Tre Eksperimentet e Mėdha Tokėsore

Shko poshtė

Tre Eksperimentet e Mėdha Tokėsore

Mesazh  cosmiclove prej 21.07.11 23:54

Toka e pare- Lira (sistemi yjor Vega)Shumė kohė mė parė, pėrpara se koha siē e njohim ne tė fillonte, ekzistonin themeluesit e Unicersit, shpirtra mjaft tė evoluar qė kishin pėrfunduar tashmė disa lojėra universale. Duke qėnė Zota krijues, ata vendosėn tė krijonin njė univers tė tyrin.

Pasi u mblodhėn tė dymbėdhjetėt sė bashku, ata u pėrballėn me pyetjen se cilėn “lojė” duhet tė zgjedhnin nė mėnyrė qė shpirtrat e krijuar ose tė ardhur nė kėtė univers tė ri tė mund tė evolojnė spiritualisht. Dhe pėrparimi shpirtėror ėshtė ajo ēfarė dėshiron ēdo shpirt.

Mė nė fund, pas shumė konsideratash, ata vendosėn pėr lojėn e njohur si “ Integrimi i polariteteve”. Kjo lojė ėshtė njė nga tė shumtat qė pėrfshin integrimin e dritės dhe errėsirės tė zhvilluar nga Krijuesi Hyjnor pėr tė pėrjetuar gjithēka qė Ai/Ajo ėshtė.

Tani qė zgjedhja e lojėrave ishte ndėrmarrė, ata e dinin se iu duheshin individė me pėrvojė nė kėtė lojė pėr t’i mbėshtetur ata nė zhvillimin e lojės nė universin e ri, individė qė do tė binin dakord tė ishin pjesė e tij dhe tė shihnin pėrtej deri nė pėrfundim tė saj.

Kėshtu themeluesit iu bėnė thirrje gjithė shpirtrave nė tė gjithė universet qė kishin mbaruar tė paktėn njė lojė tė integrimit tė polariteteve. Thirrjes sė tyre iu pėrgjigjėn 90 individė, shpirtra tejet tė evoluar qė kishin pėrfunduar sė afėrmi lojėn dhe po kėrkonin njė vend tjetėr ku mund tė shkonin nė mėnyrė qė tė vazhdojnė pėrparimin spiritual. Ky grup nėntėdhjetėsh ishte i pėrbėrė nga 45 Karianė dhe 45 Felinė.

Ata arritėn nė kėtė univers dhe filluan tė takoheshin me Themeluesit pėr tė caktuar lojėn. Grupi i 90-ve zgjodhi njė prej tė vetėt pėr t’u ulur nė kėshillin e themeluesve pėr tė vepruar si njė ndėrlidhės ndėrmjet grupit dhe themeluesve. I zgjedhuri ėshtė njohur me emrin Devin. Devin (emri i vėrtetė i tij ėshtė Devain) ishte patriark i grupit tė Felinėve (familjes).

Karianėve iu dha njė planet nė konstelacionin e Orionit si shtėpia e tyre e re ndėrsa Felinėve iu dha njė planet nė konstelacionin e Lirės pėr veten e tyre.

Kėshtu grupi i nėntėdhjetėve u nda dhe shkuan secili nė planetin pėrkatės pėr tė filluar lojėn. Karianėt do tė pėrfaqėsonin errėsirėn ndėrsa felinėt do tė pasqyronin dritėn.

Me kalimin e kohės tė dy kishin evoluar forma fizike nė tė cilat do tė mishėroheshin nė mėnyrė qė tė ecnin mbi sipėrfaqen e shtėpive tė tyre planetare. Qė tė dy vendosėn linja tė pastra (mbretėrore) brenda rracės sė tyre gjithnjė e nė rritje. Me kohė tė dyja u kryqėzuan me forma tė tjera jetėsorenė shtėpitė e tyre planetare pėr tė krijuar njė rracė tė re. Dhe mė pas, kur kjo rracė e re tė bėhej njė pjesė e konsoliduar e shoqėrive pėrkatėse, Karianėt/Reptilianėt arritėn nė konstelacionin e Lirės dhe kolonializuan njė planet fqinj tė Felinėve/Humanėve. Duke bėrė kėshtu, ata ishin gati pėr eksperimentin e parė tė integrimit. Ne e quajmė atė “Toka e Parė, Eksperimenti i Madh.”

Eksperimenti i Parė i Madh ndodhi nė njė planet 3-dimensional tė ngjashėm me tokėn dhe ishte shtėpia e Felinėve/Humanėve. Ndėrkohė qė teknologjia e tyre avancohej, Felino/Humanėt mėsuan se si tė krijonin worm holes dhe arritėn udhėtim nė hapėsirė. Shumė shpejt tė dyja rracat po udhėtonin poshtė e lart, duke vizituar planetet e njėri-tjetrit.

Dy grupet ishin tani tė bashkuar sėrish, por me shumė njerėz tė rinj, pasardhėsit e tyre tė pėrfshirė. Mbas njė periudhe kohe ata filluan tė pėrziheshin me dy linjat mbretėrore duke u martuar pėr tė krijuar aleanca. Tė gjithė kaluan shumė mirė pėr ca kohė.

Pėrmes pėrzierjes sė rracave, u formuan rraca tė reja dhe shpejt njė sistem kastė u zhvillua. Ekzistonte kasta mbretėrore, priftėrinjtė, shkencėtarėt, dhe ushtria. Pjesa e mbetur e popullatės formonte kastėn e puntorėve.

Unė nuk jam ende tėrėsisht i qartė pėr tė gjitha shkaqet qė sollėn pėrēarje midis dy familjeve mbretėrore qė ēuan nė Luftėn e Parė tė Madhe Galaktikore, por unė di kėtė: njė faktor kryesor ishte mungesa e komunikimit qė pėrfshinte disa detaje. Dikush komunikoi me dikė tjetėr nė lidhje me diēka tė caktuar por neglizhoi tė pėrfshinte tė gjitha detajet. Mė kanė thėnė se flitej pėr njė aleancė. Ata nuk ishin plotėsisht tė qartė mbi detajet e marrėveshjes. Kėshtu ndjenjat ishin lėnduar, duke mbjellė ndjenja mosbesimi dhe mė pas filloi tė marrė tatėpjetėn me Felino/Humanėt duke lėshuar sulmin e parė kundėr fqinjėve tė tyre reptilianė.

Duke u kthyer pak mbrapsht, para Luftės sė Madhe Galaktikore, kishte patur disa beteja tė vogla midis dy shtėpive por tė njė shkalle shumė tė ulėt. Kjo mė ėshtė thėnė kur babai im, Shimbala dhe ati i Jehovait, Kobazar u vranė. Ne ishim tė gjithė adoleshentė, ende tė patharė prapa veshėve kur prindėrit tanė vdiqėn. Deri nė kėtė kohė ne ishim tė gjithė shumė afėr njėri-tjetrit.
Unė kam risjellė nė memorie kujtime tė vizitave tė Jehovait nė shpellėn e tij tė preferuar duke luajtur me orė sė bashku.

Kėto kujtime janė tė mbushura me ngrohtėsi, me ndjenja dashurie. Tani ndėrkohė qė marrim mantelin e udhėhqjes ne jemi vėnė menjėherė pėrballė kundėr njėri-tjetrit deri nė njė fare mase edhe pse lufta qė vrau baballarėt tanė ka mbaruar dhe martesa ime me Jehovain ėshtė pjesa qė vulos aleancėn qė sjell paqe nė familjet tona. Dhe megjithėse njė tjetėr luftė ėshtė gati tė shpėrthejė, ne nuk luftojmė me njėri-tjetrin, duke u pėrpjekur tė ruajmė lidhjet personale midis nesh jashtė kaosit qė vazhdon tė ekzistojė rreth e qark nesh.

Toka e Dytė – Pleiades

Drejt fundit tė Luftės sė Parė Galaktikore, me shkatėrrimin e planetit tonė, vėllai im Devin, unė dhe Jehovahu u larguam sė bashku me njė grup tė madh njerėzish nė njė nga anijet kozmike tė fundit tė mbetura, Pelegai.

Ne rrjedhimisht u vendosėm nė njė grup tė ri yjesh qė mė vonė do tė njihej me emrin shtatė motrat, Plejadesi. Ne jetuam nė kėtė anije dhe shpenzuam shume nga koha jonė duke themeluar njė koloni nė sipėrfaqen e planetit. Ne e quajtėm shtėpinė tone tė re Avyon sipas shtėpisė sonė fillestare. Ishte njė planet i bukur blu, tepėr i ngjashėm me atė tė kaluarin, me dy diej.

Jeta pėrparonte ashtu si edhe vetė ne. Qytete po ndėrtoheshin, qytetėrimet vinin e iknin. Si pasojė ne ua lamė planetin atyre qė erdhėn me ne. Ne u kthyem nė tė lashtit pėr ta, themeluesit fillestar tė civilizimit nė atė planet. Por si zakonisht, me kohė faktet filluan tė shtrembėroheshin aq sa historia e shkruar nuk reflektonte mė ngjarjet aktuale.

Mbas disa kohėsh ky planet u bė i njohur nė univers dhe qytetėrime tė tjera erdhėn pėr t’u thirrur, disa ishin thjesht kurioze dhe disa me njė plan pėr tė pushtuar. Banorėt e planetit kishin evoluar deri nė shkallėn e fluturimeve nė hapėsirė, pak mė shumė se ē’jemi ne tani. Ata ishin tė zhvilluar pėrtej sėmundjeve e pabarazisė shoqėrore dhe kishin krijuar njė qeveri tė unifikuar por gjithashtu njė mentalitet si zgjua. Ēdokush mendonte dhe vepronte si pjesė e sė tėrės por nė veprimet e tyre nuk shprehnin anėn e errėt tė natyrės sė tyre. Ata shprehnin vetėm anėn e tyre tė dritės dhe kjo ishte norma shoqėrore.

Njerėzit ishin bėrė tė fjetur spiritualisht, tė paaftė pėr tė shkuar para pėr shkak tė zgjedhjes sė tyre pėr tė shtypur anėn e tyre tė errėt, anėn mashkullore dhe pėrdorimin e tre ēakrave tė poshtme. Si rezultat ata, nė njė nivel tė pandėrgjegjshmėrise spiritual thirrėn njė rracė qė ishte e kundėrta e tyre pėr t’i nxjerrė ata nga ky pozicion mbėrthyes.

Nė fillim kjo rracė erdhi duke folur nė paqe por shpejt kuptoi se kishte mė shumė pėr tė pėrfituar nga marrja pėrsipėr e planetit sesa pėrpjekja pėr tė bashkėpunuar me njė rracė njerėzish qė ata nuk mund t’i kuptonin pėr jetėn e tyre.

U deshėn shumė vite por me kohė axhenda e vėrtetė e tyre u shpall nėpėrmjet pėrpjekjeve tė njė lėvizjeje pėr tė rezistuar. Sapo u perhap fjala dhe tė gjitha tentativat pėr tė negociuar kishin dėshtuar, humanėt ndėrmorrėn sulmin e parė pėr tė larguar kėtė rracė nga planeti i tyre. Nė pėrpjekjet e tyre tė vazhdueshme pėr tė luftuar me armikun ata ia dolėn mbanė tė shkatėrronin planetin e tyre. Tė mbijetuarit shkuan nė pjesė tė ndryshme tė galaktikės dhe si pasojė themeluan koloni nė ato planete.

Toka e Tretė - Pleiades ( Toka jonė e sotme)

Kėshtu ja ku jemi kėtu sot, nė njė proēes tjetėr lartėsimi. Dy Tokat e para nuk ia dolėn dot kurrė deri nė ngritje (ashendim). Unė besoj se shumė prej nesh kėtu nė tokė sot kanė qėnė nė njėrin ose tek tė dy eksperimentet tokėsore tė kaluara. Dhe pėr shkak tė menēurisė qė kemi grumbulluar nga eksperiencat tona, ne do tė lartėsojmė veten tonė, banorėt e tokės dhe gjithė planetin.

Ēfarė ma mungonte mė pare ishte dhembshuria dhe pranimi pėr qėniet e ndryshme nga ne. Ne kemi mėsuar se polarizimi nė dritė apo errėsirė nuk na lejon ne tė ndjejmė keqardhje dhe tė ruajmė paqen. Vetėm duke integruar Dritėn me Errėsirėn brenda nesh dhe manifestimet e tyre korresponduese nė realitetet tona ne do tė jemi tė aftė pėr tė pėrfunduar Eksperimentin e Tretė tė Madh me sukses me planetin nė takt dhe tė gjitha rracat e pėrfshira mė tej pėrgjatė rrugėve tė tyre shpirtėrore.

Pėrktheu: Mikel Zavalani shkėputur nga libri "we are the nibiruans, the return of the 12 planet" tė autores Jelajla Starr
avatar
cosmiclove

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre Eksperimentet e Mėdha Tokėsore

Mesazh  maqomaqo3 prej 22.07.11 2:02

ej shume e bukur kjo histori ,ku e ke gjetur kete?? a eshte ky liber ne treg apo ne forum i perkthyer ne shqip???? besoj se eshte peralle 100% se zoti ekziston ,jezu krishti dhe shen maria bejne mrekullira sot neper bote ,madje eshe jane shfaqur ,djalli dhe krishti ekzistojne.na fut ndonje shkrim tjeter nqs ke mundesi ? sipas teje mesa po thuhet po vine anije kozmike super te medha ,dhe arijne ne dhjetor te 2012 .njera ka diameter 240 km .madje duken edhe me teleskop thone . a ka dikush teleskop ketu ne forum??? se e lame ne mes atehere kta qe po vine cfare jane ??? cfare lidhje behet me ate te shkrimit me lart???? dhe pse 12 zota??? nuk ishte 1 por 12???? greket e lashte edhe shume fise te tjera nga 12 zota kan pasur sipas shkrimeve ,ata skan qene vec tjeter qenie inteligjente ne planetin tone ,ku hiqeshin si zota .sapo lindi krishti cdo gje mori fund ,e verteta erdhi ne drite per mbare njerezimin .pse sot nuk jane akoma zeusi ,poseidoni etj etj ???nqs jane ketu ne toke akoma pse fshihen dhe nuk dalin te shpjegojne te verteten ???ky skrimi jot ishte pak i ngateruar ,duhet qe libri te tregohet fije per pe se nuk ben dot lidhje te mire kshu. cfare jane cakrat?? se ktu ne toke njihen dhe madje edhe perdoren ato ?? mos kalon neper universe te tjera ?? ato 12 zotat qe thua ti ,keto shpirtrat inteligjente i kane derguar per prove ?? tani kush esht i madhi fare?? 12 zotat apo shpirtrat ?? pf cfare historira spo na degjojne veshet ,si tek filmi THOR kjo
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre Eksperimentet e Mėdha Tokėsore

Mesazh  cosmiclove prej 22.07.11 22:58

nuk e kisha degjuar me pare per keto anijet kozmike qe thua maqo. por nqse eshte e vertete duhet bere kujdes pasi jo te gjithe qeniet jashte tokesore jane pozitive. ne rradhe te pare duhet te jesh spiritual dhe te besosh ne ekzistencen e krijuesit primar. kur te arrish nje nivel te perparuar atehere me ane te zemres cdokush do te jete i afte te dalloje se cila eshte rruga e vertete pasi shume pretendojne te vijne ne paqe por kane interesa te erreta. sa per 12 zotat do te thoja qe duhet te besh kerkim personal pasi kjo eshte e vetmja menyre qe ti te mund te shohesh realisht me syte e mendjes. zoti nuk eshte aspak nje figure personale qe iu pergjigjet lutjeve tona. qenia supreme eshte me teper nje energji kolosale qe mbart ndergjegje universale. zoti eshte ndare ne shume pjese te cilat jane te lire te eksperimentojne dhe te krijojne derisa te kthehen serish te burimi qe iu dha shpirt. gjithcka eshte energji dhe frekuence. e rendesishme eshte te jetojme sipas zemres dhe ti besojme intuites. jemi shume afer transformimit me te madh qe ka per te pare historia njerezore...
avatar
cosmiclove

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre Eksperimentet e Mėdha Tokėsore

Mesazh  Cimi Elezi prej 23.07.11 1:10

Ka shum fantazi por mos i merrni per reale.
avatar
Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre Eksperimentet e Mėdha Tokėsore

Mesazh  KhalidVL prej 23.07.11 2:09

Sa e papare !!! Pse nuk ben nje filem vizatimor me kete subjekt?

KhalidVL

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre Eksperimentet e Mėdha Tokėsore

Mesazh  maqomaqo3 prej 23.07.11 3:15

cosmiclove shkruajti:nuk e kisha degjuar me pare per keto anijet kozmike qe thua maqo. por nqse eshte e vertete duhet bere kujdes pasi jo te gjithe qeniet jashte tokesore jane pozitive. ne rradhe te pare duhet te jesh spiritual dhe te besosh ne ekzistencen e krijuesit primar. kur te arrish nje nivel te perparuar atehere me ane te zemres cdokush do te jete i afte te dalloje se cila eshte rruga e vertete pasi shume pretendojne te vijne ne paqe por kane interesa te erreta. sa per 12 zotat do te thoja qe duhet te besh kerkim personal pasi kjo eshte e vetmja menyre qe ti te mund te shohesh realisht me syte e mendjes. zoti nuk eshte aspak nje figure personale qe iu pergjigjet lutjeve tona. qenia supreme eshte me teper nje energji kolosale qe mbart ndergjegje universale. zoti eshte ndare ne shume pjese te cilat jane te lire te eksperimentojne dhe te krijojne derisa te kthehen serish te burimi qe iu dha shpirt. gjithcka eshte energji dhe frekuence. e rendesishme eshte te jetojme sipas zemres dhe ti besojme intuites. jemi shume afer transformimit me te madh qe ka per te pare historia njerezore...
HAHAHAHA EJ PSE JE KAQ NAIVE ?? TI JU BESON DISA FLETUSHKAVE COPE COPE DHE IMAGJINATES SE SHKRIMTAREVE TE SOTEM ,KU BEJNE LIBRA NON FICTION ,VETEM 10% E TYRE MUND TE JETE E VERTET PER MENDIMIN TIM .MOS BESO AQ THJESHT ,GREKET E LASHTE SKA SHUME VITE QE BESONIN NE SHUME ZOTA DHE SOT MEZI GJEN 1 NJERI NE BOTE QE BESON NE ZEUSI ,QE JANE ME FAKTE EDHE PROVA ME TEMPUJT ETJ DHE PAS LINDJES SE KRISHTI U MESUA E VERTETA DHE GJITHCKA ME SHUME ZOTA ESHTE FALLSE ,ATA VETEM ZOTA SJANE ,MUND TE THEM SE KAN QENE E SHUMTA FARE ALIENE ME FUQI TE MBINATYRSHME PER NE .KTO QE THUA TI I KAM LEXUAR DHE INTUITA IME QE ME KA FALUR ZOTI DHE ZEMRA IME ME THONE SE JANE 100% GINJESHTRA DHE GJERA TE ZEZA (JO TE MIRA) SPARA GABOJ ME INTUITE DHE KUR BEJ DISA LIDHJE ME DALIN TE VERTETA ME VONE .KTO JANE GJERA INDU-BUDISTE ,JETA E VERTET ESHTE VETEM KETU KU JETOJME KU JEMI TE KTHJELLET ,HIPNOZA ESHTE THJESHT DICKA JO E VERTET SI ENDRRA .TI I BESON HIPNOZES KSHU?? AJO ESHTE THJESHT NJE GENJESHTER NGA MAGJISTARI ,UNE PRANOJ REALITETIN JO ENDRAT BUDISTE ,ATA JANE FE PA ZOT
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre Eksperimentet e Mėdha Tokėsore

Mesazh  Gon! prej 23.07.11 18:37

Tani sa Perendi janė......!?
avatar
Gon!

349


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre Eksperimentet e Mėdha Tokėsore

Mesazh  cosmiclove prej 23.07.11 19:50

me sa duket e paskeni keqkuptuar kete shkrim. une doja thjesht tju paraqesja nje menyre tjeter te menduari qe ndoshta eshte pak e cuditshme.

nuk kuptoj clidhje ka hipnoza ketu?! kjo eshte thjesht nje shkrim qe e bere dikush po deshe besoje po deshe hidhe poshte por kur ta vleresosh apo ta gjykosh te lutem beje me kujdes. per sa i perket numrit te zotave edhe ketu nuk jemi mirekuptuar. ZOTI ESHTE NJE DHE NE JEMI PJESE E TIJ.i gjithe universi se bashku me gjithe qeniet jetesore eshte nje e tere e vetme.

menyra se si e kemi konceptuar zotin deri tani eshte e gabuar. zoti nuk merret me punet e njerezve dmth nuk eshte se iu pergjigjet lutjeve tona apo na ndeshkon personalisht kur gabojme. zoti operon permes krijesave te tij (edhe keto jane gjithnje ne evoluim spiritual ashtu si edhe ne ) te cilat mund te jene engjej, aliene, qenie jashtetokesore etj mund ti vini cemer deshironi ska rendesi. sa per numrin 12 kjo eshte dicka thjesht simbolike me besoni nuk ka rendesi te madhe.

numri dymbedhjete paraqet plotesine sepse eshte 3x4 pra triniteti apo e shkuara e tashmja dhe e ardhmja mbi 4 anet e horizontit apo edhe mbi 4 elementet uji toka ajri zjarri. 12 eshte fundi i nje cikli dhe eshte baza e ndertimit te gjithe realitetit kozmik. ne fakt i tere universi eshte i ndertuar ne formen e nje dodecahedri (12-faqesh i rregull) nga qendra e te cilit burojne 12 spirale konike te cilat zgjaten ne pafundesi.

kjo eshte arsyeja pse kemi krishtin me 12 apostuj, diellin me 12 planetet, 12 konstelacionet, 12 shenjat e zodiakut, 12 muajt e vitit, 12 oret e dites dhe nates, ne shqiperi kemi 12 bajraktaret etj. 12 eshte numer i shenjte per disa .http://www.crystalinks.com/numerology2.html
avatar
cosmiclove

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre Eksperimentet e Mėdha Tokėsore

Mesazh  nert prej 23.07.11 20:08

Dhe e ppabesueshme sduket si histori po te mendosh per fiset Maza acteket e atlantet,mendohet se ishin shume me te zgjuar per kohen nne te cilen jetonin...
avatar
nert

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre Eksperimentet e Mėdha Tokėsore

Mesazh  maqomaqo3 prej 24.07.11 1:28

majat jane pasardhes se atlantasve ,keshtu qe majat njohurite i kishin te trasheguara ca nga atlantasit dhe shume te tjera thuhet se i kane nga jashtetokesoret , data 21.12.2012 ose te jemi brenda dhjetor 2012 ju eshte lene atyre nga jashtokesoret se bashku me shume njohuri te tjera ,ne kte date ose jashtokesoret do te rikthehen ne planetin tone ose na kane paralajmeruar per dicka shume te madhe ,qe do ndryshoje jetet tona .
avatar
maqomaqo3

125


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre Eksperimentet e Mėdha Tokėsore

Mesazh  tifa prej 28.09.12 12:15

zoti ( PERENIA ) eshte krijuesi i gjithckaje qe egziston dhe nuk ka asnje pervec tij as jesu krisht as maria ato nuk bejn mrekullira mrekullirat i ben ZOTI .
avatar
tifa

71f4 35473 0uk3 28ulu4r

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre Eksperimentet e Mėdha Tokėsore

Mesazh  Fjori prej 28.09.12 13:09

tifa shkruajti"
zoti ( PERENIA ) eshte krijuesi i gjithckaje qe egziston dhe nuk ka asnje pervec tij as jesu krisht as maria ato nuk bejn mrekullira mrekullirat i ben ZOTI .

Kjo sipas teje,mos u nxito ti vesh vulen se as ti as kush nuk di asgje.Mundohu te zgjohesh njehere,por e veshtire per ty se nuk e ke mendjen te lire,pastaj shohim
avatar
Fjori

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre Eksperimentet e Mėdha Tokėsore

Mesazh  vetem eshte me mire prej 28.09.12 23:27

ballafaqimi dhe integrimi i drites dhe erresires nen nje deshire unike per tu evoluar shpirterisht ?

kjo me zgjon instktin shpirteror , kjo me ben te dridhet egzistenca ime dhe me renqeth boten time te dijes.


ato tregime mund te jene nje cope e vogel e majes se piramides te se vertetes dhe dijes universale , por gjithsesi ne jemi shume poshte majes dhe kursesi nuk mund te kercejme kaq lart ne te besuar dhe per vetesuar keto dije , per ne mjafton dhe na shkon pershtat mesazhi fetar i cdo feje ku per baze ka te miren dhe te keqen dhe luften midis tyre dhe jo integrimin e perbashket , driten dhe erresiren , parajsen dhe ferrin , vullnetin e lire , sakrifikimin shpirterore dhe e gjithe kjo eshte nje eksperiment universal qe eshte i mjaftueshem per llogjiken tone ;
te tjerat jane hollesira ose jane teper te pabesueshme dhe te pakuptueshme per llogjiken tone.

mund te jene bibla e botes satanike ,

mund , mund . mund te jete e vertete ?

po Zoti , feja , ?
avatar
vetem eshte me mire

Di nje gje , qe s'di asgje.

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

PERRALLE E MIRE PER GJUM!!!

Mesazh  Aperion prej 29.09.12 1:39

Shume perralla te mira per femije adoleshente qe para se bien me fjet tju nxitet fantazia e tyre, sikur filmat e Spiderman dhe Superman. Kjo libra na qenka si ajo e nostradamusit futja kot se ndoshta fati me 50% ja qellon diqka sipas teorise se rastesise se universit.
avatar
Aperion

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre Eksperimentet e Mėdha Tokėsore

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi