I interesuar per me shume se kaq...

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

I interesuar per me shume se kaq...

Mesazh  pellumbi prej 29.05.11 0:20

Pershendetje jam i interesuar te mesoj per te ber magji te ndryshme si ato te thjeshta dhe ato te veshtira dua te di ku te mesoj dhe me ke te flas per te vazhduar me tej me respekt Vlora jon e madhe.

Adresat e mija: vloraime2010@gmail.com
vloraime2010@live.com
SKYPE: vloraime2010[center]

pellumbi

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I interesuar per me shume se kaq...

Mesazh  nitty prej 29.05.11 11:02

Mos u bė kaq naivė,nuk besoj sa ekziston dikush i denjė sa qė tė ta mėsojn atė qė do.Me atė qė kam parė kėtu sidomos ''magjistarėt'' janė katastrof dhe shumė qesharak,ki kujdes nė privatėsin tėnde dhe mė sė shumti ki kujdes kujt po i beson.
avatar
nitty

243


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

I interesuar per me shum

Mesazh  King prej 30.05.11 20:59

nitty shkruajti:Mos u bė kaq naivė,nuk besoj sa ekziston dikush i denjė sa qė tė ta mėsojn atė qė do.Me atė qė kam parė kėtu sidomos ''magjistarėt'' janė katastrof dhe shumė qesharak,ki kujdes nė privatėsin tėnde dhe mė sė shumti ki kujdes kujt po i beson.


Pershendetje

Rreth asaj qe dikush kerkon dhe rreth diēka qe dikush nuk arrin ta kuptoj sa duhet apo nuk deshiron ta kuptoj mund te kete shume kundeshtime, perplasje, mendimesh por asesi nuk duhet te kete fyerje qe e degradojne personalitetin e dikujt tjeter pavarsisht rrethanave ne te cilen ndodheni.

Ky forum trajton tema te veēanta qe lidhen me parapsikologjine dhe shume njerez nuk mund te kene nje ide te qarte rreth parapsikologjise dhe duke mos e kuptuar ate kane nje hendek te fuqishem perpara e kundeshtojn per ti bere te tjeret te mendojne se ajo nuk ekziston.

Por perseri pavarsisht rrethanave nuk duhet te kete fyerje ne mes antareve te forumit sepse kjo eshte nje nga rregullat kryesor te forumit.

Ne jete nuk rastis qe te gjesh gjithmon qypin me flori ndonjehere te duhet te mbledhesh tere jeten qe ta mbushesh qypin me flori.

Prandaj gjerat e medha kerkojne kohe, perkushtim, vullnet, deshire dhe mundim sepse ato nuk arrihen lehte por gjithsesi gjithmone ekziston mundesia per ti arritur.

Respekt dhe paqe
KING

avatar
King

46


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I interesuar per me shume se kaq...

Mesazh  Estilen prej 30.05.11 21:37

King..Pershendetje...
Vertete ky forum ka nje n/forum ku mund te flet per parapsikologjine dhe aty antaret mund te mesojne e postojne per keto fenomene.

Ne se vertete qypin me flori mund ta gjejne magjistaret me magjite , atehere po te them se ketu shoh qe vijne shume antare dallkauke,qe shfrytezojne te tjere me nivele dijesh shume te ulta dhe fillojne ''akrobacite'' fetare a po te atyre magjistareve si te tipit explorues apo ndonji tjeter...

Ne se quan ofendime ato qe Nity paralajmeron antaret per ata tipa magjistaresh,them qe ti e ke gabim dhe jo Nity.

Estilen

1022


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

I interesuar per me shum

Mesazh  King prej 30.05.11 22:57

estilen shkruajti:King..Pershendetje...
Vertete ky forum ka nje n/forum ku mund te flet per parapsikologjine dhe aty antaret mund te mesojne e postojne per keto fenomene.

Ne se vertete qypin me flori mund ta gjejne magjistaret me magjite , atehere po te them se ketu shoh qe vijne shume antare dallkauke, qe shfrytezojne te tjere me nivele dijesh shume te ulta dhe fillojne ''akrobacite'' fetare a po te atyre magjistareve si te tipit explorues apo ndonji tjeter...

Ne se quan ofendime ato qe Nity paralajmeron antaret per ata tipa magjistaresh,them qe ti e ke gabim dhe jo Nity.

Pershendetje i nderuar estilen

Se pari dua te te them se e respektoj dhe e vlersoj shume mendimin tuaj,
por besoj se jemi keqkuptuar pak.
Kur perdora ate citimin me qypin dhe floririn nuk e kisha konkretisht per magjistaret por e kisha per njohurite qe kerkojne shume antare ne kete faqe.

Kur thash se tere jeten duhet te mbledhim per te mbushur qypin e kisha ne ate kuptim qe nje njeri i ditur per te zoteruar, njohur te gjitha fushat e jetes i duhet te mesoje tere jeten pavarsisht moshesh sepse kurre nuk eshte vone per te mesuar siē thot nje fjale e urte, sa te rrosh do te mesosh.

Prandaj nuk mund te pretendojme qe te gjejme nje liber magjik apo nje doreshkrim qe te kete te gjitha magjite e botes apo njohurit parapsikologjike.

Por nese duam te mesojme magjine apo rreth parapsikologjise duhet te bejme shume kerkime e hulumtime duke mbledhur te dhena nga ēdo burim informacioni per to.

Prandaj nuk po thoja se per te mesuar magjine mund te gjejm qypin qe ka magjistari brenda por duhet te mundohemi me te gjitha forcat qe te mesojme sa me shume dhe te zbulojme sekretet me te fshehta te cilat pak njerez i dine dhe nuk i ekspozojne per masen e gjere.

Ndersa sa per ofendimet une nuk po mbaja anen e askujt dhe as nuk po i drejtohesha drejtperdrejt parafolesit te kesaj teme thjesht deshira ime eshte qe ēdo mendim te respektohet te mos kete fyerje mes antareve, mirekuptimi te jete i pranishem ēdo here ne ēdo bisede etj une nuk po akuzoja konkretisht dike per fyreje.

Une respektoj ēdo mendim te secilit sepse askush nuk eshte i persorur ne kete jete, mund te mesosh nga secili, une nuk e nenvlehtesoj askend sepse askush nuk i ka kaluar kufijte e dijes dhe ka gjetur cakun e fundit te dije qe te mos kete me se ēfare te mesoj sepse ēdo here ka gjera te reja per te mesuar .
Prandaj nese jemi te vemendshem ne jete mund te mesojme nga ēdo gje, nga puna, nga gabimet, nga shoket, nga me te medhenjet, nga me te vegjlit....dija nuk ka kufi.

Ndresa sa per paralajmrimin e tij, une nuk e akuzova se nuk ka te drejte te paralajmeroj antaret e tjere qe te jene te kujdesshem.
Mandej ata duhet te bejne shume kujdes nga ajo ēfare besojne dhe kujt i besojne sidomos njerezve qe nuk i njohin dhe nuk kan njohuri rreth tyre.

Shpresoj qe te kemi mirekuptim mik i dashur
Me respekt King
avatar
King

46


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I interesuar per me shume se kaq...

Mesazh  nitty prej 31.05.11 15:36

estilen shkruajti:King..Pershendetje...
Vertete ky forum ka nje n/forum ku mund te flet per parapsikologjine dhe aty antaret mund te mesojne e postojne per keto fenomene.

Ne se vertete qypin me flori mund ta gjejne magjistaret me magjite , atehere po te them se ketu shoh qe vijne shume antare dallkauke,qe shfrytezojne te tjere me nivele dijesh shume te ulta dhe fillojne ''akrobacite'' fetare a po te atyre magjistareve si te tipit explorues apo ndonji tjeter...

Ne se quan ofendime ato qe Nity paralajmeron antaret per ata tipa magjistaresh,them qe ti e ke gabim dhe jo Nity.

Jam dakord me estilenin,unė ēdo ditė mundohem ti kritikoj njerėzit
si ''magjistar'' qė na mbyten fare me kėto magjira qė janė aq te kota sa qė me dhemb edhe Mėlqia kur i lexoj.

Qypin dhe floririn kot e mban nėse nuk e shfyrtėzon.
avatar
nitty

243


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I interesuar per me shume se kaq...

Mesazh  Gon! prej 01.06.11 14:48

Mua mė duket se ka shumė adoleshent nė kėtė forum, adoleshent qė shohin lloj lloj filmash me magji e gjėra mbinjerėzore dhe pastaj nė krevat tė gjumit ėndrrojnė dhe imagjinojnė se si mund tė bėjnė ata kėso gjėrash dhe thotė gjithėsecili adoleshent nė vete: "Sikur mund tė mėsoja edhe unė ashtu, apo edhe mė shumė se ashtu, e ti lė gojėhapur tėrė shoqėrinė qė mė rrethojnė!", ata nuk dijnė ku ti mėsojnė kėto gjėra, kėrkojnė nėpėr vebfaqe tė ndryshme kėso gjėra dhe rishtazi futen nė kėtė forum, pastaj ata shohin tema tė ndryshme kėtu dhe mendojnė se mu kėtu e gjetėn cakun pėr tė mėsuar rrethė magjisė dhe rrethė gjithqkaje tė mbinatyrshme, duke u bazuar nė emėrimet e tyre, dhe kėshtu tė entuziazmuar e shfaqin privatėsinė e tyre si ky mė lartė qė ka shfaqur tė tijėn dhe presin me shpresė se mos iu paraqitet ndonjė udhėrrėfyes i saktė i kėtyre gjėrave, dhe prej kėtyre temave, shumė adoleshentė mund tė biejn nė depresion dhe mund tė kenė probleme psiēike nė tė ardhmen. Unė mendoj qė duhet tė bėjnė njė ri-modifikim tė kėsaj faqeje, psh. ta bėjnė regjistrimin nė kėtė faqe edhe me nr. personal tė letėrnjoftimit dhe kėshtu ndoshta nuk mund tė futen mė adoleshentėt nė kėtė forum.
avatar
Gon!

604


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I interesuar per me shume se kaq...

Mesazh  nitty prej 01.06.11 17:07

Gon! shkruajti:Mua mė duket se ka shumė adoleshent nė kėtė forum, adoleshent qė shohin lloj lloj filmash me magji e gjėra mbinjerėzore dhe pastaj nė krevat tė gjumit ėndrrojnė dhe imagjinojnė se si mund tė bėjnė ata kėso gjėrash dhe thotė gjithėsecili adoleshent nė vete: "Sikur mund tė mėsoja edhe unė ashtu, apo edhe mė shumė se ashtu, e ti lė gojėhapur tėrė shoqėrinė qė mė rrethojnė!", ata nuk dijnė ku ti mėsojnė kėto gjėra, kėrkojnė nėpėr vebfaqe tė ndryshme kėso gjėra dhe rishtazi futen nė kėtė forum, pastaj ata shohin tema tė ndryshme kėtu dhe mendojnė se mu kėtu e gjetėn cakun pėr tė mėsuar rrethė magjisė dhe rrethė gjithqkaje tė mbinatyrshme, duke u bazuar nė emėrimet e tyre, dhe kėshtu tė entuziazmuar e shfaqin privatėsinė e tyre si ky mė lartė qė ka shfaqur tė tijėn dhe presin me shpresė se mos iu paraqitet ndonjė udhėrrėfyes i saktė i kėtyre gjėrave, dhe prej kėtyre temave, shumė adoleshentė mund tė biejn nė depresion dhe mund tė kenė probleme psiēike nė tė ardhmen. Unė mendoj qė duhet tė bėjnė njė ri-modifikim tė kėsaj faqeje, psh. ta bėjnė regjistrimin nė kėtė faqe edhe me nr. personal tė letėrnjoftimit dhe kėshtu ndoshta nuk mund tė futen mė adoleshentėt nė kėtė forum.

Numrat e letėrnjoftimit,wow ēudi unė kurr s'do ta bėja (te regjistrohesha) sepse edhe kjo ėshtė mos privatėsi sidomos numrat e letėrnjoftimit,nejse askush nuk mund t'iu shpėtoj adoleshentėve dhe tejkureshtarėve.
avatar
nitty

243


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I interesuar per me shume se kaq...

Mesazh  Cimi Elezi prej 02.06.11 0:52

nitty shkruajti:Mos u bė kaq naivė,nuk besoj sa ekziston dikush i denjė sa qė tė ta mėsojn atė qė do.Me atė qė kam parė kėtu sidomos ''magjistarėt'' janė katastrof dhe shumė qesharak,ki kujdes nė privatėsin tėnde dhe mė sė shumti ki kujdes kujt po i beson.
Nuk edi se ku i gjen fyerjet King ne keto tre rreshta?
avatar
Cimi Elezi

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I interesuar per me shume se kaq...

Mesazh  Gon! prej 02.06.11 8:28

Nr. i letėrnjoftimit mbetet privatėsi e pa zbuluar i nderuar, vetėm sa pėr tu regjistruar ta pėrdorim atė, ajo ėshtė krejt normale, sepse vetė ky forum m'duket se e ka tė ndaluar nė mėnyrė sipėrfaqėsore pėr ata qė futen nėn moshėn 18 vjeqare, besa ėshtė mirė tė ipet nr. sa herė qė idetifikohesh dhe kėshtu ata nuk mund tė gjejnė qdo herė tė njejtin nr. personal, ndėrsa si thua ti adoleshentėt tė presin deri sa tė pjeken nė moshė dhe pastaj futen, sepse tejkureshtarėt e vegjėl mund tė kenė dėme serioze nė psiēikėn e tyre nga pėrmbajtjet e temave nė kėtė forum.
avatar
Gon!

604


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I interesuar per me shume se kaq...

Mesazh  nitty prej 02.06.11 12:11

Gon! shkruajti:Nr. i letėrnjoftimit mbetet privatėsi e pa zbuluar i nderuar, vetėm sa pėr tu regjistruar ta pėrdorim atė, ajo ėshtė krejt normale, sepse vetė ky forum m'duket se e ka tė ndaluar nė mėnyrė sipėrfaqėsore pėr ata qė futen nėn moshėn 18 vjeqare, besa ėshtė mirė tė ipet nr. sa herė qė idetifikohesh dhe kėshtu ata nuk mund tė gjejnė qdo herė tė njejtin nr. personal, ndėrsa si thua ti adoleshentėt tė presin deri sa tė pjeken nė moshė dhe pastaj futen, sepse tejkureshtarėt e vegjėl mund tė kenė dėme serioze nė psiēikėn e tyre nga pėrmbajtjet e temave nė kėtė forum.


Fatkeqėsisht as kjo nuk mė duket shumė e favorshme pėrsėri adoleshentėt do ti kemi prezent,njė nr.personal tė letėrnjoftimit mund ta gjejnė shumė lehtė o nga prindėrit o nga shokėt mė tė mėdhenj.Une do thosha tė kemi nje lloj lidhje me celularėt qė tė regjistrohemi duhet nga numri celular ta marrim kodin,sikur kur duam ta hapim njė account nė youtube,por kjo do ti pakėsonte anėtarėt dhe ėshtė vėshtirė tė bėhet.
avatar
nitty

243


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I interesuar per me shume se kaq...

Mesazh  Gon! prej 02.06.11 13:30

Po mirė, unė dhash njė mendim, ti dhe njė mendim, dikush tjetėr jep njė mendim dhe kėshtu bėhet mirė, pastaj ndoshta kėta mbirėmbajtėsit e kėtij forumi, adminėt marrin ndonjė masė nė lidhje me kėtė, sepse mė mirė ėshtė pėr adoleshentėt ashtu siē them unė, dhe pastaj pse i pakėson anėtarėt nuk prish punė, mbesin ata antar qė duhet tė jenė dhe regjistrohen ata antar qė duhet tė regjistrohen.
avatar
Gon!

604


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I interesuar per me shume se kaq...

Mesazh  ismeti05 prej 29.11.12 12:05

kush di te bej magji te bardh le te me shkruaj ne //.com
avatar
ismeti05

serioz dhe i dashun

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I interesuar per me shume se kaq...

Mesazh  univers-101 prej 29.11.12 13:41

Estilen shkruajti:King..Pershendetje...
Vertete ky forum ka nje n/forum ku mund te flet per parapsikologjine dhe aty antaret mund te mesojne e postojne per keto fenomene.

Ne se vertete qypin me flori mund ta gjejne magjistaret me magjite , atehere po te them se ketu shoh qe vijne shume antare dallkauke,qe shfrytezojne te tjere me nivele dijesh shume te ulta dhe fillojne ''akrobacite'' fetare a po te atyre magjistareve si te tipit explorues apo ndonji tjeter...

Ne se quan ofendime ato qe Nity paralajmeron antaret per ata tipa magjistaresh,them qe ti e ke gabim dhe jo Nity.

Pas shum kohesh pasi kisha vendosur qe te mos vizitoja ket forum rastesisht u ktheva dhe hapa nje tem per parapsikologji dhe nuk kam lexuar as nje nga temat tjera perveq tema e par qe gjej ne faqen kryesore futem dhe gjej komentin e ketij zotriut te nderuar quajeni si te doni telepati apo ndonje form tjeter terheqeje ose quajeni rastesi duke njohur nivelet e dijeve dhe si antar i vjeter i ketij forumi njoh shum mir se si ecen ky forum pasi qe per nje koh ka qen edhe vet ne rolin e moderatorit .
Dhe pasi qe ky zotria i nderuar ka perdorur nofken time mendoj se e kishte personalisht me mua duke me paraqitur mua si njonje huligan a vagabont ku ta di une sikur po i shfrytezoj antaret e tjer per qellimet e mija ose per ndonje qellim kushedi se qfar ....
Mbaj pergjegjesi te plot per temat qe jan ne emrin tim te postuara koh me par per temat rreth magjis ... por por une nuk mbaj pergjegjesi se qfar shkaktojne ato ose se a funksionojne apo jo ose se qfar vendosini te beni ju me to sepse une ato nuk i kam shpikur as nuk i kam treguar si ndonje perendi qe te me bindeni mua ose diqka tjeter ...
Thjesht temat e ketij forumi jane te llojit te till dhe une i kam postuar pjesa tjeter nuk varet fare nga une se kush apo qfar beni ju me to ajo eshte zgjedhje personale e gjithsecilit .
Ndersa ju i nderuar Estilen me dukeni gjithashtu si nje antar i vjeter i forumit por perseri kjo nuk ju jep te drejt te abuzoni me emrin e te tjereve sepse nuk keni kurrfar kompetenca as autoritetin qe ia jepni vetes tuaj si ndonje zbules dhe roje i drites ose se drejtes ose se mires sepse nuk i keni keto kompetenca qe ti fyeni te tjeret ...
Por sa i perket temave te magjis te cilat shum mendojne se temat e ketij forumi jane qesharake dhe se nuk kan kurrfar mesazhi ne vete duhet te keni pak respekt per keto tema sepse jan puna e dikujt qe i ka sjell ketu sepse po te kerkoni ne gjdo web evropian dhe boteror ku flitet rreth magjis do te gjeni tema te tilla sepse kjo oshte natyra e temes qe trajtohet ne kete forum.
Por kam par shum nga ky forum dhe problemi qendron tek niveli i ulet i dijes i shumices se antareve te forumit po theksoj shumices sepse nuk kan fare lidhje me keto tema e futen ketu e kerkojn qe ti marrin ato sikur marrin ndonje cop qokollad dhe ta hajne ate pra kerkojne magjin qe tua japin te tjeret dhe ta shfrytezojne ata e ti shijojne te mirat e saj ....
Magjia miq te dashur parapsikologjia ne pergjithesi kerkon pune dhe kerkime te jeten qe te arrihet duhet ta kesh ne gjak te jet pjes e jotja e perditshme qe te mund ta gjesh sepse nje nder ligjet me te medha te universit ligji i terheqjes thot se " Ate qe e kerkon ajo vjen" prandaj nese nuk jetoni per te ate nuk do ta gjeni dot .
Askush nuk ka te drejt te gjykoj nje shkenc qe nuk e njeh .....
avatar
univers-101

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I interesuar per me shume se kaq...

Mesazh  Flavius prej 29.11.12 20:30

explorusi shkruajti:
Por sa i perket temave te magjis te cilat shum mendojne se temat e ketij forumi jane qesharake dhe se nuk kan kurrfar mesazhi ne vete duhet te keni pak respekt per keto tema sepse jan puna e dikujt qe i ka sjell ketu sepse po te kerkoni ne gjdo web evropian dhe boteror ku flitet rreth magjis do te gjeni tema te tilla sepse kjo oshte natyra e temes qe trajtohet ne kete forum.
Por kam par shum nga ky forum dhe problemi qendron tek niveli i ulet i dijes i shumices se antareve te forumit po theksoj shumices sepse nuk kan fare lidhje me keto tema e futen ketu e kerkojn qe ti marrin ato sikur marrin ndonje cop qokollad dhe ta hajne ate pra kerkojne magjin qe tua japin te tjeret dhe ta shfrytezojne ata e ti shijojne te mirat e saj ....
Magjia miq te dashur parapsikologjia ne pergjithesi kerkon pune dhe kerkime te jeten qe te arrihet duhet ta kesh ne gjak te jet pjes e jotja e perditshme qe te mund ta gjesh sepse nje nder ligjet me te medha te universit ligji i terheqjes thot se " Ate qe e kerkon ajo vjen" prandaj nese nuk jetoni per te ate nuk do ta gjeni dot .
Askush nuk ka te drejt te gjykoj nje shkenc qe nuk e njeh .....

Keto tema jane te renda per shqiptaret qe e kane te shperlare trurin nga feja dhe nga paragjykimet ideologjike.
Pajtohem me ju se 95% e antareve jane injorante dhe nuk e kane idene se cfare shkruhet ketu.
avatar
Flavius

123


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi