Si behet shkrirja e plumbit!?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si behet shkrirja e plumbit!?

Mesazh  artur_2010 prej 05.05.11 11:07

SHUME NGA JU MUND TE KENE DEGJUAR SE SI BEHET SHKRIRJA E PLUMBAVE OSE KALLAJES SI MUND TA THEMI NE SHQIP ME MIRE.

PYETJA IME LIND!
SI BEHET?PSE BEHET?DHE CFARE MUND TE SJELLE KJO LLOJ GJEJE!

UN KAM DEGJUAR PSH.. QE MERET KALLAJA SHKRIHET NE TEMPERATURE TE LARTE DHE PASTAJ HIDHET NE UJE, PJESA E PISTE HIQET MENJANE DERI SA TE ARRIHET NJE FORME E PASTER DHE E MIRE.
PER ARRITJEN E FORMES SE MIRE DHE PASTERISE PERSERITET DISA HERE SHKRIRJA.

NGA VJEN KY RITUAL E DINI, DHE PSE PRAKTIKOHET!

JU FALEMINDERIT..
artur_2010

6

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si behet shkrirja e plumbit!?

Mesazh  Ariu prej 05.05.11 16:16

une nuk e di se nga vjen por ky ritual ka te beje me prishjen e syrit te keq dhe me largimin e demoneve.procedura eshte e thjeshte.mer plumbin ose kallain dhe e shkrin.kur eshte shkrire tersisht marim nje ene me uje te paster dhe te ftohte e vendosim mbi koke dhe thuen disa fjale.pastaj hedhim plumbini e shkrire brenda ne uje.plumbi mer forma te cuditeshme dhe vetem nje i afte mund ti lexoje.
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

162

Mesazh  flame1 prej 09.05.11 17:52

mendoj se shkrirja e plumbit eshte ritual qe hyn tek magjite.. por ashtu sikur "magji e bardhe" edhe pse praktikohen "thenje" edhe aplikohen procedura te vecanta.. prapa se cilave qendron xhindi duke i dhene informacion personit qe e praktikon shkrirjen e plumbit.. puna e shkrirjes se plumbit dhe e leximit te formes qe e mer me duhet gje qe behet sa per te hedh hi syve..!

flame1

1

Mesazh  nitty prej 09.05.11 18:00

Unė mendoj qė shkrirja e plumbit ėshtė budallallėk!

Pse?

Pėr arsye se nė momentin kur tė shkrihet plumbi nėse tė del ndonjė statujė e mirė shkrirėsi i atij plumbi tė thotė;''je shumė mirė asgjė s'ke'',nėse nuk tė dalin statuja tė thote;''tė kanė bėrė magji,ja merre kėtė ujė pije'',paguaj dyfish sa mė shumė te paguash aq mė shumė tė bėnė mirė shkrirja e plumbit,bla bla bla,flasin si gjithmonė pa baza.
nitty

207

NITTY PO ASHTU ASHTE

Mesazh  patrolla prej 09.05.11 18:06

AJO BEHET ME SHUM PER SHERIMIN E (BADROVICAVE) NE DOR TEK FEMIJET ME SE SHUMTI KOMBINIM I PLUMBIT ME GJEDHE TE SHELNJES EDHE I LARGOHEN ATO FAR BADROVICA TEK NJERIU POR ME SHUM PARAQITEN TEK FEMIJET ME PAK TE NJERZIT E RITUR
NUK E DIJ A KAM SAKT FJALEN BADROVICA? POR JAM NGA MAQEDONIA EDHE GJUHA SHQIPE ASHTE TEK NE SI ME THEN SHUM E RENDE,PER ARSIJE SE NE SHOLLE KENA MESUE VETEM 8 VITE KURSE SHKOLLAT E MESME DHE DIKUSHI NE FAKULTETKA FOL GJUHEN SLAVO TE EX-YOUGOSLAVISE, PER FAT TE KEQ
patrolla

68

PSE BEHET?

Mesazh  99koli prej 12.05.11 14:43

artur_2010 shkruajti:SHUME NGA JU MUND TE KENE DEGJUAR SE SI BEHET SHKRIRJA E PLUMBAVE OSE KALLAJES SI MUND TA THEMI NE SHQIP ME MIRE.

PYETJA IME LIND!
SI BEHET?PSE BEHET?DHE CFARE MUND TE SJELLE KJO LLOJ GJEJE!

UN KAM DEGJUAR PSH.. QE MERET KALLAJA SHKRIHET NE TEMPERATURE TE LARTE DHE PASTAJ HIDHET NE UJE, PJESA E PISTE HIQET MENJANE DERI SA TE ARRIHET NJE FORME E PASTER DHE E MIRE.
PER ARRITJEN E FORMES SE MIRE DHE PASTERISE PERSERITET DISA HERE SHKRIRJA.
un e bej se e perdor duke ja derdh tjetrit ne pjes te ndryshme te trupit dhe aroma e mishit te pjekur me exiton dhe britmat dhe pamja ma risin adrenalinen , ate qe ben plumbi i shkrir nuk mud ta bej uji i nxeht , dhe eshte metali qe shkrin me kollaj .

NGA VJEN KY RITUAL E DINI, DHE PSE PRAKTIKOHET!

JU FALEMINDERIT..
99koli

12

99koli mos ke nevoj tee vizatojna si ngjan ajo gje

Mesazh  patrolla prej 12.05.11 17:29

Shume qarte te tregova, nuk beson apo nuk don me besu ne ate gje .Ajo eshte nje ritual i leht plumbi shkrihet ne luge nje pakice te vogel 50gr, edhr hudhen ne uje pastaje merr formen e vet, pas formes mund te lexohen disa gjera nese behet fjale per dicak te leht si.psh. magji te lehta.
klm
patrolla

68

Mesazh  Ariu prej 15.05.11 8:45

kjo eshte yshtje dhe lexim i te shkuares.ne te nuk mer fare pjese xhindi sepse eshte e mbrojtur nga melaqete.
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

162

Mesazh  alban_007 prej 21.05.11 12:37

Pershendetje shkrirja e plumbit nuk eshte budallalik por e vertete .
Kjo ka qene perdorur qe heret nga alkimistet sumerian e ata babilonas .Shkrirja e plumbit nuk behet vetem se me zjarr por me disa lloje te ndryshme millrash por keto jane lloje te vecanta .
Kjo perdoret per unaza dhe varse shume te forta qofte kunder magjise apo edhe per magji te llojeve te forta .
Nese dini ti veproni bejeni por nese jo ju shkon mundimi kot pra ju duhet te mesoni per alkimine dhe per kete jane shume pak njerze qe dine ti veprojne .
Une per veta kam 2 vite qe studjoj per kete teme dhe kam arritur te beje disa gjera shume te vlefshme .
Ju faliminderit .
alban_007

12

Mesazh  artur_2010 prej 21.05.11 19:24

mund te na thuash se cfare ke bere dhe si e ke bere??

flm
artur_2010

6

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi