Shpjegimi i endrres suaj - 3

Faqja 8 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

tung

Mesazh  666666 prej 22.07.11 11:19

pershendetje kam par ne enderr isha ne ni spital isha me babin po un as vet se disha per qka isha shku po dul ni mjek dhe me tha prit veq pak se gati jom me pru rezultatin po un prita aty me babin edhe me vlla. edhe po vjen mjeku me ni flelet ne dor te bardh si dokument edhe me tha se ti mundesh me met shtatzan tka dal rezultati poitiv,un e mora at leter edhe e shikojsha edhe skuptojsha qka dmth dhe mjeku tha prit se tash i vjen rezultati edhe vllaut huaj un prita po shum u vanu me tha vllau i juaj smundet me met shtazan, po un i thash qka isht kjo na sjena te martum nihere ai me tha se ti mundesh me met ne te ardhmen shtazan kurse vllau juaj smundet me met qka dmth hu pershendes....

666666

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  adam22@hotmail.com prej 22.07.11 14:00

zonja eliza pershendetje...kam pare nje enderr kur ne te mora lajmin e vdekjes te gjyshes time qe ka 2 vjet qe ka vdekur dhe kushurirt tim te vogell ....cfar tregon vdekja ne nje enderr??? flmmm

adam22@hotmail.com

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  angelsweett prej 22.07.11 15:56

ca do me than kjo enderr...pash enderr sikur i dashuri im erdhi te shtepija imee , po un e fshija at nga prindrit qe ata te mos e shifnin ate..??? Dhe nuk fshihej ne ndonje qoshe apo diqka etill, por sikur hynte ne nje liber-kuti..( diqka e veshtir per shpjegim)gjithsesi... me ndihmon tlutemm ??: (

angelsweett

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  VangjushCerepi prej 22.07.11 18:31

pershendetje!te lutem ,kam pare ne enderr nje zhapke ne shtepi verdallosej qetesisht brenda ne dhoma !!!!!!!!faleminderit...

VangjushCerepi

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje

Mesazh  miss_fluturah__@live.com prej 22.07.11 19:33

Mbreme kame pare ne enderr veten me fustan nuserie dhe ju lutesha zotin qe te martohesha me nje djal qe e dua .. qfare domethene Kjo enderr .. Faleminderit

miss_fluturah__@live.com

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

enderr tronditse:(

Mesazh  angelsweett prej 23.07.11 19:09

..Ju lutem per shpjegim..pash enderr sikur beja s*x me vllan tim te vogel... cnnc u tmerrova nga kjo enderrr..:@:@ me trego eliza te lutem qa do te thot...( dhe theksoj qe nuk eshte hera e par qe kam par enderr te till..2X):(:( si dhe kerkkova pergjigje heren e kaluar por fatkqesisht nuk mora...:(:(

angelsweett

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Persh Eliza..moti nuk te kam pyt..

Mesazh  VLB prej 24.07.11 15:40

Tung z. Eliza, kam nje pytje per dy enderra..njana esht qe kam pare kinse do kusheri te mi, me kishin borgj 500 euro dhe nuk mi jepshin..burri u perlajke me mua, thoshte se demek ata i kan kushtet shum te mira, pse nuk na kthejn borxhin..shka do te thot kjo te lutem per nje pergjjegjje...


e tjetra esht..vellau im ka pa enderr, krejt enderra nuk i kujtohet..po diqysh ne fund e ka pa qe e kishte nifar shije te keqe ne goj, edhe mandej ka vjell..dhe tani i ka dal gjumi..nuk i kujtohet ma shum enderra..po shka do te thot vjell ne enderr..

VLB

VLB

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 15:56

sar.chee@hotmail.com shkruajti:pse gjdoo natt shohh endrra te ndryshee dhe ne mengjezz kur zgjohem me dukett se edhe me herett e kam par ket ender ose shpesh ndihem sikur gjdo her shoh tnjejtenn enderr dhee i perjetojjj shumm nqs shoh ender tbukur gjith dita me ec mir po pash nje enderr te keqeee me shkonn gjithqkaa mbrapshtt ju lutem pergjigjmunniii

Pėrsėritja ka tė bėj me mesazhe tė cilat pėrpiqen tė dalin nė sipėrfaqe. E cfarė mesazhes, varet nga simbolet. Mund t'i referohen edhe rutinės dhe monotonisė nė jetėn e pėrditshme. Eshtė normal qė i pėrjeton ėndrrat, ato pėrjetohen nuk shihen, e intensiteti i pėrjetimit ka tė bėj me pavetėdijen e realitetit tė ėndrrės. Gjithcka qė pėrjeton tė duket reale, sepse mungon vetėdija.

Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 16:07

ajnur shkruajti:kam enderuar sikur kisha shkuar tek axha im ne gjermani,kur me pa axha im u gezua shum dhe filloi qe te ma tregoj shtepin ,shtepia ishte shum elegante shum e bukur u habita,axha im ishte veshur shum i paster dhe ishte shum i lumtur vetem me shikonte [a ne realitet eshte shum i semur]pastaj dola tek nje ure e cuditshme ishte ngjyr e zez dhe fillova qe ta kaloj por ka nje her sikur lekundej nga uji por ja kalova?cfar dmth elizzzzaaaaaaaaaaaaaa

Shpresoj tė jetė shėrim pėr tė, duke qenė se qenka sėmurė. Nė njėrėn anė dukja dhe tė veshurit bukur ka kuptim pozitiv, qė ka tė bėj me kėndellje e shėrim, por nė anėn tjetėr ura e zezė qė ndonjėherė lėkundet paraqet njė periudhė kalimtare nė jetėn tuaj, e me brenga e trazime emocionale, njė kryqėzim kritik apo njė vendim tė rėndėsishėm.

Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 16:30

laerta shehu shkruajti:te lutem eliza me shpjego pak kete enderr ...se kam shume besim te ty se heren e findit qe te kerkova per shpjegim te nje enderre ishe shume e sakt te paktem me mua ....kam pare ne enderr sikur isha me mamin tim ne nje fushe te madhe po aty kishte shume lule te bukura qe si kam pare ndonjeher ...dhe prap ne kete enderr njesoj si ne enderren e pare qe te kerkova per shjegim kisha ndjesin e zotit edhe tani ne enderr kisha ndjesin se te gjitha aton lule i kish krijuar zoti ...dhe ne enderr thoja qe zoti ben mbrekullira ..si e shpjegoni kete ndjesin time ne cdo enderr pranin e zotit ...(dua te theksoj se mamin e kam gjall)flm

Nė hapsirėn mes asaj ėndrre dhe kėsaj, shihet njė lėvizje nė njė nivel mė tė lartė. Tė gjendesh nė njė fushė tė gjelbėr e tė bukur me lule, tregon kalimin nė njė periudhė tė njė rritje personale, bollėk tė madh, lumturi, liri, ndėrsa lulet shumėngjyrėshe tregojnė mirėsi, mėshirė, butėsi, kėnaqėsi, bukuri dhe fitime. Ato janė gjithashtu simbol i pėrsosmėrisė dhe shpirtėrores. Ėndrra juaj mund tė jetė njė shprehje e dashurisė, gėzimit dhe lumturisė. Nga ana tjetėr, nėse ato janė nė lulėzim, paraqesin potencialin tuaj tė fshehur dhe talentet e fshehura.
Ndjesia e panisė sė Zotit nė ėndrra ka tė bėj me besimin tuaj, ndjenjat tuaja pėr Hyjnoren, ėndrrat e tilla sjellin mesazhe tė vlefshme pėr ėndrruesin, forcojnė besimin dhe tregojnė orientimin e qėllimeve dhe planet pėr tė ardhmen.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 16:41

666666 shkruajti:pershendetje kam par ne enderr isha ne ni spital isha me babin po un as vet se disha per qka isha shku po dul ni mjek dhe me tha prit veq pak se gati jom me pru rezultatin po un prita aty me babin edhe me vlla. edhe po vjen mjeku me ni flelet ne dor te bardh si dokument edhe me tha se ti mundesh me met shtatzan tka dal rezultati poitiv,un e mora at leter edhe e shikojsha edhe skuptojsha qka dmth dhe mjeku tha prit se tash i vjen rezultati edhe vllaut huaj un prita po shum u vanu me tha vllau i juaj smundet me met shtazan, po un i thash qka isht kjo na sjena te martum nihere ai me tha se ti mundesh me met ne te ardhmen shtazan kurse vllau juaj smundet me met qka dmth hu pershendes....

Tė qenit nė spital dhe tė shohėsh mjekun tregon njė nevojė pėr pėrmirsim tė anės fizike ose mendore, ose njė kthim jetės sė pėrditshme. Testi i shtatzanisė tregon gatishmėrinė tuaj pėr tė hyr nė njė fazė tė re tė jetės. Ndoshta jeni duke u vėnė nė provė pėr tė parė nėse jeni e pėrgatitur pėr kėto ndryshime apo jo.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

SHTRIGE???

Mesazh  Princton's girl prej 24.07.11 16:46

Pershendetje Elizza, te lutem me shpjego nje enderr se jam shume keq, nuk po gjej zgjidhje. Eshte vazhdim i nje enderre qe kam pare disa vite me perpara. D.m.th, enderra qe kam pare disa vite me perpara eshte siku une, mami im, nje shoqe e mamit me vajzen e saj, Paolen shkuam ne nje shtepi te bardhe dhe mami , e trembur, i shpjegon shoqes se saj se ne jemi familje magjistaresh, por neve (mua dhe Paolen) nuk na lene te degjojme biseden dhe na cojne ne nje dhome. Aty une i tregoj Paoles fshesen time magjike me te cilin fluturojme nja dy here. Heren e dyte na kapin rob ne nje ishull, por arrijme te shpetojme. Endrra e dyte ishte e tille: ishte dita e hallounint dhe njerezit vershonin rrugeve te maskuara. une isha veshur me rrobat e shtirges, meqe e tille isha. Rruges kujtohem per fshesen magjike dhe le Paolen ne nje dyqan sa te shkoj ne banjo te therras fshesen. rruges me mundonte fakti se si do te hyja pa fshese dhe do dilja me nje tille. cdo ndodhte pastaj??? por teksa ecja, ne nje lokal, pashe xhaxhain e vetem qe kam qe po pinte raki me babin, ky i fundit e kishte kemishen e zgjidhur dhe kembet pa kepuce i kishte vene ne nje karrike. me beri pershtypje sepse babi im eshte serioz dhe i rregullt. ju lutem me ndihmoni te kuptoj endrren time!!! Flm
avatar
Princton's girl

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 17:06

adam22@hotmail.com shkruajti:zonja eliza pershendetje...kam pare nje enderr kur ne te mora lajmin e vdekjes te gjyshes time qe ka 2 vjet qe ka vdekur dhe kushurirt tim te vogell ....cfar tregon vdekja ne nje enderr??? flmmm

Gjyshja e vdekur zakonisht simbolizon fundin e mėrzisė, tė vėshtirėsisė si edhe njė fillim tė ri, por vdekja pėr sė dyti, nuk ėshtė aq e favorshme, mund tė lidhet me ndonjė humbje materiale, njė ndryshim drastik. Gjyshja juaj mund tė jeni edhe ju vetė, e vdekja e saj tregon se duhet tė ndaloni sė barturi pas vetes tė kaluarėn apo dicka qė nuk ka dobi, duke i kthyer energjitė negative nė pozitive e duke ia shtuar kuptimin jetės. Poashtu me kėtė lidhet edhe vdekja e fėmijės sė vogel. Fėmija paraqet aspekte tė vetes si: pafajsinė, thjeshtėsinė, qėndrimin e lumtur dhe pastėrtinė shpirtėrore, vdekja e tij ka kuptimin e zbehjes sė kėtyre aspekteve brenda jush.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 17:14

angelsweett shkruajti:ca do me than kjo enderr...pash enderr sikur i dashuri im erdhi te shtepija imee , po un e fshija at nga prindrit qe ata te mos e shifnin ate..??? Dhe nuk fshihej ne ndonje qoshe apo diqka etill, por sikur hynte ne nje liber-kuti..( diqka e veshtir per shpjegim)gjithsesi... me ndihmon tlutemm ??: (

Fshehja e tė dashurit, ka kuptimin e sekretit, mbajtjes sė fshehtė. Ju nuk jeni ende e gatshme tė pėrballeni me publikimin e lidhjes suaj. Megjithatė ju mund tė bėheni gati pėr pėrballje. Ju e fshehni atė nga prindėrit tuaj, kjo nėnkupton ndjenjėn e fajit, kėrkimin e sigurisė dhe mbrojtjes. Ndėrsa hyrja nė njė kuti nėnkupton kufizimet dhe pėrpjekjet pėr ta kontrolluar gjithcka nga ana juaj..
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  rm prej 24.07.11 17:32

kam par enderr si une isha tu hi ne deren e sallonit te shtepis sime ishin ketu stupcat si bejn humor e aj osmani me puthi ne goj qka dote thot kjo eliza mashpejgon
avatar
rm

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 18:04

rm shkruajti:kam par enderr si une isha tu hi ne deren e sallonit te shtepis sime ishin ketu stupcat si bejn humor e aj osmani me puthi ne goj qka dote thot kjo eliza mashpejgon

Aktorėt pėrfaqsojnė kėrkimin tuaj pėr kėnaqėsi. Keni parasysh karakteristikat e tij qė pėlqeni, tė cilat duhet t'i pėrfshini nė vete. Puthja ka kuptimin e pranimit tė kėtyre karakteristikave ose rritje e mirėqenies suaj. Mund tė paraqes edhe hipokrizi.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 18:10

miss_fluturah__@live.com shkruajti:Mbreme kame pare ne enderr veten me fustan nuserie dhe ju lutesha zotin qe te martohesha me nje djal qe e dua .. qfare domethene Kjo enderr .. Faleminderit

Veshja e fustanit tė nusėrisė paraqet vlersimin tuaj pėr marrėdhėniet personale. Fustani i bardhė tregon se ju duhet tė ndriēoni njė aspekt tė jetės. Mund tė jetė edhe ēlirim nga njė ndjenjė depresioni apo krize. Poashtu kjo pėrfaqėson pastėrtinė, perfeksionin, paqen, pafajėsinė, dinjitetin, vetėdijen, dhe fillime tė reja.
Lutja tregon respekt, sinqeritet dhe pėrulje. Ju jeni nė kėrkim pėr ndihmė nga njė burim i lartė. Poashtu paraqet edhe shpėtimin nga brengat dhe vėshtirėsitė.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 18:19

angelsweett shkruajti:..Ju lutem per shpjegim..pash enderr sikur beja s*x me vllan tim te vogel... cnnc u tmerrova nga kjo enderrr..:@:@ me trego eliza te lutem qa do te thot...( dhe theksoj qe nuk eshte hera e par qe kam par enderr te till..2X):(:( si dhe kerkkova pergjigje heren e kaluar por fatkqesisht nuk mora...:(:(

Nuk mė kujtohet tė kem lexuar kėtė ėndėrr mė herėt.
Seksi me vėlla ose me ndonjė antarė tė familjes paraqet raportet ndėrmjet jush, pranimin e aspekteve tė njėri-tjetrit. Kjo nuk ka tė bėj asgjė me dicka tė kėsaj natyre nė jetėn e pėrditshme. Nėse ėndrra tė kėsaj natyre shihni shpesh, atėherė kjo ėshtė si pasojė e hormoneve tuaja. Nėse shihni rrallė, atėherė paraqet emocionet e shtypura, ndjenjat e pashprehura, dėshirat seksuale tė ndrydhura dhe nevojėn pėr dashuri emocionale dhe fizike. Nėse jeni e martuar apo keni tė dashur, ėndrrat e tilla tregojnė se ju nuk ndjeheni e plotėsuar fizikisht nė lidhjen tuaj. Vėllai paraqet edhe animusin tuaj, anėn mashkullore, kurse seksi me tė, harmonizimin e femrores dhe mashkullores brenda vetes.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  rm prej 24.07.11 18:32

qka dome dhan me par enderr duke bar mardhenje seksuale menje femer liza ma shpejegon te lutem
avatar
rm

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 18:40

VLB shkruajti:Tung z. Eliza, kam nje pytje per dy enderra..njana esht qe kam pare kinse do kusheri te mi, me kishin borgj 500 euro dhe nuk mi jepshin..burri u perlajke me mua, thoshte se demek ata i kan kushtet shum te mira, pse nuk na kthejn borxhin..shka do te thot kjo te lutem per nje pergjjegjje...


e tjetra esht..vellau im ka pa enderr, krejt enderra nuk i kujtohet..po diqysh ne fund e ka pa qe e kishte nifar shije te keqe ne goj, edhe mandej ka vjell..dhe tani i ka dal gjumi..nuk i kujtohet ma shum enderra..po shka do te thot vjell ne enderr..

VLB

Tė tė kenė borxh nė radhė tė parė paraqet ēekuilibėr dhe vėshtirėsi nė cėshtjet personale. Sipas ėndrrės, ata mund t'i kthejnė paratė, por prap ju mbesin borxh, kjo tregon s eju jepni aty ku nuk ka nevojė, ju bėni shumė dhe prisni qė t'ju kthehet, por kjo ndonjėherė nuk ndodhė. Grindja me burrin tregon se jeni duke u pėrpjekur pėr tė zgjidhur disa konflikte tė brendshme ose disa ēėshtje tė pashlyera nė jetėn tuaj tė zgjuar. Ju mund tė tregoheni e padrejtė duke gjykuar tė tjerėt me fajin tuaj.
Vjellja tregon se duhet tė refuzojė ose ta hedh njė aspekt tė jetės sė vetė qė ėshtė i neveritshėm dhe i padurueshėm (mund tė jetė lavdėrimi). Ka disa emocione apo koncepte me tė cilat duhet tė pėrballet e pastaj t'i le tė shkojnė..
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Elizza prej 24.07.11 18:43

rm shkruajti:qka dome dhan me par enderr duke bar mardhenje seksuale menje femer liza ma shpejegon te lutem

Nėse ju jeni heteroseksuale dhe ėndėrroni qė keni marrėdhėnie me dikė tė gjinisė sė njėjtė, nuk shpreh domosdoshmėrisht dėshirėn homoseksuale, por njė dėshirė mė tė madhe pėr vetėqeverisje dhe pranim.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tung

Mesazh  666666 prej 24.08.11 17:16

pershendetje ka pa babi enderr se kan ardh msit per mu dikush qe na e ngjohim edhe ao osht ardh me tri kater kerre edhe kishin ne dor lula te bardha me zare bukura po ai dajli ish ardh edhe ai me ta po ai ishte i verber edhe babi ska pranu mem dhon mu edhe mka pyet mu apot pelqen ky djali un ikom thon jo se koka i verber un kam gabuar nihere edhe sdu memu perserit mo kjo pun edhe ata u lutshin shumm. edhe motren time e kom pa anderr se fola me te edhe ja pash do puqrra si kokrra te medha i kishin dal perfundi mjekres edh e veta qka ki kshtu se te sakan dal ajo me tha vet me kan dal kshtu edhe spo muj me shku ka qka dmth
avatar
666666

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  maqomaqo3 prej 25.08.11 0:03

Elizza kam pare disa endera te tmershme se fundmi . tek e fundit sikur luftoja me disa grabites (kriminele te armatosur) ,pasi dikush vrau disa nga ata ,mua me kapen dhe skisha fuqi ,thira me ze te larte Zot ME NDIHMO dhe papritur me erdhi nje fuqi e madhe ,ku keputa zinxhirat dhe u ndjeva shume i fuqishem . me pas se mbaj mend cfare ndodhi por u ndjeva shume mire me ate fuqi .flm Elizza
avatar
maqomaqo3

202


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  maqomaqo3 prej 25.08.11 0:12

Elizza kam pare dhe nje ender me perpara por kam deshire te di cfare kuptimi ka . isha me disa shoke debatonim ne rruge ,papritur une i thashe shokut se jemi ne ender ,ai tha jo jemi ne realitet ,me pas nje ide me erdhi papritur ,me jep nr e telefonit cel i thashe me ironi .ai nuk e dinte ma dha gabim dhe une duke qeshur dola nga endra . edhe disa here te tjera me ndodh qe e di qe jam ne ender ,luaj kompjuter por jam vete personazhi ,pasi qellohem ne loje dal prape si lojtar . ne endera te tjera kur e di qe jam ne ender dhe dua te dal hidhem nga lartesi te medha ,nga pallate nga mure dhe menjehere syte me hapen vet ,dal nga gjumi .une ne ender shume here nuk vrapoj dot shpejt ,por kam patur raste kur kam vrapuar shpejt .duket si tek filmi Inception pak a shume .elizza nqs jam i vetedijshem ne ender sa eshte hapesira ime atje ? eshte e kufizuar ? njerezit atje nuk dine te verteten ,kur u ben pyetje ata si dine dhe del nga endra . nganjehere shikoj ender brenda endres . kam aritur te shikoj ender te 3 pra realiteti ishte zgjimi i 3 .eshte e frikshme pasi duket sikur gjerat ndodhin prej verteti kur arin afer fundit . kur zgjohem them oh shyqyr qe jam shendoshe e mire dhe gjerat jane ok
avatar
maqomaqo3

202


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Vizitor prej 25.08.11 0:22

Pershendetje Eliza cfar don te thot te shohesh ne enderr demona sikur me morem me shtrenguan aq forte sikur donin te me dergonin diku ne nje bote tjeter aq shume duart mi kapen mi shtrenguan sa qe kur me doli gjumi i kisha duart e mpira te them te drejten sa frike kisha mirpo nuk po e di pse te shoh keshtu lloj enderre pres pergjigje...
avatar
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Juristja prej 25.08.11 0:48

Mirembrema Zj. Eliza, para disa kohesh kam pare nje ender te cuditshme dhe do doja nje interpretim nga ju.
U bera sikur isha buze detit ulur ne nje tavoline dhe sikur po prisja dike nje mashkull po se njifja se kush ishte mbaj mend qe kur ky person erdhi me tha "Ti akoma se ke kuptuar qe te gjithe te duan me interes, ti asnjehere ske pas miqesi te paster nga askush.." nderkohe qe ky person po me fliste une ngrita koken lart ne qiell dhe kam pare nje ndertese qe as vete nuk e pershkruaj dot pasi ishte me vertet nje mrekulli i njgjante nje shtepie gjigande dhe ishte komplet e bardh dhe me shkalle anesore.......... ne moment qe e pashe kam thirur me te madhe o njerez shikoni se cfare mrekullie varet ne qiell (pasi ajo ndertese me vertet qendronte ne ajer)... duke e pare pyesja veten se kush e kishte bere kete mrekulli dhe e admiroja........ nderkohe degjoje nje ze qe me thote "kete mrekulli e ka bere Perendia Lama per ty".
Ju lutem Zj. Eliza me jepni nje shpjegim per kete ender.
avatar
Juristja

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Venera1 prej 25.08.11 0:57

Pershendetje Elizza, mbreme kam pare ne enderr sikur po beja nje udhetim te gjate, mirepo gjate atij udhetimi takoj nje person te cilin s'e kisha pare prej kohesh. Personi me jep nje trendafil ne dore edhe zhduket. Sapo e mora trendafilin ne dore atij i rane fletet. Kam frike se kjo eshte nje shenje e keqe. Te lutem me jep nje pergjigje, cfare tregon kjo enderr. Te falenderoj!
avatar
Venera1

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  tonito prej 25.08.11 16:14

Eliza qka dmth nese ne enderr te thote dikush /: se ju keni lidhje shpirterore (me te dashuren time)jeni te lidhur shpirterisht dhe nje nate tjeter sikur e dashura ime me tha:veq mos harro se te deshta me shume se veten time qka dmth kjo eliz
avatar
tonito

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Te lutem Eliza me shpjego kete enderr...

Mesazh  tinnushka prej 25.08.11 22:31

Mbreme kam enderruar nje plaken e komshise dhe dy vajzat e saje. Kinse njera vajze e saje martohej (ajo tashme eshte e martuar dhe ka femije) dhe une shkova qe tia uroj, u ofrova dhe e shihja vetem vajzen tjeter (e cila po ashtu eshte e martuar dhe ka femije) keshtuqe ia urova vajzes tjeter martesen e motres dhe e perqafova dhe qaja. Pastaj duke u larguar ja shkela fustanin e nuserise dhe e verejta se fustanin e kishte veshur kjo motra dhe jo ajo qe do duhej te martohej.

Te lutem shum Eliza me shpjego kete enderr te cuditshme.
avatar
tinnushka

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje ELIZA

Mesazh  Albanna prej 26.08.11 11:51

nese mund te me tregosh rreth nje enderre qe kam pare mbreme.
Mbreme pash enderr sikur ne shtepin time kishte ardhur djali qe e dua sebashku me familje per te darkuar tek ne.Ishte nena e tij,gjyshi,gjyshja dhe vellau me nuse.Ndersa te familjes tone ishim : Une ,nena,babai,tezja,burri i tezes,qika e dajes dhe qika e agjes.
Une i fola te gjitheve familjes se djalit,por gjyshi i ti me perqafoi shume dhe me tha ne vesh: ISHALLA DO TE JEM NE FEJESEN TENDE.une vetem buzeqesha.. pastaj e mora djalin dhe dolem te rrinim ne koridor,aty prezent ishin edhe qika e dajes si dhe nena me tezen.Une i tregova ati se qfare me tha gjyshi i ti ai qeshi, dhe une i thash : "Deshirova ti them gjyshit tende se do te fejohem ne kojshi , qe te beja pak shaka" aii me hapi syyt dhe une i thash " per ty e kisha fjalen te fejohem me ty,sikur ti te jesh kojshi i gjyshit tend" dhe ai qeshii.. pastaj hyrem brenda. .ai me kerkoi ti beja nje foto ati dhe nenes se ti.. por babai im u afrua te ai sebashku me burrin e tezes dhe thane :"te bejme vetem na 3 burrat 1 foto" . Une ja bera foton.. pastaj me nuk beri foto.. vellau i ti fliste me babin tim se si ju kishte prishur vetura,dhe sikur banonte ne lagjen tone ...
Une realishtt nuk e njoh familjen e djalit por disi e ndjeja se ata ishin ashtu siq i kam spjeguar me larte..
Shpresoj te mos jem bere e tepert me kete komentim kaq te gjate..
UROJ TE KEM NJE PERGJIGJJE PER KETE ENDERR..
SUKSESE TY
avatar
Albanna

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  klementina prej 26.08.11 14:26

kam enderruar para ca kohe ku bisedojsha me gjyshen e cila me ka vdekur para 3 vitev duke biseduar me tha se do te martohesh edhe 5 jav benu gati(jam e fejuar por nuk kam koh te caktuar per martes
)kaq ishte faliminderit
avatar
klementina

47


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  abuja prej 26.08.11 15:56

Mbreme kam pa ne enderr nje grua ne moshe, te cilen e njohe mirpo ajo ishte shtatzene dhe ajo ishte ne shtepin e saj tentonte ta mbyste veten dhe nga nje shtepi shume kat shume e lart ra poshte dhe vdiq klm
avatar
abuja

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje Eliza

Mesazh  tinnushka prej 26.08.11 23:45

Te lutem me kthe pergjigje per kete enderr sepse eshte hera e dyt qe te shkruaj per kete enderr, dhe jam bere shume merak.
Kam enderruar nje plaken e komshise dhe dy vajzat e saje. Kinse njera vajze e saje martohej (ajo tashme eshte e martuar dhe ka femije) dhe une shkova qe tia uroj, u ofrova dhe e shihja vetem vajzen tjeter (e cila po ashtu eshte e martuar dhe ka femije) keshtuqe ia urova vajzes tjeter martesen e motres dhe e perqafova dhe qaja. Pastaj duke u larguar ja shkela fustanin e nuserise dhe e verejta se fustanin e kishte veshur kjo motra dhe jo ajo qe do duhej te martohej.

Te lutem shum Eliza me shpjego kete enderr te cuditshme.
avatar
tinnushka

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje explorer

Mesazh  lila xeba prej 27.08.11 10:35

Vazhdimisht shoh ne enderr sikur po martohem, por asnjehere nuk me pelqen fustani i nuses qe kam veshur. Gjithashtu kohet e fundit shikoj shume unaza floriri, sikur i vendos ne gisht, sikur i gjej etj etj... te lutem a mund te ma shpjegosh se cduan te thone keto endra per mua???
avatar
lila xeba

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Albi4all prej 27.08.11 11:11

o njerz eliza tash eshte ne pushime po te them se mund te perdorni
fjalorin per komentimin e endrrave edhe aj mund te ju ndihmoj deri sa te kthehet eliza
tung tung ju pershendes
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

127


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Elizza

Mesazh  kalideris prej 30.08.11 11:57

kam pare ne enderr sikur isha ne ballkonin shtepis se xhaxhait dhe duke veshtruar jashte pashe qe po vinte drejt meje nje gjarper i kuq me zile e shikoj isha shume i frikesuar ne nje moment mu hodh drejt per te me kafshuar por ne ate moment me del gjumi dhe isha djersitur i teri.. Te lutem Elizza ma shpjego cfare dmth kjo??
avatar
kalideris

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

laura...

Mesazh  arual prej 29.09.11 15:37

ne radh te pare dua tju pergezoj per punen qe beni...ne baz te atyre qe kam lexuar vendosa edhe un tju tregoj nje enderr qe me ka shqetesuar por qe nuk ja di kuptimin dhe shpresoj ju t keni kohe dhe mirsjellje te ma ktheni nje pergjigje.shikova sikur isha ne nje banjo isha e ulur ne cepin e saje dhe isha e pafuqishme ndersa ne trupin tim shikoja merimanga ndersa ne toke shikoja jashteqitje e ujit te trashe..ishte lageshti,un ndjehesha e dobet doja t levizja por nuk mundja,kur papritur me pickon dicka ne dore dhe me dhemb por nuk e shikoj se cfare ma shkaktoj ate pickim.ju falimderit
avatar
arual

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

e nderuar mikja ime

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 29.09.11 20:11

e lexova me vemendje shqetesimin tend edhe un munde te them se endrrat jane shum misterioze edhe askush nuk mund tju jap shpjegim por shpresoj ce endrra ce ti sapo ke pare te mos ndikoje per ters ne jeten tende zoti te ndimofte te bekofte ty edhe familjen tende klm
avatar
Ushtari i krishtit

335


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ish i dashur

Mesazh  Arona prej 01.10.11 10:07

Pershendetje Eliza,

Kam pare ne enderr ish te dashurin tim , aktualsiht une jam e martuar edhe ai po ashtu eshte i martuar , kemi 4 vjet qe nuk flasim fare pas ndarjes sone , dje pashe sikur ish i dashuri im me ngacmonete seksulisht ne sy te gruas se vet por fshehur pa e degjuar ajo ( gruaje e tij m'u shfaq shtatzane ) dhe une thelle thelle doja te flisja me ish te dashurin tim pori shmangesha pasi nuk me linte ideja qe jam martuar .
Mund te them qe ky ish i dashur eshte i vetemi qe enderroj rralle , ajo qe me ben pershtypje eshte hezitimi kur shikoj kete njeri ( dua pafundesisht te flas me te ne enderr por kam ndjenjen e frikes )per shkak te marteses sime qe kam aktualsiht pra kete e reflektoj dhe ne enderr , ndihem mire me burrin qe kam aktualisht jemi dhe duke pritur nje femije por here pas here e eenderroj ate njeri .

Ne pritje faleminderit
avatar
Arona

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Arona prej 01.10.11 11:06

Ju lutem jam ne pritje te nje pergjgije epr kete enderr .

flm
avatar
Arona

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

e nderuar mike

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 01.10.11 20:12

atehere ti pret nje femije zoti ta bekofte edhe i dhente jete kjo ka rendesi leri endrrat se jan thjesht endrra edhe zgjidh rrugen ce po te jep i madhi zot klm
avatar
Ushtari i krishtit

335


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Nikolaos prej 01.10.11 20:14

Arona shkruajti:Ju lutem jam ne pritje te nje pergjgije epr kete enderr .

flm
Elizza e ka nderprere perkohesisht parashikimin e endrrave. Keshtu qe kur te gjeni te hapur rubriken e "shpjegimit te endrrave" mund te kerkoni interpretim endrre.
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

542


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Elsavrana prej 01.10.11 20:35

Eshte si nje molle qe te ka ngecur "ne gryke" dhe nuk e ke kaperercyer. Flake tej dhe gezo jeten...eshte vetem nje mendim i ngulur ne koke apo edhe diku nga diafragma.
Vrapo te harrosh, pastro kujtimet...shkoju deri ne fund...imagjinoji ato si te konsumuara etj ja..p.sh sikur ke qene e martuar me ATE te dashurin tuaj...dhe cdo gje do te marre vleren reale, per mos te thene banale...ashtu sic jane shpesh endrrat, kur zbresin ne Toke dhe marrin petkun real.
avatar
Elsavrana

65


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Cimi Elezi prej 01.10.11 20:49

Eshte bukur te enderosh,por kthejuni realitetit me kembe ne toke.
avatar
Cimi Elezi

212


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kam pare nje enderr

Mesazh  Arlin_milan prej 04.10.11 21:22

Kam pare nje enderr me nje goce qe e pelqej por ndryshe ndodhi ne enderr.. ngarja ndodhte ne nje vil me xhama ku klasat tona ishin mbledhur per te bere anglisht ...Goca erdhi me vones dhe nuk mi hodhi as syte gje qe nuk ndodh ne realitet.. po te njejten gje beri tere ores kur une e provokoja dhe i flisja as nuk me shikonte e as nuk me fliste fare ... kaq mbaj mend nga kjo enderr ju lutem mund te ma shpjegoni kete enderr. !!!
avatar
Arlin_milan

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

PERSHNDETJE

Mesazh  xxl prej 04.10.11 23:38

Punet do rrjedhin paster, nese ishin xhamat e paster ne ender aq do jene punet e pastra mes juve sdo kete tradhti, kete gje e di une por mendoj se ka dikush te thote ende gje?
avatar
xxl

patrolla_mkd@hotmail.com
.................................................

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  Kanita prej 10.10.11 21:54

qka don te thot nese ne enderr sheh dhembin gjysem me bllomb gjysem pa bllomb ju lutem per pergjigjen ju pershendes
avatar
Kanita

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kerkoj shpjegimin per endrrat e mia

Mesazh  JetonT. prej 13.10.11 17:21

Pershendetje

Me qene se tema e Elizzes qenka e mbyllur , me eshte dashur te hapi nje teme te re ku dua te pyes per endrrat e mia .

Po filloj se pari te ju tregoj se me duket vetja nje vizionar apo diqka e tille . Ne shume veprime qe bej gjate dites , me duket se i kam pare edhe me heret , ne enderr apo diqka e tille. Gjate gjumit shoh shume endrra , jo te frikshme , por ato qe jane nuk i mbaj mend shume , ndersa te nesrit gjate dites bej veprime , ndersa ato veprime me bejn qe te me kujtohet endrra qe kam pare dhe eshte pothuajse identike . Nuk e di qka eshte kjo pune por jam mjafte kurreshtare .

Ndersa per endrren tjeter , kam pare shume here nje vajze qe e simpatizoj por jo qe kam nje lidhje me te ne jeten reale . Ato endrra i kam pare disa here dhe ne te duket qe jam shume i afert me ate vajze , por ne realitet nuk ka asgje . Kur zgjohem , zgjohem i merzitur qe mbaroi ajo enderr e bukur .

Mund te ma spjegoj ndokush keto dy gjera se jam mjafte kurreshtar .
avatar
JetonT.

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Nikolaos prej 13.10.11 18:09

Zakonisht ne enderr shohim ate qe kemi me shume fiksim gjate dites. Ate qe kemi me shume deshire ose ate per te cilen jemi me shume ne ankth. Por ka edhe endrra paralajmeruese. Askush nuk mund t'i jape nje interpretim 100% te sakte endrrave. Une kam te pakten tre libra endrrash, dhe ate qe e thote njeri nuk e thote tjetri. Shume endrra lidhen edhe me gjendjen psikologjike dhe psiqike te njeriut si dhe me ngjarjet qe i ndodhin gjate dites.
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

542


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje!

Mesazh  eliseo prej 21.10.11 11:36

Ju lutem doja te me benit shpjegimin e kesaj enderre...
Pash sikur nga nje aeroplan ne qiell filluan te dilnin parashuta te panumerta...e menjehere aeroplani nuk u duk me se u mbulua i gjithe qielli prej tyre...qielli kish ngjyre te bardhe edhe parashutat gjithashtu...pashe edhe njady njerez rrotull si bjonde.
Faleminderit shume!
avatar
eliseo

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 21.10.11 12:10

eliseo shkruajti:Ju lutem doja te me benit shpjegimin e kesaj enderre...
Pash sikur nga nje aeroplan ne qiell filluan te dilnin parashuta te panumerta...e menjehere aeroplani nuk u duk me se u mbulua i gjithe qielli prej tyre...qielli kish ngjyre te bardhe edhe parashutat gjithashtu...pashe edhe njady njerez rrotull si bjonde.
Faleminderit shume!
SA VJEC JE TE TE THEM SE SA PARASHUTA KANE RENE.
avatar
Dimitrov Xhunga

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Kalorėsi Astral prej 21.10.11 14:59

Te keshilloj te lexosh librin e Frojdit - Interpretimi i endrrave.

Kalorėsi Astral

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albini4

Mesazh  albini4 prej 21.10.11 17:55

doja te dija se pse ne enderr shpesh e shoh nje vajze qe e dua por aty e kam me leht por ne realitet nuk mundem ne ender ajo me pranon por mne raelite nuk mundem as ta pyes do te doja te me pergjigjeshe
avatar
albini4

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 21.10.11 20:49

albini4 shkruajti:doja te dija se pse ne enderr shpesh e shoh nje vajze qe e dua por aty e kam me leht por ne realitet nuk mundem ne ender ajo me pranon por mne raelite nuk mundem as ta pyes do te doja te me pergjigjeshe

ESHTE SHUME E THJESHT.
ATO QE SHEH NE ENDERR BEJI REALITET NUK JANE LARG.JANE SHUME AFER TEJE MJAFTON PAK GUXIM NE JE DJALE.MOS HARRO NESE TI DO NJEHERE,VAJZA QE SHEH NE ENDERR DO 100 HERE.PROVOJE.
avatar
Dimitrov Xhunga

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje Eliza...!

Mesazh  eliseo prej 21.10.11 21:14

Ju lutem doja te me benit shpjegimin e kesaj enderre...
Pash sikur nga nje aeroplan ne qiell filluan te dilnin parashuta te panumerta...e menjehere aeroplani nuk u duk me se u mbulua i gjithe qielli prej tyre...qielli kish ngjyre te bardhe edhe parashutat gjithashtu...!
Pres pergjigjen tuaj.
Me respekt Eliseo.
avatar
eliseo

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Nikolaos prej 21.10.11 21:18

Ju njoftojme se Elizza e ka mbyllur rubriken e endrrave dhe nuk ben interpretime perkohesisht. Kur ta rigjeni hapur mund te tregoni endrrat tuaja!
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

542


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

cfare domethene ka endrra e perhskruar meposhte

Mesazh  321 prej 25.10.11 11:54

3-4 here shoh ne enderr nje shok timin edhe ne enderr jam shume e aferet me te, dmth lidhje dashurie, duke u perqafuar e te tjera, cfare do te thote kjo
avatar
321

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Elizza prej 25.10.11 13:12

321 shkruajti:3-4 here shoh ne enderr nje shok timin edhe ne enderr jam shume e aferet me te, dmth lidhje dashurie, duke u perqafuar e te tjera, cfare do te thote kjo

Shokėt nė ėndėrr zakonisht paraqesin lajme tė mira dhe situata pozitive. Tė jesh e afėrt me njė shok tregon se doni tė keni njė jetė mė tė mirė sociale dhe emocionale. Mund tė jetė edhe njė ndryshim qė duhet ta bėni pėrmes dritės sė lidhjeve miqėsore. Nė anėn tjetėr, kjo ka kuptimin e gatishmėrisė suaj pėr tė pėrfshirė aspekte tė vetes tė lėna pas dore.
avatar
Elizza

1071


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

endrra.

Mesazh  angelsweett prej 25.10.11 22:48

Eliza ca do thot te shohesh miun ne enderr teksa kalon para teje?
flm:=)
avatar
angelsweett

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 8 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi