Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

A keni qenė dėshmitarė i ndonjė ngjarje tė pashpjegueshme ?

38% 38% 
[ 228 ]
12% 12% 
[ 75 ]
33% 33% 
[ 197 ]
17% 17% 
[ 103 ]
 
Totali i votave : 603

Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  LEDION prej 08.01.10 15:42

Une po shkruaj nje histori personale ishte nata e hallwinit une po dilja, prap meje dikush po me ndiqte nuk e kuptova kush, ne mendje me dukej se me fliste nje ze ai thoshte ktheu djathtas dhe thuaj zhduku ...
the vampire me kthe pergjigje nese beson apo jo
avatar
LEDION

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

the vampire

Mesazh  MARKO prej 08.01.10 17:22

Nje shoqja ime ka pare te xhami nji hije kafe duke e gervishur ...
avatar
MARKO

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  the vampire prej 08.01.10 20:05

LEDION shkruajti:Une po shkruaj nje histori personale ishte nata e hallwinit une po dilja, prap meje dikush po me ndiqte nuk e kuptova kush, ne mendje me dukej se me fliste nje ze ai thoshte ktheu djathtas dhe thuaj zhduku ...
the vampire me kthe pergjigje nese beson apo jo

Epo meqenese ka qen nata e haloween gjithcka mund te ndodhi.
avatar
the vampire

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

"Kthimi Nga Puna"

Mesazh  The-Moon prej 19.02.10 17:08

Isha duke u kthyer nga puna ku punoj ishte ora diku 01:30 ne mes nate.

Une ne pune shkoj ne kembe dhe kthehem ne shtepi ne kembe sepse keshtu me pelqen te eci ne kembe.
Isha vetem duke ecur rruges dhe rreth meje kalonte nje hije e zeze, here para e here prapa meje, nuk kishte zera vetem qe kur kalonte rreth meje frynte ere e lehte.
Nuk e di se ēka ka mundur te jete ajo gjeja por akoma me bezdis.

Nuk e di ndoshta eshte vetem dukje , por keshtu me ka ndodhur .

Faliminderit per mirkuptim.
avatar
The-Moon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  the vampire prej 05.03.10 19:10

The-Moon shkruajti:Isha duke u kthyer nga puna ku punoj ishte ora diku 01:30 ne mes nate.

Une ne pune shkoj ne kembe dhe kthehem ne shtepi ne kembe sepse keshtu me pelqen te eci ne kembe.
Isha vetem duke ecur rruges dhe rreth meje kalonte nje hije e zeze, here para e here prapa meje, nuk kishte zera vetem qe kur kalonte rreth meje frynte ere e lehte.
Nuk e di se ēka ka mundur te jete ajo gjeja por akoma me bezdis.

Nuk e di ndoshta eshte vetem dukje , por keshtu me ka ndodhur .

Faliminderit per mirkuptim.

ndoshta ka qen ndonje shpirt qe ka dashur te te thot dicka ose te te paralajmeroj
avatar
the vampire

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nje engjell

Mesazh  alban_007 prej 01.04.10 13:09

Kam lexuar ne nje liber te vjeter ne gjuhen turke qe tregonte se nje dijetar i madh arab i cili ka qene themeluesi i sociologjise, emrin nuk po e bej te ditue per shkak se ndoshta sjelle keqkuptime tek disa persona qe e kane studjuar jeten dhe veprimtarine e tij.

Tregon se nese nje person gjate 17 diteve pa nderprere mbane peris (nuk hane mish, gjalpe, djathe, qumesht, veze, dhe cdo gje qe del nga kafshet dhe shpendet si dhe qepe, hurdhera ose cdo gje qe bien ere te keqe nga goja apo edhe cigare etj.) dhe brenda ketyre 17 diteve i lexon 5 mije here keta emra, nje engjell i pareqitet si nje drite shume e shkelqyeshme dhe e ndihmon ne cdo gje qe ai ka nevoje.

Kuptohet tek ato gjera qe jane te mira dhe jo per marrezira apo per te bere keq ndonjerit.
Ne liberin qe Ai zoteria e ka shkruajtur permend dy histori te cuditeshme .

Se pari permend nje person qe ia kishte arritur te kontaktonte me kete engjell, dhe i kishte kerkuar ndihme se kishte ngelur pa para, dhe engjelli i jep nje bilete fati, dhe ai shkon ne lojrat e fatit dhe nxjerre leke aq sa kishte dashur.

Se dyti permend nje tjeter dhe thote se ky ishte nxenes ne shkollen e mesme dhe engjelli e kishte ndihmuar ne provimet dhe kishte dale me sukses.Por pervec tij askush nuk e shikonte engjellin.
Disa kohe me vone ai i tregon shokeve te tij se c kishte bere dhe se si e kishte ndihmuar engjelli, por pas kesaj dite nuk e kishte pare me engjellin kurre .

Emrat e ketyre po i shkruaj po nuk kam deshire te sjelle keqkuptime tek cdo kush. emret e tyre jane: "TEMAGIJSIN , BAGDANIN , JESWADIN , WAGDASIN , NEWFENA , GADIJSIN ".

Per cdo gje mos kini frike gjete leximit te ketyre emrave se nuk ju frikesojne dhe as qe ju trishtojne por per kundrazi....
avatar
alban_007

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re:nje engjell

Mesazh  BLADE prej 17.04.10 6:46

O shoku pse se ben me te ditur kete teme dhe te na ndihmosh si behet kjo lloj tip magjije, flm per mirkuptimin.
avatar
BLADE

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

FALIMINDERIT PER KETE...

Mesazh  The-Moon prej 23.04.10 21:07

the vampire shkruajti:

ndoshta ka qen ndonje shpirt qe ka dashur te te thot dicka ose te te paralajmeroj

NDOSHTA KA QENE EDHE KJO SIC E CEKE TI, NDONJE PARALAJMRIM.
avatar
The-Moon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

PO SI LEXOHEN KETA EMRA

Mesazh  The-Moon prej 23.04.10 21:13

alban_007 shkruajti:Kam lexuar ne nje liber te vjeter ne gjuhen turke qe tregonte se nje dijetar i madh arab i cili ka qene themeluesi i sociologjise, emrin nuk po e bej te ditue per shkak se ndoshta sjelle keqkuptime tek disa persona qe e kane studjuar jeten dhe veprimtarine e tij.

Tregon se nese nje person gjate 17 diteve pa nderprere mbane peris (nuk hane mish, gjalpe, djathe, qumesht, veze, dhe cdo gje qe del nga kafshet dhe shpendet si dhe qepe, hurdhera ose cdo gje qe bien ere te keqe nga goja apo edhe cigare etj.) dhe brenda ketyre 17 diteve i lexon 5 mije here keta emra, nje engjell i pareqitet si nje drite shume e shkelqyeshme dhe e ndihmon ne cdo gje qe ai ka nevoje.

Kuptohet tek ato gjera qe jane te mira dhe jo per marrezira apo per te bere keq ndonjerit.
Ne liberin qe Ai zoteria e ka shkruajtur permend dy histori te cuditeshme .

Se pari permend nje person qe ia kishte arritur te kontaktonte me kete engjell, dhe i kishte kerkuar ndihme se kishte ngelur pa para, dhe engjelli i jep nje bilete fati, dhe ai shkon ne lojrat e fatit dhe nxjerre leke aq sa kishte dashur.

Se dyti permend nje tjeter dhe thote se ky ishte nxenes ne shkollen e mesme dhe engjelli e kishte ndihmuar ne provimet dhe kishte dale me sukses.Por pervec tij askush nuk e shikonte engjellin.
Disa kohe me vone ai i tregon shokeve te tij se c kishte bere dhe se si e kishte ndihmuar engjelli, por pas kesaj dite nuk e kishte pare me engjellin kurre .

Emrat e ketyre po i shkruaj po nuk kam deshire te sjelle keqkuptime tek cdo kush. emret e tyre jane: "TEMAGIJSIN , BAGDANIN , JESWADIN , WAGDASIN , NEWFENA , GADIJSIN ".

Per cdo gje mos kini frike gjete leximit te ketyre emrave se nuk ju frikesojne dhe as qe ju trishtojne por per kundrazi....

A LEXOHEN KETA EMRA KESHTU SI NE SHQIP APO SIII
avatar
The-Moon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

si eshte mire

Mesazh  Devi prej 03.05.10 8:18

Pershendetje te gjithe anetareve te interesuar per tema te tilla spirituale, apo te magjishme sic i quajme...mendimi im personal eshte qe magjine e ka secili prej nesh brenda, gjithashtu edhe fuqine per te bere veprime te mbinatyrshme..mirepo magjia me e madhe per medimin tim te urte, eshte te zbulosh te fshehtat e vetes tende, te shpirtit tend. vetem ateher do te kini mundesine te kuptoni, edhe pse jo te perdorni magjine.

Mos u kapni mbas fjaleve, formulave edhe emrave, normal qe kane rendesine e tyre, por kur nuk njeh dicka ose kur nuk di si perdoret mos luaj me mire per mendimin tim..se edhe vertet e mire te jete do ta prishesh kur nuk di edhe keshtu nuk do mesosh as edhe nje here se cfare ishte ne gjendie te bente, formula apo emri apo ku e di une ..

Mire eshte te perqendroheni ne vetvete, ne natyre, ne menyren se si funksionon gjithesia, studioni qe te zhvilloni horizontin, binduni, edhe me pas experimentoni, mos kerkoni te godisni kapelen me shkop edhe te dale lepuri, mos u tregoni naive edhe beheni qesharake me veten.

Punoni me vet veten, stervitni intuiten, durimin, shpirtin edhe me pas cdo gje do te jete me e lehte.
Kaq kisha, respekte te gjitheve.
avatar
Devi

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  Luli prej 04.05.10 23:55

Une nuk kam pasur pervoje te tilla, por nje person i familjes sime kur ka qene rreth 12-13 vjec ka qene se bashku me nje shoqe duke ecur rruges, kur kane arritur te nje udhekryq kane takuar nje krijese te bardhe ne forme te nje femre.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

jakud

Mesazh  jakud linda prej 05.05.10 21:07

mesa pashe une askush nuk kish bere magji por po tregonte per pervoja te cuditeshme qe i kane ndodhur .
a eshte ndonje ne gjenndie te tregoje se ka bere magji dhe se ka pat rezultat?
faleminderit per mirkuptimin.
avatar
jakud linda

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme

Mesazh  BLADE prej 06.05.10 13:54

alban_007 shkruajti:Kam lexuar ne nje liber te vjeter ne gjuhen turke qe tregonte se nje dijetar i madh arab i cili ka qene themeluesi i sociologjise, emrin nuk po e bej te ditue per shkak se ndoshta sjelle keqkuptime tek disa persona qe e kane studjuar jeten dhe veprimtarine e tij.

Tregon se nese nje person gjate 17 diteve pa nderprere mbane peris (nuk hane mish, gjalpe, djathe, qumesht, veze, dhe cdo gje qe del nga kafshet dhe shpendet si dhe qepe, hurdhera ose cdo gje qe bien ere te keqe nga goja apo edhe cigare etj.) dhe brenda ketyre 17 diteve i lexon 5 mije here keta emra, nje engjell i pareqitet si nje drite shume e shkelqyeshme dhe e ndihmon ne cdo gje qe ai ka nevoje.

Kuptohet tek ato gjera qe jane te mira dhe jo per marrezira apo per te bere keq ndonjerit.
Ne liberin qe Ai zoteria e ka shkruajtur permend dy histori te cuditeshme .

Se pari permend nje person qe ia kishte arritur te kontaktonte me kete engjell, dhe i kishte kerkuar ndihme se kishte ngelur pa para, dhe engjelli i jep nje bilete fati, dhe ai shkon ne lojrat e fatit dhe nxjerre leke aq sa kishte dashur.

Se dyti permend nje tjeter dhe thote se ky ishte nxenes ne shkollen e mesme dhe engjelli e kishte ndihmuar ne provimet dhe kishte dale me sukses.Por pervec tij askush nuk e shikonte engjellin.
Disa kohe me vone ai i tregon shokeve te tij se c kishte bere dhe se si e kishte ndihmuar engjelli, por pas kesaj dite nuk e kishte pare me engjellin kurre .

Emrat e ketyre po i shkruaj po nuk kam deshire te sjelle keqkuptime tek cdo kush. emret e tyre jane: "TEMAGIJSIN , BAGDANIN , JESWADIN , WAGDASIN , NEWFENA , GADIJSIN ".

Per cdo gje mos kini frike gjete leximit te ketyre emrave se nuk ju frikesojne dhe as qe ju trishtojne por per kundrazi....


kush interesohet libri quhet NECRONOMICON - Libri i mallkuar
dhe links: http://www.explorerunivers.com/magji-f24/necronomicon-libri-i-te-vdekurve-t896.htm
avatar
BLADE

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  genci prej 09.05.10 10:11

Kam qene me nje shok rreth ores 21, duke u kthy ne shtepi, se patem shku deri nje vend edhe e kemi pa nje drite ne qiell qe ecte me shpejtesi jo shume te madhe.
Jemi ndal me kqyr, dukej sikur yll, edhe ne duke e shiku drita ndaloi, ai shoku u friksua e me tha une shkova edhe une hyra ne shtepi e thirra motren me e pa po kur dolem ajo veē ishte largu, te njejtin send e kemi pa edhe te nesermen.
avatar
genci

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  Fikrro prej 09.05.10 12:57

Dy djemte e axhes rrinin veres neten deri vone zgjuar dhe nje nate hyn ne garazh po flisnin, kur degjuan hapa qe po vinin drejt garazhes, thane eshte me siguri nena e tyre dolen te shikonin por nuk pane asnjeri te gjalle, shkuan menjehere duke vrapuar ne shtepi dhe u mbuluan me jorgan deri ne mengjes kishin mbetur ashtu, kjo ka ndodh diku ne oren 3 e 30 te mengjesit, ne ua morrem atyre kete histori me tallje por mbas ca diteve ndodhi e njejta gje por me anetar tjere te familjes.
Anetaret tjere te familjes qe perseri ishin dy po rrinin ne katn e dyte kur dikush po vinte drejt tyre dhe u ndal para deres, te dy te frikesuar thirren axhen ne telefon qe te vinte ti merrte se ishin tmerruar nga frika.
Perseri ne nuk u besonim por disa dite me vone gruaja e axhes po ecte ne oborr kur pa se dikush po i vinte pas, edhe ajo u frikesua.
Pak dite me vone perseri naten vajza e axhes pa dike ne dritare qe i qendronte.
Ne filluam te dyshojm kush mund te ishte, bile menduam qe dikush i familjes po i frikeson te tjeret edhe une mendova keshtu derisa nje nate pashe nje grua qe me kishte kthyer shpinen, u friksova u ktheva mbrapa por kur e shikova perseri ajo me nuk ishte aty.
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  RaperiUnderground prej 09.05.10 22:12

Para 2 vitesh ne behar disa shoke te mi ishin mbedhur ne oborrin e shkolles, diku rreth ores 22.
Oborri i shkolles eshte i madh, papritur pane nga larg 2 hije qe leviznin . I pane dhe ju folen: kush eshte aty !!? Nuk u pergjigj njeri .
Zbriten nga muri i oborrit te shkolles dhe u afruan. Hijet leviznin dhe ata bertisnin vazhdimisht: kush je !!? kush je !?
Morren gure dhe i ndiqnin duke i thirur dhe duke share por ato lezinin gjersa i ndoqen deri mbas shkolles dhe i humben, su duken me !!!!!
Cunat te frikesuar mbanin gure ne duar dhe qanin !!! Me pas u larguan dhe takuan me ne te tjeret dhe na e thane.
Duket e pabesueshme por ka ndodhur !!! Kjo ka ndodhur tek Shkolla 9 vjecare Himare ...... Ne behar te vitit 2008 !!!!!
avatar
RaperiUnderground

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  VENUS prej 11.05.10 19:07

Personalisht nuk kam qene deshmitar i asnje ngjarje.
avatar
VENUS

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kam ndegjuar prej shokeve

Mesazh  Meritonn prej 15.05.10 11:54

Ca shok te mi kan dalur naten e halloweenit dhe duke ecur rruges kan shkuar te shkolla dhe kan par nje gje te shendritshme.Me kan than se nje her u duk sikur te ishte nje dele dhe pastaj duke ecur rruges per ne livadhe kan par perseri nje gje po sikur ajo qe e kan par te shkolla mirepo kjo gjeja e shendritshme sillej rreth nje bunari.kjo ka ndodhur rreth ores 22:00
avatar
Meritonn

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  0 Negative prej 17.05.10 2:16

Me pak fjale shumica i kane me te degjuar. Kjo do te thote, qe keto gjera jane *Vertete te *Kendshme.
avatar
0 Negative

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  Rigelsi47 prej 22.05.10 12:07

Isha nje dite naten vetem ne shtepi . Papritur ndersa u zgjova nga gjumi degjova disa zera te ngjirur dhe te pakuptueshme . U bera kurioz dhe shkova ti shikoja . Ata ngjanin si disa hije te zeza , te gjata qe rrinin ne mur . Une u tremba dhe shkova me vrap ne krevat dhe u shtiva duke e mbuluar koken me jorgan . Kur papritur sec me fryu si nje ere e lehte ne fytyre dhe mu duk sikur dikush po rendonte mbi jorgan, pra siper meje . Akoma edhe sot vazhdon te me trembe kur jam vete . Ia tregova prinderve dhe shokeve por askush s'me besoi . Te gjithe talleshin por une jam i bindur se ishte e vertete !
Faleminderit per mirekuptimin !

Rigelsi47

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  ushtaridardan prej 25.05.10 13:31

Ngjarje e vertete

Cdo fillim vere, ne shkojme ne bjeshke me familje, atje kemi kasolle nga druri.

Mbi te gjitha eshte ajri i paster, dhe natyra shume e bukur, prandaj edhe si rini dalim ne shetitje, dhe ne gjueti te kafsheve te egra.

Atje eshte trekendeshi Shqiperi-Mal i zi-Kosove.

Nje nate pas muzgut tek ktheheshim ne kasolle me djalin e axhes, duke ecur perpara nesh u hap nje drite e bardhe, te dy u ndalem, edhe pse ishim te armatosur, trupat na u bllokuan dhe smundem as gishtat me i terheq, se vinte si krijese drejt nesh.

Rame shahadet, pas pak nuk kishte asgje.Ia mbathem te tmerruar, pothuaj kishim humbur gjakun, kur mberritem ne kasolle u treguam, por ate nate nuk mund te flenim nga frika.

Aty e pashe se armet sbejn dot ne raste te tilla.
avatar
ushtaridardan

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  ushtaridardan prej 25.05.10 13:41

Kam degjuar nga prindi

Ne kohen e Jugosllavise, nuk kan guxu me shku ne mal diten, se kane pesuar keq!

Keshtu qe te mbijetojne eshte dashte me shku naten per dru, baba im, ka qene i ri, sic tregon ai ka shku me nje shok ne mal me gomar, ama cdo here vetem naten, nga frika se mos i burgosnin serbet.

Nje nate kishin shkuar per te dyten here, baba tek i bante drute e ai shoku i tij ma poshte, por babai sikur qendronte prane nje perroit, dhe pa nje pa dy, kishte degjuar muzike, surle e tupana, pastaj e ka pa nje drite te madhe sic e pershkruan ai si reflektoret e diteve te sotme, edhe pse atehere skishte rryme elektrike.

Valltaret vallzonin, vajza te bukura, e njerez qe u binin veglave muzikore kishin mjekrra te zeza, ata vinin teposhte perroit e para tyre shtroheshin tepiha te kuq.

Babai ishte friksuar pa mase, ka marre setren e ka vesh, Gomari para tij ai ne vrap ka shku ne shpi, kur i ka dal baba plak me fener, he djal qa u bo? ku jane drut?

Por ai e kishte pa se dicka kishte ndodhur, baba im i tregon atij se cka ka pa ne mal, atehere gjyshi kish ra shahadet ne emer te zotit, dhe i ka thane te paska shpetu kjo seter qe e ke vesh mbrapsht.
avatar
ushtaridardan

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  FTESĖ NĖ TĖ VĖRTETĖN prej 26.05.10 23:25

Rigelsi47 shkruajti:Isha nje dite naten vetem ne shtepi . Papritur ndersa u zgjova nga gjumi degjova disa zera te ngjirur dhe te pakuptueshme . U bera kurioz dhe shkova ti shikoja . Ata ngjanin si disa hije te zeza , te gjata qe rrinin ne mur . Une u tremba dhe shkova me vrap ne krevat dhe u shtiva duke e mbuluar koken me jorgan . Kur papritur sec me fryu si nje ere e lehte ne fytyre dhe mu duk sikur dikush po rendonte mbi jorgan, pra siper meje . Akoma edhe sot vazhdon te me trembe kur jam vete . Ia tregova prinderve dhe shokeve por askush s'me besoi . Te gjithe talleshin por une jam i bindur se ishte e vertete !
Faleminderit per mirekuptimin !
Interesante por shum e frikshme!
avatar
FTESĖ NĖ TĖ VĖRTETĖN

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  Fikrro prej 27.05.10 22:47

Wow edhe une e kam degjuar te njejten histori nga gjyshi im per kete njerez,kete histori ma ka treguar edhe halla,bile thuhet se ata ishin lugatet e nates kjo ndodh me se shpeshti ne katunde larg qyteteve urbane,por se kuptoj pse setra mbrapsht e ka shpetuar baban tend clidhje ka setra me shpetimin e babait tend.
avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  ushtaridardan prej 29.05.10 15:11

po jo vetem setra,por qdo rrobe,qe vishet mbrapsht,thuhet se te mbron nga te keqijat,dhe te sjell fat.Setren e kishte veshur mbrapsht!
avatar
ushtaridardan

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  andionly24 prej 02.06.10 10:52

kam qene ne plazh ne vitin 2009 ne muajin korrik gusht,teksa po shkoja per te porositur dicka tek nje lokal aty afer,pak me pare kisha bler nje varese ne forme zemre,dhe e kisha vendosur ne qafe,teksa po e vezhgoja papritur varesja u keput dhe me ngeli ne dore vetem zemra kurse rripi i vareses ishte ne qafen time dhe i pakeputur un u habita sesi u shkeput varesaja pa u keputur litari por edhe varesja nuk kishte asnje demtm dmth nuk kishte vend per tu shkeputur nga lidhsja........edhe zemra edhe litari nuk kishin demtime dhe un akoma nuk e shpjegoj dot sesi ka ndoshur kjo gje........edhe c"esht me e keqja askush nuk me beson per kete.............**ANDI**

andionly24

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

i njejti fenomen

Mesazh  ILIRA prej 02.06.10 14:30

I njejti fenomen me ka ndodhur edhe mua disa here por vetem ajo e nje rendese te madhe mbi trup dhe nuk mund as te flisja as te levizja me dukej vetja si e ngrire, fillova te lutem dhe shtrengimi me kaloi avash avash kush mund te me tregoj cfare eshte ky fenomen????
avatar
ILIRA

186


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  Gabriel Angel prej 02.06.10 18:03

Rigelsi47 shkruajti:Isha nje dite naten vetem ne shtepi . Papritur ndersa u zgjova nga gjumi degjova disa zera te ngjirur dhe te pakuptueshme . U bera kurioz dhe shkova ti shikoja . Ata ngjanin si disa hije te zeza , te gjata qe rrinin ne mur . Une u tremba dhe shkova me vrap ne krevat dhe u shtiva duke e mbuluar koken me jorgan . Kur papritur sec me fryu si nje ere e lehte ne fytyre dhe mu duk sikur dikush po rendonte mbi jorgan, pra siper meje . Akoma edhe sot vazhdon te me trembe kur jam vete . Ia tregova prinderve dhe shokeve por askush s'me besoi . Te gjithe talleshin por une jam i bindur se ishte e vertete !
Faleminderit per mirekuptimin !


Pershndtje dhe nje here all per ata qen kan probleme te tilla
Kujdes pasojat jan (Humbje parash)

Ne fund te fundit ne doren tuja eshte.

Pėrbėrėsit:

kripė e trash

Nje Sasi e vogėl kripė kupe
e trash
tani duke derdhe avash avash rreth shtėpisė tuaj.
(Pėrsėrit: Me ze te qet)
(1) Duke derdhe kripen thuaj
(Me fuqinė e kėtij kripė investoj,
unė pėr (shpirtat e keqe) pėr tė shkuar rrugėn ne tyre.

baron se hedhuri kripen

ndalon dhe thuaj

paster

(((( Larg te keqijat ))))


ėshtė e kėshillueshme pėr tė bėrė njė meditim 10-15 minuta.

(Kujdes) vendit qe keni derdhe kripen 3 hapa me larg pran pragut te shpis


Qart dhe paster:

(Gjithėfuqi e sjellshme
Ditė e natė
forca juaj ėshtė nėnėn strehėt e mia) 1 here.

Tani aty ku ke derdh kripen

(Rreth tė rrethit 3 herė,)

kur te barosh 3 here perseritje
Paster dhe qart
(Poshte nėnėn toke, mori i keq.)
avatar
Gabriel Angel

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lidhja ime me termetet....

Mesazh  3lisa prej 03.06.10 20:15

Nuk e di nese eshte dicka metafizike apo thjesht nje aftesi e larte e perceptimit te frekuencave por kam aftesine qe ti ndjej termetet dite, ore apo minuta para se te bien....

Nuk eshte dicka ne vetedijen time si nje gje qe njeriu e di me siguri, thjesht nje ndjenje intuitive apo dicka e tile...Them : Tani afer do bjere nje termet por nuk e percaktoj dot ekzaktesisht se kur...

Eshte si tip ankthi apo amullie qe me trazon perbrenda, njesoj si shqetesimi per nje provim apo per dike te semure, thjesht arrij ta dalloj qe eshte ankthi i termetit...Ndjenje sa vjen e me shtrengon me shume si lak deri kur arrin klimaksin ne momentin qe bie termeti, aty bllokohem dhe adrenalina ne max.

Ndjej si tip shkarkese emocionale dhe pastaj clirohem nga parandjenja apo ankthi qe me kish pushtuar...Mbetem vetem me nje tis faji, sepse nga deshira per ta kontrolluar kete aftesi kerkoj te jene me te shpeshte terrmetet dhe kjo co qe te ndjehem sikur jam une ajo qe i shkaktoj...Eshte nje ndjesi e frikshme por plot adrenaline....

Nuk e di nese termetet qe un arrij te ndjej kane natyre te thjeshte tektonike apo kozmike....???

A ekziston dikush atje qe te kete nje shpjegim mbi kete gje dhe nje menyre qe ta forcoj kete dhunti, pse jo edhe ne drejtime te tjera te "aftesive psiqike"
avatar
3lisa

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  Hanah prej 14.06.10 1:42

andionly24 shkruajti:kam qene ne plazh ne vitin 2009 ne muajin korrik gusht,teksa po shkoja per te porositur dicka tek nje lokal aty afer,pak me pare kisha bler nje varese ne forme zemre,dhe e kisha vendosur ne qafe,teksa po e vezhgoja papritur varesja u keput dhe me ngeli ne dore vetem zemra kurse rripi i vareses ishte ne qafen time dhe i pakeputur un u habita sesi u shkeput varesaja pa u keputur litari por edhe varesja nuk kishte asnje demtm dmth nuk kishte vend per tu shkeputur nga lidhsja........edhe zemra edhe litari nuk kishin demtime dhe un akoma nuk e shpjegoj dot sesi ka ndoshur kjo gje........edhe c"esht me e keqja askush nuk me beson per kete.............**ANDI**

Mendoj se ka qene nje shenje.Te ndodhi dicka me pas?Ndoshta zemra ne dore nenkupton qe ti do te lendohesh.Mendoj se "bota tjeter" na dergon gjithmone shenja.Une e besoj.
avatar
Hanah

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Deshmitar i ngjarjeve paranormale

Mesazh  cObRa prej 30.06.10 13:31

Eshte histori qe tregohej nga motrat e mia: kur ato po flinin naten, ato ndegjuan nje ze vertet frikesues....zeri tingellonte sikur qeshte nje femi i vocerr diku lart, ato u zgjuan thirren mamin, kur erdhi ajo nuk bente gje....kur shkoi beri edhe njehere edhe jo mė, pastaj nuk fjeten gjith naten.
Motrat nuk jane aq te vogla saqe te thuhet se ato jane femije dhe kane enderruar, jo ato ishin 20 vjeēare dhe ende e dine atė, kur e kujtojne frikesohen.
avatar
cObRa

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

fotografite

Mesazh  bardha56 prej 26.07.10 1:56

Kishim bere nje krushqi te re dhe jemi larg njeri- tjetrit, me kerkonin fotografite e familjes qe te shikonin dhe i derguam me gjithe albumin e fotove dhe ajo i ktheu perseri , po kur i mora shtepia nuk zuri qetesi, benin zhurme dyert e dhomave , dritaret sidomos naten, por nuk shikonim gje .
Per kater vjet me ralle ishte kjo gje dhe bisedova me dike dhe me tha qe duhet te heqesh albumin me foto nga shtepia dhe kam nje vit qe cdo gje eshte mire.
avatar
bardha56

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

fenomen edhe per mi besue paksa ne dyshime................?

Mesazh  muli@live.be prej 26.07.10 13:42

Para luftes se Kosoves gjyshi me disa shoke kane qene ne nje ndej misafire dhe pasi jane kthyer ne shtepi atyre duke ecur rruges iu eshte shfaqur pa pritur nje njeri perpara tyre dhe pastaj kur ju afrua ata veshtruan se diēka nuk po shkonte ne rregull me at krijes sikur njeriu por ata ishin te armatosur kishin me vete nga nje pistol gjyshi nxorri pistolin po ashtu edhe ai personi dmth shoku i gjyshit nxorren pernjeheresh pistolat dhe ajo krijesa filloj te bertiste me zera trishtueshem dhe ata drejtuan pistolat tek krijesa dhe i kane thene mos u afro se do te gjuajme dhe krijesa ska ndegjuar eshte afruar perball tyre dhe ata kane ngre kembezen per te gjuajtur por pistoli apo revolja nuk ka shkrepur as e gjyshit edhe shokut edhe njehere provuan por prap nuk shkrepi edhe nje here per te treten here perseri nuk shkrepi asnjera. me pastaj ajo e kishte bllokuar revolet e tyre edhe mbas pak qastes veshtrimi ai iku edhe u zhduk mu para syve te tyre.

Pasi iku ajo krijesa edhe gjyshi edhe shoku u ēuditen edhe pastaj revolveret e tyre kur provuan te shkrepnin ato shkrepen edhe ata nga frika u larguan nga aty.

Kur shkuan ne shtepi treguan te nesermen ndodhin dhe po ashtu edhe disa fshatarve ju kishte ndodhur qe e kishin pare ate person e kishin pershendetur sepse kishin menduar se eshte ndonje fshatar por ai skishte folur gje vetem kishte vazhduar rrugen e vet.

Nje tjeter fshatar e kishte pare po te njetin njeri me te njejten fytyre dhe te njejtat rroba me disa lop duke kullotur ne mes te nates dhe zilet e lopeve i kan ndegjuar dhe nje fshatar ka vrapuar per te pare sepse ka menduar ndokush ka humbur rrugen e te shkoj ta ndihmoj ate person por kur eshte afruar fshatari lopet edhe personi i njejte me fjal ishte zhdukur mu para syve te vet edhe fshatari ishte habitur edhe syve te vet sju kishte besuar.

Pastaj pasi filloj lufta e mbasandej askushi nuk e ka pare me ate person rrethanat nuk dihen perse ajo krijese kishte dalur ashtu.
avatar
muli@live.be

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  ushtaridardan prej 27.07.10 14:13

A e din dikush ate ngjarjen,kur nje shtepi e vetme e braktisur diku ne nje fshat te Kosoves gjate luftes se fundit,i kishte tmerruar dhe katandisur forcat paramilitare serbe?

Shtepi e braktisur prej vitesh,thuhej se ne te kishin banuar nje plak dhe nje plake,ata ishin masakruar prej bullgareve ne luften e pare botrore.Dhe jo larg asaj shtepie ishin pozicionuar tankeret serb,ku postblloku i tyre famkeq,bente tmerre mbi njerezit e asaj ane.

Dhe nje nate nga ajo shtepi jo larg prej punktit policor,kishin filluar te shtena,flake e verdh i shkonte dritareve,zhurma te paimagjinueshme,ateher policet dhe ushtaret serb filluan te shtijn me tere potencialin ushtarak,ne drejtim te shtepis,e cila ua qonte te rrenqethurat,madje shume prej tyre nuk dinin nga tja mbanin,sepse shtepija nuk shembej dot!sulmi kishte vazhduar tere naten,te nesermen jan gjetur vrimat e plumbave neper shtepi,te qarat nga artilerija,dhe asnje gjurm tjeter,se qka ishte ajo qe tere naten i shqetsoj makinerin serbe,ata vendosen te largohen nga ai postbllok.
avatar
ushtaridardan

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  Fikrro prej 27.07.10 15:03

Kam qene i vogel dhe kam disa kujtime te mia te cilat ishin te cuditshme.Ishim e gjith familja fjetur,befas diqka kishte thyer dyert e shtepive tona diqka kishte hyre ne shtepin tone,une isha i vogel dhe me mbanin larg tyre.Te gjith shtepin e zuri paniku,ata bertisnin me te madhe ishin disi si hije te qe dukeshin edhe si njerez ska asnje qenie i i perngjante atyre.Pas shum oshetimash qe bene dhe pas shum bertimave dikush tha eshte ora 12 duhet te ikim dhe te gjith shkuan pernjehere.
Te gjith fjetem,e nesermja erdhi dhe cdo gje ishte normal me familjen time une i shihja dhe cuditesha.Bisedova me ta per ate gjene qe ndodhi mbreme por askush nuk ma vuri veshin ik andej me than se ke pare enderr.

Jam cuditur sepse gjithqka qe kisha pare ishe e vertet.

avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  Skerdi21m prej 28.07.10 15:40

genci shkruajti:Kam qene me nje shok rreth ores 21, duke u kthy ne shtepi, se patem shku deri nje vend edhe e kemi pa nje drite ne qiell qe ecte me shpejtesi jo shume te madhe.
Jemi ndal me kqyr, dukej sikur yll, edhe ne duke e shiku drita ndaloi, ai shoku u friksua e me tha une shkova edhe une hyra ne shtepi e thirra motren me e pa po kur dolem ajo veē ishte largu, te njejtin send e kemi pa edhe te nesermen.

pershendetje...dicka te tilla kam pare edhe un me vellane edhe 1 shoke...kemi qen naten rreth ores 12 ne lagje kur pame ne qiell nj drite...menduam se ishte ndo1 yll si gjithmon qe binte..kur ai ndaloi edhe po rrinte ne vend....ne ngelem te cuditur qe te tre...papritur ai levizi me nje shpejtesi shum te madhe edhe u zhduk menjehere.....

Skerdi21m

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  beqi prej 28.07.10 20:31

dua te tregoj nji ngjarje qe me ka ndodhur personalisht.

Une jo larg shtepis time kam nji shtepi tjeter ku babai im punon pra puntori dhe un shkoj atje per cdo nat te kaloj kohen edhe pse familja ime thot te mos shkoj sepse din me te ndodh ndonji gje por un prap se prap e bej te timen dhe shkoj.
Ishte mesnat diku ora 1 ose 2 kur un u ngjita per ne shtepi sepse u merzita duke nejt vet ne puntorin e babit tim, duke u ngjitur un gjithmon shikoj pas dhe ne shkalla tek po shikoja pas ishin shum drita te bardha ne qiell ne form rrumbullake te mdhaja u cudita ne at cast sepse ato u silleshin ne form te rumbullakt krejt kohen ne at cast mu duken mahnitse kurse ne nje cast me erdhi ne kry nji ide si mendova mos keto jan alien ose dicka te ngjajshme dhe nuk besova por hyna ne shtepin ku ishte familja ime dhe i tregova babait tim aj erdhi me mu sepse un desha tja tregoja dritat ne qiell kur dulem jasht te shiqojm nuk ishte asgje ne qiell dhe aj u buzqesh me tha njishtu esht kur del jasht naten von aj nuk me besoj dhe sot e ksaj dite kerkush nuk me beson mendojn se un tallem.
avatar
beqi

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  egla88 prej 04.08.10 18:55

Pershendetje te gjitheve....
Isha e vogel dhe ishte dimer...nje dite po flinim e gjithe familja ime ne kuzhine(ngaqe bente shume ftohte),,,te gjithe i kishte zene gjumi (motren vllaun dhe prinderit e mi)...kur papritur degjoj zhurma,,,isha me kurriz nga njera pjese e dhomes dhe nga ajo ane degjoj qe leviznin gersheret qe kishim lene nga ajo pjese,nuk hapeshin po vetem leviznin dhe normalisht zhurma ishte e madhe dhe u ndiente,,,,kisha frike dhe ashtu shtrire u ktheva me pamje nga pjesa e dhomes ku po leviznin gershere,,papritur ndaluan,,,,,,sapo ktheva shpinen nga pjesa tjeter(ku ndodhej bufeja qe ishin atehere),ndjeva se po levizte kabulli i manjetefonit qe ndodhej nee bufe,,,po levizte vazhdimisht,,,ndejta 2 minuta ne ate pozicion nderkoh qe ai nuk pushonte dhe perseri u ktheva me pamje nga po levizte kabulli,,,ai pushoi dhe ndekoh degjoj serish nga mbrapa qe po leviznin serish gerssheret,,,,,u ktheva serish dhe zgjova mamin,,,dh ne ato kohe cdo gje ndaloi,,,nuk po levizte me asnje gje,,,,dhe normallisht mami nuk e besoi,,dhe as tjeret diten tjeter kur u tregova...

POR QE DHE TANI ME KUJTOHET SHUME MIRE SE SI LEVIZNIN...DHE ISHTE MESE E VERTETE.....
avatar
egla88

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  KKK prej 30.10.10 21:16

ILIRA shkruajti:I njejti fenomen me ka ndodhur edhe mua disa here por vetem ajo e nje rendese te madhe mbi trup dhe nuk mund as te flisja as te levizja me dukej vetja si e ngrire, fillova te lutem dhe shtrengimi me kaloi avash avash kush mund te me tregoj cfare eshte ky fenomen????

Thojne qe jane forca te erreta, makthet, t cilat te kapin dhe te bllokojne. Ti bertet per ndihme por ajo cka del nga ty eshte vetem nje murmurime e ulet. Por kalon, sigurisht. Mami im i ka shume te shpeshta keto. Ndoshta jane edhe te trasheguara, nuk i dihet.
avatar
KKK

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  Meritonn prej 13.11.10 10:56

Ne Gjilan me daten 13.11.2010 ka ndodhur diēka e ēuditshme, u be bardhe qielli mirepo ju shume bardhe....mirepo veturat gjithe jane ndalur dhe kane mbetur pa tekst, nuk di ēka te them edhe une mendoj qe eshte e ēuditshme....
avatar
Meritonn

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  gjilanasi prej 13.11.10 12:02

Meritonn shkruajti:Ne Gjilan me daten 13.11.2010 ka ndodhur diēka e ēuditshme, u be bardhe qielli mirepo ju shume bardhe....mirepo veturat gjithe jane ndalur dhe kane mbetur pa tekst, nuk di ēka te them edhe une mendoj qe eshte e ēuditshme....Kjo nuk eshte pare vetem ne Kosove por edhe ne vendet tjera....se ēfare eshte momentalisht askush nuk e di, ndoshta ishte nje meteor...
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  Meritonn prej 14.11.10 10:30

Une e kam edhe nje foto qe shpjegon shume, mund te them ashtu sepse shihet mire foto dhe eshte e qarte...
avatar
Meritonn

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  Meritonn prej 14.11.10 10:34

Pas njė serie tėrmetesh, Kosova, por edhe shteti fqinj Serbia, janė goditur nga njė meteor!

Ngjarja ka shqetėsuar posaēėrisht banorėt e njė fshati nė komunėn e Vrajės, qė kanė bėrė shumė telefonata nė Qendrėn pėr lajmėrim.

Dėshmitarėt kanė lajmėruarse nė qiell kanė parė “topin e zjarrtė” dhe se ėshtė dėgjuar njė detonim, nga i cili janė dridhur xhamat nė dritare nėpėr tė gjitha shtėpitė nė Surdulicė afėr Vrajės.

Sipas thirrjeve tė qytetarėve ėshtė hartuar edhe traseja nėpėr tė cilėn ka lėvizur meteoriti, i cili ka vazhduar drejt qiellit mbi Bujanoc e Preshevė dhe pastaj nė drejtim tė Kosovės. Nė po tė njėjtėn kohė, nė orėn 19:30, edhe nė Prishtinė ėshtė parė njė shkėlqim i jashtėzakonshėm
nė qiell.

Nė shoqatėn e astronomėve Rugjer Boshkoviq nė Beograd pohuan se ėshtė e mundshme qė nė qiell nė njė pjesė nė jug tė Serbisė ėshtė vėrejtur i ashtuquajturi bolid.

“Bolidi ėshtė njė meteor me shkėlqim intensiv dhe atė e pėrcjellin efekte tė zėrt qė krijohen me rastin e shpėrbėrjes sė tij”, thanė nė kėtė institut. /indeksonline/
avatar
Meritonn

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ngjarje te pa shpjegueshme

Mesazh  gramshii prej 14.11.10 18:39

Mua me vdiq gjyshja, ne ate kohe nuk donte te rrinte asnje moter ne shtepi diten derisa te vinin prinderit, ata punonin ne toka, une rrija beja punet e shtepise.

Nje dite u futa me shpejtesi brenda ne kuzhine dhe zgjata koken ne dritare, dicka me hyri me mendje dhe trup, goja ime filloi te qesh me te madhe, doja ta ndaloja veten por ishte e kot, keshtu per 3-4 sekonda ne moment thashe e bismilah se u cmenda ne moment e pashe veten normal.

Pas disa ditesh me dergoi babi te nje komshi per nje pune, ne rruge pash nje kal te kuq, te erret ne te zi, kishte rene ne kanal nuk kishte asnje kemb, vetem kishte sy te medhenj qe ndritnin mal e mal ju afraova shume afer pothuajse 20cm por kali nuk levizte e lash ashtu dhe ika, kur u ktheva pas 5 min nuk e gjeta mendoja si ka mundesi kali s`kishte kemb si ka ikur/ ne ate kohe isha 13 vjec.

Nuk ja tregova askujt me dukeshin gjera pa vlere sot i shkruajta per kuriozitet (jane te verteta).
avatar
gramshii

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

shtepia

Mesazh  DurresLIYI prej 22.11.10 20:31

kam qen 13 vjec dhe luaja tek lagja e nenes me disa femije moshatar. ate lagje nuk e nihja.topi ra tek nje shtepi e cila ishte e braktisur prej kohesh sepse nje plake qe jetonte aty e vetme kishte vdekur. une shkova, pra kaperceva murin e kesaj shtepie per te marre topin (ishte shtepi private) dhe shoh deren e shtepise te hapur dhe dryni megjithe celesin ishin pertoke. kurjoziteti me beri te futesha ne ate shtepi dhe sapo un futem tek korridori dera me perplaset fort mbrapa. ika me vrap e trembur nderkoh qe dera vazhdonte te perplasej prap. theksoj ka qene vere dhe koha ka qene fantastike normal........
avatar
DurresLIYI

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ZOJA

Mesazh  0011 prej 07.12.10 15:10

PERSHENDETJE::: Do te tregoi edhe une nje ngjarje te bukur e kam postuar nji here te endrrat por aty eshte pjeserisht ketu do ta tregoi te githe historine.

Pash nje ender sikur une isha i mbeshtetur per nje shtylle qe ndriqon rrugen aty me erdhi nje grua dhe me tha zoteri zoteri hajde se Zoja po te pret a do vish???
Po i thash dhe vajte, eca rreth 10mt dhe u futa ne nje oborr i rrethuar me avulli aty menjihere pash Zojen.
Ja dialogu qe bera.

UNE: uuuuuuu po qenka me te vertete se Zoja ekzistoka
ZOJA:po e vertet eshte por ta dish se une nuk ju dal te gjitheve se pastaj te gjithe do te besojne, do te besoni pa pare
UN:po a e din se un jam lut zotit per te me ndimuar
ZOJA:po po te gjitha i di dhe i kam ndegjuar te gjitha por ama sa here ne dite te shkon mendja te zoti
UNE:MMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
ZOJA:Mire atehere hajde me mu te vemi atje (me tregon me gisht) te rrefehesh....
Pra kjo ishte enderra ja se cfare me ndodhi ne te vertete.

Une ju tregova te gjitheve kete enderr por nuk me kujtohej vendi ku ishem, pas 10-12 diteve po kaloja ne kemb ne nji rrugice afer shtepise ku banoj dhe pash me nje here shtyllen, avullin, oborrin komplet ashtu sikur ne enderr dhe ajo shtepi ishte pa njeri nuk banonte askush. Bobobo sa bukur thash ja ke tu kam pare Zojen, vajta ne shtepi jua thash te gjithve.

Por shtylla me ate driten ishte e djegur dhe nuk ndizej fare, te nesermen vjen vellai te une dhe shkuam aty te vendi dhe po i tregoja shtyllen, ja avullia, ja shtepia aty kam pare zojen aty brenda ne oborr.

Pa pritur na hapet dera e oborrit ( kuptojeni dera hapet o me ēeles ose nga brenda me boton por ajo shtepi ishte e pa banushme skishte njeri aty ) uuuuu u hap dera ate futemi mrenda????

Jo jo jo ikim se po na marrin per hajduda, hajde te futemi hajde ishte ora 20:00

20:30 ishte erresire dhe u futem brenda ne oborr, po aty ku une kisha pare Zojen mu dridh i gjithe trupi dhe dolem menjihere.

Sa dolem u ndeze drita qe ishte e djegur, sa u largum u fike, shkuam prap aty prep ndizej drita.

Ka rreth nje muaj ēdo nate me ndodh sa shkoj aty ndizet sa une largohem fiket, ka qendruar per 2-3 ore larg 10 minuat kalojne kalimtare te tjere dhe asgje kur une shkoj menjihere ndizet, shkon vellai asgje shkoj ca shoke te mi absulutisht asgje, shkoj une ndizet pra esht nje fenomen i jashtzakonshem per mua.

Une jetoj ne Itali nuk kam qenee besimtar por tani me kete enderr dhe kete ngjarje besoj shume shume shume
Pra sikur mua te ma tregonte ndonei person tjeter nuk do ta besoja kurre, nuk kam besuar por tani qe une e kam perjetuar kete ngjarje e di mire.........se ZOTI EKZISTON
avatar
0011

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  Erikson prej 08.12.10 10:46

Me ka treguar nje shok se xhaxhai i tij i cili ka vdekur rreth moshes 14 vjeē, ka patur flatra te vogla nen sqetull. Ai tregon se gjyshja i ka thene per xhaxhain qe naten kur njerezit ishin ne gjume ai dilte dhe fluturonte.

Nje dite kur ai po lahej, ajo i ka pare dy flatra te vogla nen sqetull dhe eshte habitur. Djali i ka thene se nese i tregonte dikujt per ato qe pa ai do te vdiste brenda javes. Gjyshja e ka mbajtur sekretin per disa kohe dhe me pas ka treguar dhe brenda javes djali i saj u semur dhe vdiq.

Kam degjuar edhe raste te tjera por nuk e di a jane te verteta apo jo... shoku im kembngul se eshte ngjarje e vertete...
avatar
Erikson

Nuk them se kam gjetur te verteten, por me te vertet se kjo qe kam nuk di....


34


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  DarkMaster prej 08.12.10 19:46

Nje miku im tani ndodhet ne Spanje kur ishte rreth 14 vjec naten kishte dal ne lum me babain per peshk. Me kalimin e kohes rrejta e peshkimit atij i behej gjithmon e me e rende deri sa erdhi nje moment qe nuk e levizte dot me .

Ai me babain ndaluan te shihnin pse nuk levizte kur degjun te qara te nje femije dhe pane qe ne reren e njome te lumit formoheshin hapa femijesh. Menjehere babai i shokut tim u ul ne gjunj dhe filloi te thoshte fjalet e kuranit pas 5 sekondash u duk nje femije qe bertiste shkulte floket dhe u hodh ne lume i cili filloi te ziente.Duke perfituar nga kjo Miku im dhe babai u larguan me vrap.

Te nesermen une me mikun tim dhe me nja dy shoke te tjere shkuam ne vendngjarje dhe u habitem kur pame qe rrjeta ishte e grisur copa-copa.Por hapa ne rere nuk ishin

NUK E DI SA E BESONI JU POR UNE KUR PASHE RRJETEN E BESOVA MENJEHERE PASTAJ AI LUM SHQUHESH QE VRISTE 1 PERSON VIT PER VIT DHE KJO TRADIT VAZHDON.
avatar
DarkMaster

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ngjarje e vertet qe me ka ndothur mua.

Mesazh  remi-g prej 13.12.10 14:17

Isha Duke Ndenjur vetem ne shtepi dhe me kaloi diqka parasyve, por prapseprap mendova qe nuk ishte asgje sepse jetoj ne banes dhe mendova qe ka ecur ndonje vetur,nuk u tremba por mbas pak kohesh shkoj ne banjo dhe e shoh prap ate hijen (fantazmen) me duket nje plak me nje shami ne koke, trembem hap deren dhe iki teposht.

Shkova te shoku im i cili eshte besimtar i mire musliman, i tregoj me merr ne shtepine e tij dhe rri vetem me mua, duke biseduar per nje ēast shikova nga muri e shoh duke me kaluar prap prap prap ashtu vetem me kalonte.

Kur erdhi koha me ra ne gjume, nuk me zente gjumi ndjersitem i gjithi, friksohem por me zeri gjumi disi dhe shoh endrra te kqija dhe posa kendon hoxha ne ora 5 mua me del gjumi deri sa te knoj hoxha nuk me zer, si ta mbaron me ze gjumi, as nuk ndjersitem, asgje pra kjo shkoi 1 muaj dhe i tregoj prindve te cilet nuk me besojne por une bertas, u bera budalla...

Sillesha neper dhome, me qojne neper njerez te me fryjne por prap se prap kjo, nje dite shkoj me nje shok te nje hoxhe me emrin Llukman, me merr dhe kendoi kur`an dhe me sheroi, me tha ta pij nje uje ēdo here qe te perendon dielli.
avatar
remi-g

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Histori te tilla kam degju plot!

Mesazh  Perla prej 27.01.11 16:09

Ehehej! Sa e sa histori te tilla kam degjuar!
Por une po ndalem te disa qe me kane ndodhur mua dhe familjes sime...
Sa isha e pamartuar, ne dhomen time e cila ka dhe bodrum, degjoja naten raftin qe gersiste shpesh.
Kam degju gjera te ndryshme ne nete te ndryshem.
Nje nate kam degju te qarat e nje bebeje per rreth nje minute, nje nate tjeter te gersitura ne dritare,nje nate tjeter sec dikush merrte fryme nen shtratin tim, nje nate tjeter me humbi fletorja dhe te nesermen e gjeta mbi tavoline.
Nje nate babi e mami kane degju te dhome e tyre jashte dritares nje ze qe imitonte gjera te ndryshme:zog,mace,gjel,dele,lope,te qare bebeje,...
Dhe nje ngjarje tjeter:
nje nate nena tek ishte ulur te flinte dicka e zeze i ka kercyer siper, ajo e ka gjuajtur me kembe dhe ka gersitur ajo gjeja ne dysheme,me pas ajo gjeja e zeze i ka hyre ne gji, pas kesaj nena eshte cu nga shtrati e frikesuar dhe ka ardh nga dhoma e ndenjes dhe i ka tregu babes i cili po shihte tv, gjithcka.
A eshte dikush qe mund te me thote se cjane keto gjera qe ndodhin ne shtepine e babait tim?
Ju lutem me thoni dicka.
Ka dhe ngjarje te tjera, por spo ndalem me gjate.
avatar
Perla

NA BASHKON BESIMI DHE SHPRESA VETEM NE NJE ZOT TE VETEM!

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi