Djaloshi magnetik

Shko poshtė

Djaloshi magnetik

Mesazh  Luli prej 09.07.11 23:55

Djaloshi magnet nga Brazili

Braziliani Paulo David Amorim, 11 vjeēar nga Rio Grande do Norte, mori pseudonimin “djaloshi-magnet” pasi sendet e metalit ngjiten nė trupin e tij si me ngjitės.

Babai i tij, Junior Amorim, pa rrėfimin pėr “djaloshin-magnet” nga Kroacia, Ivan Soiljkovic (6 vjeēar) dhe vendosi ta testojė edhe djalin e tij.

E luti t’ia sillte thikėn dhe pirunin. “E vendosa nė tė dhe u habit kur pa se ato u ngjitėn pėr trupin e tij”, tha babai pėr Globo.

Djaloshi mund tė ngjet nė trupin e tij lugėt, pirunėt thikat, gėrshėrėt bile edhe tenxheren.

Paulo David tha se shokėt e shkollės vazhdimisht e shtyjnė t’i demonstrojė aftėsitė e tij. “Mendojnė se unė di ndonjė numėr magjie”, tha djaloshi.

Mjeku Dix-Sept Rosado Sobrinho thotė se nuk kishte parė kurrė njė gjė tė tillė. Megjithatė, thotė se aftėsia e djaloshit nuk paraqet kurrfarė rreziku pėr shėndetin e tij.

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi