE ETE EPOKE....HAHAHAHAA CA FANTAZIE....VETEM SE MU KUJTUA AI FILMI ITALIAN ME MASSIMO BOLDI DHE CRISTIAN DE SICA ,QE KTHEHEN MBRAPA NE KOHE ME MAKINEN EKOHES TE KRIJUAR NGA NJE SHKENCTARE....

hahhahaha do te ta merrte faraoni lap topin
DJ_enis

39

Mesazh  Gjinkalla, prej 29.08.11 15:07

Une do te doja,te jetoja ne epoken para krishtit,ose ne epoken qe do te jete pas ne,kur me nuk do egzistoj feja.
Gjinkalla,

18

Mesazh  klejvja prej 16.11.11 20:26

kjo mundesi ekziston?
klejvja

4

Mesazh  oem-feka prej 23.11.11 1:09

Te vishe ne jete per se dyti here, vjen si nje krijese e re, truri yt klonon nga e kaluara apo nga eksperienca e jetes se me parme shume pak.. Nga jeta e me parshme mbahen mend disa gjera deri ne moshen 3 - 5 vjeē, sepse me mbase fillon krijohet jeta aktuale nga ku truri qe i perket jetes aktuale bene vend per njohjen e re e cila eshte jeta, kjo eshte edhe arsyja perse kjo gje nuk faktohet qarte, sepse rastet e shumta paraqiten nga femije, edhe kuptohet, te vegjlit jane plote me imagjinata e nuk merren per baze ate ē'fare ata thone.
Ne raste shoku, apo raste te veēanta, krize, apo veshtirsije, truri arrin te japi sinjale qe te japin nje lloj njohje te habitshme, mbase edhe ndonje gjuhe te dikurshme, por gjithsesi ne menyre anomale.
Zakonisht ardhja ne jete serisht, ndodhe me teper perbrenda genit ose afer nga ku ke qene.. nuk ka pasur raste deri me sot qe te kapercehet nga nje kontinent ne tjetrin.
Mbi te gjitha ē'do gje ngelet mister, por duhet te dime nje gje; Jeta jone eshte kjo qe jetojme!
Perderi sa nuk njohim nje jete te dikurshme, atehere nuk njohim as shpirtin tone, me kete kuptojme qe kur te hame ''dhe'' do tretet me ne sebashku edhe njohja, jeta jone qe ne jetojme aktualisht.
oem-feka

13

DIQKA QE ME NDODH

Mesazh  ushtaridardan prej 06.10.12 15:24

Te nderuar antar,nuk e di si ta pershkruaj,por shpesh me ndodh te me fiksohen ne tru ngjarje shume te vjetra,imagjinoj ushtri si perballen njera me tjetren,madje kur e kam pa per here te par filmin LORD OF THE RING,krejt me dukeshin ngjarje te njohura,kjo me ndodh kur jam i piklluar teper,ose jam i gezuar teper.Nuke di qfar domethenie ka!?
ushtaridardan

26

Mesazh  djussi prej 06.10.12 16:54

Une doja te jetoja ne kohen e A.HITLER hahaha.shnet.
djussi

Mos pyet se cfare beri atdheu per ty, por cfare bere ti per atdheun tend.

47

Mesazh  Jon Sh prej 06.10.12 17:41

po si nuk tha asnjeri ne kohen e pellazgeve apo ilireve?
nje nga vendet qe do te doja do te ishte 20000 ose 30000 mije vjet me pare ne pellazgji.
Jon Sh

87

Mesazh  Tanki prej 06.10.12 19:39

TIRAMISU99 shkruajti:NESE DO MUND TE KISHIM NJE MUNDESI TE DYTE...DHE DO RIKTHEHESHIM NE JET....

Do kisha pasur deshir ti kaloja 3 dimensione kohore !!!?

1 . Do te doja te jetoja ne ANTIK - e pra p.k dhe te isha Djali i nje Perandori te Romes , ku te merrja pjes ne shum Experdita pushtuese dhe te luftoja ne Adriatik kunder PIRATEVE ILIR .

2 . Do te kisha qef te isha nje Sulltan i P.osmane sidomos ne shek .16 dhe te isha po ky Sulltan qe sundoi ne pjesen me te madhe te ketij shekulli pra '' Sulltan Sylejmani i madheruar ''

3. Dhe e treta disi si me e veqant do te kisha deshir te udhtoja ne te ardhmen time dhe te udhezohesha apo ti perballoja gabimet dhe deshperimet qe do ti pasoja ne te ardhmen e afert ose ate te larget .
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

268

Mesazh  TIRAMISU99 prej 10.10.13 23:06

Meqe u riktheva, a te them prap se kur do te doja te jetoja, ne ca epoke..??
ne kohen e Adamit dhe Eves...do ja thyeja turinjte asaj Eves qe e hengri ate molle..e poshtra ja si perfunduam sot......
imagjinata vazhdon...
TIRAMISU99

51

Mesazh  Anon prej 11.10.13 3:43

realisht do doja te jetoja ne nje periudh pa trazira lufterash,pa ndertesa te stofistikuara e kjo gje do ishte e mundshme vetem ne periudhen e pare te njerzimit.
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472

Mesazh  kingmagjik prej 11.10.13 9:15

une ato kohra i kam jetu qysh moti edhe piramidat i kam ndertu vet, kam qen ne kshillin mat lart te faraoneve per shkak te mendje madhsisi e kam hudh ne det tash nuk deshiroj ti jetoj ato koh po te vazdoj jeten perpara sepse kemi mbet mrapa per shkak te mohimit te vetvetes ton ku gjitha gjerat na i vodhen vetem ku ska mbet asgje tjeter perposh gjuhes ku permes ksaj populli prap do te rizgjohet fal kesaj gjuhe jetoni jeten se asht mas miri pa te jemi koken lart per kto vlera qe i kemi edhe sod se neser si dihet ku ju qoj kini kujdes haaaaaaaaa
ju pershendes
kingmagjik

20

Mesazh  warinmyhart prej 11.10.13 12:38

Sa do te doja te jetoja ne kohen e te derguarit te fundit profetit Muhamed paqja dhe meshira qofshin mbi te.
warinmyhart

Im waiting raing

23

Mesazh  number3 prej 11.10.13 23:23

sa do te doja te isha ne kohen e ZOTIT tim JEZU KRISHT
number3

njeri thjesht

283

Mesazh  warinmyhart prej 12.10.13 13:27

I nderuar number3,ne kohen e faraonit,kishte shkuar shejtani te faraoni kur e kishte pare se po i thot vetit zot kishte thane dale te shkoj te shof ishte quditur,paramenone njerz shejtani ka thene kshtu,edhe ishe shkuar tek ai dhe i kishte trokitur ne dere,Faraoni tha kush eshte,e shejtani nuk pergjigjet,i troket edhe nje here e nuk pergjigjet kur i troket per heret e tret,bertet faraoni kush eshte qe po troket,shejtani e fut kryet ne dere dhe thote po si i thua vetit zot e nuk e din kush eshte mbrapa dere.
warinmyhart

Im waiting raing

23

Mesazh  Muneer prej 12.10.13 22:06

Ne epoken e atlantides...
Muneer

سلام موعد المغرب

574

Mesazh  doraime77@hotmail.com prej 12.10.13 23:41

NESE DO ISHTE E MUMDUR KJO DO TE ZGJIDHJA KOHEN NE TE CILEN JEMI VETEM SE DO TME PELQENTE TE BEJA NDRYSHIMIN E ASAJ QE JAM DO DOJA TE ISHA SHUME E PASUR DHE TE NDIHMOJA SHUME NJEREZIT NE VESHTIRESI
doraime77@hotmail.com

hi

9

Mesazh  Jetmira prej 01.02.15 12:11

Do te doja te jetoja ne kohen e Marilyn Monroe-s.... ta shihja live at aktore
Jetmira

897

Mesazh  enderrimtari prej 01.02.15 16:04

nese esh e mundur ne te ardhmen doja te rikthehesha
enderrimtari

Kjo force qe ne e quajme enderra; . reflekton ne pasqyren e simboleve fytyren time te vertete

6

Mesazh  syri i art prej 01.02.15 16:50

Nese e jeton kete jet si ke deshir dhe ndjen ate harmoni,nuk do te mendosh fare per tjeter jet,por ata qe mendojn per tjetren jet,nuk jan te lumtur ne kete qe tani bejn...dhe kjo esht keshtu,nese nuk e jeton kete jet me dashuri dhe harmoni harroje tjetren,sepse tjetra esht pasuese e kesaj qe ben tani...!
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

305

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi