A na shohin te vdekurit ne?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A na shohin te vdekurit ne?

Mesazh  gjinkalla2 prej 16.06.11 20:31

Cfare mendoni ju?


Edituar pėr herė tė fundit nga gjinkalla2 nė 17.06.11 20:12, edituar 1 herė gjithsej
avatar
gjinkalla2

37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A na shohin te vdekurit ne?

Mesazh  Estilen prej 16.06.11 20:39

O Gjinkalla.. Me aq sa ke lexuar dhe ke perceptuar gjate kesaj jete,ti si relatore e temes na jep nje mendim,perpara se kete ta kerkosh nga ne,sepse behet fjale per nje teme abstraktive

Estilen

1022


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A na shohin te vdekurit ne?

Mesazh  gjinkalla2 prej 16.06.11 20:46

Peshembull a jetojne ata me ne,a na shohin ne,a ndikojne ne jeten tone,por ne si shohim,a na hakmerren etj...etj.
Me respekte
avatar
gjinkalla2

37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A na shohin te vdekurit ne?

Mesazh  Estilen prej 16.06.11 20:52

gjinkalla2 shkruajti:Peshembull a jetojne ata me ne,a na shohin ne,a ndikojne ne jeten tone,por ne si shohim,a na hakmerren etj...etj.
Me respekte

Perseri ti na pyet ne..Po ti cmendim ke ..?

Estilen

1022


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A na shohin te vdekurit ne?

Mesazh  gjinkalla2 prej 16.06.11 21:00

Une mendoj qe jo.
avatar
gjinkalla2

37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A na shohin te vdekurit ne?

Mesazh  Estilen prej 16.06.11 21:31

gjinkalla2 shkruajti:Une mendoj qe jo.
Atehere problemi eshte i zgjidhur,askush nuk mund te thote kunderten

Estilen

1022


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Per zotin Gjinkalla

Mesazh  Tanki prej 17.06.11 12:07

Po kto dukuri ne te vertet egzistojn por nuk jan te vdekurit ata qe e percjellin njeriun gjat jetes por jan percjellesit e vet atij njeriu te vdekur dhe te gjdo njeriu ne bot qe quhen " xxx " pra sipas fes shum sipiritualisteve e magjistareve kto krijesa me kete emer jan Xhinde d.m.th shejtan qe e terheqin njeriun nga anet negative ato po te duan mund te na futen edhe ne turp te na sqetsojn me zera gjat nates te ndodh zhurem ne shtepi apo edhe lezizje te objekteve pra keto gjera nuk i bejn shpirtrat e te vdekurve apo fantazmat qe esht nje term mjaft i perhapur ne te gjith boten por xhindet
pasojat nese njeriu semuret nga karini apo ndonje xhind dhe semeundja e xhindve eshte :

1. gjat gjith kohes ai eshte i kompleksuar dhe rrin larg njerezve sepse mendon qe do i ndodh ndonje gje e keqe apo dikush do ta sulmoj pra mbyllet ne vete

2. eshte " vezvese " p.sh i pengon edhe gjeja me e vogel si provon shum her dyert e shtepis apo te dhomes a jan mbyllur p.sh e ka mbyllur deren dhe provon rezen e deres nje her pasta zgjohet ne te dyten her apo ne te treten duke menduar se dera nuk eshte e mbyllur e keshtu me radh kontrollon dritaret mbyll perdet i pengon edhe drita apo zeri me i vogel gjat kohes se fjetjes

3. dhe gjeja me e madhe edhte se gjat kohes personi ka frik te madhe shum te madhe dhe kjo frik shfaqet shpesh dhe menjeher papritur si p.sh gjat kohes se fjetjes apo nates mendon qe ate po e vezhgon dikush ne krevat po e ndjek dikush apo ka hyr dikush ne shtepin ose ne dhomen e tij per ti ber keq dhe ne ato momente nejriu njerset per kot friksohet mblidhet ne krevat mbyll veshet syt dhe mbuloht me jorgan i teri

4. ai gjat ter dites eshte depresiv dhe mendon per gjera negative se si kishte patur deshir ta vras nje person ta shkatroj diqka te toruroj ate etj gjithashtu mund te sillet shum keq edhe me njerezit qe e rrethojn etj

5. ndersa gjat kohes qe personi eshte ne gjum shum shpesh njeriu sheh ankthe dhe endra te keqija dhe ndodh shpesh qe njeriu te mos leviz kur eshte ne gjum dhe ti hap syt pra njeriu mundohet te bertas por nuk mundet mundohet te leviz por nuk mundet eshte sikur diqka te rrend ke mbi trup mundohet ta therras personin afer apo diqka tjeter por nuk mundet pra gjithashtu edhe ankthi shkaktohet nga Xhindet e keqijn qe quhen shejtan

Pra kaq kishim nga semundja e xhindeve edhe diqka kur mos besoni ne shpirtra te vdekur sepse ato nuk egzistojn sepse personi kur vdes shpirti i ngrihet dhe shkon tek zoti ne qjell dhe pastaj ose shperblehet ne xhehnet ose denohet ne xhehenem pra ne bot nuk jan shpirtrat e vdekur te njerzve ata qe na shqetsojn por jan xhindet d.m.th percjellesit e tyre sepse dihet qe xhindet jetojn shum gjat

per me shum informacion zoti gjinkalla mund te i gjeni edhe 7 metoda se si duhet te kontaktojm apo edhe ta vrasim xhindin ose ta bej ata qe te punoj per ne keto mund ti gjesh tek "enitetet" dhe tek temat qe un i kam studjuar shum gjat me disa magjistar ne prizren dhe qe jan mar dhe nga aty i kam vendosur ne " explorer univers "

Kalofsh mir
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

268


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A na shohin te vdekurit ne?

Mesazh  Blak Devill prej 17.06.11 19:57

Po pse ben keto pyetje keshtu pse nuk e hedh nje hipoteze ti ne vend qe te thuash thjeshte jo.
avatar
Blak Devill

298


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

x zotin tanki

Mesazh  Sara83 prej 29.08.12 22:01

[b]zoti tanki ...nje pyetje thjesht x kureshtje ? po xhind te mire ka ? dhe si ndikojn tek ne nqs jemi ne kontakt me to ?!... respekte. gazi nga tirana
avatar
Sara83

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A na shohin te vdekurit ne?

Mesazh  Asgardian prej 29.08.12 23:47

sara83 shkruajti:[b]zoti tanki ...nje pyetje thjesht x kureshtje ? po xhind te mire ka ? dhe si ndikojn tek ne nqs jemi ne kontakt me to ?!... respekte. gazi nga tirana

sot shkenca mohon boten e padukshme por nuk e mohon EXORCIZMIN pra si behet exorcizmi nese nuk ekziston bota e padukhsme .?? kjo eshte pyetja qe le me goj hapur njerzit intelektual.

xhindet kontaktojn me ty ose e pushtojn nje trup me dashurine e madhe qe kan per ty ose per dike dhe hyjn ne trupin tend dhe te shkaktojn probleme dhe tmerre
xhindet jane te mire dhe te kqij.

xhindet e mire ka musliman ka edhe katolik, sa i perket ritualeve magjike nuk lejohen te behen kesi lloj marrezira sepse ka mundesi qe lendohen familja xhinde dhe te shkaktojn probleme ne at shtepi sa qe ajo shtepi beht e pa banuar......

avatar
Asgardian

Nėse unė besoj nė Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjė
.
Por nėse unė nuk besoj nė Zot dhe Zoti ekziston unė humbas shumė.!

102


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A na shohin te vdekurit ne?

Mesazh  abramelin prej 30.08.12 17:03

per kush din Italisht ja nji vidio te Natuzza Evolo, dhe si e shpjegon jeten e shpirtave.
abramelin

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

te vdekurit

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 01.04.15 16:41

nuk eshte e mundur qe te vdekurit te na shohin
avatar
Ushtari i krishtit

455


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A na shohin te vdekurit ne?

Mesazh  syri i art prej 01.04.15 16:47

Aq sa beson se mundesh aq arrin...nese njef veten njef te verteten,atehere din ĒKA ke mundesi ,na shohin dhe i shohim...!
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

306


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A na shohin te vdekurit ne?

Mesazh  Jetmira prej 20.08.15 17:08

Jo.
Perderisa nuk ka jete ne boten tjeter as te vdekurit nuk jetojn me as nuk na degjojn as qe flasin e as qe na shofin
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi