kush din le te paraqitet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

kush din le te paraqitet

Mesazh  Albi4all prej 24.06.11 9:00

kush din lexim te kur'anit mbrapsht mundsisht le te me paraqitet me komente apo ne mesazh privat
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kush din le te paraqitet

Mesazh  nitty prej 24.06.11 12:21

albi4all shkruajti:kush din lexim te kur'anit mbrapsht mundsisht le te me paraqitet me komente apo ne mesazh privat

Do tė thuash lexim nė gjuhėn Arabe,se vetėm nė gjuhėn Arabe Kur'ani lexohet mbrapshtė.
avatar
nitty

243


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kush din le te paraqitet

Mesazh  Blak Devill prej 24.06.11 13:46

albi4all shkruajti:kush din lexim te kur'anit mbrapsht mundsisht le te me paraqitet me komente apo ne mesazh privat
Po edhe une kete gje dua te pyes
avatar
Blak Devill

298


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kush din le te paraqitet

Mesazh  Blak Devill prej 24.06.11 14:08

Nga google translate une kame marre vetem alfabetin
A-أو
B-ب
C-ج
D-د
E-من
F-و
G-ز
H-ح
I-من
J-ي
K-ك
L-ل
M-م
N-ن
O-س
P-ع
Q-ف
R-ص
S-ق
T-ر
U-وكان
V-ت
X-س
Y-ذ
Z-ض
avatar
Blak Devill

298


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kush din le te paraqitet

Mesazh  Blak Devill prej 24.06.11 14:28

Ose mund te shikosh keto faqe ne internet
http://en.wikipedia.org/wiki/Arabic_alphabet
http://www.arabic-alphabet.org/
http://www.linguanaut.com/arabic_alphabet.htm
avatar
Blak Devill

298


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

magji

Mesazh  xxl prej 25.06.11 16:54

nese lexon kuranin ne aT menire qe kerkon BLAK DEVILL
LIRISHT DOTJU NDODHIN GJERA TE PADESHIRUSHE MUNDET EDHE ME QEN FATALE
MAGJI BEHET NE AT MENIRE
avatar
xxl

patrolla_mkd@hotmail.com
.................................................

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: kush din le te paraqitet

Mesazh  mmii prej 29.06.11 1:13

black devilla ka paraqit vetm nje pjes te alfabetin arab pasi qe secila shkronje ka kater menyra te leximit dhe te vendosjes ne fjal....
une di te lexoj arabisht dhe do e kisha provu edhe ate qe eshte kerku .............
avatar
mmii

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi