Magjia Seksuale

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Magjia Seksuale

Mesazh  Magus prej 15.06.11 23:31

Magjia SeksualeMagia Sexualis apo Magjia Seksuale i ka rrėnjėt e saja ne antikitetin babilonian, egjiptas, grek e cila na vjen deri nė ditėt e sotme falė Aleister Crowley.

Aleister Crowley ka kontribuar shumė nė shekullin 20 nė publicitetin e magjisė seksuale.Literatura e tij ėshtė shumė komplekse dhe magjinė seksuale e vendos nė zemėr tė religjionit tė ri qė ai e krijoi : Telema.

Por ky term pėrfshinė njė numėr tė madh konceptesh dhe traditash ezoterike tė ndryshme.

Njė praktikė e magjisė seksuale konsiston pėr shembull nė pėrdorimin e energjisė nga eksitimi seksual apo nga orgazma, pėr tė fituar njė rezultat me anė tė vizioneve gjithashtu tė provokuara.

Kjo bazohet sipas parimit mbi idenė e energjisė seksuale dhe potecialin e saj tė madh qė kapėrcen realitetin. Kjo forcė mund tė shfrytėzohet dhe tė drejtohet nė drejtime tė ndryshme me kusht qė tė dimė ta zotėrojmė.

Nė kohėn e Romės dhe deri nė epokėn e parandorisė romake, njė kult i seksit ekzistonte ne tempullin e Vestas dhe Eleusis i cili ishte nė tė njėjtėn kohė religjioz dhe erotik.
Mbetjet qė gjenden akoma nė tempuj dedikuar Bacchus, Dionisit, Pan etj. e dėshmojnė kėtė.

Kjo tendencė gjithashtu ėshtė manifestuar edhe nė Greqinė antike ku Misteret Seksuale rreth Dionisit jane paraqitur me tė madhe.

vazhdon...
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.338


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  Ekonomisti prej 09.12.11 11:04

OSHO mbi Seksin

Dashuria ėshtė brenda njeriut. Nėse largohen pengesat pėrmes vetėdijes, dashuria do tė rrjedh pa pra. Mirėpo, cilat janė ato pengesa qė i bėri vetė njeriu?

Ajo qė mė sė pari bie nė sy ėshtė kundėrshtimi apo frenimi i seksualitetit dhe epsheve. Kjo barrierė e ka shkatėrruar mundėsinė e shfaqjes sė dashurisė nė njeriun. Dashuria ėshtė transformim i energjisė seksuale. Lulėzimi i saj ėshtė fryt i farės sė seksit. Shikini thėngjillin: kurrė nuk do tė mund tė thuhej se me transformimin e tij krijohet diamanti. Elementet qė krjojnė thėngjillin janė tė njėjtė me ata tė diamantit. Pas proceseve mijėravjeēare tė transformimit, thėngjilli shndėrrohet nė diamnat.

Por, thėngjilli si i tillė asnjėherė nuk k tėrhequr vėmendjen. Thėngjilli shndėrrohet nė diamnat por ne e urrejmė thėngjillin.

Me kėtė edhe mundėsia pėr pėrpunim bie poshtė. Njė fakt tjetėr mjaft me rėndėsi ėshtė se njeriu nuk mund tė jetojė pa seks. Seksi ėshtė pikėnisja: ai ka lindur prej tij. Zoti e krijoi energjinė seksuale nė fillim tė krijimtarisė sė vet.

Ajo qė ėshtė thėnė se njeriu ėshtė mėkatarėi mė i madh, ėshtė ngase Zoti nuk mund ta shpallte veten mėkatar. Nėse Zoti do tė mendonte se seksi ėshtė mėkat, atėherė nuk do tė kishte mėkatarė mė tė madh, madje nė mabrė universin, se vet Ai.

A ke provuar ndonjėherė tė kuptosh se lulėzimi i luleve ėshtė njė pėrvojė e epsheve, ėshtė njė akt seksual? Palloi vallėzon nė shkėlqimin e vet; poeti i inspiruar shkruan poezi; pėr ēfarė tjetėr do tė vallėzonte ai pėrpo pėr ta thirrur tė dashurėn?! Papagalli
kėndon, qyqja kėndon, djaloshi bėhėt adoleshnet, vajza bėhet grua. Ē’ėshtė e gjithė kjo? Ē’lojė mund tė jetė? Tė gjitha kėto, janė vetėm manifestime tė dashurisė, tė energjisė seksuale.

Njė asket shėtitės u strehua nė njė fshat. Vjen njė njeri dhe i thotė se dėshiron ta realizoj Hyjnoren. Asketi e pyet: “A ke dashuruar ndonjėherė?” Njeriu i pėrgjigjet: “Jo, unė asnjėherė s’kam gabuar nė gjėra tė tilla tė shenjta. Asnjėherė nuk kam rėnė aq poshtė, sepse unė dua tė arrij tek Zoti”.

“Me gjithė mend e ke, asnjėherė nuk ke ndier dhembje tė dashurisė?” - e pyet murgu i habitur. “Ua them tė vėrtetėn” - vazhdon besimtari me bindje, “por, mė falni, pse vazhdimisht mė bėni tė njėjtėn pyetje? As qė i jam afruar ndonjėherė dashurisė. Dua ta arrij Vetėrealizimin, Hyjnoren”.

Atėherė asketi i pėrgjigjet: “Ti duhet tė mė falėsh, tė lutėm, shko tek dikush tjetėr. Pėrvoja ime mė ka mėsuar se nėse ke dashur tė paktėn dikė, kėdoqoftė, nėse e ke pasur madje vetėm njė shkėlqim dashurie, unė mund tė tė ndihmoj qė ta zgjerosh atė, qė tė rritet e rritet e ndoshta tė arrijė edhe te Zoti. Por, nėse ti nuk ke dashuruar asnjėherė, ti asgjė nuk ke nė vete; nė ty nuk ndodhet fara qė tė mugullojė nė dru. Miku im, pa prezencėn e dashurisė, unė nuk shoh kurrfarė mundėsie tė hapjes ndaj Zotit. Shko e kėrko dikė tjetėr!”

Njėsoj ėshtė, nėse nuk ka dashuri mes burrit dhe gruas... Bashkėshortja mund ta dojė djalin e vet vetėm aq sa e do burrin e vet, sepse fėmija i tyre ėshtė vetėm reflektim i bashkėshortit tė saj. Qė kėndej, nėse nuk ka dshuri ndaj bashkėshortit, si mund tė duhet fėmija i pėrbashkėt? E nėse kėtij fėmije nuk i ėshtė dhėnė dashuria, nėse nuk ėshtė ngritur dhe ledhatuar nė dashuri, si mund tė presėsh qė ai t’i dojė prindėrit e vet? Familja ėshtė tėrėsia e jetės, mbar bota ėshtė vetėm njė familje e madhe.

Njeriu ėshtė i mbushur me energji seksuale. Energjia jetėsore ėshtė, nė fakt, energjia seksuale. Po ē’ėshtė kjo energji? Pse ajo na shqetėson kaq shumė fjatė jetės? Pse ajo e formėson qenien tonė tė brendshme? Pse jeta jonė, deri nė frymėn e fundit, rrotullohet rretj tij? Ku ėshtė burimi i kėsaj shtytjeje?

Mendimtarėt dhe profetėt me shekuj e kanė pėrbuzur seksin, por njeriu ende tė bindet me kėtė pėrbuzje. Me shekuj kanė predikuar se si duhet t’i shmangemi seksit, se si duhet t’i hedhim podhtė mendimet e tilla, dėshirat dhe lakmitė, me qėllim tė lirimit nga MAYA, nga “bota iluzore” - e njeriu ende nuk ėshtė nė gjendje t’i largojė sytė nga ai. Ti as qė mund tė lirohesh nga seksi nė atė mėnyrė: qasja ėshtė e gabuar.

Njeriu, zakonisht nuk mund tė arrijė nė thellėsi tė qenies sė vet, siē mund tė arrijė gjatė mardhėnies seksuale. Dhe pikėrisht nė kėto thellėsi, ndodhin dy gjėra qė duhet cekur:
- E para ėshtė se egoja zhduket, tretet nė momentin e aktit. Krijohet gjendje pa ego. Pėr njė moment nuk ekziston “UNĖ”, shkrihet si nė pėrvojėn e mirėfillt religjioze, me ē’rast “UNĖ” poashtu shkrihet dhe shndėrrohet nė hiē. Nė aktin seksual egoja humbet. Orgazi ėshtė gjendje e vetėshkrirjes.

- E dyta, nė lidhje me pėrvojėn seksuale ėshtė KOHA e cila pėr njė moment ndalet. Kėshtu ėshtė krijuar pakohėsia. Njė ēast, ndjenja pėr kohė tretet. Nuk ka mė tė kaluar, nuk ka as ardhmėri: ka vetėm moment tė sė tashmės. E tashmja nuk ėshtė pjesė e kohės. E tashmja ėshtė AMSHUESHMĖRI. Kėtu qėndron arsyeja pse njeriu e dėshiron seksin.

Lakmia nuk ėshtė e pranishme pėr trupin e partnerit, por pėr shkak tė gjendjės pa ego dhe pėr shkak tė nevojės pėr pakohėsi. E megjithatė, njeriu, kaher i ka shpallur luftė seksit. Rezultati i kėsaj lufte ėshtė humbja e ndjenjės sė njeriut qė ta vlerėsojė drjet e me korrektėsi atė.

Kur e kundėrshtojmė me aq ashpėrsi, atėherė seksi detyrimisht bėhet qendėr e vetėdijes sonė: dhe ne as qė mund tė lirohemi, pėrkundrazi, zhytemi nė tė. Ligji i efektit tė kundėrt vie nė shprehje, me ē’rast edhe ne pėrfshihemi nė kėtė kojė.

Ē’po ngjet me njeriun? Kush ėshtė pėrgjegjės pėr tėrė kėtė shėmti? Sigurisht, ata qė e kanė mėsuar njeriun ta ndrydhė seksin nė vend qė ta mėsoj qė ta kuptojė drejt. Nė emėr tė religjionit ne e kemi shkatėrruar ēdo mundėsi pėr kuptimin e seksit. I kemi shpallur luftė atij duke u shpallur luftė edhe instinkteve tona.

Ėshtė bėrė e zakonshme qė seksi mos tė shikohet si i tėrė, por qė tė mbyllen sytė dhe verbėrisht tė hyhet nė tempullin hyjnor. Por, a mund tė arrijė diku njeriu symbyllur? Madje, qoftė edhe nėse arrin deri nė brendėsi ti nuk ta shohėsh Zotin symbyllur. Nė tė vėrtte ti do t’i shohėsh vetėm ato gjėra tė cilave je munduar t’u ikėsh.

Gruaja e shkurorėzuar, e dėshpruar nga jeta bashkėshortore, ka shkruar nė shpalljen e njė gazete lokale: “Kėrkoj njeriun i cili nuk do tė mė rrahė, nuk do tė vrapojė pas meje dhe i cili do tė jetė “dashnor fantastik”.

Pas njė jave gėgjohet zilja nė derØ. Me tė hapur derėn, nė prag ajo vėren njė pamje njeriu, pa duar e kėmbė, i tėri i gjymtuar.

“Kam ardhur sipas shpalljes suaj” - ia pret ai. Gruaja nuk dinte ē’tė bėnte, ē’tė thoshte. Mysafiri vazhdoi: “Siē po shihni, unė as nuk mund t’u rrahė, as nuk mund t’u vrapoj pas”.
“Mirė, e shohė kėtė”, - ia kthen gruaja, “por unė kam kėrkuar nė shpallje edhe “dashnor fanatik”.

Njeriu buzėqeshet dhe i thotė: “Unė i kam rėnė ziles tuaj, apo jo?!”


Nxjerr nga: “Prej seksit nė mbidije” dhe “Ardhmėria e artė”
avatar
Ekonomisti

66


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  Magus prej 16.06.13 13:27

Parimi bazė


 


Ndėrsa truri i burrit ėshtė polaritet magnetik, ai i gruas ėshtė elektrik.Seksi i burrit ėshtė elektrik ndėrsa ai i gruas ėshtė magnetik. Meqė brenda anusi ėshtė magnetik, akti magjik do tė funksinojė edhe me sodomi, gjithashtu duke sitimuluar njė nxitje tė mundshme Kundalini te gruaja.Bashkimi i tė dyjave prodhon njė rrymė tė fuqishme. Nė Kinėn e lashtė thjesht ėshtė quajtur bashkimi i Yin-it dhe Yang-ut.

Idealisht tė dashuruarit duhet tė pėrgatiten duke krijuar kushte romantike, sensuale, qė pėrcillet me frymėn e respektit.
Akti seksual magjik duhet konsideruar si njė lutje.
Qėllimi duhet tė vizualizohet nė mėnyrė shumė tė qartė.

Mė e mira do tė ishte qė burri dhe gruaja tė aspirojnė pėr tė njėjtin qėllim, por dėshira e njėrit prej tyre nė fshehtėsi tė shpirtit tė tij ėshtė e mjaftueshme pėr ta ushqyer fuqinė e tjetrit, edhe pse kjo ėshtė mė pak mė e fuqishme megjithatė mbetet efikase.

Paraprakisht duhet tė formulohet qėllimi, dhe tė mos harrohet gjatė kohės sė ēiftėzimit, gjatė dhe pas saj.

Nėse akti i dashurisė ėshtė harmonik dhe qė tė dy arrijnė kėnaqėsinė, atėherė lutja magjik do tė realizohet.
Nė qoftė se njė njeri dėshiron njė fuqi ose forcė, ai do ta marr atė duke u fokusuar me mendjen e tij gjatė aktit dhe deri nė arritjen e orgazmės sė tij.

Kjo magji ėshtė e shenjtė dhe e fuqishme dhe rreziku i pėrdorimit nga pakujdesia ėshtė i vėrtetė. Ekzistojnė shumė mundėsi dhe secili duhet tė jetė pėrgjegjės pėr zgjedhjet e tij.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.338


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  Ariu prej 16.06.13 19:51

Si praktike magjie eshte perderour ne Egjiptin e Lashte nga prifterinjte e larte te faraonit dhe me pas kur u pane efektet u perfap edhe ne popull.

Rituali eshte i thjeshte dhe nuk kerkon shume sende.(Nje statuje,13 gjilpera,varreza)
Provat e ekzistences se kesaj magjie jane te gdhendura ne nje "piramide" sekrete qe s'po me kujtohet per momentin.
Gjithashtu eshte xhiruar edhe nje dokumentar ku me pas eshte transmetuar ne Explorer.

Nese behet fiks sipas mbishkrimeve ne muret e varrit,magjia brenda 3 dite jep efektin dhe te sjell ne shtrat personin e goditur me deshiren e tij apo saj.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

161


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  Jetmira prej 21.09.13 16:47

Paska Seksi magji???
avatar
Jetmira

791


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  Anon prej 21.09.13 21:18

Zoti ishte ai qe krijoj prehjen e mashkullit ( Femren ) per tu bashkuar me seks dhe per te ndjere mrekullin e ksaj te fundit , andaj nuk duhet te jemi kunder aspak dhe nuk duhet te llogarisim si pjese te aktit djallezor!
Seksi eshte akti me i mire per te liruar dhe nje energji negative brenda vetes.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

424


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  number3 prej 21.09.13 21:35

Benxhamin. shkruajti:Zoti ishte ai qe krijoj prehjen e mashkullit ( Femren ) per tu bashkuar me seks dhe per te ndjere mrekullin e ksaj te fundit , andaj nuk duhet te jemi kunder aspak dhe nuk duhet te llogarisim si pjese te aktit djallezor!
Seksi eshte akti me i mire per te liruar dhe nje energji negative brenda vetes.

kete e ka thene ne martes dhe jo ne prostitucione apo kurverime dije mire kete benxho
avatar
number3

njeri thjesht

211


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  besnikpertan prej 22.09.13 9:49

number3 shkruajti:
sa mire qe se tregojn por tregojn historin se kur jan perdor un di plot gjera por nuk ti them dhe skam per ti thene sepse per cdo pasoje qe keni un do mbaj pergjegjsi.........kur kam qen satanik i kam bere keto rite tani jo me ..
dmth ke mundur te dalesh nga satanizmi
ke qene njehere satanist, po tash ēfare je bere i nderuar?
avatar
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  number3 prej 22.09.13 15:12

jam krishter katolik
avatar
number3

njeri thjesht

211


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  Muneer prej 22.09.13 17:34

number3 shkruajti:jam krishter katolik
A thua zoti do te te fale?
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

455


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

https:/fb.com/filozofiaa

Mesazh  Crash prej 23.09.13 12:36

number3 shkruajti:jam krishter katolik
m'vjen mir qe koke penduar po prapseprap kot sillesh rreth fes, me trego qte ndihmon ajo edhe arsyen se pse je penduar, mund ta dim?
avatar
Crash

Mos dorėzimi eshte arritja drejt qellimit105


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  Neutral prej 23.09.13 14:36

Magus shkruajti:Kete lloj ylli qe e ka kjo femra ne bark me ka ra rasi ta shoh ne nje oborr te xhamise
kush e din ēfare do te thote kjo.
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

82


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  Hagel prej 12.03.14 16:03

Energjia seksuale eshte primordiale dhe eshte gjynah te shperndahet kot dhe pa u kanalizuar.
avatar
Hagel

111


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  Trigon prej 14.03.14 18:57

Neutral shkruajti:
Magus shkruajti:Kete lloj ylli qe e ka kjo femra ne bark me ka ra rasi ta shoh ne nje oborr te xhamise
kush e din ēfare do te thote kjo.

me sa e di ka qene ylli i Daudit a.s
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.386


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  syri i art prej 18.03.14 21:52

magji ose energji,e bardh apo e zez...mendimi esht ai qe e ben magjin te zez ose te bardh,perndryshe kjo esht energji dhe emri nuk esht i rendesishem se si i vehet...mund te quhet energji seksuale...me bashkimin e te dy energjive te asaj(negative)femrore dhe asaj(pozitive)mashkullore,ne menyr te vullnetshme,duke u dorezuar plotesisht,arrihet ajo qetesi shpirterore,ku pushon mendja se funksionuari...ORGAZMA...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

254


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  excommunicated prej 28.03.14 10:51

Aleister Crowley eshte magjistar i zi dhe eshte cilesuar njeriu me i ulet ne bote-derisa ka kryer edhe magjin seksuale me te njejtin seks. Kjo lloj magjie eshte kryer nga sufistet dhe eshte mare ne evrop nga tempullaret. Ne lindje njihet me emrin tantra por ka tri lloje tantarsh dhe magjistaret e bardhe perdorin ate te bardhen dhe terhiqen gjate aktit qe te mos arrijn orgasmen. Kjo lloj magjie eshte folur edhe ne shkrimet e Alkimisteve, Order of Palladium qe eshte mbyllur dhe shume fise te tjera ne lindje. Se fundim eshte nje shkoll qe eshte themeluar mbi kete lloj magjie Gnosis. Magjistaret e bardhe nuk keshillojne qe ndonje person gjate aktit te arrije te derdhe lengun seminal(orgasm) pasi prodhon shume atome satanike dhe ne astral formohet bishti i satanit. Ne grupin e magjistareve te zinj futet edhe Wika vetem per kete shkrim qe thone. Magjia seksuale sipas gnosis na shndron ne ne zot dhe eshte magjia me e fuqishme ne bote. Per me shume lexoni Gnosis.
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


409


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  ANUBIS prej 09.04.14 22:00

Personalisht nuk them qe nuk funksionin, por dua te sqaroi dicka se perse hyn tek magjia e zeze dhe pse nuk eshte e keshillueshme ose e mire.
Aty thot qe personi i goditur nga kjo magji te vjen me deshire ne shtrat, por nuk saktesohet se per ke rreth shoqeror behet fjale duke perfshire te pakten llogjikisht edhe rethin familijar ne kete aspekt te pergjithshem. Gje qe do te ishte nje mallkim i mirefillte per nje person. Beni kujdes gjerat duhen pare me thelle nga cduken !!!!!!!
avatar
ANUBIS

"Asgje nuk eshte ashtu sic duket"

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  ANUBIS prej 09.04.14 22:04

ANUBIS shkruajti:Personalisht nuk them qe nuk funksionin, por dua te sqaroi dicka se perse hyn tek magjia e zeze dhe pse nuk eshte e keshillueshme ose e mire.
Aty thot qe personi i goditur nga kjo magji te vjen me deshire ne shtrat, por nuk saktesohet se per ke rreth shoqeror behet fjale duke perfshire te pakten llogjikisht edhe rethin familijar ne kete aspekt te pergjithshem. Me pak fjale mund te besh gabimisht per vete nje person te afert tendin!!!!
Gje qe do te ishte nje mallkim i mirefillte per nje person. Beni kujdes gjerat duhen pare me thelle nga cduken !!!!!!!
avatar
ANUBIS

"Asgje nuk eshte ashtu sic duket"

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  excommunicated prej 12.04.14 10:30

ANUBIS shkruajti:

Personalisht nuk them qe nuk funksionin, por dua te sqaroi dicka se perse hyn tek magjia e zeze dhe pse nuk eshte e keshillueshme ose e mire.


Ketu jane futur kote disa tema te magjia e zeze, sepse sja kane haberin kesaj pune. Lexo shkrimet e samael Aun weor dhe aty do te maresh veshe me shume per kete lloj magjie. Spo derdellis me shume kote .
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


409


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  Hidra prej 09.09.14 11:43

Seksi ėshtė, nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė apo tėrthorazi, arma mė e fuqishme e njė Magjistari pikėrisht pėr shkak se nuk ka asnjė udhėzues moral.
avatar
Hidra

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  DaniEL prej 09.09.14 12:55

Mgjia eshte mekat ne syte e Zotit qofte magjia e bardhe apo ajo e zeza vetem se magjia e bardh te mashtron dhe shkatrron me te mire d.m.th qe ne fillim te ben mire po pastaj te hap probleme te tjera me vone kur se magjia e zeze te shkaterron direkt po qe te dyja magjite vijne nga Djalli dhe i ligu. sa per seksin ai eshte dicka qe Zoti e ka krijuar por qe mund te ushtrohet brenda rregullave te martesese dhe seksi eshte bere me qellimin per riprodhim por duhet te dini nje gje qe sesksi dhe dashuria ndyshojne nuk jane e njejta gje. por ketu ne toke shume gjera keqperdoren dhe abuzohet me to madje dhe me sesksin madje abuzohet. A e dini ju sa semundje seskuale ka? po per AIDS/SIDA a keni degjuar se sa njerez vdesin nga kjo? e kuptoni se cben magjia?
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

98


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  syri i art prej 09.09.14 16:39

Seksi esht energji(magji)si te doni quane,dhe esht nje energji e natyrshme,te cilen duhet ta shfrytezojm,sa me mir e bukur,qe ta transformojm dhe ta perdorim per krijim...nese kjo energji ndrydhet,ngelet ne mendje dhe nuk do te ndjehemi te qet asnjehere,pikerisht nga ndrydhja e seksit,kan rrjedhur semundjet si aids...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

254


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  Muneer prej 09.09.14 22:56

Ata qe thithin energjine prana nga te tjeret me shume humbasin se perfitojne. Preja eshte e vetmja perfituese ne kete mes pasi pastron karmen.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

455


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  Magus prej 10.09.14 0:28

Ne magjine seksuale, eksitimi erotik perdoret si nje menyre per te gjeneruar energjine. Natyrisht, zgjatja e kesaj gjendje ben qe energjia e gjeneruar te behet edhe me e fuqishme, sigurisht, qe te kete mundesi qe te mbetet ne qender.

Sigurisht, projektimi i energjise drejt nje qellimi te caktuar duhet te perkoje me momentin e orgazmes.

Ka dy metoda kryesore per tu siguruar se magjia seksuale vertete funksionon.
Metoda e pare kerkon qe ju te jeni ne ēift. Kurse metoda e dyte, ajo mund te ushtrohet vetem ose ne ēift.

Keto metoda jane:
- Qe partneret ta konsiderojne njeri-tjetrin si nje misherim i Hyjnise;
dhe
- Duhet te jeni dakord qe te fokusoheni ne nje simbol qe ka qene i ngarkuar nga nje qellim magjik.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.338


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  Luli prej 20.11.14 21:01

Rituali fetar nė “Malin e Seksit”, seks me tė huaj pėr fatĖshtė njė nga vendet sekrete mė tė ēuditshėm dhe mė i fshehur nė Indonezi. Nė vendin me pėrqindjen mė tė lartė tė myslimanėve nė botė, mijėra pelegrinė udhėtojnė pėr nė Gunung Kemukus, i njohur ndryshe si “Mali i Seksit”.

I vendosur nė qendėr tė ishullit Java, ky vend tėrheq qindra njerėz qė shkojnė nė kėtė kodėr pėr t’u lutur dhe pėr tė bėrė seks me tė panjohur, si pjesė e njė rituali fetar qė ka pėr qėllim ndjelljen e fatit tė mirė.

Pėr tė gėrmmuar nėpėr sekretet e “Malit tė Seksit” ka menduar Patrick Abboud, gazetari televiziv SBS, i cili ka qenė nė mal dy javė pėr tė depėrtuar nė kultin e pazakontė.

Rregulli ėshtė se ju duhet tė shkoni nė mal ēdo 35 ditė dhe duhet tė keni marrėdhėnie seksuale shtatė herė rresht nė mėnyrė qė rituali tė quhet i pėrfunduar. Sipas njė vlerėsimi, mė shumė se 8 mijė njerėz, kryesisht indonezian marrin pjesė nė kėtė maratonė seksi pėr tė pasur fat dhe tė kenė njė kthesė rrėnjėsore nė jetėn e tyre: burra tė martuar, shtėpiake, politikanė dhe prostituta, njė mori njerėzish marrin pjesė nė kėtė rit seksual nė kėrkim tė fatit tė mirė.

Rituali javanez i ka rrėnjėt nė shekullin e 16, ku sipas gojėdhėnave njė princ i ri indonezian ra nė dashuri me njerkėn e tij dhe ata vendosėn tė largoheshin nė mal pėr tė bėrė dashuri. Por njė natė, pikėrisht kur ata ishin duke bėrė seks, u kapėn, u vranė dhe u varrosėn.

“Atje ku u varrosėn trupat e tyre tani ėshtė vend i shenjtė – shpjegon gazetari Abboud. “Qė atėherė besohet se kushdo qė mund tė kryejė aktin seksual shtatė herė do tė ketė fat tė mirė, ndryshe nga dy tė dashuruarit fatkeq”.

Mbijetesa e “Malit tė Seksit” nė njė vend ku feja e ndalon seksin jashtė martese ėshtė shumė e ēuditshme. Por tani kjo gjė ėshtė bėrė kaq popullore sa pushteti lokal e ka kthyer kėtė rit nė njė lloj tėrheqjeje turistike, duke bėrė qė shitėsit e rrugės dhe artistėt e rrugės tė akomodohen duke jetuar nė mėnyrė tė pėrhershme nė mal.

“Kjo ėshtė absolutisht kontradiktore – thotė Abboud – qeveria e di qė bėhet fjalė pėr tradhti bashkėshortore dhe vepra morale tė pahijshme, por e ka bėrė njė sy qorr”.

“Ajo qė duhet tė kihet parasysh ėshtė se ky ėshtė njė ritual javanesė qė ėshtė shumė i ndryshėm nga bota myslimane dhe pjesa tjetėr e Indonezisė, ku kjo gjė nuk ėshtė e lejueshme. Besimet janė njė pėrzierje e Islamit, Hinduizmit dhe Budizmit“, shpejgon gazetari.Por kontradiktat nuk mbarojnė kėtu. Edhe pse gazetari, u magjeps nga rituali, ai tha se i vetmi problem ishte se shumė burra dhe gra e kanė kthyer kėtė vend nė njė territor komercial pėr punonjėsit e seksit.

“Prostitucioni i tė miturėve dhe rritja e sėmundjeve seksualisht tė transmetueshme ėshtė njė problem nė Malin e Seksit. “Kam biseduar me njė mjek – thotė Abboud, i cili mė tha se shumica e punėtorėve tė seksit kanė sėmundje seksualisht tė transmetueshme. Burrat nuk pėrdorin kondom, kėshtu qė HIV ėshtė nė rritje. “

Por pavarėsisht kėsaj, pelegrinėt nė Malin e Seksit janė nė rritje. Mardiyah, njė vejushė qė pėr vite ka qenė nė vėshtirėsi financiare, pas pėrfundimit tė turit tha:

“Unė vij kėtu prej disa muajsh. Pas ritualit tė seksit mė ka ardhur fati: Biznesi im ėshtė pėrmirėsuar dhe tė ardhurat janė rritur,- tregon gruaja.

Njė burrė dhe disa miq, tė cilėt preferuan tė qėndrojnė anonim pėr shkak tė frikės se bashkėshortet e tyre do t’I zbulonin thanė se ishin nė kėrkim tė “lirisė dhe pasurisė”.

“Ju kurrė nuk do tė gjeni njė ritual si ky kudo nė botėn myslimane”, – thotė Abboud, interpretimi Javanese ėshtė shumė mė liberal”.

Pėrgatiti: J.H
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

966


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  wolf27 prej 20.11.14 21:42

Luli shkruajti:Rituali fetar nė “Malin e Seksit”, seks me tė huaj pėr fatĖshtė njė nga vendet sekrete mė tė ēuditshėm  dhe mė i fshehur nė Indonezi. Nė vendin me pėrqindjen mė tė lartė tė myslimanėve nė botė, mijėra pelegrinė udhėtojnė pėr nė Gunung Kemukus, i njohur ndryshe si “Mali i Seksit”.

I vendosur nė qendėr tė ishullit Java, ky vend tėrheq qindra njerėz qė shkojnė nė kėtė kodėr pėr t’u lutur dhe pėr tė bėrė seks me tė panjohur, si pjesė e njė rituali fetar qė ka pėr qėllim ndjelljen e fatit tė mirė.

Pėr tė gėrmmuar nėpėr sekretet e “Malit tė Seksit” ka menduar Patrick Abboud, gazetari televiziv SBS, i cili ka qenė nė mal dy javė pėr tė depėrtuar nė kultin e pazakontė.

Rregulli ėshtė se ju duhet tė shkoni nė mal ēdo 35 ditė dhe duhet tė keni marrėdhėnie seksuale shtatė herė rresht nė mėnyrė qė rituali tė quhet i pėrfunduar. Sipas njė vlerėsimi, mė shumė se 8 mijė njerėz, kryesisht indonezian marrin pjesė nė kėtė maratonė seksi  pėr tė pasur fat dhe tė kenė njė kthesė rrėnjėsore nė  jetėn e tyre: burra tė martuar, shtėpiake, politikanė dhe prostituta, njė mori njerėzish marrin pjesė nė kėtė rit seksual nė kėrkim tė fatit tė mirė.

Rituali javanez i ka rrėnjėt nė shekullin e 16,  ku sipas gojėdhėnave njė princ i ri indonezian ra nė dashuri me njerkėn e tij dhe ata vendosėn tė largoheshin nė mal pėr tė bėrė dashuri. Por njė natė,  pikėrisht kur ata ishin duke bėrė seks, u kapėn, u vranė dhe u varrosėn.

“Atje ku u varrosėn trupat e tyre tani ėshtė vend i shenjtė – shpjegon gazetari Abboud. “Qė atėherė besohet se kushdo qė mund tė kryejė aktin seksual shtatė herė do tė ketė fat tė mirė, ndryshe nga dy tė dashuruarit fatkeq”.

Mbijetesa e “Malit tė Seksit” nė njė vend ku feja e ndalon seksin jashtė martese ėshtė shumė e ēuditshme. Por tani kjo gjė ėshtė bėrė kaq popullore sa pushteti lokal e ka kthyer kėtė rit nė njė lloj tėrheqjeje turistike, duke bėrė qė shitėsit e rrugės dhe artistėt e rrugės tė  akomodohen duke jetuar nė mėnyrė tė pėrhershme nė mal.

“Kjo ėshtė absolutisht kontradiktore – thotė Abboud – qeveria e di qė bėhet fjalė pėr tradhti bashkėshortore dhe vepra morale tė pahijshme, por e ka bėrė njė sy qorr”.

“Ajo qė duhet tė kihet parasysh ėshtė se ky ėshtė njė ritual javanesė qė ėshtė shumė i ndryshėm nga bota myslimane dhe pjesa tjetėr e Indonezisė, ku  kjo gjė nuk ėshtė e lejueshme. Besimet janė njė pėrzierje e Islamit, Hinduizmit dhe Budizmit“, shpejgon gazetari.Por kontradiktat nuk mbarojnė kėtu. Edhe pse gazetari, u magjeps nga rituali, ai tha se i vetmi problem ishte se shumė burra dhe gra e kanė kthyer kėtė vend nė njė territor komercial pėr punonjėsit e seksit.

“Prostitucioni i tė miturėve dhe rritja e sėmundjeve seksualisht tė transmetueshme ėshtė njė problem nė Malin e Seksit. “Kam biseduar me njė mjek – thotė Abboud, i cili mė tha se shumica e punėtorėve tė seksit kanė sėmundje seksualisht tė transmetueshme. Burrat nuk pėrdorin kondom, kėshtu  qė HIV ėshtė nė rritje. “

Por pavarėsisht kėsaj, pelegrinėt nė Malin e Seksit janė nė rritje. Mardiyah, njė vejushė qė pėr vite ka qenė nė vėshtirėsi financiare, pas pėrfundimit tė turit tha:

“Unė vij kėtu prej disa muajsh. Pas ritualit tė seksit mė ka ardhur fati: Biznesi im ėshtė pėrmirėsuar dhe tė ardhurat janė rritur,- tregon gruaja.

Njė burrė dhe disa miq, tė cilėt preferuan tė qėndrojnė anonim pėr shkak tė frikės se bashkėshortet e tyre do t’I zbulonin thanė se ishin nė kėrkim  tė “lirisė dhe pasurisė”.

“Ju kurrė nuk do tė gjeni njė ritual si ky kudo nė botėn myslimane”, – thotė Abboud, interpretimi Javanese ėshtė shumė mė liberal”.

Pėrgatiti: J.H
hahahaahahahaahahaha o sa kam qeshur, bravo per kete shkrim,shume kurioz isha dhe e lexova deri ne fund .Mbase eshte e vertete . Por orgjia dhe fantazite seksuale ekzistojne dhe fati i jetes eshte pjeserisht tek sexi.
avatar
wolf27

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magjia Seksuale

Mesazh  exxtreme prej 21.11.14 2:11

Nese t'ka ardh puna per sex me perdore magji te ndryshme ,atehere ma mire kpute krejt "ate".
pse po e nenvlersoni veten tuaj, ku e keni besimin ne vetvete oooooooo
avatar
exxtreme

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi