Konspiracion i dekonspiruar ....

Shko poshtė

Konspiracion i dekonspiruar ....

Mesazh  Estilen prej 06.08.11 20:32

10 personazhet publikė mė qesharakė nė Shqipėri
Nė njė vend si Shqipėria qė dikur para 1990 kishte 14 estrada profesoniste &36 amatore dhe askush nuk qeshte me atė lloj humori, sonte nuk kemi asnjė teatėr estrade, por humor me shumicė. Nėse nuk je nė formė tė mirė? Thjesht rrėmbe pultin dhe shiko e dėgjo lajme e programe tė ndryshme ku shfaqen e nxjerrin kokėn lloj-lloj tipash a karakteresh. Nuk janė aktorė tė mirėfilltė, janė personazhe realė qė na gajasin me debilllėkun, injorancėn, fodullėkun e tyre, por para jush sot parakalojnė vetėm 10 mė pikantėt. Fillojmė duke ju uruar fundjavė tė kėndshme!


1-Ferdinand Xhaferri

Durrsaku naiv, Ferdinandi i Berishės vetėm brenda 1 viti arriti tė ngjitet nė majat e klasifikimit kombėtar tė personazheve groteskė. Megjithėse ishte ministėr fuqiplotė i kulturės dhe traditave ende nuk kishte dijeni se ku ndodheshin eshtrat e babait tė pavarėsisė Ismail Qemali.

Gafa e parė duke premtuar rikthimin e kėtyre eshtrave nga Italia nė Vlorė nuk ishte thjesht njė lapsus i shkaktuar nga emocionet momentale. Disa muaj mė vonė gjatė fushatės elektorale pėr kryebashkiak nė qytetin e Durrėsit, zoti Xhaferri lėshon bombėn e rradhės duke u premtuar durrsakėve se me tu bėrė drejtues bashkie, njė nga prioritetet e tij do tė ishte pėrmirėsimi i cilėsisė sė diellit.

Pas mbledhjes sė kėshillit kombėtar tė PD-sė javėn e shkuar ku Ferdinandi u mėnjanua me lezet nga Doktori, pas humbjes sė mandatit tė deputetit, postit tė ministrit dhe dėshtimit nė zgjedhjet lokale ka mbėrritur njė ftesė nga Byroja federale Amerikane e studimeve klimaterike. Amerikanėt e kėrkojnė si specialist pėr mbrojtjen e planetit nga stuhitė diellore.2-Aida Shtino

Ka mbetur nga gojėdhėnat fetare: e premtja njė ditė e zezė, nė Perėndim e kanė ditė tė bekuar se pėrfundon java e punės dhe fillon shlodhja e argėtimi, por ndryshe si gjithmonė ndryshe nė Shqipėri. Mbrėmja televizive e sė premtes ėshtė njė natė emocionesh mbushur me lotėt, qurrat, idiotllėkun, fantazitė e sėmura dhe primitivitetin artistik tė njė gruaje tė divorcuar me emrin Aida Shtino.

E rikthyer nga Greqia ku kishte emigruar vite tė tėra dhe punonte si shėrbėtore pleqsh nė njė azil tė Athinės, zonja Shtino e nxitur nga programi i njėjtė televiziv grek “Dritė nė fund tė tunelit” e kopjoi dhe aplikoi shėmtuar edhe nė 3 televizione tė Tiranės. Me njė audiencė tė ngjeshur me gra dhe plaka tė dėrmuara nga jeta, ky program dhe zonja nė fjalė janė kthyer nė objekt barsaletash.

Njė produksion televiziv mediokėr, “Njerėz tė humbur” nxjerr nė pah idiotizmin dhe gafat fėminore qė nxjerr nga goja ēdo 12 minuta qesharakja Shtino. Sipas statistikave tė televizionit Klan, ēdo familje shqiptare ka nga 2 njerėz tė humbur dhe ky program mendohet se do tė vazhdojė deri nė vitin 2033 kur Aida Shtino do tė gjejė edhe shqiptarin e fundit, i cili rastėsisht “ka ikur nė mėnyrė misterioze nė drejtim tė paditur drejt tokės greke nė shtetin Helen”.3-Joni Peēi

Kur e ktheu policia italiane nė Tiranė, berberi elbasanas Fatjon Peēi si i papunė qė ishte harxhoi ato pak para duke qerasur gazetarėt e kulturės e duke dhėnė intervista joshėse. Pretendonte se kishte punuar stilist nė Milano pranė Giorgio Armanit, por nuk mund tė vazhdonte mė gjatė.

Si mundej qė njė diell Italian tė eklipsonte njė diell shqiptar? Filloi tu tregonte kėngėtareve tė tallavasė shqiptare fustanet e mamit qė ia kish qepur qė i vogėl dhe me kuē e me maē u lėshuan drejt tij pėr tu dizajnuar edhe brekėt.

Por nuk zgjati shumė dhe femrat trendy tė Tiranės mbetėn tė zhgėnjyera nga zoti Peēi Si njė person i keqarsimuar dhe aspak i talentuar falė zemėrgjerėsisė sė Ardit Gjebreas qė ka pėr talente tė tillė, rrobaqepėsi elbasanas nuk mbeti pa punė. Momentalisht u jep mend dhe idera bojaxhinjve dhe marangozėve tė televizionit Abc news & Klan.4-Arben Ristani

Nuk ke nga t’ia nisėsh dhe tė fillosh komentin kur ndėr mend tė vjen emrin i Benit tė KQZ-sė. Ish komshiu i Sali Berishės nė lagjen Brrakė tė Tiranės ka provuar ēdo gjė nga kjo jetė. Aventurat e rinisė, tė qenurit gjykatės, burgaxhi, i amnistuar, avokat, i divorcuar, alkool dhe qejfe pa hesap, kėshilltar presidentėsh, anėtar dhe kryetar i KQZ-sė sė bodrumeve.

I atakuar nė mėnyrė tė ashpėr nga opozita dhe ndėrkombėtarėt Ristani nuk e rruajti fare pėr degradimin e votes qė po ia faturonte tė ardhmes sonė, por pa qeder nxirrte nga xhepi njė shami tė palarė dhe fshinte hundėt para kamerave live, pastronte mukozat e zbardhura nga…

Madje Partia Socialiste i bėri njė kallzim penal nė prokurori pėr pėrdorim lėndėsh narkotike se dyshonte nga sjellja e tij gjatė rinumėrimit. Personalitetin qesharak dhe tė deformuar tė Arbenit nuk ka as kokainė dhe as heroine ta riparojė. Kallzimi penal nuk pranohet (!).5-Bleona Qereti

Nga xixat, varaku dhe minifundet e tregut ēam drejt Hollivudit. Ambicie e paparė e tallavarieres Bleona Qereti. Pasi pėrfitoi nėnshtetėsinė amerikane pas martesės me njė shqiptaro amerikano kolonjar, zonja Qereti i ka venė qėllim vetes qė tė bėhet njė super star.

Kohėt e fundit ka bėrtitur nėpėr mediat e Tiranės duke premtuar lindjen e njė dive pėr tė cilėn jo vetėm Gramshi, Peqini dhe Librazhdi kanė mbajtur frymėn, por shumė shpejt do tė habitet edhe Los Angeles, New York dhe Chicago.

Rreth 37 vjeēe, kėngėtarja Bleonė qė mė tepėr mbahet mend jo pėr zėrin, por pėr performancat ordinere alla Yzbekistan-Turkmenistan dhe titujt e kėngėve halabake si “Ti nuk din as me ma lyp”, “Tė vdesė lali pėr ty”, “Bukė me gjalpė, bukė me sheqer”. Bėn mire tė kthehet me urgjencė nė Shqipėri se ka njė vend bosh pėr kėngėtare te njė lokal me muzikė live afėr rrotės sė kuqe nė plazhin e Durrėsit.6-Aldo Bumēi

Juristi katolik i diplomuar nė Qipron Turke (Republikė qė nuk e njeh asnjė vend pėrveē Turqisė) ėshtė njė nga ish KOP-istat ende tė frustruar qė kanė mbetur nė PD. Megjithėse ėshtė shpėrblyer 2 herė si ministėr, naivi Bumēi ėshtė koshient pėr paaftėsitė e tij dhe rolin e kones bezdisėse qė ka bėrė para mikrofonave kėto 6 vitet e fundit.

I persekutuar nga regjimi komunist, ende edhe sot ndjehet i persekutuar sėrish por jo mė nga paraardhėsit e tij. Duke qenė dhėndėr i tė ndjerit Safet Zhulali ndjehet paksa fajtor pėr kundėrshtitė qė ish ministri i Mbrojtjes nuk ia pėrtonte Doktorit, kumbarit tė Aldos.7-Eno Popi & Ledion Liēo

Mos ndoshta rastėsisht a gabimisht kur jeni pėrgjumur nė mėngjes telekomanda juaj ka ndaluar te program “Wake up” i Top Channel? Nė qoftė se po, i keni pare dhe dėgjuar ēfarė nxjerrin nga goja dy hostėt e atij program? Njė nga produksionet mė bajate dhe mė mediokre tė gjigandit Top Channel ta prish humorin e mėngjesit.

Dy spikerė papagallė pa asnjė lloj fantazie, humori, elokuence a afrimiteti me audiencė ēelin siparin e programe tė televizionit mė me influence nė vend. Impakti qė ēlirojnė te shikuesit ėshtė tepėr démodé dhe si tė paritur mendėrisht tė dy kėta spikerė bėjnė mire tė drejtojnė spektaklet e adoleshentėve me zemra tė thyera dhe pak muzikė minimal nė sfond. Mė vjen keq vetėm pėr Enon Popin se pa lejen time e kanė punėsuar pedagog gazetarie nė fakultetin tim.8-Tom Ndrecaj

Qeshi pak, uli kokėn lexoi gjithė emocione dhe gabime vendimin qė ia kishin sjellė nga kryeministria dhe iku. U zhduk bashkė me eunukėt e tjerė tė Kolegjit vetėm duke ia pare surratin ditėn tjetėr nėpėr gazeta. E kishim harruar, por u shfaq pėrsėri duke u ankuar se gjyqtarėt e apelit ndjeheshin tė poshtėruar, tė paragjykuar, tė abuzuar, tė pėrdorur, tė tallur. O Tom Ndreca, o malėsori frikacak dhe qesharak i Mirditės, o Tom gallata si e kam Sashenkėn???9-Gerti Bogdani

“Jam kėtu para jush pėr t’i deklaruar popullit shqiptar se Edvin Kristaq Rama kur ishte i vogėl i ka vjedhur topin prej llastiku njė komshiu tė tij. Mister 20%,ish sigurimsi basketbollist qė kėrkon ringjalljen e diktaturės sė etėrve tė tij shpirtėrorė nuk do mund ta kthejė Shqipėrinė nė njė Kubė a Kore komuniste. Jam kėtu t’i them popullit shqiptar dhe faktorit ndėrkombėtar se Edvini i bashkisė ka bėrė orgji me C.M, L.M, D.S, P.K dhe A.ZH. Ndėrsa nuk ka pėrtuar tė pallojė edhe B.S, Q.Q, V.K, D.D dhe Y.L ndėrkohė qė zoti Berisha ka kryer marrėdhėnie seksuale vetėm me L.B”

I mbani mend kėto deklarata tė rrugėkavajasit Bogdan, i cili dilte ēdo ditė deri sa e bėnė deputet. Tallej i talluri dikur ish Fresshist socialist, pėrgojon sigurimsat dhėndėri i njė skraparlliu me damkė si spiun ambasadash gjatė kohės sė Enver Hoxhės dhe Sulo Gradecit. Komente tė tjera nuk kemi, prisni sa tė fillojė parlamenti dhe dėgjojini live broēkullat bajate qė nxjerr nga goja Gerti i Bogdanėve.10-Sali Ram Berisha

Nuk bėjmė komente, pėr mė shumė info gallatė ndiqni edicionet e lajmeve ēdo ditė nė News 24, Klan, Abc news, Ufo tv, Rtvsh, Ntv, Ktv ose klikoni nė adresėn www.hotsexyerlamehilli.com.


nga Bledi Mane

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Konspiracion i dekonspiruar ....

Mesazh  djussi prej 27.06.13 22:58

Estilen krjet kto nga top chanel i ps apo ehehehheeh shnettttttttt
avatar
djussi

Mos pyet se cfare beri atdheu per ty, por cfare bere ti per atdheun tend.

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi