Pse me ndodh kjo?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pse me ndodh kjo?

Mesazh  denisa90 prej 17.05.11 18:03

Ju lutem me thoni pse sa here qe une futem ne kete forum dhe lexoj temat e ndryshme qe publikohen ketu,por kur lexoj ato temat me spirualitete dhe magji jo se me interesojne por thjesht per kurjozitet i lexoj por me pas me kap nje dhimbje koke gjate gjith dites dhe ne mbremje nuk arrij te flej gjum nga dhimbja e kokes,ne fillim nuk e besoja kete gje por eshte e disata here qe me ndodh kjo gje..!! dhe tani qe po shkruaj kam shume dhimbje koke ..Ato qe shkruajn ato gjera jane te sigurt se cfare shkrujn apo i bejne copie paste ne forum vetem per te marre sa me shume komente ???
avatar
denisa90

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse me ndodh kjo?

Mesazh  Ekonomisti prej 17.05.11 18:22

Shume e drejt dhe mua me ndodh qe naten te bej gjum jo te qete.
Duke pasur friksime.Te gjitha keto qe kur kam filluar te lexoj informacjone mbi ritualet e magjise.
avatar
Ekonomisti

71


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse me ndodh kjo?

Mesazh  Xhemajl prej 17.05.11 21:12

Pėr atė arsye ky forum nuk preferohet nėn moshėn 18 vjeqare.
avatar
Xhemajl

382


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse me ndodh kjo?

Mesazh  marseliano prej 21.06.11 21:32

nuk e kuptoni qe cdo fjale qe thuhet ka fuqi ajo humbet fuqine kure shkruhet por e rimer ate kur lexohet nga ne prandaj nese nuk doni te keni probleme mos lexoni mbi keto tema ju lutem sepse eshte per te miren tuaj ne kohen kur ju lexoni ju nuk arini te kuptoni se cfare keni prane pa e pare fare sepse nuk duken dhe krijojne konfuzitet ne mendjet tona dhe krijojne dhimbjen e kokes gje qe me kalimin e kohes kjo dhimbje koke behet kronike dhe larg qofte dicka e pa sherueshme prandaja dhe mjeket nuk e gjne dot se cfare eshte sepse vetem i ligu i ka ne dore ...
avatar
marseliano

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse me ndodh kjo?

Mesazh  Zattoo prej 21.06.11 21:49

marseliano shkruajti:nuk e kuptoni qe cdo fjale qe thuhet ka fuqi ajo humbet fuqine kure shkruhet por e rimer ate kur lexohet nga ne prandaj nese nuk doni te keni probleme mos lexoni mbi keto tema ju lutem sepse eshte per te miren tuaj ne kohen kur ju lexoni ju nuk arini te kuptoni se cfare keni prane pa e pare fare sepse nuk duken dhe krijojne konfuzitet ne mendjet tona dhe krijojne dhimbjen e kokes gje qe me kalimin e kohes kjo dhimbje koke behet kronike dhe larg qofte dicka e pa sherueshme prandaja dhe mjeket nuk e gjne dot se cfare eshte sepse vetem i ligu i ka ne dore ...

Kjo eshte e sakte, fjala kur lexohet e merr fuqine dhe materializohet.
avatar
Zattoo

704


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse me ndodh kjo?

Mesazh  aarrttaann prej 28.06.11 21:15

forumi ka ngjyr te pa pershtatshme per lexim edhe i sygjeroj autoret qe sa ma shpejt te ndrrojn prapavijen ose ngjyren e shkronjave , eshte mundim per syt te lexosh ne ket forum e kam fjalen vetem per ngjyren edhe prapavijen jo per temat flm per mirkuptim

aarrttaann

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse me ndodh kjo?

Mesazh  nitty prej 28.06.11 21:59

Ju anėtarėt e parė qė keni shkruajtur jeni me siguri fetarė,tek njė fetarė sidomos tek muslimanėt magjia ėshtė vepra e dytė mėkatuese pas shirkut.

Eshtė shumė e natyrshme qė shumė nga ne tė shokohen kur shohin qė tė tjerėt flasin ose shkruajn pėr magjin (e kam fjalėn pėr anėtarėt e rinjė),por pas njė kohe frika do tė largohet nga ju,nė fakt ashtu do tė ju duket sepse ju do tė adaptoheni me tė,me pak fjalė do e mposhtni frikėn.

Nė atė moment qė mė nuk e keni frikėn,ju do tė bėheni njė lloj ''guximtari'' qė do t'iu rritet interesi pėr magjin,do tė dėshironi tė dini mė shumė pėr tė,kėrkoni materiale tė reja kėtu nė forum dhe krejt nė fund iu lind njė lloj dėshire pėr tė postuar rituale magjike.

Frika qė mė parė e keni ndjerė shkakton kokėdhembje,turbullime,dhembje stomaku,ankthe nate,tė cilat vijnė gjerė tek stresi pėr njė tė mitur.Do tė mbyllen nė vete dhe jeta e dikurshme e rrethuar me shoqėri,familjarė do tė shėndrrohet nė njė burg katėrmurėsh,plus mėsimet e tyre nė shkollė do jenė barra,do tė bien nė dembelizėm tė madhė mėsimor.Truri i njė tė mituri ėshtė ende nė zhvillim,dhe nė asnjė mėnyrė nuk duhet qė ta ngarkojė kokėn me magji,entitete,ufologji etj.

Por fajet nuk i kanė gjithmonė fėmijėt,duhet tė jenė prindėrit mė vigjilent kur janė nė pyetje fėmijėt e tyre,ata duhet tė kenė orė tė caktuara kur hynė nė kompjuter,dhe prindėrit duhet ti udhėzojn kah e duhura.Gjithmonė duke mos ua pėrmendur tė keqen,sepse ajo i tėrheqė shumė,sikur Even dhe Adamin qė i ka tėrhequr molla e ndaluar ashtu i tėrheqė jo e duhura fėmijėt.

Sa mė larg magjisė,sa mė larg entiteteve aq mė mirė pėr personat nėn 18,kjo qė e them unė shumė kujt do ti duket monotoni por nėse kaq tė rinjė fillojn ta shpenzojnė tė vlefshmen kohė me gjėra tė kota ata nuk do tė mund tė arrijn gati asgjė,se koha ecėn edhe kur ne merremi mė atė qė nuk duhet.

Kjo mund ti ndodhė njė tė mituri nėn 18,kujdes!
avatar
nitty

243


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

prsh,gjithve

Mesazh  xxl prej 29.06.11 0:55

mendoj se kjo asht arsija
magjija si magji asht nje bot e pa tejdukshme,por funkcionale
ka forcen dhe kuptimin e saj t plot,magjia egziston sa egziston edhe vet bota
avatar
xxl

patrolla_mkd@hotmail.com
.................................................

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse me ndodh kjo?

Mesazh  Cimi Elezi prej 29.06.11 1:13

denisa90 shkruajti:Ju lutem me thoni pse sa here qe une futem ne kete forum dhe lexoj temat e ndryshme qe publikohen ketu,por kur lexoj ato temat me spirualitete dhe magji jo se me interesojne por thjesht per kurjozitet i lexoj por me pas me kap nje dhimbje koke gjate gjith dites dhe ne mbremje nuk arrij te flej gjum nga dhimbja e kokes,ne fillim nuk e besoja kete gje por eshte e disata here qe me ndodh kjo gje..!! dhe tani qe po shkruaj kam shume dhimbje koke ..Ato qe shkruajn ato gjera jane te sigurt se cfare shkrujn apo i bejne copie paste ne forum vetem per te marre sa me shume komente ???
Denisa i njejti fenomen ndodh edhe kur shikojm filma horrorr.Te mbahet fryma,te duket sikur te vezhgojn sikur ike mbrapa kraheve gjumi te largohet etj.Ndaj vihet sigla ndalohet nen 18 vjec.Nqs ske aritur moshen e duhur mos lexo tema te tilla si magjia apo spiritualiteti.
avatar
Cimi Elezi

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

just the way u are

Mesazh  skerdi kamberi prej 20.07.11 11:19

sa her e lexoj..kete formum mbi magjit.ndihem me mirrrrr shum me mirrrr,...............
avatar
skerdi kamberi

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse me ndodh kjo?

Mesazh  kimelab prej 20.07.11 11:59

ej i lutem administratoreve te kesaj faqeje qe te nderrojne ngjyrat qe jane ne sfond...eshte nje faqe shume e bukur dhe interesante por sfondi eshte papershtatshem per lexim dhe e zeza nuk eshte nje ngjyre relaksuese..ju lutem vini nje ngjyre qe te na shplodhe pasi une per vete rri me ore te tera duke lexuar ne kete faqe dhe me pas behem me dhimbje koke(ndoshta kjo ngaqe rri me ore te tera ne net) nejse..plzz po patet mundesi ndrroni sfondin se nuk jam e para qe po e sugjeroj kete gje...respekte.."_"
avatar
kimelab

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi