Njerezit e drites

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Njerezit e drites

Mesazh  sokol gjergji prej 18.05.11 11:36

Njerezit e drites zbriten dhe krijuan trupin,duke mare si shembull trupat njerezore.Mesuesi i Madh zbriti i fundit dhe tha:NE JEMI AT QE JEMI FORMUAR NGA PLUHURI I HAPESIRES KOZMIKE DHE DO TEE MARIM PJESE NE JETE DERI NE PAFUNDESI,DUKE JETUAR NE KETE TOKE SI FEMIJET E NJEREZVE,TE NGJASHEM DHE JO TE NGJASHEM ME NJEREZIT"
Pastaj, ne nje vend te banuar poshte kores se tokes,me ane te forces se tyre,krijuan hapesira te bollshme,larg femijeve te njerezve

sokol gjergji

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njerezit e drites

Mesazh  VangjushCerepi prej 19.05.11 23:45

vetem kaq?!!
avatar
VangjushCerepi

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njerezit e drites

Mesazh  sokol gjergji prej 20.05.11 11:08

per me teper lexo tek ky forum artikullin "piramidat" si edhe artikullin tjeter "dituria e humbur enokiane"

sokol gjergji

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje

Mesazh  bardhi_tr prej 11.06.11 9:39

ku mund ta gjej kete liber ose informacion te lutem
nqs ka ndonje emer ne ang si liber ne format pdf po munde me jep linkun
avatar
bardhi_tr

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njerezit e drites

Mesazh  VangjushCerepi prej 11.06.11 17:01

kerko ne google skender hushi ...besoj se do te gjesh faqen e tij zyrtare aty e ke librin onlain...
avatar
VangjushCerepi

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

po

Mesazh  xxl prej 11.06.11 22:57

avatar
xxl

patrolla_mkd@hotmail.com
.................................................

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njerezit e drites

Mesazh  Niko_ prej 12.06.11 2:12

sokol gjergji shkruajti:Njerezit e drites zbriten dhe krijuan trupin,duke mare si shembull trupat njerezore.Mesuesi i Madh zbriti i fundit dhe tha:NE JEMI AT QE JEMI FORMUAR NGA PLUHURI I HAPESIRES KOZMIKE DHE DO TEE MARIM PJESE NE JETE DERI NE PAFUNDESI,DUKE JETUAR NE KETE TOKE SI FEMIJET E NJEREZVE,TE NGJASHEM DHE JO TE NGJASHEM ME NJEREZIT"
Pastaj, ne nje vend te banuar poshte kores se tokes,me ane te forces se tyre,krijuan hapesira te bollshme,larg femijeve te njerezve

D.m.th qė kta njerėzit e "dritės" zgjodhėn tė jetojnė nė errėsirė brenda nė thellėsi tė Tokės! Gjithashtu paskan formuar vetė trupat e tyre sipas formės sė trupave tanė. Po pėrse e bėnė kėtė gjė kur paskan qėnė kaq tė pėrparuar sa qė mund tė bėnin ēudira tė tilla?? Nuk besoj qė e bėnė pėr tė mbijetuar mbi Tokė, apo nė thellėsi tė saj, sepse thjesht nuk do tė qėndronin kėtu nėse ambjenti nuk do tė ishte i pėrshtatshėm pėr ta.

Niko_

135


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njerezit e drites

Mesazh  bardhi_tr prej 13.06.11 15:30

VangjushCerepi shkruajti:kerko ne google skender hushi ...besoj se do te gjesh faqen e tij zyrtare aty e ke librin onlain...


Ate liber se gjej. Tek kjo faqe kam mare edhe librin ''thotit te pa vd.....'' qe e kam lexu dhe nuk me ka paraqit ndonje gje te ketill nesje
Te Falenderoj.
avatar
bardhi_tr

45


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njerezit e drites

Mesazh  VangjushCerepi prej 13.06.11 18:17

http://www.skenderhushi.net/...ketu e ke librin..
avatar
VangjushCerepi

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njerezit e drites

Mesazh  Siroco prej 14.01.14 20:04

Kjo me shume ka te beje me legjenden Shambhala ku thuhet se Lamat e nivelit shume te lart kane takim me qenje te Drites qe banojne ne brendesi te Tokes.
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


239


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njerezit e drites

Mesazh  Anon prej 15.01.14 2:56

Ndoshta mund te jete ndonje mit Tibetian i zonjes " Helena Petrovna Blavatsky " me doktrinen e saj!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi