Gjymtimi i Kafshėve

Shko poshtė

Gjymtimi i Kafshėve

Mesazh  Berti69 prej 14.06.11 1:03

Alienėt sakrifikuan 8 000 lopėDokumente tė deklasifikuara tė FBI-sė kanė treguar alarmin qė u ngrit nė Shtėpinė e Bardhė nė fund tė viteve ’70, pas raporteve se mijėra lopė po sakrifikoheshin nga alienėt.

Mė shumė se 8,000 gjedhė u kapėn nga njė anije misterioze fluturuese, u gjymtuan dhe mė pas u hodhėn nga qielli nė jugperėndim tė Shteteve tė Bashkuara nė fund tė viteve ‘70, kanė raportuar agjentė specialė pėr shefat e tyre.

Fermerė tė terrorizuar nė Nju Meksiko, Nebraska dhe Kolorado i trembeshin idesė se ata mund tė ishin therur nga jashtėtokėsorėt nė disqet e tyre fluturuese. Lopėve u ishin marrė pjesė tė ndryshme tė trupit si gjuha, buza e poshtme, organet seksuale, sytė apo veshėt.

Nė disa raste kafshėve iu ishte thithur i gjithė gjaku. Sipas teorisė sė njė hetuesi: “Gjymtime identike janė kryer nė tė gjithė pjesėn jugperėndimore tė vendit. Kushdo qė ėshtė pėrgjegjės, ėshtė i mirorganizuar me teknologji tė pakufizuar, financime dhe sekrete”.

Nė janar 1979, prokurori i pėrgjithshėm amerikan nė atė kohė, Grifin Bell, i ka shkruar senatorit Harrison Shmit, duke i thėnė se “Materialet qė mė keni dėrguar tregojnė njė nga fenomenet mė tė ēuditshme qė mbaj mend”.

Shmit ishte pėrfaqėsues i Nju Meksikos, ku nga viti 1976 deri nė 1978 u raportuan disa incidente misterioze nė fermat e Dulces. Nė njė raport thuhej se organet e kafshėve ishin prerė me njė mjet tė mprehtė dhe preciz.

Edhe kockat i ishin hequr nė mėnyrė precize. Gjaku i kafshėve ishte rozė, qė tregonte se mbi ta ishte pėrdorur njė lloj rrezatimi pėr t’i vrarė. Kjo nxiti frikėn pėr njė fushatė sakrificash jashtėtokėsore tė bagėtive.

avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjymtimi i Kafshėve

Mesazh  Odin prej 18.12.11 22:00

avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjymtimi i Kafshėve

Mesazh  Siroco prej 05.09.15 12:12

Arsyeja pse Alienėt i gjymtojnė kafshėtQė nga fundi i vitit 1960 janė gjetur shumė kafshė tė gjymtuara, pėr tė mos thėnė tė masakruara, pa ndonjė arsye evidente. Nė fillim mendohej se kėto vepra makabre ishin pjellė e sekteve tė ndryshme, por gjetjet ishin tepėr bizare pėr tė qėndruar ky variant. P.sh. shumė kafshė ishin hedhur nga lartėsia, disave iu mungonin organet gjenitale, tė tjerave iu ishte marrė tėrė gjaku, fytyra...

Njė ekspert i UFO-ve thotė se kjo bėhet pėr shkak se alienėt janė shumė tė interesuar qė tė kryqėzohen me njerėzit dhe ta krijojnė njė racė tė re. Ata i marrin organet e kafshėve vetėm sa pėr tė eksperimentuar me to. Ata thjesht marrin aq sa iu duhet. Pjesėn tjetėr tė kafshės e hedhin si tė pavlerė.

Pra, ata nuk i marrin kafshėt pėr t’i ngrėnė, sikur qė besohej dikur, por pėr tė bėrė eksperimente me to.

A e kemi edhe ne radhėn?
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Gjymtimi i Kafshėve

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi