Bukuria femerore sipas shenjave

Shko poshtė

Bukuria femerore sipas shenjave

Mesazh  Zattoo prej 06.07.11 0:32

Astrologji - Bukuria femeroreFemra DASH

Buzėkuqi i kuq i jep njė imazh joshės femrave qė nė horoskop janė dash. Njė femėr e lindur nė shenjėn e dashit nuk duhet tė ketė frikė tė pėrdorė nuanca mė tė forta, pėrkundrazi duhet tė evitojė nuancat e hapura, tė cilat nuk i japin fare shkėlqim. Femra dash ėshtė njė femėr e fortė, e cila nuk duhet tė duket si njė adoleshente e pasigurt nė vetvete. Maskara dhe fondacioni janė tė nevojshme pėr tė lindurat nė kėtė shenjė.

Femra DEM

Njė femėr dem s’duhet tė tregohet asnjėherė vulgare ose e parregulluar. Ėshtė mirė tė evitojė ngjyrat e jashtėzakonshme dhe makijazhin e tepruar. Edhe pse janė tė bukura nga natyra, kėto femra adhurojnė makijazhin dhe arrijnė tė theksojnė bukurinė qė kanė. Makijazhi duhet bėrė nė ngjyra natyrale, fine, pa konture tė forta. Zgjidhni grim pėr sytė me nuanca jeshile, blu ose ngjyrė bakri. Mund tė lozni me ngjyrat sepse Venusi ju ka dhuruar ndjenjėn estetike.

Femra BINJAK

Kjo shenjė ėshtė duale, tė lindurat nė ketė shenjė vendosin shumė vėshtirė pėr njė stil tė vetė dhe janė tė mėsuara tė provojnė mė shumė tipe makijazhi, edhe pse disa nga eksperiencat do tė transformohen nė njė dizastėr. Kurioze si tip, provojnė mė shumė prodhime kozmetike. Pyesni njė femėr binjak nė ēoftė se doni tė dini se ēfarė prodhime kozmetike ja vlejnė dhe cilat jo. Binjaket janė tė avantazhuara nga ngjyrat e ftohta, si blu, jeshile, argjend pėr grimin e syve. Ėshtė pėr tė evituar lejlja, sepse do tė maturizojė nė njė mėnyrė te papėrshtatshme. Pėr buzėkuq mund tė zgjedhėsh ngjyrat mate dhe evito nuancat e forta.

Femra GAFORRE

Makijazhi i pėrshtatshėm pėr femrat gaforre ėshtė ai i cili i vė nė evidencė sytė. Shikimi misterioz dhe romantik ėshtė arma numėr 1 e joshjes e kėtyre femrave. Pėr tė theksuar shikimin sensual, nė raste tė veēanta provoni patjetėr njė makijazh nė stil arab ose egjiptian. Nė pėrgjithėsi ngjyrat tė cilat ja vlen t’i zgjidhni janė: blu e mbyllur, argjend, flori dhe nuanca qė shkėlqejnė. Femrat gaforre tė evitojnė qė tė theksojnė buzėt, por gjithmonė tė pėrdorin njė lip-gloss pėr buzėt qė t’i japi volum.

Femra LUAN

Qė nga fillimi duhet tė themi qė kėto femra nuk pėrdorin prodhime kozmetike tė panjohura, por vetėm prodhime me firma tė njohura- brande. Ėshtė normale sepse femrat nga kjo shenjė duhet tė shkėlqejnė. Njė luaneshė duhet tė ketė parasysh edhe problemet e lėkurės sė saj, nėse ka akne ose papastėrti, duhet patjetėr t’i zgjidhė kėto probleme. Fondacioni duhet tė aplikohet perfekt dhe tė jetė cilėsor. Buzėkuqi dhe grimi i syve duhet tė jenė nuanca tė forta, qė shkėlqejnė. Mėnyra e makijazhit tė luaneshės duhet tė jetė perfekt, pa asnjė kusur dhe gjithmonė nė modė. Ėshtė e kėshilluar t’i ofroni vetes kohėn e duhur pėr zbukurim…

Femra VIRGJĖRESHĖ

Femrat e lindura nė kėtė shenjė janė shumė tė vėmendshme tek cilėsia e prodhimeve kozmetike tė cilat i blejnė. Ato tregojnė shkėlqyeshėm sepse kalojnė shumė kohė dhe energji duke u kujdesur pėr lėkurėn. Makijazhi qė i pėrshtatet ėshtė tip „office”: i urtė, perfekt, i pastėr dhe i ndritshėm. Nuancat e ftohta dhe tė hapura i theksojnė karakteristikat dhe shikimin: bojė qelli, turkoaz, jeshile e hapur. Ėshtė e preferuar tė pėrdorni njė locion tonik.

Femra PESHORE

Femrat nga kjo shenjė kanė avantazhin se makijazhin e bėjnė me finesė dhe me njė notė ekstravagante. Edhe pse kjo shenjė ėshtė e ekuilibrit, njė notė shkėlqimi ėshtė ajo qė u duhet Peshoreve pėr tė vlerėsuar feminitetin. Kombinacione tė rafinuara por tė guximshme, u rrinė shumė mire…aq mė shumė nė raste tė veēanta. Peshoret duken shumė mirė nė qoftė se pėrdorin kombinacione ngjyrash pėr grimin e syve. Buzėkuqin mund ta zgjedhin nė njė ngjyrė mė tė fortė, por pa ekzagjeruar.

Femra AKREP


Kėto femra janė me joshėse nė nuanca tė gjalla, tė forta dhe mate. Sytė intrigues dhe misterioz tė Akrepave duhet theksuar shumė qartė. Ėshtė e kėshilluar tė pėrdoret njė locion pėr hidratimin e buzėve. Njė buzėkuq i fortė i shkon shumė mirė. Viza e zezė (eye-liner) e syve ėshtė pika mė e fortė e kėtyre femrave, e cila i bėn shumė tėrheqėse. Duhen evituar ngjyrat me shkėlqim dhe tė zbehta. Nė qoftė se theksojnė mollėzat…kjo u jep njė pamje shumė joshėse.

Femra SHIGJETAR

Femra Shigjetar ėshtė kurioze dhe i pėlqen tė provojė ēdo gjė qė ėshtė e re. Pėr kėtė shkak ndonjėherė blen shumė prodhime kozmetike, vetėm sa pėr tė provuar dhe pastaj i harron nė njė cep siertari… sepse provon njė gjė tjetėr, mė tė re dhe mė interesant. Locioni tonik ėshtė i preferuari juaj nga tėrė prodhimet pėr kujdesen e lėkurės. Po ashtu adhuroni lip-glossin me ngjyra tė hapura dhe tė kėndshme siē janė floriri, rozė dhe e kuqe. Gjatė ditės ėshtė i preferuar njė makijazh i thjesht, kurse pėr darkė mund tė pėrdoret njė makijazh mė i guximshėm.

Femra BRICJAP

Femrat Bricjap kanė shumė pretendime dhe blejnė vetėm prodhime cilėsore. Kalojnė shumė kohė duke u kujdesur pėr lėkurėn dhe makijazhin. Makijazhi qė i pėrshtatet ėshtė natyral, me nuanca bezh-kafe. Ėshtė zgjedhja mė e mirė pėr Bricjapet. Ngjyrat mate i pėrshtaten shumė mirė dhe duhen evituar ngjyrat e forta ose me shkėlqim. Hidratimi i buzėve ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr Bricjapet.

Femra UJOR

Makijazhi pėr Ujoret ėshtė me ekstreme. Makijazhi pėr ditėn gati nuk duket…kurse pėr natėn, zgjedhin njė makijazh tė jashtėzakonshėm, tė ēuditshėm, i inspiruar nga bukuria e femrave nga koha e kaluar – stil Kleopatra ose kinez. Pėr tė bėrė njė makijazh tė tillė mund tė kėrkoni ndihmėn e njė specialisti…dhe do tė dukeni shumė mirė… Ju jeni femra tė veēanta!

Femra PESHK

Femra peshk ėshtė misterioze, sensaule dhe artiste e vėrtetė kur vjen fjala pėr makijazh. Vlerėsojnė maskat e fytyrės me fruta, i pėlqejnė shumė tretmanet e fytyrės. Makijazhi i ditės ėshtė romantik me lipgloss dhe njė kontur i bukur pėr sytė. Pėr natėn, femrat Peshk duhet tė zgjedhin blu tė mbyllur, sepse kjo ngjyrė u shkon shumė. Qerpikėt duhet tė jenė tė konturuar sepse i shtojnė bukurinė femrės Peshk.
avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi