Integrimi i polariteteve: “Loja Universale”

Shko poshtė

Integrimi i polariteteve: “Loja Universale”

Mesazh  cosmiclove prej 20.07.11 23:11

Integrimi i polariteteve: “Loja Universale”

Integrim polaritetesh do tė thotė bashkim i dy tė kundėrtave. Nė universin tonė “loja pėr evolucionin e shpirtit” ėshtė quajtur integrim polariteti dhe ajo qė ne duhet tė integrojmė ėshtė drita me errėsirėn.Drita mund tė pėrshkruhet si dashuri, gėzim, lumturi dhe tė gjitha emocionet e tjera tė lidhura me ēakrat e sipėrme. Errėsira mund tė pėrshkruhet si frikė, zemėrim, faj, turp dhe gjithė emocionet e lidhura me ēakrat e poshtme. Drita pėrfaqėson “shpėrblimin”, gėzimin, lumturinė, harenė. Kurse errėsira paraqet “mėsimin”, sfidėn. Dhimbja emocionale/fizike dhe ndjenjat e frikės ose ankthit janė ato qė duhet tė mėsojmė tė vlerėsojmė si pjesė e mėsimit.

Dhembshuria ėshtė qėllimi i lojės. Keqardhja ėshtė pika e integrimit, e mesmja e dy tė kundėrtave. Kur njė shpirt arrin dhembshurinė e vėrtetė, atėherė ndjen pranim pėr tė dyja anėt, duke mos gjykuar asnjė nė vetvehte si tė mirė apo tė keqe. Duke arritur keqardhjen apo integrimin nėnkuptohet se njė shpirt sheh tė dy vlerat si tė errėsirės ashtu edhe tė dritės, dhe zgjedh t’i ketė tė dyja nė pjesė tė balancuara, si pjesė tė vetvetes.

Ēdo shpirt nė univers ėshtė duke luajtur lojėn e integrimit tė polariteteve nė mėnyrė qė tė realizojė evolucionin shpirtėror dhe bashkimin eventual me Krijuesin Hyjnor, Burimin, Gjithēka qė ėshtė. Njė nga sfidat mė tė mėdha tė integrimit tė polariteteve ėshtė tė gjesh vlerėn e errėsirės. Errėsira ėshtė njė shkollė dhe klasat janė mėsimet qė ne duam tė kuptojmė pėr tė gjetur njė ekulibėr midis tė dyjave brenda vetes sonė.

Sfida tjetėr e rėndėsishme ėshtė besimi ynė se duam tė qėndrojmė nė dritė. Drita ėshtė si njė vend pushimi nė njė ishull tropical. Kjo ėshtė njė shteg pėr t’u larguar nga stresi dhe tendosja e rritjes shpirtėrore. Nuk ishte e thėnė kurrė pėr ne qė tė qėndronim atje sepse duke qenė nė dritė do tė ishte polarizim nė ekstrem. Duke u polarizuar qoftė nė dritė ose nė errėsirė kjo pengon rritjen spiritual. Ajo gjithashtu eleminon aftėsinė pėr tė krijuar meqė forma fizike ėshtė pjesėrisht emocionalisht e pushuar.

Duhet ekuilibėr midis tė dyja tė kundėrtave pėr tė krijuar pa ndonjė problem. Nė mėnyrė qė tė arrihet qėllimi, ne tė gjithė luajmė role here tė dritės dhe here tė errėsirės. Pėrndryshe ne nuk do tė integroheshim dot pasi nuk do tė kishim eksperiencėn e kėtyre tė kundėrtave. Ne arrijmė evolucionin spiritual duke u inkarnizuar nė shkolla tė ndryshme planetare.

Shkollat planetare kanė shkallė tė ndryshme tė vullnetit tė lire, dhe si rrjedhim sigurojnė nivele tė ndryshme tė fuqizimit. Toka ėshtė njė shkollė planetare me vullnet totalisht tė lirė, kėshtu lejon qė shpirtrat e rimishėruar kėtu tė pėrjetojnė shtrirjen e plotė tė krijimeve dhe zgjedhjeve tė tyre. Planetet me kėtė shkallė tė vullnetit tė lire janė quajtur “Eksperimente tė Mėdha”. Nė univers ka pasur gjithsej vetėm dy tė tjera.

Ne, banorėt e Tokės, kemi mbėrritur nė fundin e lojės sonė planetare. Ne duhet tani tė hapim bankėn e memorjes sonė pėr tė rikujtuar rregullat e lojės. Ne kemi kodet e dhembshurisė nė AND-nė tone dhe mjete tė dimensioneve tė larta po na jepen pėr tė mundėsuar arritjen e dhembshurisė. Nibiru ka kthyer nė zjarr kodet e fjetura dhe ka hapur kujtesėn tone. A do tė arrijmė ne integrimin? Zgjedhja ėshtė e jona dhe nėse ne e bėjmė, planeti ynė do tė ndryshojė duke u rritur dimensionalisht dhe pjesa e mbetur e universit do tė ndjekė shembullin.

burimi: www.nibiruancouncil.com
avatar
cosmiclove

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi