Cilin mister do ta zbulonit?

Shko poshtė

Cilin mister do ta zbulonit?

Mesazh  gjinkalla2 prej 17.06.11 22:03

Po tu ipej mundesia te kuptoni rreth nje misteri qe gjithmone ju ka interesuar,dhe qe per gjdo kend jane mistere cilin mister do ta zgjidhnit te dini sigurte:
1.Do te donit ta shihni zotin.
2.Do te donit te dini per te ardhmen tuaj.
3.Do te donit te dini se cfare ndodh pas vdekjes
4.Do te donit ta shihni si duket parajsa
5.Do te donit te dini a egzistojne UFO-te.
6.Do te donit ti shihni djajet dhe engjujt
7.Do te donit te dinit kur dhe si do te vdisni
8.Do te donit ta shihni ferrin
9.Do te donit ta shihnit cilindo person dhe vend si ne kamere
10.Do te donit te dinit cila eshte feja e vertete
Une personalisht jam kurreshtare per 1 dhe 7...po ju?


Edituar pėr herė tė fundit nga gjinkalla2 nė 18.06.11 8:11, edituar 3 herė gjithsej
avatar
gjinkalla2

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Per zotin Gjinkalla

Mesazh  Tanki prej 17.06.11 22:08

Ke harru me e permend edhe kete a do te deshironit ta shihni se njerezit a e kishin prejardhjen nga majmuni 2. Mos njerezit ishim te ardhur nga nje planet tjeter ne tok pra mos njerezit ishin jashtoksor apo 3. Mos u krijuan njerezit ndal nga dal nga njeri i par adami dhe eva


Edituar pėr herė tė fundit nga tanki12 nė 17.06.11 23:09, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin mister do ta zbulonit?

Mesazh  gjinkalla2 prej 17.06.11 22:16

Po ti tanki per cilen je gjimone kurreshtare?
avatar
gjinkalla2

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Per Gjinkallen

Mesazh  Tanki prej 17.06.11 22:53

Un jam kureshtar te di per te gjitha ato gjera qe me rrethojn e qe nuk i kam lexuar studjuar apo par qoft te botesh se msheft apo edhe botes se realitetit .


Edituar pėr herė tė fundit nga tanki12 nė 17.06.11 23:01, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin mister do ta zbulonit?

Mesazh  LaNi prej 17.06.11 22:55

qka me bo qe mundesia spo na ipet. kjo pi bjen fol e rruaj Vezė
avatar
LaNi

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin mister do ta zbulonit?

Mesazh  gjinkalla2 prej 17.06.11 23:14

?
avatar
gjinkalla2

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin mister do ta zbulonit?

Mesazh  gjinkalla2 prej 17.06.11 23:15

tanki12 shkruajti:Ke harru me e permend edhe kete a do te deshironit ta shihni se njerezit a e kishin prejardhjen nga majmuni 2. Mos njerezit ishim te ardhur nga nje planet tjeter ne tok pra mos njerezit ishin jashtoksor apo 3. Mos u krijuan njerezit ndal nga dal nga njeri i par adami dhe eva
Po kjo eshte 1 nese nuk ka zot atehere vijne tjerat obsione
avatar
gjinkalla2

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Per Gjinkallen

Mesazh  Tanki prej 17.06.11 23:34

E ti ne te cilen ma shum beson ne tezen se :

Njeriu ka prejardhjen nga majmuni

Njeriu eshte krijuar nga dheu d.m.th balta


Njerizit jan pasardhesit e njeriut te par adamit dhe eves


Apo mos rastesisht qenja njerezore eshte njer rac jashtoksores qe ka ardhur para miljona vjeteve ne tok

Per mua teza me e vertetuar eshte se Zoti i krijoi njerezit nga balta dhe njerezit e par ishin ademi dhe eva qe u krijaun pra nga balta d.m.th dheu ashtu siq zoti krijoi "ibilisin" pra Xhindin e par dhe shejtanin me te madh nga landa e zjarrit te fort dhe pa tym dhe xhindet e tjer pastaj

Po ti cilit opsion i beson me shum

avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin mister do ta zbulonit?

Mesazh  gjinkalla2 prej 17.06.11 23:39

Une mendoj se njeriu u krijua nga balta pershkak se poqese ne do te kishim prejardhjen nga majmunet atehere keta majmunet qe jane sot perse egzistojne akoma?
avatar
gjinkalla2

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin mister do ta zbulonit?

Mesazh  Cimi Elezi prej 17.06.11 23:48

tanki12 shkruajti:

Po ti cilit opsion i beson me shum

gjinkalla e ka dhene opsionin 1 dhe 7
avatar
Cimi Elezi

115


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Per Gjinkallen

Mesazh  Tanki prej 17.06.11 23:56

Po pra mendimi im perputhet me mendimin tone njeriu eshte krijuar nga dheu d.m.th " balta "

Por kam deshir te cek edhe diēka ndonse trupi eshte i krijuar nga dheu vetem mendja dhe shpirti jane te qjellit pra nje fjale thote " trupi i njeriut ka dalur nga toka dhe hyn ne toke ''

Ndersa vetem mendja dhe shpirti i njeriut ngriten ne qjell per tu gjykuar para zotit nese mendja dhe shpirti i njeriut ka menduar e vepruar negativisht atehere ai denohet me ferr por nese mendja dhe shpirti i njeriut ka qene e paster dhe e sinqert ateher ajo shperblehet me parajse.

Ndersa trupi ngel ne tok pra i varrosu ner dhe.
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin mister do ta zbulonit?

Mesazh  Berti69 prej 18.06.11 0:11

3.Do te donit te dini se cfare ndodh pas vdekjes

Kjo eshte ajo qe kam deshire te di.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin mister do ta zbulonit?

Mesazh  gjinkalla2 prej 18.06.11 12:00

.
avatar
gjinkalla2

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin mister do ta zbulonit?

Mesazh  Jetmira prej 12.05.15 22:21

A Ka jet ne boten tjeter
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare do te donit te zbulonit.

Mesazh  Immortal Vampire prej 14.05.15 7:19

Berti69 shkruajti:3.Do te donit te dini se cfare ndodh pas vdekjes

Kjo eshte ajo qe kam deshire te di.
Pergjigjen se cfare ndodh pas vdekjes, e ke gati ne shume libra paranormale. Vetem nese s'do ta pranosh...
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin mister do ta zbulonit?

Mesazh  Amarisham prej 14.05.15 22:12

Tanki shkruajti:E  ti ne   te cilen ma shum beson  ne tezen  se :

Njeriu ka prejardhjen nga majmuni

Njeriu eshte krijuar nga dheu d.m.th balta


Njerizit  jan  pasardhesit e njeriut te par adamit dhe eves


Apo  mos  rastesisht qenja njerezore   eshte njer rac jashtoksores  qe ka ardhur para miljona vjeteve  ne tok

Per mua teza me e  vertetuar eshte   se  Zoti i krijoi njerezit nga balta  dhe njerezit e par ishin ademi dhe  eva  qe u krijaun pra nga  balta  d.m.th dheu  ashtu siq zoti krijoi    "ibilisin" pra   Xhindin e par dhe  shejtanin  me te madh nga   landa  e zjarrit te fort dhe  pa tym dhe xhindet e tjer pastaj

Po ti cilit opsion i beson me shum  


Njeriu nuk ka prejardhje nga majmuni -.-', por thjesht ka prejardhjen nga i njejti primat qe ka edhe majmuni. ( Infografi :
avatar
Amarisham

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin mister do ta zbulonit?

Mesazh  Luce prej 23.05.15 21:13

do doja te zbula si ta vinim trurin me shum ne pun.
imagjinata ime eshte e kufizuar per ate qe mund te arij njeriu pa ta vej trurin ne pun 100%
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin mister do ta zbulonit?

Mesazh  I Jashteligjshmi 88 prej 17.01.16 13:01

Luce shkruajti:do doja te zbula si ta vinim trurin me shum ne pun.
imagjinata ime eshte e kufizuar per ate qe mund te arij njeriu pa ta vej trurin ne pun 100%


Ka shum menyra per ta arritur kte....Mund e fillosh me meditim po ka dhe menyra me te shpejta po shum te veshtira per te gjetur psh te pish ayahuaska ose dmt....dhe eshte mungesa e dmt qe nuk na lejon te perdorim trurin ton.....
avatar
I Jashteligjshmi 88

Skllavi Modern quhet "i punesuar"

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilin mister do ta zbulonit?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi