Thirrja e engjujve

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Thirrja e engjujve

Mesazh  Magus prej 26.06.11 0:10

Thirrja e engjujve

Si te thirresh apo ta kontaktosh ?

Ju mund ta therrisni me ze te larte apo me ane te telepatise (mentalisht) ; kushti i vetem esencial qe te therrisni ate eshte qe ne mendimet tuaja mundesisht te vendosni sa me shume dashuri.Te mendoni per te sikur per nje shok te mire, prind, vella…Hapjani zemren me lutje qe ne fund thirrjen tende ta marre.

Cila eshte lutja me e mire per ta thirrur ?

Duhet ta dini qe nje lutje e recituar ne menyre mekanike nuk ka asnje efekt.Duhet peshuar ēdo fjale dhe te thuhet nga brendesia e mendimeve tuaja qe ajo ti bashkohet botes astrale…pra vetem me dashuri te madhe ndaj tij mund ta kontaktoni.
Po ashtu kjo thirrje do te kete me shume force nese ju perdorni fjale tuaja me te sinqerta dashurie ndaj mbrojtesit tuaj.

Si do te me pergjigjet ai ?

Nese ai e gjykon thirrjen tuaj te drejte, ai do te gjej menyra praktike qe te ju pergjigjet…me e thjeshta eshte nepermjet enderrave dhe e parrezikshme. Mundeni edhe me ane te telepatise nese keni nje lloj ndjeshmerie, flash vizual ose ta « ndjesh » dashurine e tij afer jush.Kjo forme e pervojes nuk do ju le indiferent.
Te jeni te vemendshem me enderrat tuaja, me koincidenca pas thirrjes qe keni bere… te gjitha shenjat, sepse engjujt manifestohen ne menyre shume intime te nje person qe ka nje deshire te madhe qe te kontaksoj me ta.

Si mund te manifestohet ?

Nje ndjenje dashurie e papershkruar mund te ju pushtoi papritmas, kurre nuk keni qene ma mire dhe ne paqe me vetveten.
Lotet mund te ju shkojne faqeve..nje ere luleje, nje drite mund te shfaqet te krevati juaj…keto pervoja do te ruhen pergjithmone ne memorjen tuaj.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.173


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Dilan prej 26.06.11 12:05

magjistari shkruajti:

Si te thirresh apo ta kontaktosh ?

Ju mund ta therrisni me ze te larte apo me ane te telepatise (mentalisht) ; kushti i vetem esencial qe te therrisni ate eshte qe ne mendimet tuaja mundesisht te vendosni sa me shume dashuri.Te mendoni per te sikur per nje shok te mire, prind, vella…Hapjani zemren me lutje qe ne fund thirrjen tende ta marre.

Cila eshte lutja me e mire per ta thirrur ?

Duhet ta dini qe nje lutje e recituar ne menyre mekanike nuk ka asnje efekt.Duhet peshuar ēdo fjale dhe te thuhet nga brendesia e mendimeve tuaja qe ajo ti bashkohet botes astrale…pra vetem me dashuri te madhe ndaj tij mund ta kontaktoni.
Po ashtu kjo thirrje do te kete me shume force nese ju perdorni fjale tuaja me te sinqerta dashurie ndaj mbrojtesit tuaj.

Si do te me pergjigjet ai ?

Nese ai e gjykon thirrjen tuaj te drejte, ai do te gjej menyra praktike qe te ju pergjigjet…me e thjeshta eshte nepermjet enderrave dhe e parrezikshme. Mundeni edhe me ane te telepatise nese keni nje lloj ndjeshmerie, flash vizual ose ta « ndjesh » dashurine e tij afer jush.Kjo forme e pervojes nuk do ju le indiferent.
Te jeni te vemendshem me enderrat tuaja, me koincidenca pas thirrjes qe keni bere… te gjitha shenjat, sepse engjujt manifestohen ne menyre shume intime te nje person qe ka nje deshire te madhe qe te kontaksoj me ta.

Si mund te manifestohet ?

Nje ndjenje dashurie e papershkruar mund te ju pushtoi papritmas, kurre nuk keni qene ma mire dhe ne paqe me vetveten.
Lotet mund te ju shkojne faqeve..nje ere luleje, nje drite mund te shfaqet te krevati juaj…keto pervoja do te ruhen pergjithmone ne memorjen tuaj.
Ju faleminderit magjistar
avatar
Dilan

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Dilan prej 26.06.11 12:41

Po ndonje menyre qe ai te te shfaqet me formen e tij fizike dhe te te ndihmoj ne realizimin e ndonje deshire te mire kuptohet
avatar
Dilan

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  maqomaqo3 prej 26.06.11 22:48

magjistar po cilat jane lutjet ? apo thirjet / ti ke shpjeguar se cfare do ndjejme kur te kontaktojme me te ,por na trego lutjet te lutem apo fjalet e thirjes se engjellit
avatar
maqomaqo3

202


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Blak Devill prej 26.06.11 22:56

maqomaqo3 shkruajti:magjistar po cilat jane lutjet ? apo thirjet / ti ke shpjeguar se cfare do ndjejme kur te kontaktojme me te ,por na trego lutjet te lutem apo fjalet e thirjes se engjellit
Magjistari e ka shpjeguar shume qarte kete gje ti mund ti thuash engjelit cdo gje te mire per ti hapur zemren konsideroe ate si nje te aferm dhe sikur e ke njeohur kur ai ti hapt zemra do shfaqe por duhet qe ai te marre leje te arkaengjelli ose kryengjelli MIKAEL keshtu kame degjuar
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  maqomaqo3 prej 26.06.11 23:04

blak devill shkruajti:
Magjistari e ka shpjeguar shume qarte kete gje ti mund ti thuash engjelit cdo gje te mire per ti hapur zemren konsideroe ate si nje te aferm dhe sikur e ke njeohur kur ai ti hapt zemra do shfaqe por duhet qe ai te marre leje te arkaengjelli ose kryengjelli MIKAEL keshtu kame degjuar
nuk ka shpjeguar asnje ,gjithcka ka nje thirje ,une dua thirjen pra fjalet ,cfare emri ta thres ,cdo engjell ka nje emer ashtu si ne .lejen une e di qe e jep Gabrieli ,ai eshte krye engjell .ndersa Mikaeli eshte engjelli qe mer shpirtrat
avatar
maqomaqo3

202


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Blak Devill prej 26.06.11 23:11

E ke gabim MIKAEL eshte kryengjelli ti mbase se kupton kete po po ta lexosh qarte do e kuptosh
GABRIEL eshte lajmetar i zotit
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  maqomaqo3 prej 26.06.11 23:20

blak devill shkruajti:E ke gabim MIKAEL eshte kryengjelli ti mbase se kupton kete po po ta lexosh qarte do e kuptosh
GABRIEL eshte lajmetar i zotit
nuk e kam lexuar askund ,por njeri nga keta te dy eshte krye engjell ,une di Gabrielin ,por mund te jete edhe Mikaeli. njeri nga keta te dy ri ne krah te majt te zotit ,ndersa Jezu Krishti ri ne kra te djathte te zotit
avatar
maqomaqo3

202


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Blak Devill prej 26.06.11 23:23

une di qe
MIKAELI eshte kryengjelli
GABRIELI eshte nje lajmetar i zotit
Por gjithsesi kemi dale jashte teme
Per thirrjen mund ti besh nje thirrje dhe engjellit tend
avatar
Blak Devill

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Cimi Elezi prej 27.06.11 1:36

DILAN shkruajti:Nese dikush ketu ne forume di ndonje gje se si mund te thirret nje engjell te ma tregoj.
E dhash dje pergjigjen por ma fshin shkrimin.
avatar
Cimi Elezi

212


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  maqomaqo3 prej 27.06.11 1:55

cimi elezi ,cfare di ti ? ndonje thirje? me siguri ke komentuar jashte teme prandaj ta kan fshire ,nqs di ndonje gje konkrete ma dergo me mesazh
avatar
maqomaqo3

202


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Dilan prej 27.06.11 11:13

maqomaqo3 shkruajti:cimi elezi ,cfare di ti ? ndonje thirje? me siguri ke komentuar jashte teme prandaj ta kan fshire ,nqs di ndonje gje konkrete ma dergo me mesazh
Me kish shkrujt nej numur me u tall prandaj ja fshin
avatar
Dilan

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Dilan prej 28.06.11 14:22

A ka mundesi dikush te ma shpjegoj kete gje se si ta therras nje engjell me formen e tij fizike dhe ai te me ndihmoj ne realizimin e nje deshire ?????????????????
avatar
Dilan

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mesazh  99koli prej 29.06.11 11:37

ti nuk e ke iden se cfar kerkon , kurjoziteti eshte nje nga armet vetvrasese qe ka njeriu . nje engjell nuk paraqitet pa urdher te atij qe e urdheron , dhe sic duhet ta dish qe nje engjell ekziston , duhet te dish dhe qe vetem me leje te zotit ai te pergjigjet , nuk e di cfar deshire kerkon qe te plotesoj engjelli per ty , por cila do qoft ajo qe ti do , eshte vetem ai qe quhet zot qe e ploteson . dhe per tu plotesuar deshira ka vetem nje menyr . devotshmeria dhe perkushtimi ne zotin tend , dhe pergjigja nuk te vjen duke komunikuar patjeter me dike , por me realizimin e deshires tende . mos haro se koha nuk matet me sekonda minuta or dit muaj apo vite .
avatar
99koli

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Dilan prej 29.06.11 18:30

99koli shkruajti:ti nuk e ke iden se cfar kerkon , kurjoziteti eshte nje nga armet vetvrasese qe ka njeriu . nje engjell nuk paraqitet pa urdher te atij qe e urdheron , dhe sic duhet ta dish qe nje engjell ekziston , duhet te dish dhe qe vetem me leje te zotit ai te pergjigjet , nuk e di cfar deshire kerkon qe te plotesoj engjelli per ty , por cila do qoft ajo qe ti do , eshte vetem ai qe quhet zot qe e ploteson . dhe per tu plotesuar deshira ka vetem nje menyr . devotshmeria dhe perkushtimi ne zotin tend , dhe pergjigja nuk te vjen duke komunikuar patjeter me dike , por me realizimin e deshires tende . mos haro se koha nuk matet me sekonda minuta or dit muaj apo vite .
A e di ti si te therrasesh nej engjell ose dikush tjeter nese nuk e postoni ne kete teme ma dergoni ne mesazh privat
avatar
Dilan

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  maqomaqo3 prej 29.06.11 21:24

kerko anglisht ne google se ka sa te duash ,vetem se duhet te dish mir anglisht qe ti kuptosh shkrimet ,por sma hamendja qe te shfaqet ne menyre fizike nje engjell ,skemi degjuar askend deri me sot qe te kete kontaktuar me engjej,por vetem me djaj
avatar
maqomaqo3

202


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  cibaku prej 07.07.11 10:16

99koli shkruajti:ti nuk e ke iden se cfar kerkon , kurjoziteti eshte nje nga armet vetvrasese qe ka njeriu . nje engjell nuk paraqitet pa urdher te atij qe e urdheron , dhe sic duhet ta dish qe nje engjell ekziston , duhet te dish dhe qe vetem me leje te zotit ai te pergjigjet , nuk e di cfar deshire kerkon qe te plotesoj engjelli per ty , por cila do qoft ajo qe ti do , eshte vetem ai qe quhet zot qe e ploteson . dhe per tu plotesuar deshira ka vetem nje menyr . devotshmeria dhe perkushtimi ne zotin tend , dhe pergjigja nuk te vjen duke komunikuar patjeter me dike , por me realizimin e deshires tende . mos haro se koha nuk matet me sekonda minuta or dit muaj apo vite .
Jam plotesisht dakort me mendimin tend...lutjet i behen vetem zotit, ai eshte i vetmi furnizues...engjejt (meleket) jane krijesa te zotit dhe nuk mund te ta plotsojne deshiren pa lejen e krijuesit te tyre.
avatar
cibaku

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Ariu prej 08.07.11 0:38

..........


Edituar pėr herė tė fundit nga ariu nė 17.06.12 20:26, edituar 3 herė gjithsej (Reason for editing : ....)
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

116


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Thirja e Engjujve

Mesazh  marseliano prej 11.07.11 0:17

une desha te thosha vetem dicka nese mendoni se eshte mikaeli kryeengjelli gaboheni rende eshte Gabrieli kryeengjelli dhe mikaeli eshte lajmetari nese e vini re .. kur eshte bere lufta qiellore mikaeli ka qene ne krye te legjionit dhe ka drejtuar ushtrin e tj per luft dhe nuk ka qene lajmetar mund ta shikoni dhe ne google nese klikoni per Gabrielin il archanxhelo dhe do ta shihni qarte qe bene pjes te engjejt luftetar dhe jo tek ata lajmetaret.... me renien e kryeengjellit lucifer ne toke vendin e tij e zuri gabrieli ...shikim te mbare te gjitheve....!!!
avatar
marseliano

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  fitore paloja prej 11.07.11 17:05

nuk ma merr mendja qe mundet me thirr dikush ndonje engjull vetem nese eshte teper i paster ne zemer ateher mundet edhe me ekzistu
avatar
fitore paloja

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Thirrja e engjujve

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi