Shpjegimi i endrres suaj - 3

Faqja 71 e 94 Previous  1 ... 37 ... 70, 71, 72 ... 82 ... 94  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pershendetje

Mesazh  miss_fluturah__@live.com prej 22.07.11 19:33

Mbreme kame pare ne enderr veten me fustan nuserie dhe ju lutesha zotin qe te martohesha me nje djal qe e dua .. qfare domethene Kjo enderr .. Faleminderit

miss_fluturah__@live.com

4

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

enderr tronditse:(

Mesazh  angelsweett prej 23.07.11 19:09

..Ju lutem per shpjegim..pash enderr sikur beja s*x me vllan tim te vogel... cnnc u tmerrova nga kjo enderrr..:@:@ me trego eliza te lutem qa do te thot...( dhe theksoj qe nuk eshte hera e par qe kam par enderr te till..2X):(:( si dhe kerkkova pergjigje heren e kaluar por fatkqesisht nuk mora...:(:(

angelsweett

51

Persh Eliza..moti nuk te kam pyt..

Mesazh  VLB prej 24.07.11 15:40

Tung z. Eliza, kam nje pytje per dy enderra..njana esht qe kam pare kinse do kusheri te mi, me kishin borgj 500 euro dhe nuk mi jepshin..burri u perlajke me mua, thoshte se demek ata i kan kushtet shum te mira, pse nuk na kthejn borxhin..shka do te thot kjo te lutem per nje pergjjegjje...

e tjetra esht..vellau im ka pa enderr, krejt enderra nuk i kujtohet..po diqysh ne fund e ka pa qe e kishte nifar shije te keqe ne goj, edhe mandej ka vjell..dhe tani i ka dal gjumi..nuk i kujtohet ma shum enderra..po shka do te thot vjell ne enderr..

VLB

VLB

15

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 15:56

sar.chee@hotmail.com shkruajti:pse gjdoo natt shohh endrra te ndryshee dhe ne mengjezz kur zgjohem me dukett se edhe me herett e kam par ket ender ose shpesh ndihem sikur gjdo her shoh tnjejtenn enderr dhee i perjetojjj shumm nqs shoh ender tbukur gjith dita me ec mir po pash nje enderr te keqeee me shkonn gjithqkaa mbrapshtt ju lutem pergjigjmunniii

Pėrsėritja ka tė bėj me mesazhe tė cilat pėrpiqen tė dalin nė sipėrfaqe. E cfarė mesazhes, varet nga simbolet. Mund t'i referohen edhe rutinės dhe monotonisė nė jetėn e pėrditshme. Eshtė normal qė i pėrjeton ėndrrat, ato pėrjetohen nuk shihen, e intensiteti i pėrjetimit ka tė bėj me pavetėdijen e realitetit tė ėndrrės. Gjithcka qė pėrjeton tė duket reale, sepse mungon vetėdija.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 16:07

ajnur shkruajti:kam enderuar sikur kisha shkuar tek axha im ne gjermani,kur me pa axha im u gezua shum dhe filloi qe te ma tregoj shtepin ,shtepia ishte shum elegante shum e bukur u habita,axha im ishte veshur shum i paster dhe ishte shum i lumtur vetem me shikonte [a ne realitet eshte shum i semur]pastaj dola tek nje ure e cuditshme ishte ngjyr e zez dhe fillova qe ta kaloj por ka nje her sikur lekundej nga uji por ja kalova?cfar dmth elizzzzaaaaaaaaaaaaaa

Shpresoj tė jetė shėrim pėr tė, duke qenė se qenka sėmurė. Nė njėrėn anė dukja dhe tė veshurit bukur ka kuptim pozitiv, qė ka tė bėj me kėndellje e shėrim, por nė anėn tjetėr ura e zezė qė ndonjėherė lėkundet paraqet njė periudhė kalimtare nė jetėn tuaj, e me brenga e trazime emocionale, njė kryqėzim kritik apo njė vendim tė rėndėsishėm.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 16:30

laerta shehu shkruajti:te lutem eliza me shpjego pak kete enderr ...se kam shume besim te ty se heren e findit qe te kerkova per shpjegim te nje enderre ishe shume e sakt te paktem me mua ....kam pare ne enderr sikur isha me mamin tim ne nje fushe te madhe po aty kishte shume lule te bukura qe si kam pare ndonjeher ...dhe prap ne kete enderr njesoj si ne enderren e pare qe te kerkova per shjegim kisha ndjesin e zotit edhe tani ne enderr kisha ndjesin se te gjitha aton lule i kish krijuar zoti ...dhe ne enderr thoja qe zoti ben mbrekullira ..si e shpjegoni kete ndjesin time ne cdo enderr pranin e zotit ...(dua te theksoj se mamin e kam gjall)flm

Nė hapsirėn mes asaj ėndrre dhe kėsaj, shihet njė lėvizje nė njė nivel mė tė lartė. Tė gjendesh nė njė fushė tė gjelbėr e tė bukur me lule, tregon kalimin nė njė periudhė tė njė rritje personale, bollėk tė madh, lumturi, liri, ndėrsa lulet shumėngjyrėshe tregojnė mirėsi, mėshirė, butėsi, kėnaqėsi, bukuri dhe fitime. Ato janė gjithashtu simbol i pėrsosmėrisė dhe shpirtėrores. Ėndrra juaj mund tė jetė njė shprehje e dashurisė, gėzimit dhe lumturisė. Nga ana tjetėr, nėse ato janė nė lulėzim, paraqesin potencialin tuaj tė fshehur dhe talentet e fshehura.
Ndjesia e panisė sė Zotit nė ėndrra ka tė bėj me besimin tuaj, ndjenjat tuaja pėr Hyjnoren, ėndrrat e tilla sjellin mesazhe tė vlefshme pėr ėndrruesin, forcojnė besimin dhe tregojnė orientimin e qėllimeve dhe planet pėr tė ardhmen.

Elizza

"Komplimenti mė i madh ėshtė tė tė quajnė Qenie Njerezore"

1083

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 16:41

666666 shkruajti:pershendetje kam par ne enderr isha ne ni spital isha me babin po un as vet se disha per qka isha shku po dul ni mjek dhe me tha prit veq pak se gati jom me pru rezultatin po un prita aty me babin edhe me vlla. edhe po vjen mjeku me ni flelet ne dor te bardh si dokument edhe me tha se ti mundesh me met shtatzan tka dal rezultati poitiv,un e mora at leter edhe e shikojsha edhe skuptojsha qka dmth dhe mjeku tha prit se tash i vjen rezultati edhe vllaut huaj un prita po shum u vanu me tha vllau i juaj smundet me met shtazan, po un i thash qka isht kjo na sjena te martum nihere ai me tha se ti mundesh me met ne te ardhmen shtazan kurse vllau juaj smundet me met qka dmth hu pershendes....

Tė qenit nė spital dhe tė shohėsh mjekun tregon njė nevojė pėr pėrmirsim tė anės fizike ose mendore, ose njė kthim jetės sė pėrditshme. Testi i shtatzanisė tregon gatishmėrinė tuaj pėr tė hyr nė njė fazė tė re tė jetės. Ndoshta jeni duke u vėnė nė provė pėr tė parė nėse jeni e pėrgatitur pėr kėto ndryshime apo jo.

Elizza

1083

SHTRIGE???

Mesazh  Princton's girl prej 24.07.11 16:46

Pershendetje Elizza, te lutem me shpjego nje enderr se jam shume keq, nuk po gjej zgjidhje. Eshte vazhdim i nje enderre qe kam pare disa vite me perpara. D.m.th, enderra qe kam pare disa vite me perpara eshte siku une, mami im, nje shoqe e mamit me vajzen e saj, Paolen shkuam ne nje shtepi te bardhe dhe mami , e trembur, i shpjegon shoqes se saj se ne jemi familje magjistaresh, por neve (mua dhe Paolen) nuk na lene te degjojme biseden dhe na cojne ne nje dhome. Aty une i tregoj Paoles fshesen time magjike me te cilin fluturojme nja dy here. Heren e dyte na kapin rob ne nje ishull, por arrijme te shpetojme. Endrra e dyte ishte e tille: ishte dita e hallounint dhe njerezit vershonin rrugeve te maskuara. une isha veshur me rrobat e shtirges, meqe e tille isha. Rruges kujtohem per fshesen magjike dhe le Paolen ne nje dyqan sa te shkoj ne banjo te therras fshesen. rruges me mundonte fakti se si do te hyja pa fshese dhe do dilja me nje tille. cdo ndodhte pastaj??? por teksa ecja, ne nje lokal, pashe xhaxhain e vetem qe kam qe po pinte raki me babin, ky i fundit e kishte kemishen e zgjidhur dhe kembet pa kepuce i kishte vene ne nje karrike. me beri pershtypje sepse babi im eshte serioz dhe i rregullt. ju lutem me ndihmoni te kuptoj endrren time!!! Flm

Princton's girl

10

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 17:06

adam22@hotmail.com shkruajti:zonja eliza pershendetje...kam pare nje enderr kur ne te mora lajmin e vdekjes te gjyshes time qe ka 2 vjet qe ka vdekur dhe kushurirt tim te vogell ....cfar tregon vdekja ne nje enderr??? flmmm

Gjyshja e vdekur zakonisht simbolizon fundin e mėrzisė, tė vėshtirėsisė si edhe njė fillim tė ri, por vdekja pėr sė dyti, nuk ėshtė aq e favorshme, mund tė lidhet me ndonjė humbje materiale, njė ndryshim drastik. Gjyshja juaj mund tė jeni edhe ju vetė, e vdekja e saj tregon se duhet tė ndaloni sė barturi pas vetes tė kaluarėn apo dicka qė nuk ka dobi, duke i kthyer energjitė negative nė pozitive e duke ia shtuar kuptimin jetės. Poashtu me kėtė lidhet edhe vdekja e fėmijės sė vogel. Fėmija paraqet aspekte tė vetes si: pafajsinė, thjeshtėsinė, qėndrimin e lumtur dhe pastėrtinė shpirtėrore, vdekja e tij ka kuptimin e zbehjes sė kėtyre aspekteve brenda jush.

Elizza

1083

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 17:14

angelsweett shkruajti:ca do me than kjo enderr...pash enderr sikur i dashuri im erdhi te shtepija imee , po un e fshija at nga prindrit qe ata te mos e shifnin ate..??? Dhe nuk fshihej ne ndonje qoshe apo diqka etill, por sikur hynte ne nje liber-kuti..( diqka e veshtir per shpjegim)gjithsesi... me ndihmon tlutemm ??: (

Fshehja e tė dashurit, ka kuptimin e sekretit, mbajtjes sė fshehtė. Ju nuk jeni ende e gatshme tė pėrballeni me publikimin e lidhjes suaj. Megjithatė ju mund tė bėheni gati pėr pėrballje. Ju e fshehni atė nga prindėrit tuaj, kjo nėnkupton ndjenjėn e fajit, kėrkimin e sigurisė dhe mbrojtjes. Ndėrsa hyrja nė njė kuti nėnkupton kufizimet dhe pėrpjekjet pėr ta kontrolluar gjithcka nga ana juaj..

Elizza

1083

Faqja 71 e 94 Previous  1 ... 37 ... 70, 71, 72 ... 82 ... 94  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi