Histeri e komplot kunder Kosoves ne vitet 98-99

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Histeri e komplot kunder Kosoves ne vitet 98-99

Mesazh  rebelisistemit prej 10.08.11 11:23

Histeri e komplot kunder Kosoves ne vitet 98-99Komploti me i madh kunder Kosoves....vitet 98-99Ne na nevojiten historite per komplotet boterore, por me shume duhet te dime per komplotet kunder vendit dhe kombit tone.Kjo na ben me te vetedijshem per te ardhmen tone.PIRAMIDA ME E MADHE KOMPLOTISTE KUNDER NJE POPULLIKy grup komplotist u themelua ne konspiracion te plote qe ne vitin 1991 ne zyrat e Akademise famekeqe serbe, e cila i pararendete cdo politike kriminale kunder popullit te Kosoves, qe luftonte prej nje shekulli per vetvendosje.Historia ka nxjerr dhe po nxjerr ne pah emrat e komplotisteve, qe lyen duart me gjakun e paster shqiptar.Por ende nuk jane zbuluar emrat e Akademikeve, frymezuesit e perjetshem ne histerin ndaj kosovareve.Ja kush ishin urdherdhenesit per krimet e bera ne Kosove gjate viteve 1998-1999?!Struktura komanduese e forcave policore serbe ne v.1998-99 ishte:1.Sllobodan Milloshevec

2.Nikolla Shahinovic,

3.Millan Millutinovic,

4.Mirko Marjanovic

5.Vlajko Stoilkovic

6.Gjeneral majori Nikolla Cvijic

7.Gjeneral kolonel Vlastimir Gjorgjevic

8.Gjen.kolonel Obrad Stevanovic

9.Gjen.major Petar Zekovic

10.Gjen.kolonel Radomir Markovic

11.Gjen.kolonel Stojan Mjak

12.Frenki Simatovic

13.Milorad Lukovic(legija)

14.David Gajic

15.Zhivko Trajkovic

16.Sreten Lukic

17.kolonel Dragutin Adamov

19.Kolonel Gradimir Zekovic

20.Kolonele Lubinka Cvetic

21.Kolonel Dushan Gravnik

22.Kolonel Bora Vukovic

23.Kolonel Bogolub Ivanoviq.........

.................................................. ...Struktura e forcave ushtarake serbe ne v.1999 ishte:1.Sllobodan Milloshevic-Komandant suprem

2.Gjeneral Dragolub Ojdanic

3.Gjen.kolonel Nebojsha Pavkovic

4.Gjen.kolonel Radosllav Martinovic

5.Gjen.kolonel Srboljub Trajkovic

6.Gjen.kolonel Geza Fakas

7.Gjen.major Lubisha Stoimirovic

8.Gjen.major Vladimir Lazarevic

9.Negosav Nikolic

10.Kolonel Mladen Cirkovic

11kolonel Dragan Zhivanovic

12.Kolonel Bozhidar Dolic

13.Kolonel Krosman Jelic

14.Kolonel Radojko Stevanovic

15.Zhelko Pekovic

16Kolonel Ilija Todorov

17.Kolonel Branislla Lukic...

............................................

Krahas forcave te rregullta ushtarak-policore serbe, kane vepruar edhe forcat paramilitare si:1.Forcat e ARKANIT,

2.Forcat e SHESHELIT

3.Forcat e DRASHKOVICIT

4.BERETAT E KUQE ...............

............................................

Kjo eshte piramida komanduese serbe e cila ka dhene urdhera dhe ka bere masakra te shumta gjithandej neper Kosove.Ja dhe disa nga masakrat e bera:1.Masakra e Likoshanit,

2.Masakra e Qirezit

3.Masakra e Prekazit

4.Masakra e Abrise

5.Masakra e Recakut,

6.Masakra e Rrezalles

7.Masakra Izbices

8.Masakra e Lubenicit

9.Masakra e Padalishtes

10.Masakra e Qyshkut

11.Masakra e Rrezalles

12.Masakra Zahaqit

13.Masakra e Burgut te Dubraves

14.Masakra e Rogoves se Hasit

15.Masakra e Krushes se Madhe

16.Masakra e Celines

17.Masakra e Bellacerkes

18.Masakra e Krushes se Vogel

19.Masakra e Lagjes Tusus ne Prizren

20.Masakra e Therandes

21.Masakra e Gjakoves

22.Masakra E Mejes

23.Masakra e Korenices....

...e qindra maskara tjera......Forcat kriminale serbe, per te humbur gjurmet e krimit, kane zhdukur mijera kufoma, duke i djegur ato neper furrat e shkrirje ne TREPCE si dhe ne shume vende brenda ne Serbi.

Piramida masonike ne Lipjane.

NGA Eroll Velija
avatar
rebelisistemit

Nėsė do tė bėsh armiq, nuk ėshtė e nevojshme qė tė shpallėsh vetėm luftė, mjafton ta thuash tė Vėrtetėn. (Martin Luter King)

177


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Histeri e komplot kunder Kosoves ne vitet 98-99

Mesazh  ILIRA prej 10.08.11 11:33

Histeria serbe kunder Kosoves dhe shqiptareve ka filluar shume kohe me pare ka pasur nje program shteteror per te arritur qellimet te quajtur nacertanije me sa me kujtohet dhe ideator per largimin apo spastrimin etnik te Kosoves nga shqiptaret ka qene "akademiku" vaso cubrilovic ... nejse ata kete pune kane por shyqyr qe ne kete rast shqiptaret edhe pse me humbje te medha paten ndihmen e perendimit i cili sigurisht qe per hesape te vetat nderhyri por te pakten nuk u be si ne Bosnje
avatar
ILIRA

274


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Histeri e komplot kunder Kosoves ne vitet 98-99

Mesazh  Gon! prej 10.08.11 12:00

Kosovėn e shpėtuan Jehudėt!
avatar
Gon!

532


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Histeri e komplot kunder Kosoves ne vitet 98-99

Mesazh  Estilen prej 10.08.11 12:02

Nuk e di pse eshte e nevojsjme te postohen nga dy here tema te njenjta,


Histeri e komplot kunder Kosoves ne vitet 98-99

Mesazh estilen prej 15.03.10 18:01
Komploti me i madh kunder Kosoves....vitet 98-99
http://www.explorerunivers.com/t1940-konspiracion-shqiperi-kosove?highlight=komplot+kunder+Kosoves+ne+vitet+98+-99

Estilen

980


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Histeri e komplot kunder Kosoves ne vitet 98-99

Mesazh  Gon! prej 10.08.11 12:08

E po, tani seicili mundehet ngapak tė dal nė qendėr tė vėmendjes Estilen.
avatar
Gon!

532


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Histeri e komplot kunder Kosoves ne vitet 98-99

Mesazh  rebelisistemit prej 10.08.11 12:13

ESTILEN SE DIJA TE KERKOJ FALJE! MUND TE KOMUNIKOSH ME ADMINET PER TA FSHIRE.

GON SJAM NGA ATA PERSONA QE DUAN TE BJEN NE SY,SE PO TE ISHTE ASHTU KISHA HYRE ME EMRIN TIM DHE JO ME PSEUDONIM.
avatar
rebelisistemit

Nėsė do tė bėsh armiq, nuk ėshtė e nevojshme qė tė shpallėsh vetėm luftė, mjafton ta thuash tė Vėrtetėn. (Martin Luter King)

177


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Histeri e komplot kunder Kosoves ne vitet 98-99

Mesazh  Gon! prej 10.08.11 13:00

Nganjėher ėshtė mė i rėndėsishėm emri i dytė (Pseudo-Nofka), apo mbiemri se sa emri qė mban nga lindja, kur ėshtė nė pyetje "fama" nė ndonjė lami.
avatar
Gon!

532


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Histeri e komplot kunder Kosoves ne vitet 98-99

Mesazh  rebelisistemit prej 10.08.11 15:46

Gon! shkruajti:Nganjėher ėshtė mė i rėndėsishėm emri i dytė (Pseudo-Nofka), apo mbiemri se sa emri qė mban nga lindja, kur ėshtė nė pyetje "fama" nė ndonjė lami.

O Gon pse kapesh kot me mua?! Emrin e kam me shqiptare se tendin.Per arsye privatsie smun ta tregoj tani. Une jam i thjeshte dhe e urrej famen.
avatar
rebelisistemit

Nėsė do tė bėsh armiq, nuk ėshtė e nevojshme qė tė shpallėsh vetėm luftė, mjafton ta thuash tė Vėrtetėn. (Martin Luter King)

177


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Histeri e komplot kunder Kosoves ne vitet 98-99

Mesazh  Gon! prej 10.08.11 15:53

Hahaha, unė nuk u kapa me ty i nderuar, por ti e more kėtė si personale, pėrkundėr kėsaj, unė ia hudha dikujt tjetėr mė tepėr e jo ty, ai qė u mundua tė mbaj rendin pėr shkrimet, ndoshta mė kupton tani.
avatar
Gon!

532


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi