Thėnie nga Deepak Chopra

Shko poshtė

Thėnie nga Deepak Chopra

Mesazh  Neo prej 28.07.11 21:14

Thėnie nga Deepak Chopra
"Mėnyra mė e lehtė pėr tė fituar ata qė dėshironi ėshtė t’iu ndihmoni tjerėve pėr tė fituar ēka ata dėshirojnė."

Deepak Chopra"Ne jemi lloji i privilegjuar sepse kemi sistemin nervor qė ėshtė i aftė tė bėhet i vetėdijshėm pėr sasinė e energjisė dhe informatave nė fushėn e lokalizuar tė cilėn paraqet truri ynė. Kėtė fushė subjektivisht e pėrjetojmė si mendime, ndjenja, dėshira, kujtime, instinkte, dhe bindje tona personale. "

Deepak Chopra"Mirėnjohja dhe zemėrgjerėsia janė atribute tė natyrshme tė njė vetėdijeje tė begatisė."

Deepak Chopraavatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thėnie nga Deepak Chopra

Mesazh  Neo prej 05.09.11 12:40

"Nė nivelin material ne dhe druri jemi tė pėrbėrė nga elemente tė njėjta tė cilat mund tė riciklohen kryesisht nė karbon, hidrogjen, oksigjen, azot dhe nė sasi tė vogla tė elementeve tjera….Dallimi i vėrtetė ėshtė nė energji dhe informatė.
Ne jemi lloji i privilegjuar sepse kemi sistemin nervor qė ėshtė i aftė tė bėhet i vetėdijshėm pėr sasinė e energjisė dhe informatave nė fushėn e lokalizuar tė cilėn paraqet truri ynė.
Kėtė fushė subjektivisht e pėrjetojmė si mendime, ndjenja, dėshira, kujtime, instinkte, dhe bindje tona personale. "

Deepak Chopra"Shėndeti nuk ėshtė thjesht mungesė e sėmundjes. Kjo ėshtė njė gėzim i brendshėm qė ne duhet tė ndjejmė gjatė gjithė kohės, njė gjendje pozitive e mirėqenies."

Deepak Chopra"Secila nga dėshirat tuaja mbjellė njė farė nė ju."

Deepak Chopra

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thėnie nga Deepak Chopra

Mesazh  Neo prej 03.10.11 23:41

"Qelizat tona janė vazhdimisht nė dėgjim tė mendimeve tona dhe ato modifikohen vazhdimisht nga to."

Deepak Chopra"Ēdo gjė qė ju tėrheq vėmendjen tuaj do tė bėhet gjithnjė e mė e rėndėsishme nė jetėn tuaj."

Deepak Chopra"Ēdo qelizė nė trupin tuaj kėrkon plotėsinė nėpėrmjet gėzimit, bukurisė, dashurisė dhe respektit."

Deepak Chopra
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thėnie nga Deepak Chopra

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi