Magji per te mesuar ne shkolle

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Magji per te mesuar ne shkolle

Mesazh  agoni321 prej 20.05.11 10:03

A ka ndonje gje ose magji nuk di cfare te them per te mesuar ne shkolle
qe mund te ma gjej dikush le te shkruaj
avatar
agoni321

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mesuar ne shkolle

Mesazh  Cimi Elezi prej 21.05.11 0:11

agoni321 shkruajti:qe mund te ma gjej dikush le te shkruaj
Te kesh vullnet dhe deshire per te mesuar kjo eshte magjia me e mire.
avatar
Cimi Elezi

277


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mesuar ne shkolle

Mesazh  alban_007 prej 26.05.11 20:16

kjo qe do shkruaj eshte nje nga ajetet e kuranit , lexojeni cdo dite 40 here ne nje gote me uje te pishem e te paster dhe pijeni. FEFEHEMNAHA SULEJMANE WE KULEN ATEJNA HUKMEN WE ILMAN WE SEHARRNA MEA DAVUDEL XHIBALE JUSEBIHNE WE TAJRRA WE KUNA FAILIN.
avatar
alban_007

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mesuar ne shkolle

Mesazh  IndigoStar prej 01.06.11 1:22

Zoti ta shperblefte ! te lutem ne c'pjese te K'uranit e keni marre ? a mund te me tregosh Faleminderit

alban_007 shkruajti:kjo qe do shkruaj eshte nje nga ajetet e kuranit , lexojeni cdo dite 40 here ne nje gote me uje te pishem e te paster dhe pijeni. FEFEHEMNAHA SULEJMANE WE KULEN ATEJNA HUKMEN WE ILMAN WE SEHARRNA MEA DAVUDEL XHIBALE JUSEBIHNE WE TAJRRA WE KUNA FAILIN.

IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


99


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mesuar ne shkolle

Mesazh  Estilen prej 01.06.11 9:46

Aman more miq se nuk mesohet libri me magjira,por me vullnet te celikte.Nje ''tru thare'' kurre nuk mund te behet i zgjuar dhe i mencur se mesoi disa vargje te Kuranit dhe ti recitoi ato 40 here.Po te ishte keshtu bota do kish pasur vetem gjenij dhe jo budallenj te ketyre kalibrave.

Keto injoranca duhet te marrin fund ne kete forum,njerez te keti niveli as qe duhet tu lejohet te postojne ketu.Turp per nje shqiptar te jete kaq i prapambetur dhe turp per ata qe predikojne se si te mesojne me marifete kaq te erreta,sot ne shekullin e modernitetit.

Estilen

974


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

MAGJI PER TE MESUAR

Mesazh  agoni321 prej 01.06.11 9:56

[b]Po Na duhet me pas vullnet per mesime !!! por si ta rikthejm vullnetin qajo neve po na intereson!QYSH ME KTHY VULLNETIN! a ka naj metod!OSE MA E MIRA OSHT ME LEXU SHUM AMA ME ZE!
avatar
agoni321

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mesuar ne shkolle

Mesazh  Xhemajl prej 01.06.11 12:46

agoni321 shkruajti:[b]Po Na duhet me pas vullnet per mesime !!! por si ta rikthejm vullnetin qajo neve po na intereson!QYSH ME KTHY VULLNETIN! a ka naj metod!OSE MA E MIRA OSHT ME LEXU SHUM AMA ME ZE!
Vullneti lind nga deshira, sa e madhe te jete deshira aq i madh do te jete edhe vullneti.Dhe sa ma shum qe lexon aq me shpejt mban mend gjerat qe i lexon.
avatar
Xhemajl

341


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mesuar ne shkolle

Mesazh  nitty prej 01.06.11 22:44

agoni321 shkruajti:A ka ndonje gje ose magji nuk di cfare te them per te mesuar ne shkolle
qe mund te ma gjej dikush le te shkruaj

Sa shabllon mė duket deshira jote,ē'tė them unė tash,nėse vazhdoj e them dėshira dhe vullneti do tė tė duket si nje blah...blah...blah mė shumė,nėse tė them ca fjalė koti kinse magji do mė falėnderosh.

Gjersa estilen dhe ca tė tjerė dhanė njė pėrgjigje te duhur askush nuk i falenderoj kur doli dikush me njė shkrim kinse nga Kur'ani,iu dhanė falėnderimet.


''Magji'' pėr tė mėsuar

Pse jeton?

Nėse dėshiron tė jesh dikushi,duhet tė lėsh gjurmė,e vetmja mėnyrė qė tė pėrmendėsh njė ditė ėshtė dituria.

Librin mund ta blesh por diturin jo?

Nėse nuk je Krenare me veten tėnde,kush do tė jetė krenarė pėr ty?

Nėse je punėtor paga jote do jetė shumė mė shumė se njė shpėrblim i madh.

Dituria ėshtė frymėmarrja e procesit jetesė.

Nėse kėrkon njė dorė tė gatshme pėr tė ndihmuar,e gjen vetėm nė fundin e krahut tėnd.

Mos ta bėjm punėn qe nesėr ti kėrkojm dikujt ndihmė financiare,se llotarin e patėm tė gjithė por vetėm disa nuk e shfrytėzuan.Mos harro shkolla dhe dituria ėshtė e vetmja llotari qė nuk ka tė bėjė me fatin.


Magjia ėshtė e shkruar por duhet edhe diēka,pėr ta lexuar atė duhet pak vėmendje.
avatar
nitty

201


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji per te mesuar ne shkolle

Mesazh  Cimi Elezi prej 02.06.11 0:23

estilen shkruajti:Aman more miq se nuk mesohet libri me magjira,por me vullnet te celikte.Nje ''tru thare'' kurre nuk mund te behet i zgjuar dhe i mencur se mesoi disa vargje te Kuranit dhe ti recitoi ato 40 here.Po te ishte keshtu bota do kish pasur vetem gjenij dhe jo budallenj te ketyre kalibrave.

Keto injoranca duhet te marrin fund ne kete forum,njerez te keti niveli as qe duhet tu lejohet te postojne ketu.Turp per nje shqiptar te jete kaq i prapambetur dhe turp per ata qe predikojne se si te mesojne me marifete kaq te erreta,sot ne shekullin e modernitetit.
I nderuar estilen keta nuk jane ''tru thare''por ''vez klluk''qe svlejne nji grosh.Ktyre u kan bere lavazh truri futen neper forume dhe shkruajn mbrockulla.
avatar
Cimi Elezi

277


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi