Gati per te hyre ne kontakt me Alienėt

Shko poshtė

Gati per te hyre ne kontakt me Alienėt

Mesazh  Estilen prej 29.09.10 10:23
Gati per te hyre ne kontakt me AlienėtMesohet se Kombet e Bashkuara pėr herė tė parė nė historinė e tyre mbas shumė debatesh tė forta kanė vendosur javėn e kaluar tė emėrojnė njė Astrofizikante, krejt e panjohur nga Malajzia, Dr Malzan Othman pėr tė vepruar si njeriu i cili do tė vendos kontaktin e parė pėr ndonjė tė huaj nga ndonjė planet tjetėr, qė mund tė vijnė pėr tė vizituar Tokėn.
Dr. Mazlan Othman, qė aktualisht mbante kreun e Zyrės tė OKB-sė pėr Ēėshtjet Outer Space (UNOOSA), ėshtė bėrė e mundshme pėr tė pėrshkruar rolin e saj tė ri, nė javėn e ardhshme kur pėr herė tė parė si drejtuese e zyrės sė re, ajo do te marre pjese nė njė konferencė shkencore nė Kavli, koneference kjo qe mbahet nė kujdesin e qendėrs tė Shoqėrisė Mbretėrore nė Buckinghamshire - Britania e Madhe.

Ajo ėshtė caktuar pėr t'u treguar delegatėve UFO-t, se zbulimi i fundit i qindra e planeteve tė tjerė rreth yjeve ka bėrė zbulimin e jetės jashtėtokėsore mė shumė tė ngjarė se kurrė mė parė - dhe qė do tė thotė tė OKB- duhet tė jenė tė gatshėm pėr tė bashkėrenduar reagimin e njerėzimit, pėr tė ndonjė "kontakt tė parė" UFO-t, me aleniet ose siē thirren nė shqip jashtėtokėsorėt.Profesor Richard Crowther, njė ekspert nė ligjin e hapėsirės shefi i Agjencisė sė Hapėsirės nė Qeverinė nė Mbretėrinė e Bashkuar, dhe njeriu qė kryeson delegacionet britanike nė OKB pėr ēėshtje tė tilla, tha: "Othman ėshtė absolutisht gjėja mė e afėrt, pėr tė marrė njė detyrė tė kėtillė tė jashtėzakonėshme", pėr t'u marrė me "vizitorėt e huaj qė vijnė nga njė planet tjetėr tė vizitojnė Tokėn . " tha ai.

Ndėrkohė, thotė Professor Richard Crowther, edhe pse, kjo ėshtė inkurajuese dhe shihet si njė diēka e jashtėzakonshme, kjo detyrė dhe kjo zyrė hapet nė njė epokė tė Cunameve, tėrmeteve shkatėrrimtare, pėrmbytjeve tė pa llogaritshme nė Pakistan, gjenocidit nė Darfur, pėrhapja e armėve bėrthamore nė Lindjen e Mesme, njė luftė nė Afganistan, dhe konflikteve vdekjeprurės nė zona duke filluar nga ato qė pa bota nė Ballkan,(Kosova, Bosnja, Koracia) Azi, Euro- Azi, Afrikė, e tjera, pra e thėnė mė "shkoqitur" ėshtė koha edhe njė herė qė dėshmon mungesėn e kėtij insitucioni ndėrkombėtar prej Kombeve tė Bashkuara .

Dr. Mazan Othman e cila do tė marrė detyrėn "Ambasadori pėr tė Huajt" nė Kombet e Bashkuara ka njė zyrė tė veēantė tė dedikuar pėr "pėrdorimin paqėsor" e hapėsirės sė jashtme.

Kjo zyrė jo vetėm qė ėshtė Zyra pėr Ēėshtje Outer Space (UNOOSA) , por prej sot, ditės sė hėnė (27 shtator 2010) do tė shėnohet nė librin e historisė sė njėrėzimit, si Zyra per "Ambasadorin e parė tė Tokės pėr tė huajt". Dhe ajo madje do tė jetė njė grua muslimane nga Malajzia, Dr. Mazlan Othman, njė Astrofizikante e "njohur vetėm nė zyrat e Pallatit tė Qelqtė" .

Dr. Mazlan Othman, kreu i UNOOSA, tash dhe "Ambasadoria pėr tė Huajt" nė Kombet e Bashkuara, njeriu qė do tė shėrbejė si kontakt i parė me ndonjė tė huaj qė do tė vizitojnė Tokėn, sot ka pėr tė mbajtur njė fjalim nė konferencėn shkencore, nė Mbretėrinė e Bashkuar, ku ajo pritet qė tė shpjegojė dhe tė pėrshkruajė rolin e saj tė ri dhe rėndėsinė e saj nė detyrėn e re.


Gjatė njė diskutimi tė kohėve tė fundit, ajo i dha disa tė dhėna pėr atė qė roli i kėsaj zyre mund tė duken si njė diēka qė tregonte se: "kėrkimi vazhdoi pėr komunikim extraterrestrial, nga subjekte tė ndryshme jashtėtokėsore, dhe mban me shpresė se njė ditė njerėzimi do tė marrin sinjale nga kėta jashtėtokėsorėt. Kur ne bėjmė, diēka rreth kėsaj tha ajo ne duhet tė kemi nė vend tė njė pėrgjigje tė koordinuar parasysh tė gjitha ndjeshmėritė nė lidhje me kėtė temė. OKB-ja ėshtė njė mekanizėm i gatshme pėr kėtė bashkėpunim. " deklarojė Dr. Mazlan Othoman me tė marrė detyrėn e re.

Njė pyetje qė shqetėson njerėzimin, sot ,ėshtė se: " Jashtėtoksorėt Ufot- janė legjendė e kohėve moderne apo realitet !?"

Njė ish astronaut i NASA-s i cili ka ecur nė planetin Hėnė, gjatė misionit tė tij atje vite me pare, thotė se alienėt nuk janė vetėm tė vėrtetė, por e kanė vizituar tokėn disa herė. Dr Edgan Mitchell, thotė se ėshtė shumė i bindur se shumė UFO kanė vizituar tokėn gjatė karrierės sė tij si astronaut.

77 vjeēari, i cili ka qenė pjesė e ekuipazhit tė misionit Apollo 14, tha se burimet nė agjencinė hapėsinore, NASA, na i kanė pėrshkruar alienėt si "njerėz tė vegjėl tė ēuditshėm pėr ne", por asnjehere nuk kanė pranuar se ata kane vizituar Token.Pėr kėtė ka shkruar edhe revista prestigjoze TIME artikullin me titull " E vėrteta e ekzistencės sė UFO-ve dhe incidentit tė vitit 1947 - Misteri mbi jashtėtoksorėt dhe mbulimi qė i ėshtė bėrė nga qeveria e SHBA.


http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1315336/United-Nations-appoint-space-ambassador-act-contact-aliens-visiting-Earth.html?ito=feeds-newsxml

Estilen

847


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi