Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  Berti69 prej 29.06.11 19:41

Alienėt mund t’i takojmė brenda dy dekadaveShkencėtarėt rusė presin qė njerėzimi tė pėrballet me qytetėrime tė huaja brenda dy dekadave tė ardhshme.

“Jeta ekziston nė planetet e tjera dhe ne do ta gjejmė atė brenda 20 vjetėsh,” tha Andrei Finkelstein, drejtori i Akademisė ruse tė Shkencave tė Aplikuara Institutiti i Astronomisė, raporton agjencia e lajmeve Interfax.

Duke folur nė njė forum ndėrkombėtar dedikuar kėrkimit tė jetėve jashtėtokėsore, Finkelstein tha se 10% e planeteve tė njohura janė tė ngjashėm me tokėn.

Nė qoftė se mund tė gjendet ujė atje, atėherė mund tė ketė jetė, tha ai, duke shtuar se “tė huajt” u ngjajnė njerėzve me dy duar, dy kėmbėt dhe njė kokė.

“Ata mund tė kenė lėkurė tė ngjyrave tė ndryshme, ashtu si edhe ne,” tha ai.

Gjatė fjalės sė tij, Finkelstein theksoi se gjithė kohės ne kemi qenė nė kėrkim tė qytetėrimeve jashtėtokėsore, kryesisht duke pritur mesazhe prej tyre.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


476


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Jo Te Gjithe Do ti Takojne Alienet...

Mesazh  Adm Alieni prej 29.06.11 19:53

Alienet Do ti takojne vetem ato njerez qe jane te pergatitur dicka te tille...Ne te gjithe do ti shikonin ato atehere do te ndodhnin gjera jo te mira..
avatar
Adm Alieni

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  Zattoo prej 08.07.11 20:05

Beson se alienėt do tė na shpetojnė nė 2012

Njė njeri nga San Diego, i cili kishte fotografuar disa pika nė qiell (21 vite mė parė) qė ai beson se janė anije aliene, thotė se UFO-t do tė vizitojnė planetin tonė vitin e ardhshėm pėr tė shpėtuar njerėzit.

Mike Orrell, 54 vjeēar, tha se ai kishte fotografuar njė park nė Kaliforni dhe mė vonė kishte vėnė re tre pika tė kuqe nė cepin e fotografisė.

Orrell, fotografia e tė cilit kohėt e fundit ishte pėrfshirė si pjesė e ekspozesė "Science of Aliens" nė San Diego, tha se kėrkimi i tij, qė nė momentin kur kishte marrė foton, e ka bėrė tė besojė se pikat e kuqe ishin anije aliene. Ai beson se alienėt do tė kthehen nė Tokė vitin e ardhshėm (2012) pėr tė shpėtuar njerėzit nga njė ngjarje kataklizmike.

avatar
Zattoo

674


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  Lapsi prej 08.07.11 22:32

keto gjera i kam lexuar ne anglisht neper disa site . mos kan gisht dhe masonet ne kete gje?
avatar
Lapsi

135


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  Blak Devill prej 09.07.11 0:06

lapsi shkruajti:keto gjera i kam lexuar ne anglisht neper disa site . mos kan gisht dhe masonet ne kete gje?
aty per aty masonet kane shume site ne internet po jane te fshehura
avatar
Blak Devill

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  Odin prej 11.07.11 0:11

Adm Alieni shkruajti:Alienet Do ti takojne vetem ato njerez qe jane te pergatitur dicka te tille...Ne te gjithe do ti shikonin ato atehere do te ndodhnin gjera jo te mira..

Ata jane ne mesin tone por...kur disa do ta kuptojne do te jete shume vone dhe do te kene pasoja ne shendetin e tyre mendor.
Te shohim edhe sa do te vazhdoje kjo parulle:
"NE JEMI QENDRA E UNIVERSIT, NE JEMI TE VETMIT QENJE INTELIGJENTE"
avatar
Odin

577


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  D4rk DeMoN prej 11.07.11 11:35

Adm Alieni shkruajti:Alienet Do ti takojne vetem ato njerez qe jane te pergatitur dicka te tille...Ne te gjithe do ti shikonin ato atehere do te ndodhnin gjera jo te mira..

Krejtesisht dakort. Vetem ato njerez qe jane zgjuar mund te kene kontakt me to.
Po erdhi puna ti shikoje gjithe bota , mendoni ca kaosit do ishte ???
Gjths neve ne kaos jetojme dhe na duket rregull , dhe rregulli qe duhej te ishte ne do e quanim kaos.
avatar
D4rk DeMoN

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  cosmiclove prej 14.07.11 23:57

alienet mund te vijne ne toke vetem nese eshte dakort minimalisht 10% e popullsise se botes per te vendosur kontakt zyrtar. kete e kam degjuar nga dikush me emrin alaje i cili ka edhe nje faqe interneti dhe nje profil ne youtube. pritet qe kjo te ndodhe brenda 2012 meqe kjo eshte edhe hyrja e planetit toke ne planin e galaktikes apo epokes se arte te ujorit. kryesorja eshte qe njerezit te rrisin ndergjegjen e tyre dhe ne kete menyre te kuptojne se nuk jane te vetmit ne univers. kur te arrihet kjo atehere do te kemi mundesi te takojme qenie te tjera. nuk ka asnje dallim ndermjet atyre qe jane zgjuar dhe atyre qe jane ne gjendje gjumi. te gjithe jane shpirtra te lire dhe meritojne te dine te verteten. sa per masonet do te thoja qe ata e kane ditur gjithmone ekzistencen e qenieve jashtetokesore por kjo e mbuluar me nje hije simbolizmi. nuk besoj se do kete te perzgjedhur pasi kur te vije koha e duhur e gjithe bota do ta kuptoje.
avatar
cosmiclove

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  D4rk DeMoN prej 15.07.11 10:43

cosmiclove shkruajti:alienet mund te vijne ne toke vetem nese eshte dakort minimalisht 10% e popullsise se botes per te vendosur kontakt zyrtar. kete e kam degjuar nga dikush me emrin alaje i cili ka edhe nje faqe interneti dhe nje profil ne youtube. pritet qe kjo te ndodhe brenda 2012 meqe kjo eshte edhe hyrja e planetit toke ne planin e galaktikes apo epokes se arte te ujorit. kryesorja eshte qe njerezit te rrisin ndergjegjen e tyre dhe ne kete menyre te kuptojne se nuk jane te vetmit ne univers. kur te arrihet kjo atehere do te kemi mundesi te takojme qenie te tjera. nuk ka asnje dallim ndermjet atyre qe jane zgjuar dhe atyre qe jane ne gjendje gjumi. te gjithe jane shpirtra te lire dhe meritojne te dine te verteten. sa per masonet do te thoja qe ata e kane ditur gjithmone ekzistencen e qenieve jashtetokesore por kjo e mbuluar me nje hije simbolizmi. nuk besoj se do kete te perzgjedhur pasi kur te vije koha e duhur e gjithe bota do ta kuptoje.

Pak a shume keshtu e di dhe une deri ne 10% ose dhe pak me shume. Njerezit jane te gjithe njelloj ska asnje dallim. Thjesht mjafton te zgjohen , te kuptojne qe jane ne kuti. Te kuptojne qe pervec dashurise se veretet gjerat e tjera jane nje genjeshter.
avatar
D4rk DeMoN

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  Gerta Gerta prej 15.07.11 12:45

sa imagjinojne njerezit sot...te gjitha keto jane thjesht hulumtime te shkencetarve...jam dakort qe njerezit duhet te zgjohen por jo ne kete menyre qe te besojne se do takojne alienet...por te besojne se ata jane me te fuqishmit dhe padronet e universit dhe se mendimi i tyre dhe forca magnetike qe ai ka eshte gjithcka.

Gerta Gerta

PEACE and LOVE

95


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  nitty prej 15.07.11 13:09

gerta gerta shkruajti:sa imagjinojne njerezit sot...te gjitha keto jane thjesht hulumtime te shkencetarve...jam dakort qe njerezit duhet te zgjohen por jo ne kete menyre qe te besojne se do takojne alienet...por te besojne se ata jane me te fuqishmit dhe padronet e universit dhe se mendimi i tyre dhe forca magnetike qe ai ka eshte gjithcka.

Po tė mos ishin naivėt,bota do tė sillej mė ndryshe!
avatar
nitty

169


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  Gerta Gerta prej 15.07.11 20:16

nitty shkruajti:
Po tė mos ishin naivėt,bota do tė sillej mė ndryshe!
pikerisht por vetem dicka ne,njerezit ndryshojme boten sepse ne jemi padronet dhe gjithcka fillon me njeriun nuk sillet bota ndryshe me ne..ne ndryshojme boten
hmmm duhet te kesh shpirt te paster(naiv)qe ta kuptosh kete


Gerta Gerta

PEACE and LOVE

95


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  nitty prej 15.07.11 20:56

gerta gerta shkruajti:
pikerisht por vetem dicka ne,njerezit ndryshojme boten sepse ne jemi padronet dhe gjithcka fillon me njeriun nuk sillet bota ndryshe me ne..ne ndryshojme boten
hmmm duhet te kesh shpirt te paster(naiv)qe ta kuptosh kete

Natyrisht qė po,ne ndryshojm botėn dhe njerėzimin gjithashtu duke manipuluar mendjet e tyre kėtė desha ta them unė.
avatar
nitty

169


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  Gerta Gerta prej 17.07.11 10:35

nitty shkruajti:

Natyrisht qė po,ne ndryshojm botėn dhe njerėzimin gjithashtu duke manipuluar mendjet e tyre kėtė desha ta them unė.
epo mire

Gerta Gerta

PEACE and LOVE

95


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  Luli prej 26.10.11 0:16

DO T’I TAKOJMĖ ALIENĖT NĖ 2013

Prej kohėsh njeriu ėshtė i bindur se nuk ėshtė i vetėm nė hapėsirė.Disa teori thonė se raca njerėzore ėshtė njė variacion i jetės jashtėtokėsore, qė ka lulėzuar nė Tokė si koloni

Njė teori tjetėr ėshtė se alienėt janė mes nesh tė kamufluar si qėnie njerėzore nė pritje tė
ditės sė tyre.

Studimet e niveleve tė ndryshme po pėrqendrohen nė formėn e jetės aliene. NASA nė njė
komunikatė njofton pėr njė bakter qė eshte nė gjendje qė tė jetoje nė situata ekstreme.

Bėhet fjalė pėr njė formė jete jashtėtokėsore.Ndėrkohė, teoria e fundit e shkencėtarit rus
Andreu Finkelstein, thotė se nė vitin 2031 do tė takohemi me jetėn jashtėtokėsore. Duhen
pikėrisht edhe 20 vjet.

Sipas Finkelstein, 10 pėrqind e planeteve nė sistemet diellore tė galaksisė kanė kushte tė ngjashme me ato nė Tokė, gjė qė e bėn prezencėn e jetės tė mundshme.Studiuesi thotė se “kushėrinjtė” tanė kanė formė fizike tė ngjashme, por lekurė
mė ngjyrė tė ndryshme.

Po pėrse pas 20 vjetėsh dhe jo mė parė? Qė prej vitit 1960 studiuesit rusė kanė tentuar tė cojnė mesazhe nė kozmos, pėr tė pikasur forma jete alienėsh.

Pas 20 vjetėsh, mundėsitė teknologjike do tė jenė tė tilla qė edhe format e jetės tepėr tė
largėta tė kapin mesazhet tona.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

928


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

......................

Mesazh  xxl prej 26.10.11 0:21

ME INTERESON SE CKA THON PER NEVE ALIENT OSE SI E KEMI EMRIN NE TEK ALIENT JO VETEM NE SHQIPTARET POR MBAR NJERZIMI
ME CFAR SYRI NA SHKOJN ? KA DIKUSH PERGJIGJE
avatar
xxl

patrolla_mkd@hotmail.com
.................................................

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  .#HeTr!c.K#. prej 08.11.11 13:52

Richard Nolan, alienet ekzistojne


Dhe me ta jemi ne kontakt qe nga viti 1947

Alienet ekzistojne, kjo eshte deklarata e Richard Nolan, ufolog i njohur amerikan, e bere gjate konferences “Ufos and the evolution of consciousness” ne Community Church of Manahattan, New York.

Sipas tij, keto kontakte jane vendosur qe nga viti 1947, dhe qe atehere qeveria amerikane, CIA dhe vete NASA, jane perpjekur qe ta erresojne sa me shume kete fakt, duke kontrolluar jo vetem mediat, por edhe vete komunitetin shkencor dhe akademik.

Sipas tij, shoqeria jone do te ndryshonte rrenjesisht, sapo kjo e vertete te behej e ditur. Gjithsesi, shton dijetari amerikan, do te doja te isha shume i matur ne kete drejtim dhe asgje nuk eshte e sigurt, por gjithsesi ka me dhjetra shembuj qe e mbeshtesin kete teori.

Eshte ceshtje kohe, perfundon Nolan, dhe deri atehere do te kete nje lufte te forte per te na e mohuar kete te vertete.
avatar
.#HeTr!c.K#.

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  .#HeTr!c.K#. prej 08.11.11 14:12

Qyteterimi Maja: Ka prova te kontaktit me alienet


Nje dokumentar i ri mbi qyteterimin e fiseve Maja do te deshmoje proven e kontaktit te jashtetokesoreve me kulturen e vjeter Maja.

RazzeAlieneKete e thekson nje funksionar i qeverise meksikane, i cili eshte edhe producent i filmit.
Ne filmin “Revelations of the Mayans 2012 and Beyond”, qe aktualisht eshte ne prodhim, pohohet se fiset Maja kane pasur kontakt me jashtetokesoret, te pakten keshtu ka thene producenti Raul Julia-Levy. “Meksika do te tregoje kode, doreshkrime dhe dokumente te rendesishme, te cilat shfaqin qarte kontaktin mes Majave dhe alieneve. Madje jo vetem kaq. Te gjitha keto informacione jane konfirmuar edhe nga arkeologet”, ka thene Julia-Levy, djali i autorit, Raul Julia. Ne nje konference per “The Wrap”, Luis Augusto Garcia Rosado, minister i Turizmit te Shtetit meksikan te Kampekes eshte shprehur se kane dale prova te reja per kontaktin mes Majave dhe Ufove, e cila bazohet edhe nga perkthimet e disa kodeve, te cilat qeveria i ruan ne fshehtesi te plote prej shume kohesh”.

Raul Julia thekson se ka prova qe fiset Maja kishin per qellim te qeverisnin planetin per mijera vjet, por u detyruan te largoheshin pas pushtimit te “njerezve me qellime te keqija”, duke lene pas shume deshmi qe ishin nje race teper e zhvilluar. “Qeveria meksikane nuk po i ben keto deklarata per te terhequr vemendjen e te tjereve. Gjithēka qe themi, e pohojme pa rezerva”. Filmi do te drejtohet nga Juan Carlos Rulfo, qe ka fituar ēmimin “Humanitas Prize” (Ēmimin e Humanizmit) per “Whose to remain” ne vitin 2009 dhe Ēmimin e Jurise per dokumentarin “In the Pit” ne 2006-n. “Pritet qe njerezit ta marrin seriozisht kete dokumentar, sepse mesazhet jane shume te rendesishme per mbijetesen njerezore”, pohon Julia-Levy.
Kur Julia-Levy, me producentin Ed Elbert dhe bashke-producenten Sheila McCarthy bene te ditur bashkepunimin e tyre mbi dokumentarin meksikan, ishin teper te kujdesshem teksa flisnin per kontaktin me alienet, madje Julia-Levy pohonte se e kishin urdheruar te mos thoshte asgje ne lidhje me kete fakt.

Pyetjes e cila lidhet me kontaktin me jashtetokesoret, Rosado i eshte pergjigjur se po bente ēmos per realizimin e dokumentarit ne zona te paeksploruara me pare, permes nje siti te fiseve Maja te Kalakmulit. Tani qe qeveria e Guatemales e ka lejuar projektin, kane dale ne drite shume fakte te reja dhe profeci te zbuluara kohet e fundit. Edhe pse qeveria e Guatemales nuk ofron informacione mbi alienet, i eshte bashkuar Meksikes per te mbeshtetur projektin. “Si Guatemala, ashtu edhe Meksika, jane misherim i qyteterimit te vjeter dhe te zhvilluar te Majave. Deri me tani jane mbajtur te fshehta disa zbulime te rendesishme arkeologjike. Mendoj se ka ardhur momenti per t’i publikuar keto informacione ne dokumentar”, ka thene ministri i Turizmit te Guatemales, Guillermo Novielli Quezada, ne nje konference per shtyp. Gjithashtu, ai shtoi se vendi po punon me regjisoret per te miren e njerezimit.

Raul Julia thekson se bashkepunimi eshte nxitur nga vete Presidenti i vendit, Alvaro Colom Caballero. Guatemala eshte vendi arkeologjik i nje numri te madh vendbanimesh Maja para-kolumbiane te perqendruar ne Pellgun e Miradorit, qe perfshin qytetin e madh dhe po aq te organizuar te El Miradorit. Nje fakt tjeter kurioz i deklarates se re te ministrit te Guatemales, qe u permend si pike referimi ne Mirador, eshte piramida me e madhe e botes. Ne fakt, Mirador nuk eshte emri i nje piramide. Eshte emri i gjithe qytetit, qe perfshin disa piramida, me e madhja e te cilave eshte “La Danta”. “Revelations of the Mayans 2012 and Beyond” do t’i filloje xhirimet me 15 nentor dhe eshte parashikuar qe te shfaqet ne sallat e kinemave ne fund te vitit 2012, para perfundimit te kalendarit Maja (21 dhjetor 2012). E ndersa skenaret apokaliptike jane fokusuar ne kalendarin qe perfundon me 21 dhjetor te vitit 2012, do te zerohet nje cikel prej 5126 vitesh.


Fiset Maja

Ne Ameriken Latine nje qyteterim tjeter i zhvilluar lulezoi. Ai ishte qyteterimi i fiseve Maja. Majat ishin astronome dhe matematikane te shquar dhe ndertuan keshtu shume qytete ne harmoni te plote me natyren. Ndertuan kanalizime dhe rrjete te persosura hidraulike ne gadishullin Jukatan. Sipas studiuesve dispononin mjaft pajisje te nje teknologjie te perparuar. Prej shume studiuesish mendohet se ne vendet ku kane jetuar Majat, duhet te kete ekzistuar nje salle e lashte ku ishin grumbulluar te gjitha arkivat e qyteterimit. Disa thone se ndodhet ne nje piramide ne pjesen e nendheshme te saj, me tunele dhe salla sekrete. Legjendat thone se ne keto depo te njohurive, informacionet jane depozituar ne kristale prej piriti te nje cilesie te larte, te cilat jane ne gjendje te depozitojne sasira te pafundme informacionesh dhe dijesh, te ngjashme me CD-te e sotme.
avatar
.#HeTr!c.K#.

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  Gon! prej 08.11.11 14:51

Qeveria amerikane: S’ka dėshmi pėr kontakte me jashtėtokėsorėtWashington, 8 nėntor - Shtėpia e Bardhė ka publikuar se qeveria amerikane nuk ka kurrfarė dėshmie pėr kontaktin e racės njerėzore me jashtėtokėsorėt, por nuk ka hedhur poshtė idenė pėr ekzistimin e tyre nė njė galaktikė tė largėt, shkruajnė medie amerikane.

Publikimi i raportit tė administratės sė Obamės ėshtė pėrgjigje nė dy peticione me tė cilat kėrkohet reagimi zyrtar i Shtėpisė sė Bardhė pėr ekzistimin e jashtėtokėsorėve.

"Qeveria amerikane nuk ka kurrfarė dėshmie pėr ekzistimin e jetės jashtė planetit tonė dhe nuk ka asnjė informatė pėr kontaktet ndėrmjet jashtėtokėsorėve dhe njerėzve", ka deklaruar Phil Larson, kėshilltar nė administratėn e Obamės.

Krahas kėsaj, Larson ka thėnė se nuk ka kurrfarė informatash tė verifikuara qė sugjerojnė se dėshmitė pėr jashtėtokėsorėt po fshihen nga opinioni.

Por kėshilltari nuk ka hedhur poshtė mundėsinė e ekzistimit tė jetės jashtėtokėsore dhe ka pranuar se NASA merr parasysh kėtė mundėsi.

Raporti ėshtė publikuar nė sajtin qeveritar "We the people" , nė tė cilin inkurajohen debatet publike dhe ato politike pasi qė pėrmes sė dy peticioneve nėnshkruar nga 17 mijė persona ėshtė kėrkuar publikimi i dėshmisė pėr ekzistimin e jashtėtokėsorėve.

avatar
Gon!

476


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  .#HeTr!c.K#. prej 08.11.11 15:45

Ne 2031 ne do te takohemi me alienet


Ka teori qe thonė se rraca njerėzore zbriti nga format e jetės jashtėtokėsore dhe erdhi ne Toke pėr ta kolonizuar atė.

Njė tjetėr teori ėshtė se alienet janė midis nesh, te kamufluar si qenie njerėzore ne pritje pėr te zėnė njė pozite superiore.
Studiues te niveleve te ndryshme, janė pėrqendruar ne zbulimin e formave te jetės aliene.

Nasa ne njė deklarate ka folur pėr njė bakter te afte te jetoje ne situate ekstreme, ne arsenik. Behej fjale pėr njė forme te jetės tokėsore, por ne ēdo rast thonė se mund te ekzistojnė krijesa te bazuara ne njė sistem ndryshe nga i joni.

Me pas vjen teoria e fundit e shkencėtarit rus, Andrei Finkelstein njė nga studiuesit me te mėdhenj te vendit: Ne 2031 sipas tij do te filloje takimi me format e jetės jashtėtokėsore. Do te duhen pikėrisht 20 vjet, tha ai ne hapjen e punimeve te simpoziumit nderkomebetar “ne kėrkim te inteligjencės jashtėtokėsore” qe u mbajt ne Shėn Petersburg Sipas Finkelstein 10 % e planetėve te sistemit diellor te galaktikės do te kenė kushte te ngjashme me ato te tokės, e cila do te bėnte praninė e formave te jetės te mundshme.

Studiuesi thotė se “kushėrinjtė” tanė do te kenė njė forme te ngjashme me atė te njerėzve, por lėkura do te jete e njė ngjyre tjetėr.
Perse mbas 20 vitesh?

Cfare e bėn te sigurt ketė informacion? Zanafilla e jetės ėshtė e pashmangshme siē ėshtė formimi i atomeve, shpjegon ai.
Por pse pikėrisht takimi duhet te ndodhe pas 20 vjetėsh? Dhe qe nga viti 1960 studiuesit rus pėrpiqen te dėrgojnė mesazhe ne kozmos, pėr te kapur forma te jetės aliene.

Brenda njėzet vitesh, shpjegon ai, mundėsitė tona teknologjike do te jene te tilla qe edhe format e jetės se largėt, mund te marrin mesazhet tona.
avatar
.#HeTr!c.K#.

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  .#HeTr!c.K#. prej 11.11.11 13:25

Shkencetaret kundra Shtepise se Bardhe, alienet ekzistojne


Sipas tyre, nuk eshte se ata nuk egzistojne, por jemi ne qe nuk mund t'i identifikojme.

Ne pergjigje te kerkeses se bere nga shume qytatare amerikane, Shtepia e Bardhe leshoi deklaraten sipas se ciles, ajo, e mbeshtetur ne prova te ofruara nga NASA, pohon se ato nuk jane te mjaftueshme per te provuar ekzistencen e alieneve.

Nderkohe dy shkencetare amerikane prane Penn State University, deklarojne te kunderten. Sipas Jacob Haqq-Misra, ne Rock Ethics Institute, dhe Ravi Kumar Kopparapu, ne Earth and Environmental Systems Institute, anijet aliene mund te jene ne gjendje te rrotullohen rreth sistemit diellor, dhe ne per kete thjesht nuk dime asgje.

Hapsira e palimituar e gjithesise dhe kufizimet tona ne kete drejtim, bejne te pamundur gjetjen e tyre.

Keta shkencetare shkojne edhe me larg ne hamendesimet e tyre kur thone se alienet mund te gjenden edhe ne thellesite e ujrave te oqeaneve, edhe ne pafundesine e pyjeve te paeksploruara deri tani, madje edhe ne gropa nentokesore. Kete e mbeshtesin kur thone qe edhe sot ne shekullin e 21-te, akoma zbulohen specie te reja kafshesh te panjohura me pare.

Perfundimisht, ata mbeshtesin idene se vertet nuk ka prova bindese per te provuar ekzistencen e tyre, por po keshtu nuk ka prova per te pohuar edhe te kunderten.
avatar
.#HeTr!c.K#.

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  number3 prej 28.12.12 19:54

zattoo shkruajti:Beson se alienėt do tė na shpetojnė nė 2012

Njė njeri nga San Diego, i cili kishte fotografuar disa pika nė qiell (21 vite mė parė) qė ai beson se janė anije aliene, thotė se UFO-t do tė vizitojnė planetin tonė vitin e ardhshėm pėr tė shpėtuar njerėzit.

Mike Orrell, 54 vjeēar, tha se ai kishte fotografuar njė park nė Kaliforni dhe mė vonė kishte vėnė re tre pika tė kuqe nė cepin e fotografisė.

Orrell, fotografia e tė cilit kohėt e fundit ishte pėrfshirė si pjesė e ekspozesė "Science of Aliens" nė San Diego, tha se kėrkimi i tij, qė nė momentin kur kishte marrė foton, e ka bėrė tė besojė se pikat e kuqe ishin anije aliene. Ai beson se alienėt do tė kthehen nė Tokė vitin e ardhshėm (2012) pėr tė shpėtuar njerėzit nga njė ngjarje kataklizmike.


asnje shpetimtar tjeter nuk ka vec JEZU KRISHTIT dhe ATIT te TIJ
avatar
number3

njeri thjesht

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alienėt do t’i takojmė sė shpejti

Mesazh  gjilanasi prej 19.07.14 0:40

NASA konfirmon: Brenda 20 vitesh do takojmė alienėtNASA ka konfirmuar praninė e jetės jashtė tokės. Pėr herė tė parė agjencia hapėsinore amerikane ka folur pėr forma tė tjera jete tė pranishme nė planete tė tjerė, duke shprehur synimin pėr tė studiuar kėto forma tė reja jete.

NASA ka analizuar 5000 planete nė tė cilat mund tė ketė forma jete dhe tashmė po studion se pėr ēfarė formash jete bėhet fjalė.

Ideja ėshtė pėr tė krijuar pajisje qė lejojnė njė studim mė tė thelluar nė univers dhe pėr “botėt e reja” nė rrugėn e Qumėshtit.

“Deri para pesė vitesh nuk e dinim se 10-20% e yjeve pėrreth nesh janė tė ngjashme me Tokėn. Kjo bėn qė tė ngremė hipoteza pėr forma tė ngjashme jete nė planetin tonė. Brenda 20 vitesh mund tė takojmė alienėt”, shprehet Sara Seager, zyrtare e NASA.
avatar
gjilanasi

397


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi