"Flokėt e Ėngjėllit"

Shko poshtė

"Flokėt e Ėngjėllit"

Mesazh  Berti69 prej 05.06.11 23:12

"Flokėt e Ėngjėllit""Flokėt e Ėngjėllit" ėshtė njė fenomen i rrallė i natyrės, i cili deri tani ka sfiduar ēdo shpjegim.

Ai ėshtė i pėrbėrė nga fije mėndafshi qė lėshohen nė tokė, por nėse pėrpiqesh t′i prekėsh, do tė zhduken pėrpara syve tuaj.

Ėshtė njė fenomen i njohur nė tė gjithė botėn dhe ėshtė kryesisht i pėrhapur nė Amerikėn e Veriut, Zelandėn e Re, Australi dhe nė Evropėn Perėndimore.

Nuk ka asnjė dėshmi tė njohur se ēfarė e shkakton kėtė substancė ose nga ēfarė ėshtė e pėrbėrė.

Spekulimet janė se ato krijohen nga merimangat ose njė lloj tjetėr insekti tė ngjashėm me to, madje shpesh i kanė lidhur edhe me vėzhgimin e UFO-ve.

Pėr shkak tė natyrės sė ndjeshme qė kanė, ka qėnė e pamundur pėr t′i mbledhur dhe pėr t′i analizuar, pasi ēdo lloj kontakti me to, do tė shkatėrronte pėrbėrjen e tyre.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi