Lutje engjellit

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Lutje engjellit

Mesazh  maqomaqo3 prej 10.07.11 2:37

LUTJE ENGJELLIT:

Engjelli i drites zgjom mua,mesome mua qe ta njoh driten atje ku eshte terr. Engjelli drites zgjom mua,mesom mua ti degjoj fjalet qe flasin njerezit me ze te ulet,pas shpine.

Engjelli i drites zgjom mua, mesom t'i ndjej ndjenjat e te tjereve qe ata ndjejn, kur ata humbin besimin.

Engjelli i drites zgjom mua,mesom mua friken ta mund,te depertoj andej murit i sigurt.

Engjelli i dashurise mesom mua qe ta dua veten sikur se ti qe me do mua, Engjulli im i dashur.

Engjelli i drites me zgjo mua, mesom mua mendimet t'i kontrolloj, qe driten tende te dashurise te mund t'ua dergoj te tjerve.

Engjulli i dashurise zgjom mua,mesom mua t'i degjoj dhembjet e vuajtjes e te tjereve qe te mund t'ua dergoj driten tende sheruse atyre qe vuajne.

Engjelli i drites zgjom mua, mesom mua qe besimin ta forcoj ne driten tende dhe rrugen e humbur ta gjej mes drites Sate.

Engjulli i drites zgjom mua,mesom mua te kuptoj se un e kam prejardhjen prej drites, qe trupi im eshte drite,une rrezatoj drite dhe un do te shenderrohem ne driten e perjetshme.

Engjulli i drites_ Engjelli i dashurise, ma zgjat doren, ti je udheheqesi i shpirtit tim, ti me mban ne kete toke, ne jete, me ty jam i forte.

Engjulli i drites me trego rrugen e drites andej nga eci dhe me beko.
avatar
maqomaqo3

202


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lutje engjellit

Mesazh  veri prej 19.07.11 14:24

maqomaqo3 shkruajti:LUTJE ENGJELLIT:

Engjelli i drites zgjom mua,mesome mua qe ta njoh driten atje ku eshte terr. Engjelli drites zgjom mua,mesom mua ti degjoj fjalet qe flasin njerezit me ze te ulet,pas shpine.

Engjelli i drites zgjom mua, mesom t'i ndjej ndjenjat e te tjereve qe ata ndjejn, kur ata humbin besimin.

Engjelli i drites zgjom mua,mesom mua friken ta mund,te depertoj andej murit i sigurt.

Engjelli i dashurise mesom mua qe ta dua veten sikur se ti qe me do mua, Engjulli im i dashur.

Engjelli i drites me zgjo mua, mesom mua mendimet t'i kontrolloj, qe driten tende te dashurise te mund t'ua dergoj te tjerve.

Engjulli i dashurise zgjom mua,mesom mua t'i degjoj dhembjet e vuajtjes e te tjereve qe te mund t'ua dergoj driten tende sheruse atyre qe vuajne.

Engjelli i drites zgjom mua, mesom mua qe besimin ta forcoj ne driten tende dhe rrugen e humbur ta gjej mes drites Sate.

Engjulli i drites zgjom mua,mesom mua te kuptoj se un e kam prejardhjen prej drites, qe trupi im eshte drite,une rrezatoj drite dhe un do te shenderrohem ne driten e perjetshme.

Engjulli i drites_ Engjelli i dashurise, ma zgjat doren, ti je udheheqesi i shpirtit tim, ti me mban ne kete toke, ne jete, me ty jam i forte.

Engjulli i drites me trego rrugen e drites andej nga eci dhe me beko.
Per cfar sherben ky engjull dhe ne cfar veshteresi te ndihmon sepse postoni dhe nuk jepni sqarime ju lutem
avatar
veri

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lutje engjellit

Mesazh  VesaXp prej 19.07.11 14:28

maqomaqo3 shkruajti:LUTJE ENGJELLIT:

Engjelli i drites zgjom mua,mesome mua qe ta njoh driten atje ku eshte terr. Engjelli drites zgjom mua,mesom mua ti degjoj fjalet qe flasin njerezit me ze te ulet,pas shpine.

Engjelli i drites zgjom mua, mesom t'i ndjej ndjenjat e te tjereve qe ata ndjejn, kur ata humbin besimin.

Engjelli i drites zgjom mua,mesom mua friken ta mund,te depertoj andej murit i sigurt.

Engjelli i dashurise mesom mua qe ta dua veten sikur se ti qe me do mua, Engjulli im i dashur.

Engjelli i drites me zgjo mua, mesom mua mendimet t'i kontrolloj, qe driten tende te dashurise te mund t'ua dergoj te tjerve.

Engjulli i dashurise zgjom mua,mesom mua t'i degjoj dhembjet e vuajtjes e te tjereve qe te mund t'ua dergoj driten tende sheruse atyre qe vuajne.

Engjelli i drites zgjom mua, mesom mua qe besimin ta forcoj ne driten tende dhe rrugen e humbur ta gjej mes drites Sate.

Engjulli i drites zgjom mua,mesom mua te kuptoj se un e kam prejardhjen prej drites, qe trupi im eshte drite,une rrezatoj drite dhe un do te shenderrohem ne driten e perjetshme.

Engjulli i drites_ Engjelli i dashurise, ma zgjat doren, ti je udheheqesi i shpirtit tim, ti me mban ne kete toke, ne jete, me ty jam i forte.

Engjulli i drites me trego rrugen e drites andej nga eci dhe me beko.Kur duhet diten a po naten ti drejtohemi keti engjulli per qfar duhet ti drejtohemi, dhe a vlen per te gjith perkatesit fetare si per mysliman ashtu edhe per katolik sqaroni ju lutem
avatar
VesaXp

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lutje engjellit

Mesazh  ILIRA prej 19.07.11 15:21

nje pyetje per maqomaqo kam

kete lutjen ku e ka gjetur
avatar
ILIRA

252


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lutje engjellit

Mesazh  maqomaqo3 prej 19.07.11 17:08

VesaXp shkruajti:Kur duhet diten a po naten ti drejtohemi keti engjulli per qfar duhet ti drejtohemi, dhe a vlen per te gjith perkatesit fetare si per mysliman ashtu edhe per katolik sqaroni ju lutem

kur te duash ti ,pse cdo gje do e ngatroni me fene ju se kuptoj ,njeriu e ka ne dore vete te gjeje fene e vertet dhe te drejte ate qe eshte feja e zotit duke hulumtuar cdo dite .kjo seshte fare fetare ,eshte per njerezit me zemer te paster
avatar
maqomaqo3

202


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lutje engjellit

Mesazh  kalideris prej 22.07.11 0:11

nuk JAPIN sqarime sepse ky engjelli drites qe i lutet ky eshte satanai prandaj mos guxoni ta thoni kete lutje kujtoni cfare thot kurani dhe bibla qe duhet ti lutesh vetem zotit tone ai qe na krijoi dhe birit te tij jezusit sepse neepermjet jezusit lutjet tona shkojne te ati yne.
avatar
kalideris

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lutje engjellit

Mesazh  maqomaqo3 prej 22.07.11 0:24

kalideris shkruajti:nuk JAPIN sqarime sepse ky engjelli drites qe i lutet ky eshte satanai prandaj mos guxoni ta thoni kete lutje kujtoni cfare thot kurani dhe bibla qe duhet ti lutesh vetem zotit tone ai qe na krijoi dhe birit te tij jezusit sepse neepermjet jezusit lutjet tona shkojne te ati yne.
une jam vete besimtar krishter dhe kohet e fundit jam bindur plotesisht ne zemren time ne ekzistencen e jezu krishtit zotit tone .po kjo seshte magji eshte thjesht lutje qe vetem te mira ka ,asgje te keqe nuk sjell kalideris
avatar
maqomaqo3

202


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lutje engjellit

Mesazh  Blak Devill prej 22.07.11 16:05

kalideris shkruajti:nuk JAPIN sqarime sepse ky engjelli drites qe i lutet ky eshte satanai prandaj mos guxoni ta thoni kete lutje kujtoni cfare thot kurani dhe bibla qe duhet ti lutesh vetem zotit tone ai qe na krijoi dhe birit te tij jezusit sepse neepermjet jezusit lutjet tona shkojne te ati yne.
A di gje rreth engjejve ti pse je duke duke thene se engjelli i drites eshte satani nuk eshte vetem ai te gjithe engjejte kane drite te bardhe mos e harro
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lutje engjellit

Mesazh  kalideris prej 23.07.11 15:12

po LUCIFER dmth satanai rrezatonte me shume nga te tjeret dhe zoti e donte jashte mase ate prandaj e quajti engjelli me i bukur i drites. une di aq shume nga engjejt sa ty mik i dashur nuk ta pret mendja une nuk besoj ne asnje fe as te krishteren as islamin i besoj vetem atit ai qe me krijoi
avatar
kalideris

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lutje engjellit

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi