Shpjegimi i endrres suaj - 3

Faqja 61 e 94 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 77 ... 94  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

FLM SHUM E NDERUARA ELIZA

Mesazh  VLB prej 15.07.11 8:19

flm shum per keto pergjegjje qe po naj ben te gjithve...e vizitoj ket webfaqe gati gjdo dit..se shum me interesojn endrrat mi dit. esht e quditshme dhe nuk di me shka ka te bej, ka ndodh qe dy apo tri enderra qe i kam pa, mas ni jave ose disa diteve kan ndodh ne realitet e njejta si ne enderr..esht naj paralajmrim apo pse ndodh kjo????..per ata edhe kam shum deshir te di se shka dojn me than endrrat. po behem merak me pa ndonjesen te keqe dhe mandej mem dal ashtu..

vlb

VLB

15

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

PRAP NJE ENDERR

Mesazh  VLB prej 15.07.11 8:27

Esht edhe nje enderr qe kam dasht met pyt..kam pa enderr ni teze timen, e cila gati qe 8 muaj ka vdek, kam pa enderr kinse shkova te tezja me vizitu si gjdoher qe kam shku kur kam shku ne kosov. Ajo deshirojke qe te ja bi nje dhurat nga gurbeti, dhe me thoshte e zemruar se demek un kurr si kam dhuru dhurat asnjeher. Ather un me keqardhje ne enderr deshta te ja jap nje bonbonjer..por ajo nuk ma murr. me thoshte ne enderr qe leje qaty, se ky koka bonbonjer i kosoves nuk po du ket. edhe mandej diqysh qashtu e zemruar tezja ime i pregaditi djalit tim do buk amo nuk e kam pa tu e hanger djali im..veq e di qe ne dor e kishte tezja ime pijaten qe doshte te ja jepte djalit tim..shum e ka dasht djain tim. a mundesh mem tregu shka don me than kjo enderr..me nderime

vlb

VLB

15

Enderrat me te cuditshme qe ke ndegjuar ndonjeher...

Mesazh  tinnushka prej 15.07.11 10:15

Faleminderit Eliza per shpjegimin e enderres paraprake.
Kam nevoje te me shpjegosh edhe dy enderra shume te cuditshme.
Disa here kam enderruar ZOTIN,ndonjeher i ngjan nje plaku, ndonjeher nje burri me trup sportiv. i them diqka dhe me thot diqka por kur zgjohem nuk me kujtohen fjalet, vetem me kujtohet se para se te largohem i kerkoj ta perqafoj, i them me ler te te perqafoj fort sepse te dua shum. Dhe ai perqafim me jep ndjenjen sikur perqafoj mamin time, ndjenjen me te mire te perqafimit ne bote.
Gjithashtu nuk kalojn dy muaj pa e pare ne enderr se u shkaterrua bota, ne forma te ndryshme.Ndonjeher me duket se e mori uji boten, ndonjeher rreshqet dheu, ndonjeher e mori tymi, ndonjeher u qa toka etj...Dhe une tmerrohem nga e gjith kjo dhe me del gjumi duke i thene me ze te larte keto fjale "Zoti Ekber".
Te lutem a ke shpjegim ti per keto enderra te cuditshme pasiqe ua kam treguar disa njerezve por askush nuk ka ditur te mi shpjegoj.
Faleminderit,
Je e mrekullueshme.

tinnushka

5

tung

Mesazh  ajnurr@hotmail.com prej 15.07.11 14:21

kam pa ender sikur po beja bakllava isha veshur si nuse kisha ne dor do byzylok prej ari dhe thoja qe kto nuk jan te mija pse i kam ne dor me mori njera dhe me thoshte qe un jam zollva jote me coi deri tek nje shtepi dhe me tha kjo eshte shtepia yte ajo hyri mbrenda un nuk hyra u ktheva erdha te axha im aty ishin dy lepuj njesoj ngjyr e bardh ne te kaft rishin bashk nuk po ndaheshin po ashtu kishte polic qe po rishin si roje?plis cfar dmth kjo..........

ajnurr@hotmail.com

12

Ėndėrr me kafshė

Mesazh  besskras prej 15.07.11 15:54

Pershendetje !
E kam par nje enderr sot , kinse kafshet flisnin , Ēka do te thot kjo ?

besskras

6

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  laerta shehu prej 16.07.11 13:22

pershendetje ....kam pare nje enderr qe po me shqeteson shume enderra nisi kshu ...isha vetem ne rruge dhe per nje moment ngrita koken ne qiell dhe pash shume figura te shderrishme si planete ..te cilat formonin nje figure te madhe ...dhe ne enderr kisha nje ndjesi sikur do perbysej bota dhe gjthsh degjoja ne enderr sikur beriste zoti ....dhe une me vrap u futa ne shtepin time dhe nga drutaria shikoja sikur zoti bente uren si me dor ...sikur e vendoste kullen eifel per nje sekond dhe gjthsh pash sikur bari ritej ne te qinden e sekondit ...dhe une thoja vetem o zot i madh o zot i madh ...

laerta shehu

4

nga noraa prej 16.07.11 14:30

Mesazh  Norushka prej 16.07.11 14:36

Pershendetje ... kam par nje enderr se isha ne nje shtrat e shtrir posa hapa syt afer meje shtrir ishin edhe dy prifta ... un ne mes tyre edhe vetem rrishim te shtrir ... qka do te thot kjo !

Norushka

1

Mesazh  Gerta Gerta prej 16.07.11 19:22

cfare eshte kur te sheh nje njeri te ri me floke te thinjura(te zbardhura)ne enderr?
flm

Gerta Gerta

PEACE and LOVE

131

[b]Eliza te lutem per pergjigjje te kesaj enderre[/b]

Mesazh  VLB prej 17.07.11 0:51

Faktikisht jan dy enderra, qe po kam deshir ti me mi spjegu.. njana esht qe kam par une, kishe dojke me ardh dikush me nejt..edhe u pregaditsha, isha me do gra tjera dhe e shtrojshum truezen e bukes..qaj dikushi ishte kinse zoti i madheruar. diqysh thojke dikush qe esht 7 metra qaj person i gjat qe ka me ardh, e na thojshum per jashna zotit nuk esht askush tjeter ma i madh, veq zoti po vika..por kur erdh qaj person, na ja nisum me lujt hajgare, se ishte jo aq i madh, dhe i keq..dhe aj tani u zemruar, dhe e lshoj nje kiamet..tha ju po bani hajgare me mu..ather pritne ket kiamet..ne enderr shum u friksova..nuk dojsha te me dilte shpirti mu dhe djalit tim..per tjert thojsha ishalla e shpetojn veten..e un per veti dhe per djalin shum u friksova. Ather masi e lshoj kiametin, qato oret e fundit qe na paten met, shkojsha ne nje dyqan me ble nje fustan me pelqeu..dhe asaj shitses ja jepsha do pare te ima (jo leter po te hekrit) nuk di sa..vetem e di se nje kese pare ja jepsha..shka don me than kjo te lutem me trego.

Edhe tjetra esht, burri kish pa enderr qe u martojke me ne ish femer te tij..dhe tha qajsha shum ne enderr, nuk dojsha mu martu me te..thojsha nuk esht kjo gruja ime..dhe mandej nuk ju kujtoke enderra..veq kaq..te lutem per te dyat nje pergjegjje..dhe me me fal..se nashta te kam ngopur me keto enderrį..por aq mir i spjegon..sa qe me terhek te shkrujn gjdo her me dit shka dojn me than keto enderra.

me nderime

VLB[u]

VLB

15

Mesazh  adam22@hotmail.com prej 17.07.11 11:57

zonja eliza pershendetje.kam pare nje enderr shum te cuditshme....ne endrren time pashe nje gjarperr...ate po e skuqnin te gjalle...por gjate ksaj kohe ai leviztee dhe dukej sikur po me kercenonte...me pas ai ngordh..mund tme thoni cfar do te thote kjo enderr...flmmm

adam22@hotmail.com

6

Faqja 61 e 94 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 77 ... 94  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi