Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  Silbi prej 14.12.12 19:38

mereli shkruajti:
atehere kete gje te ta shpjegoj tinky meqe ai shpjegoi qe keto metoda funksionojn 100%..
vetem se zoteria qe e ka publikuar dhe pretendon se funksionojne besoj se e di edhe vete qe keto jane perralla pa ofenduar njeri

Silbi

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  mereli prej 14.12.12 20:04

SILBI shkruajti: vetem se zoteria qe e ka publikuar dhe pretendon se funksionojne besoj se e di edhe vete qe keto jane perralla pa ofenduar njeri
hahahahhahahahahahahha ke sh te drejt silbi...

mereli

37


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  kingmagjik prej 13.01.13 19:53

tanki12 te pergzoj per keto shkrime po si muj me kontaktume ty edhe ne mesingjer me fol privat me ty se kam nevoj per ndihmen tane pres te me shkruash ne imell //.com ju pershendes edh niherit te uroj vitin eri 2013

kingmagjik

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  number3 prej 15.01.13 18:23

kingmagjik shkruajti:tanki12 te pergzoj per keto shkrime po si muj me kontaktume ty edhe ne mesingjer me fol privat me ty se kam nevoj per ndihmen tane pres te me shkruash ne imell //.com ju pershendes edh niherit te uroj vitin eri 2013
duhet te kesh kujdes me keto sepse kan pasoja se i di keto gjera un

number3

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  Luce prej 16.01.13 12:22

number 3 cfare di me konkretishte
pse sna tregon????

Luce

148


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  number3 prej 17.01.13 14:16

Ustjanalani shkruajti:number 3 cfare di me konkretishte
pse sna tregon????


ti e din shum mire mo ustjanalani dhe skam pse te tregoj por me mire mos u perzini me keto gjera se i di mire ca jan

number3

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

*_*

Mesazh  Neutral prej 02.06.13 13:03

metodat nuk jan te shtira mu gjet po t'lutem mos boni ksi postime me i marr tjert qe nuk kan pervoj, munet me ta pa sherrin dikush se pershembull ni njeri qe ska pervoj provon me kontaktu me xhind dhe kur i sheh mundet me pas infarkt nga frika ose mund te jet me te meta prandaj kto metodat e kontaktimit me xhind duhet te behen me private ose te mos publikohen fare sepse eshte nje gje e ndaluar te kontaktoj njeriu me xhindin
ti je njeri dhe jo xhind,kontakto me njerzit e jo me krijesat tjera

Neutral

114


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  Tanki prej 07.06.13 13:30

Neutral shkruajti:metodat nuk jan te shtira mu gjet po t'lutem mos boni ksi postime me i marr tjert qe nuk kan pervoj, munet me ta pa sherrin dikush se pershembull ni njeri qe ska pervoj provon me kontaktu me xhind  dhe kur i sheh mundet me pas infarkt nga frika ose mund te jet me te meta  prandaj kto  metodat e kontaktimit me xhind duhet te behen me private ose te mos publikohen fare sepse eshte nje gje e ndaluar te kontaktoj njeriu me xhindin
ti je njeri dhe jo xhind,kontakto me njerzit e jo me krijesat tjera
Ne pergjithesi kam  postuar 7 Metoda per kontakte me Xhindet ne Rubriken Entitetet : Dhe ma merr mendja se ju i keni hedhur sy shkrimeve dhe  publikimeve te mija ku secila Metod ka 1 Keshille dhe 1 Kujdes !  Keto Metoda mund ti Zbatojn vetem ata Persona qe kan Eksperience ne kete fushe perndryshe ata qe nuk kan pervoj , personat me semundje zemerore , femijet dhe Adoleshentet (femrat) nuk guxojn qe ti praktikojne .

Andaj nuk keni pse te shqetesoheni ju per mua kurr thuani  'kontakto me njerez'  sepse un Komunikimin me Xhindet ose Demonet e kam si nje lloj HOBI siq e pata permendur edhe me par dhe nuk eshte e hijshme te marr keshilla nga ju mbas gjith atyre peripecive qe i kam pasur me ta .

Ne kete forum ka me mijra shkrime te ndryshme dhe nuk eshte nje Forum i Caktuar !

Ju lutem mos u perzieni ne Jeten time Private ..... Kalofshit mire .


Edituar pėr herė tė fundit nga Tanki nė 16.03.14 0:21, edituar 1 herė gjithsej

Tanki

268


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  kingmagjik prej 09.06.13 18:30

tanki 12 si muj me kontaktu me ju per ndihmen tane kam nevoj


kingmagjik

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  Neutral prej 09.06.13 21:59

Une nuk po te perzihna ne punet tua vetem ta dhash nje keshill sepse forumi eshte per kto gjana
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

114


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  Luce prej 09.06.13 22:05

ne nje fare menyre ke te drejte pasi ketu ka lloj lloj moshe dhe keto gjera i marin si loje
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

148


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  Tanki prej 10.06.13 5:36

Neutral shkruajti:Une nuk po te perzihna ne punet tua vetem ta dhash nje keshill sepse forumi eshte per kto gjana
Kush je ti qe te me japesh KESHILLA mua ? Une kam 3 Vite e gjyshem ne kete Forum dhe i di Keshillat e Regullat me mir se ti .


TUNG
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

268


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  Neutral prej 10.06.13 11:53

Tanki12 shkruajti:
Neutral shkruajti:Une nuk po te perzihna ne punet tua vetem ta dhash nje keshill sepse forumi eshte per kto gjana
Kush je ti qe te me japesh KESHILLA mua ? Une kam 3 Vite e gjyshem ne kete Forum dhe i di Keshillat e Regullat me mir se ti .


TUNG

ti paske qef mu rrok me njerz ndoshta ata shoket e tu te padukshem te inspirojn mu rrok me njerzit ngo ti shok une skom koh mu rrok me njerz si ti sepse kam pun ma te rendesishme
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

114


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  Magus prej 10.06.13 11:57

SILBI shkruajti: te lutem me sugjero ndonje titull libri te ketij autori nese ke mundesi.

Librat e Franz Bartonit jane:

Initiation Into Hermetics
The Practice of Magical Evocation
The Key to the True Kabbalah

Jane nder librat me te mire te kesaj natyre sepse autori i shpjegon shume thjeshte menyrat e komunikimit me qenjet tjera...ai nuk i perfshine sikur myslimanet te gjitha qenjet ne nje thes me emrin xhinde...por i ndane sipas elementeve qe i perkasin ato.

Po ashtu sipas tij nje magjistar i mire mund te therras edhe DJALLIN dhe ai do te perulet dhe do t'i nenshtrohet atij nese ai e thirret me autoritetin HYJNOR si perfaqesues i tij ne te kunderten do te jete i manipuluar.
Kjo eshte baza e teorise se tij.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.



357


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  Tanki prej 10.06.13 12:15

Neutral shkruajti:

ti paske qef mu rrok me njerz ndoshta ata shoket e tu te padukshem te inspirojn mu rrok me njerzit ngo ti shok une skom koh mu rrok me njerz si ti sepse kam pun ma te rendesishme
Jo un nuk po ''rrokem'' me juve i Nderuar ! Thjesht ju bej apel qe te mos perziheni ne TEMEN qe e kam Parashtruar .

Tani do benit mire ta Permirsonit Fjalorin , para se te Komentoni sepse nuk jeni ne ndonje Portal Publik te beni kesi LLoj Paragjykimesh per nje Antar tjeter . Perndryshe Ketu po Ofendove te fusin 'BAN' dhe KALOFSHIT MIRE .

Edhe Diēka

( Ti thua kam Pune me te rrendesishme !!! )

Ateher Nese keni Pune me te rrendesishme mos u merr me mua dhe Publikimet e mija.



Nuk mund te me mesoni ju mua se ēfare te Postoj ketu .
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

268


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  Faruki12 prej 07.08.13 18:20

kisha dashur te kem nje kontakt me ty nese mundesh kam nje pyetje te lutem me kontakto te lutem
avatar
Faruki12

luki

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  Tanki prej 04.09.13 19:03

Faruki12 shkruajti:
kisha dashur te kem nje kontakt me ty nese mundesh kam nje pyetje te lutem me kontakto te lutem
Cfare lloj Kontakti Z.Faruk ? Ne Menyre private Skype , FB apo Drejtperdrejt !!!
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

268


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  kingmagjik prej 06.09.13 11:30

tanki12 pom pelqen me kto shkrime qe po na ofron veq te kam shkru disa her edhe nuk mu pergjigje si muj me kontaktu me ju se po nevoitesh diqka me randsi lidhje me kto tema qe po i shkrun ti te pershendes dhe ma kthe ni pergjigjje te lutem shum
avatar
kingmagjik

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  joniceni prej 06.09.13 13:27

Tanki12 te lumt per temen
avatar
joniceni

<< I'm albanian I have born to fight>>

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  Tanki prej 06.09.13 18:34

kingmagjik shkruajti:tanki12 pom  pelqen  me  kto  shkrime  qe  po  na  ofron  veq  te  kam  shkru  disa  her  edhe  nuk  mu pergjigje  si  muj  me  kontaktu  me  ju  se  po  nevoitesh  diqka   me  randsi lidhje  me  kto  tema  qe  po  i  shkrun  ti te  pershendes    dhe  ma  kthe  ni  pergjigjje  te  lutem   shum
E po nuk do ishte me mire qe te me shenonit ne INBOX , per ēdo lloj pyetje apo kerkese te juajen .
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

268


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  hogja prej 23.09.13 22:19

Silbi shkruajti:
lulja e mire shkruajti:Ju qe po doni me dit me komuniku me xhind a din naj metod me largu xhind nga trupi i njeriut se me dit ēka eshte me pas ne trup nuk kshit me lyp me komunku me to.
E sidomos kur e ka nje femi 13 vjeqar qe 10 vite ne trup dhe eshte i palevizshem prej tij nuk po del kush me i ndihmu me heq xhindin nga trupi.
Qe di dikush per dike qe mund ta heq ju lutem tregoni, me respekt te gjitheve.
Pse jeni e sigurte qe ky femij posedohet nga keto krijesa ??? ku bazoheni ????
un posedoj lutjet per largimin e te keqes nga kurani ju lutem ne privat
avatar
hogja

serioz dhe i ndershem

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  Tanki prej 16.03.14 0:55

kingmagjik shkruajti:tanki12 te  pergzoj  per  keto  shkrime  po   si  muj  me  kontaktume  ty  edhe  ne  mesingjer  me  fol  privat  me  ty   se  kam  nevoj  per  ndihmen  tane  pres  te  me  shkruash  ne  imell   //.com   ju   pershendes edh niherit  te  uroj  vitin  eri   2013
Faleminderit , kerkesa e juaj pranohet .
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

268


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

per tankin

Mesazh  arber11 prej 30.07.17 0:02

a mund te me shkruani ne  emailin tim ju lutem
teologu@outlook.com
pres pergjigje
avatar
arber11
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

per tankin

Mesazh  balona12 prej 30.07.17 0:06

mu pergjigj ne email o tanki
dua te pyes per dicka me rendesi
teologu@outlook.com
faleminers
avatar
balona12
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

urgjent

Mesazh  hallemallja prej 30.07.17 0:13

po ju kerkoj urgjent ju miq te ketij forumi
te cilet jeni te afte te kontaktoni me xhine
pasi kena nje femer qe prej 12 viteve eshte ne karroce
si pasoj e takimit te pavullnetshem me xhin
keshtu i kan than shortaret
ka qene neper spitale jashte vendit dhe ne shqiperi
asgje per doktoraten
ajo nuk nin dhimje
por eshte e paralizuar ne kembe
a ka ndonje njeri qe te dije te me tregoje
si mund te sherohet kjo femer?
ju lutem me shkruani ne email
teologu@outlook.com
bani mire
hyni sevape
me kete lule qe po vuan
avatar
hallemallja
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  bojko prej 15.08.17 14:19

a mund te komunikoj njeriu me engjullin mbrojtes gjate meditimit ?
nese po si te behet kjo dhe si te jemi te mbrojtur ?
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

122


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Metoda per kontakte me Xhindet (Vellimi i 2)

Mesazh  Omnipresent13 prej 15.08.17 15:12

bojko shkruajti:a mund te komunikoj njeriu me engjullin mbrojtes  gjate meditimit ?
nese po si te behet kjo dhe si te jemi te mbrojtur ?
keto nuk jane pune qe behen me nje te rene te lapsit. Mos shikoni neper filma sepse nuk eshte ashtu si ata thone. DUhet shume kohe, shume mund, dhe shume vuajtje para se te njihesh me ate qe e quan engjell mbrojtes. E vetmja gje qe mund te besh tani eshte ta mendosh me plot qenien tende ate, dhe kur te jete koha, do njihesh me te(kur t'i te jesh gati, sepse tani e ke vetem deshire dhe deshira nuk mjafton)

Omnipresent13

292


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

@ omnipresent

Mesazh  bojko prej 15.08.17 22:59

une i kom kalu ato stazat e deshires per kontak me engjullin mbrojtes. une kohe mas kohe e ndiej veten time te lart. kohe mas kohe perjetoj aksidente dhe dal pa asnje gervishje. ose ne situata te veshtira kerkoj pa paramendim ndihme per dalje nga situata e veshtire dhe zakonisht me realizohet nese e bej ne menyre te sinqerte.

por, une kam qef ta kontaktoj kete energji mbrojtese ne gjendje normale dhe deri sot nuk arij ta bej. mendoj qe kam mungese meditimi. nese ka najkush ndonje metode le te me tregoj
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

122


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi