Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  DevilChild prej 27.06.11 3:11

Pershendetje,

po kerkoj per bibel satanike ne shqip, por nuk di se ku te adresohem dhe thash se dikush nga ju di dicka dhe te me ndihmoj.
avatar
DevilChild

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Blak Devill prej 27.06.11 11:20

Po cte duhet bibla satanike??? por si ajo nuk ka ne shqip kupton pasi ate e ka shkruar ai qe shpiku SATANIZMIN dmth ANTON LAVEY dhe ai nuk ishte shiptar dhe ky liber ka kohe qe ka dale dhe vetem gjera kundra zotit flet dhe gjera te mira per djallin ky libri ka gjera si meshat e zeza kryesisht dhe eshte nej liber per prifterinjt e larte te kishave satanike nje njeri qe nuk di shume per boten e zez ka vetem per tu ngaterruar dhe do i hap probleme vetes
avatar
Blak Devill

246


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  The Hacker prej 27.06.11 20:30

DevilChild shkruajti:Pershendetje,

po kerkoj per bibel satanike ne shqip, por nuk di se ku te adresohem dhe thash se dikush nga ju di dicka dhe te me ndihmoj.


Shko tek ndonje Magjistar/Magjistare dhe bleje sepse falas nuk ka (me i shkarku nga neti s'ka)
avatar
The Hacker

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Blak Devill prej 27.06.11 22:18

The Hacker shkruajti:

Shko tek ndonje Magjistar/Magjistare dhe bleje sepse falas nuk ka (me i shkarku nga neti s'ka)
gabohesh une di adres ku e shkarkon falas kete liber por eshte anglisht jo shqip
avatar
Blak Devill

246


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  The Hacker prej 27.06.11 22:22

blak devill shkruajti:
gabohesh une di adres ku e shkarkon falas kete liber por eshte anglisht jo shqip


Ne anglisht kam gjetur rreth 50,000 libra por shqip jo gjeje ti nje shqip po munde
avatar
The Hacker

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Blak Devill prej 27.06.11 22:45

The Hacker shkruajti:

Ne anglisht kam gjetur rreth 50,000 libra por shqip jo gjeje ti nje shqip po munde


ne shqip si keto libra nuk ka sepse nuk perkthehen kurre ne kete gjuhe por ne anglisht di plot faqe me keta lloj librash
avatar
Blak Devill

246


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  DevilChild prej 28.06.11 0:24

Pershendetje,

faleminderit te gjitheve qe keni marre mundin te postoni ne kete teme.

@Ata qe dine ku mund ta gjej kete liber ne anglisht, mund te mi dergoni linqet ?
avatar
DevilChild

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Fatoni prej 28.06.11 16:38

E qka pot duhet ky liber o njeri i dalun prej udhes??? drejtoje veten kah e mira, e largoju prej senev negative.Dil ne rruge te ZOTIT.
avatar
Fatoni

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Blak Devill prej 29.06.11 18:31

Fatoni shkruajti:E qka pot duhet ky liber o njeri i dalun prej udhes??? drejtoje veten kah e mira, e largoju prej senev negative.Dil ne rruge te ZOTIT.
Cdo kush mund te besoj ate qe duhet por ai liber tregon fakte te shtremberuara tregon se djalli eshte i mire dhe se ai eshte ai qe na krijoji
avatar
Blak Devill

246


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  nitty prej 29.06.11 18:34

blak devill shkruajti:
Fatoni shkruajti:E qka pot duhet ky liber o njeri i dalun prej udhes??? drejtoje veten kah e mira, e largoju prej senev negative.Dil ne rruge te ZOTIT.
Cdo kush mund te besoj ate qe duhet por ai liber tregon fakte te shtremberuara tregon se djalli eshte i mire dhe se ai eshte ai qe na krijoji

Hahahahahah...o more black devil vazhdimisht na tregon se je njė fėmijė adoleshent,duhet tė rritesh qė tė hysh kėtu se tė kap stresi hahahaha.
avatar
nitty

207


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Blak Devill prej 29.06.11 18:40

nitty shkruajti:
blak devill shkruajti:
Fatoni shkruajti:E qka pot duhet ky liber o njeri i dalun prej udhes??? drejtoje veten kah e mira, e largoju prej senev negative.Dil ne rruge te ZOTIT.
Cdo kush mund te besoj ate qe duhet por ai liber tregon fakte te shtremberuara tregon se djalli eshte i mire dhe se ai eshte ai qe na krijoji

Hahahahahah...o more black devil vazhdimisht na tregon se je njė fėmijė adoleshent,duhet tė rritesh qė tė hysh kėtu se tė kap stresi hahahaha.
O ti njeri i "shumdituri" mjaft nje here te vetme se na merzite une thashe ate qe di per kete liber ti nuk di gje per ate liber dhe flet kot
avatar
Blak Devill

246


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Blak Devill prej 29.06.11 18:44

O nitty mos te ka zene ty stresi kujdes se mos kalon ne depresion ahahahhahaahahhahahah
avatar
Blak Devill

246


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  nitty prej 29.06.11 18:45

Jam krenarė qė nuk di asgjė pėr atė libėr,s'mė duhet dituria e bastarduar!
avatar
nitty

207


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Gon! prej 30.06.11 8:49

blak devill shkruajti:
The Hacker shkruajti:

Ne anglisht kam gjetur rreth 50,000 libra por shqip jo gjeje ti nje shqip po munde


ne shqip si keto libra nuk ka sepse nuk perkthehen kurre ne kete gjuhe por ne anglisht di plot faqe me keta lloj librash

Gjithqka qė ekziston nė gjuhen angleze, mund tė pėrkthehet edhe nė gjuhen shqipe.
avatar
Gon!

532


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Blak Devill prej 30.06.11 13:26

Gon! shkruajti:
blak devill shkruajti:
The Hacker shkruajti:

Ne anglisht kam gjetur rreth 50,000 libra por shqip jo gjeje ti nje shqip po munde


ne shqip si keto libra nuk ka sepse nuk perkthehen kurre ne kete gjuhe por ne anglisht di plot faqe me keta lloj librash

Gjithqka qė ekziston nė gjuhen angleze, mund tė pėrkthehet edhe nė gjuhen shqipe.
Po ke te drejt po ky liber nuk gjendet ne gjuhen shqipe por mund te perkthehet
avatar
Blak Devill

246


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  DevilChild prej 30.06.11 14:48

Faleminderit shume te gjitheve, e shkarkova ne internet ne anglisht dhe shpresoj qe dikush qe e di mire anglishten t'a perkthej kete liber.

Dy fjale per ate fjalen qe e kam bere me "bolt".
Ne rast se lexon Biblen Satanike nuk do te thote qe nuk je katolik apo musliman, ose ne rast se lexon biblen nuk do te thote qe s'je musliman, keta libra (si shume te tjere) duhet te lexohen qe te nxirret dicka nga to, te mesojme dicka nga keta libra dhe jo t'ju largohemi si te shohim qe nuk i takojne fese tone apo nje bindjeje tone (jo-fetare). Mijera dijetar katolik e musliman i kane lexuar te gjithe librat e "shenjte", kjo per arsye se duan te jene te informuar rreth tyre, te dijne se cfare gjindet ne to etj.
Pra ti mund te lexosh biblen satanike me qellim neutral dhe jo me ate syrin qe: "Bibla Satanike eshte kot/e keqe/te shtyen te besh gjera te keqia" etj.", dhe pasi te lexosh (nga ajo qe ke lexuar) te arrish ne konkluzionin: "Une do te behem Satanist" (shembull) ose "Ata jane budallenje", pra (kete shembull qe morra, e bera per arsye se:) nese lexon Biblen Satanike nuk do te thote qe i largohesh fese se Zotit, sic thane disa larte. Ju faleminderit!
avatar
DevilChild

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Gon! prej 30.06.11 15:20

Ke tė drejtė me kėto qė thua, por mund tė ndodh qė nuk mund ta lexosh nė lexim neutral, mund tė anosh dhe pastaj....!
avatar
Gon!

532


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  nitty prej 30.06.11 15:33

Gon! shkruajti:Ke tė drejtė me kėto qė thua, por mund tė ndodh qė nuk mund ta lexosh nė lexim neutral, mund tė anosh dhe pastaj....!

Ke tė drejtė,nėse njė libėr ose roman nuk tė tėrheqė ajo nuk do tė pėlqej qė ta lexoje,dhe nė momentin qė do kesh dėshirė ta lexosh ajo do tė mbizotėroj nė ty edhe nė qoftėse para se te lexoni jeni tė vendosur se nuk do ta besoni.
avatar
nitty

207


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Gon! prej 30.06.11 15:54

Nitty, tė kam bėrė njė pyetje tek "Keqkuptimi i qenjeve tė padukshme", por ti nuk ma dhe atė pėrgjigje qė tė kėrkova, mė herėt hyra dhe e pash qė i kishin shlyer disa shkrime tė mijat e edhe shkrimet e tua. :S. Jam lodhur nė kėtė forum, shum njerėz tė pakuptueshėm shoh kėtu.
Neyse nėse nuk ke harruar pėr pyetjen, atėher jipe njė pėrgjigje tė shpejt, sepse nuk po kam kohė pėr sot, vetėm desha tė di mendimin tėnd, ama mos mi shpjego jetėt e balenave dhe tė urithit tė ujit e urithit tė tokės, sepse atė pėrgjigje nuk ta kėrkova.
Nėse e ke parė pyetjen time tė fundit pas shpjegimit qė mė bėre pėr kėto kafshė dhe qė the kafshėt jetojnė nė bashkėsi, qfar ėshtė bashkėsia tek njerėzit, 1 qift luanėsh mashkull dhe femėr me tė vegjėlit e tyre a pėrbėjnė familje? familja tek njerėzit ėshtė thelbi i shoqėris! a mund tė themi se kafshėt jetojnė nė shoqėri siē jetojnė edhe njerėzit? unė mendoj se po...!
avatar
Gon!

532


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  nitty prej 30.06.11 15:58

Gon! shkruajti:Nitty, tė kam bėrė njė pyetje tek "Keqkuptimi i qenjeve tė padukshme", por ti nuk ma dhe atė pėrgjigje qė tė kėrkova, mė herėt hyra dhe e pash qė i kishin shlyer disa shkrime tė mijat e edhe shkrimet e tua. :S. Jam lodhur nė kėtė forum, shum njerėz tė pakuptueshėm shoh kėtu.
Neyse nėse nuk ke harruar pėr pyetjen, atėher jipe njė pėrgjigje tė shpejt, sepse nuk po kam kohė pėr sot, vetėm desha tė di mendimin tėnd, ama mos mi shpjego jetėt e balenave dhe tė urithit tė ujit e urithit tė tokės, sepse atė pėrgjigje nuk ta kėrkova.
Nėse e ke parė pyetjen time tė fundit pas shpjegimit qė mė bėre pėr kėto kafshė dhe qė the kafshėt jetojnė nė bashkėsi, qfar ėshtė bashkėsia tek njerėzit, 1 qift luanėsh mashkull dhe femėr me tė vegjėlit e tyre a pėrbėjnė familje? familja tek njerėzit ėshtė thelbi i shoqėris! a mund tė themi se kafshėt jetojnė nė shoqėri siē jetojnė edhe njerėzit? unė mendoj se po...!

Pėrgjigjen do ta dėrgoj nė MP,unė jap shpjegime te gjera kur shoh qė dikush nuk po kupton atė qė them,mos mendo qė nuk pėrtoj tė jap shpjegime edhe pse ato qė ti kam shkruajtur dje kanė qenė njė stėrpėrgjigje.
avatar
nitty

207


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Gon! prej 30.06.11 18:40

Po por ato pėrgjigje tė gjera qė i bėre ti nuk mu dukėn qė kishin tė bėjnė me pyetjen time, po mir, edhe nė MP mund tė mė shkruash, ndoshta mirėkuptohemi mė leht se sa kėtu nė publik.
avatar
Gon!

532


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Flo sejdiu prej 06.06.12 2:13

Po un mund ta gjej biblen sanatike!!!Bibla Sanatike osht vet ajo bibel qe katoliket e besojne ate ajo eshte plotesisht e shkruar nga institucionet e Vatikanit e jo nga fjalet e Jesus Krishtit.Rrespekt.
avatar
Flo sejdiu

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Dilan prej 06.06.12 17:28

Bibla Satanike ka shpjegime rreth satanizmit dhe riteve te tyre e shkruar nga anton sazdor lavey krijuesi i kishes satanike
avatar
Dilan

43


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  BlackSoul prej 08.06.12 19:41

ahh sikur ta gjeja ket liber
avatar
BlackSoul

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Ariu prej 11.06.12 21:22

E ku e dini ju zonja e zoterinj,qe ai liber eshte i pavertete.
Marim nje shembull(eshte vetem shembull,se pastaj filloni ju!!):Nga e dini ju qe Satanai u perjashtua,po sikur te jete larguar me deshire?
Nga e dini ju qe largimi i tij qe i padrejte?
Nga e din ju qe zoti eshte nga ana e mire?

Mendojini keto pyetje ne kete forme:A eshte e bardha vertet e mire,dhe e zeza vertet e keqe.PO/JO.
Kush e e tha kete?
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

162


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Albi4all prej 12.06.12 2:49

lumi ti o ari apo si quhesh se pari ke problem me identitein qe shpreh frigen tende dhe pastaj te tjerat
ne Kur'an-in e madherishem shkruan shum qart e vetem ata qe deshirojn ta mohojn bejn se nuk e din prandaj lexo me shum nje fjal e urt popullore thot " mos ju ba argat dreqit "
bye bye ju pershendes
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

177


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Ariu prej 12.06.12 11:34

albi4all shkruajti:lumi ti o ari apo si quhesh se pari ke problem me identitein qe shpreh frigen tende dhe pastaj te tjerat
ne Kur'an-in e madherishem shkruan shum qart e vetem ata qe deshirojn ta mohojn bejn se nuk e din prandaj lexo me shum nje fjal e urt popullore thot " mos ju ba argat dreqit "
bye bye ju pershendes


Po,po. Andej nga librat shikoni ju se dota gjeni te verteten.Po mundohuni njehere te ngrini koken dhe te shihni qiellin dhe mrekullite.Mos lexoni shume perralla se ju dhemb qafa.
Te gjithe e dine rolin e perralleve.Ato sa te vene ne gjum,dhe me kaq mbarojne,por roli i besimt i nderuar eshte me i madh se kaq.!!!
Kerkoje Ate ne banesen e tij.Mos u lodh duke remuar ne histori te lashta.Ai gjendet atje ku ti beson se eshte.Keshtu qe me mire harrojini librat e historive.(Sa per inf.une besoj)Por jo ne ate qe te tjeret duan te besoj.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

162


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Albi4all prej 13.06.12 1:01

njerzit sa me te lasht ishin me te fuqishem teknika jon shkatrroi ato
ti shiko ari andej tek fiset e vjetra te mbetura ende perdoret telepatia per te komunikuar egjiptjanet e vejter dinin shum gjera reth magjis po tash jan te rrall shiko tash tekniken te qon vetem ne shkatrrim edhe aty do te jesh edhe ti bashk me mendimet tua ti nuk beson shiko sa luft e madhe behet ne bot ndaj te mires dhe te keqes po ti perseri mbetesh i verber nuk e di si njerzit kshtu kan perde pyete veten ndonje here lexo nga e kaluara njerzore dhe kupton shum mir po ndoshta edhe nuk deshiron ta kkuptosh te pershendes
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

177


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Ariu prej 13.06.12 21:30

albi4all shkruajti:njerzit sa me te lasht ishin me te fuqishem teknika jon shkatrroi ato
ti shiko ari andej tek fiset e vjetra te mbetura ende perdoret telepatia per te komunikuar egjiptjanet e vejter dinin shum gjera reth magjis po tash jan te rrall shiko tash tekniken te qon vetem ne shkatrrim edhe aty do te jesh edhe ti bashk me mendimet tua ti nuk beson shiko sa luft e madhe behet ne bot ndaj te mires dhe te keqes po ti perseri mbetesh i verber nuk e di si njerzit kshtu kan perde pyete veten ndonje here lexo nga e kaluara njerzore dhe kupton shum mir po ndoshta edhe nuk deshiron ta kkuptosh te pershendes

Po pikerisht.E sheh si dole te fjala ime!!!!!!!!!!!!!
Te paret ishin me te zgjuar...PSE?
Sepse ata nuk ishin kaq te dhene pas librave.Shkruajten Egjiptianet libra profetik?JO,,Po ndonje fis i fuqishem dhe shume i vjeter shkroi libra te shenjt?JO,,,
Ja pra edhe pergjigja vjen vete?
(Mjafton te pyesesh nenqenien tende dhe ajo do te pergjigjet.)
Egjipti nuk u shkaterrua nga magjia por nga fise te reja te ushqyera me "besim ne te miren".
{E bardha mund te jete e bardhe,por gjithmone ekzistenca e saj varet nga e zeza.}[[Nese e zeza nuk do te ekzistonte,e bardha do te ishte vete e zeze]].
A i komenton pak keto shprehje te lutem?
TUNG......

avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

162


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  A.Angel prej 16.06.12 19:05

ariu shkruajti:
albi4all shkruajti:lumi ti o ari apo si quhesh se pari ke problem me identitein qe shpreh frigen tende dhe pastaj te tjerat
ne Kur'an-in e madherishem shkruan shum qart e vetem ata qe deshirojn ta mohojn bejn se nuk e din prandaj lexo me shum nje fjal e urt popullore thot " mos ju ba argat dreqit "
bye bye ju pershendes


Po,po. Andej nga librat shikoni ju se dota gjeni te verteten.Po mundohuni njehere te ngrini koken dhe te shihni qiellin dhe mrekullite.Mos lexoni shume perralla se ju dhemb qafa.
Te gjithe e dine rolin e perralleve.Ato sa te vene ne gjum,dhe me kaq mbarojne,por roli i besimt i nderuar eshte me i madh se kaq.!!!
Kerkoje Ate ne banesen e tij.Mos u lodh duke remuar ne histori te lashta.Ai gjendet atje ku ti beson se eshte.Keshtu qe me mire harrojini librat e historive.(Sa per inf.une besoj)Por jo ne ate qe te tjeret duan te besoj.
mire atehere ''ari'' qfare beson ti se nga gjerat qe ke shkruajtur nuk e kuptoj se ku beson, do te doja shume te me pergjigjeshe.Se nga ajo qe ke shkruajtur pak me pare , ti thua qe ne nuk mund ta dime se kush eshte e mira dhe kush eshte e keqja, se nuk kemi prova qe ajo qe ne besojm qe eshte e mire eshte vertete ashtu.
avatar
A.Angel

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Ariu prej 17.06.12 20:54

A.angel shkruajti:mire atehere ''ari'' qfare beson ti se nga gjerat qe ke shkruajtur nuk e kuptoj se ku beson, do te doja shume te me pergjigjeshe.Se nga ajo qe ke shkruajtur pak me pare , ti thua qe ne nuk mund ta dime se kush eshte e mira dhe kush eshte e keqja, se nuk kemi prova qe ajo qe ne besojm qe eshte e mire eshte vertete ashtu.


Une besoj ne krijues.Ne ate qe ka ndertuar mekanizmin e universeve.Ai qe beri te mundur qe une te te pergjigjem sote.Ne ate besoj une.

SQARIM:Une personalisht nuk besoj ne librat e feve,i lexoj vetem per kureshtje dhe zgjerim horizonti.Te gjithe ata libra qe pretendojne se jane te shenjte jane te gjithe te MANIPULUAR.
Ne komentet e para shtrova nje miniteme,por nuk mora pergjigje.(E bardha mund te jete e bardhe por ekzistenca e saj varet nga e zeza.)(Nese e zeza nuk do te ekzistonte,e bardha do te ishte vete e zeze.)Si i pergjigjeni ju ketyre.

Ne na eshte ngulitur nga gjyshja qe e bardha eshte e mire dhe e zeza eshte e keqe.Kush e tha kete==>Gjyshja!!!!!!!?
Por sikur e zeza te jete e mire edhe e bardha te jete e keqe.Sote mbizoteron e zeza,dhe ajo gjendet kudo."Mesa di une kur mbyllim syte shohim ngjyren e zeze edhe jo te bardhen".
Nese do te vereni mire simbolin YIN-YANG,do te shihni se e zeza eshte e mbledhur nga nje vije e bardhe e holle,e cila gjendet jashte saj.Kjo trregon qe e zeza eshte pjese e te bardhes,dhe pa te zezen e bardha nuk mbizoteron dote."NUK KA FITORE PA HUMBES".

E gjithe kjo vjen ne perfundimin se:E zeza eshte pjese e te bardhes.E bardha nuk mbijeton pa te zezen.Te dyja bashke bejne bardhe-e-zi ngjyra me e mistershme dhe me e perhapur.(Shumica e kafsheve shohin bardhe e zi).PRA EDHE NJEHERE E ZEZA MUND TE JETE E BARDHE DHE E BARDHA MUND TE JETE VETE E ZEZA.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

162


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  suela123 prej 19.06.12 15:42

biblen satanike e kam lexuar une po ne anglisht per fat te keq se ne shqip nuk ka..;\
avatar
suela123

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ncncncn

Mesazh  Fatoni prej 20.06.12 21:04

Paske nevoj per shpetim te trurit tend ti,,,
avatar
Fatoni

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Ariu prej 20.06.12 23:28

Fatoni shkruajti:Paske nevoj per shpetim te trurit tend ti,,,

Dituria nuk eshte semundje por ilac!!!!!!!!!!
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

162


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  suela123 prej 20.06.12 23:36

ari me pelqen shume logjika dhe mendimi jot...dhe une personalisht keshtu mendoj..perse e bardha identifikohet sie mire dhe e zeza si e keqe dhe jo anasjelltas..boh asnje se di..0.0
avatar
suela123

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Ariu prej 21.06.12 21:00

suela123 shkruajti:ari me pelqen shume logjika dhe mendimi jot...dhe une personalisht keshtu mendoj..perse e bardha identifikohet sie mire dhe e zeza si e keqe dhe jo anasjelltas..boh asnje se di..0.0

ME NE FUND NJE MENDJE BINJAKE.
Disa njerez jane te fiksuar ne perralat e gjysheve dhe nuk e pranojne realitetin.Disa te tjere kane pergjigjet e miliarda pyetjeve por nuk besojne ne to.E disa kane miliona prova qe nuk eshte si ne e dim por eshte e kunderta(edhe llogjikisht)por i injorojne ato.
Mendoni per nje cast se si do te ishte bota nese te gjitha keta persona benin nje krahasim midis tyre.......{NJE PARAJSE E VERTETE}......
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

162


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Jetmira prej 03.01.14 14:09

[quote="Ariu"]
Fatoni shkruajti:Paske nevoj per shpetim te trurit tend ti,,,

Dituria nuk eshte semundje por ilac!!!!!!!!!![/quote
qa drite thu or cun,,ket e paska lon mendja..bibel ka po satanike.masanj tgjith e din se satanai esht sjell keq,edhe magjia esht thjesht rrwen asgje sesht e vertet.i shkreti ky qe ka hap temen qenka i semur
avatar
Jetmira

803


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  orkida_al@yahoo.com prej 03.01.14 16:29

suela123 shkruajti:ari me pelqen shume logjika dhe mendimi jot...dhe une personalisht keshtu mendoj..perse e bardha  identifikohet sie mire dhe e zeza si e keqe dhe jo anasjelltas..boh asnje se di..0.0
E zeza konsiderohet baraz me erresiren Me te padituren.Kur eshte erresire nuk shohim nuk kuptojme.Kurse e bardha eshte njelloj me driten rrezaton.Ju si ndiheni me mire te rrini ne erresire apo ne drite.
Pastaj aty ku hyn drita nuk ka me erresire.Drita e mposht erresiren.
avatar
orkida_al@yahoo.com

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Ariu prej 03.01.14 18:53

orkida_al@yahoo.com shkruajti: E zeza konsiderohet baraz me erresiren Me te padituren.Kur eshte erresire nuk shohim nuk kuptojme.Kurse e bardha eshte njelloj me driten rrezaton.Ju si ndiheni me mire te rrini ne erresire apo ne drite.
Pastaj aty ku hyn drita nuk ka me erresire.Drita e mposht erresiren.
Por qe e bardha te munde te zezen i duhen miliona rreze.Ndersa te zezes vetem nje pike e vogel.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

162


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  orkida_al@yahoo.com prej 03.01.14 19:23

Po ke te drejte ti mund te vizatosh mbi nje flete bardhe dhe ta besh te zeze.Keto jane ngjy
rat qe shohim ne. por aty ku hyn drita e cila eshte e paster nuk ka erresire.Edhe kete mund ta shohim dhe ta ndiejme.Pastaj po spati drite ska ngjyra.
avatar
orkida_al@yahoo.com

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  orkida_al@yahoo.com prej 03.01.14 19:38

Pastaj eshte kenaqesi dhe privilegj te jetosh ne drite mes ngjyrash qe ofron Zoti Krijuesi jon.Natyra apo ngjyra e detit.Pastaj dhe fizikisht njeriu ndihet me mire ne nje dite plot diell.Zoti ka krijuar dhe diten dhe naten po diten jetohet punohet.
avatar
orkida_al@yahoo.com

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

........

Mesazh  Devi prej 04.01.14 7:37

Gjatė njė ore mėsimi, profesori pyet nxėnėsit: - A ishte Zoti ai qė krijoi gjithēka qė ekziston? Njė nxėnės pėrgjigjet me guxim: - Po, ai e krijoi!
- Vėrtet mendoni qė Zoti krijoi gjithēka qė ekziston? - pyeti pėrsėri profesori.
- Po. - pėrgjigjet nxėnėsi.
- Nė qoftė se Zoti ka krijuar gjithēka qė ekziston, atėherė Ai ka krijuar edhe tė keqen meqenėse edhe ajo ekziston. Atėherė i bie qė Zoti ėshtė i keq! - tha profesori, krenar qė kishte provuar edhe njė herė se besimi ishte vetėm njė mit.
Atėherė nxėnėsi thotė: - Mund t’ju bėj njė pyetje?
- Sigurisht! - pėrgjigjet profesori.
- Nxėnėsi u ngrit nė kėmbė dhe e pyeti: - A ekziston i ftohti?
- Ēfarė pyetje ėshtė kjo? Sigurisht qė ekziston! Apo nuk e ke ndjerė ndonjėherė tė ftohtin? - ia ktheu profesori i habitur.
- Realisht profesor, tė ftohtit nuk ekziston! Sipas ligjeve tė fizikės, ajo qė ne quajmė tė ftohtė, nė tė vėrtetė ėshtė mungesa e ngrohtėsisė.
Ēdo trup mund tė studiohet nėse zotėron ose rrezaton energji. Zero absolute ėshtė mungesa totale e ngrohtėsisė, por tė ftohtit nuk ekziston. Ne pėrdorim kėtė term pėr tė pėrshkruar si ndihemi kur nuk ka ngrohtėsi. Mė thoni, a ekziston errėsira? - vazhdoi nxėnėsi.
- Ekziston djalosh! - pėrgjigjet profesori.
- As errėsira nuk ekziston! Nė tė vėrtetė ajo ėshtė mungesa e dritės. Dritėn mund ta studiojmė, errėsirėn jo. Nėpėrmjet eksperimenteve fizike mund tė shpėrbėjmė dritėn e bardhė nė disa ngjyra tė ndryshme qė e pėrbėjnė atė nė varėsi tė ndryshimit tė gjatėsisė tė valėve tė dritės, ndėrsa errėsirėn jo! Si mund ta pėrcaktojmė shkallėn e errėsirės nė njė vend?
Duke u bazuar te drita qe ndodhet nė atė vend. Errėsira ėshtė vetėm njė term i pėrdorur nga njeriu pėr tė pėrshkruar gjendjen kur nuk ka dritė. Dhe pėr ta mbyllur, i riu e pyet profesorin pėr herė tė fundit:
- Profesor, a ekziston e keqja?
- Dhe profesori pėrgjigjet: - Siē tė thashė nė fillim, nė botė jemi dėshmitarė tė krimeve, dhunės, shkatėrrimit. Kėto janė e keqja!
- Studenti pėrgjigjet: - E keqja nuk ekziston, profesor! E keqja ėshtė mungesa e sė mirės. Si nė rastet e mėparshme, e keqja ėshtė njė term qė njeriu e pėrdor pėr tė pėrshkruar mungesėn e Zotit. Zoti nuk e krijoi tė keqen! E keqja vjen si rezultat i mungesės sė Zotit nė zemrat e njerėzve, njėsoj si nuk ekziston tė ftohtit, apo errėsira kur nuk ka dritė!
- I riu, mori duartrokitje nga tė gjithė studentėt e tjerė. Rektori i universitetit qė ishte i pranishėm nė orėn e mėsimit e pyet: - Si e ke emrin?
- Ai u pėrgjigj: Albert Ajnshtajn!
avatar
Devi

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  number3 prej 04.01.14 17:23

DevilChild shkruajti:Pershendetje,

po kerkoj per bibel satanike ne shqip, por nuk di se ku te adresohem dhe thash se dikush nga ju di dicka dhe te me ndihmoj.
as mos e gjesh te uroj mik se po i hap vetes telashe
avatar
number3

njeri thjesht

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Elsavrana prej 06.01.14 3:25

Numer 3, djali ...po c'te duhet kjo lloj bible? shiko te lexosh ...p.sh "elegant univers" ose edhe ndonje letersi safi..si p.sh. "Kush e solli Doruntien.
avatar
Elsavrana

81


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  number3 prej 06.01.14 15:47

Elsavrana shkruajti:Numer 3, djali ...po c'te duhet kjo lloj bible? shiko te lexosh ...p.sh "elegant univers" ose edhe ndonje letersi safi..si p.sh. "Kush e solli Doruntien.
mua ai liber sme intereson se po ta shoh e djeg se ketyre gjerave ua kam par sherrin e nderuar elsa por nese je interesuar qe te dish per mua
avatar
number3

njeri thjesht

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  Neo prej 06.01.14 15:50

Se shpejti do ta postoj kete lliber ne rubriken e Bibliotekes.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1469


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ku mund te gjej bibel satanike ne Shqiperi/Kosove

Mesazh  number3 prej 06.01.14 22:24

Neo shkruajti:Se shpejti do ta postoj kete lliber ne rubriken e Bibliotekes.
me qen ne vendin tend un se bej se do kesh pasoja kur te dalesh para gjyqin te PERENDISE pasi do mbash cdo pergjegjsi te gjith atyre qe u ndodhin gjera te keqija nese e hapin e lexojn...........1 fjal e asaj esht blasfemi kunder PERENDISE I NDERUAR NEO
avatar
number3

njeri thjesht

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi