Shpjegimi i endrres suaj - 3

Faqja 1 e 94 1, 2, 3 ... 47 ... 94  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Mesazh  Elizza prej 28.04.11 21:40

...

Edituar pėr herė tė fundit nga Elizza nė 02.05.11 1:23, edituar 1 herė gjithsej

Elizza

"Komplimenti mė i madh ėshtė tė tė quajnė Qenie Njerezore"

1083

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje.... :) Eliza

Mesazh  denisa90 prej 29.04.11 8:44

Eliza te lutem ma shpjego pak ca do te thot kur sheh veten ne pasqyr pastaj ana tjeter e pasqyres nuk ben levizjet qe beja une dhe une sikur u ula dhe mundohesha te fshihesha qe mos te shikoja pasqyren,por kur ngrijta koken duke mendur se nuk do ta shifja me veten time te ngrire ne pasqyr,por jo ishte perseri aty...te lutem ma shpjego me ka trembur shum kjo enderr dhe tani qe po shkruaj me ngjall frike

dhe cfar eshte kur shtepija dukej sikur skishte drita dhe mua sikur me kishin ardhur dhe mysafire,pastaj sikur fillova te gatuaj embelsire bashke me vjerren time por mysafiret nuk hengren vetem une me burrin sikur hengrem embelsire.....

Te lutem Eliza mi shpjego pak te lutem!!!!

denisa90

10

Dejavu ne enderr!

Mesazh  henriune prej 29.04.11 13:54

K am shume raste te endrreve ku shikoje rruge apo mjedise qe ne enderr me dukej sikur i kisha pare edhe me perpara ne nje enderr tjter,por kur zgjohem mendohem mire dhe del qe vetem ne enderr e kam kete ndjenje.Nuk di s si ta shpjegoje.Kam pare nje enderr te frikshme sikur isha ne dhomen time te gjumit dhe u cova nga strati.reth e qrk ishte erresire dhe pashe nje tape blu te tavolina ,u cova qe ta kapja dhe pak me perpara e dija qe do levizte pa ndihmen e askujt.ajo levizi dhe doli jashte dhomes une e dija qe dicka e keqe do ndodhte.Dola ne korridor dhe pashe nga dhoma e prinderve.Aty pashe babin dhe mamin.babi ishte me rrobdishan dhe po kerkonte dicka ne dollap.une vajta menjehere se dukej sikur po kerkonte ndihme.ne ate cast mami e terhoqi dhe babi u shtri ne krevat.une doja te hapja dollapin po ne ate kohe degjova nje ulierime si e nje derri te eger,dhe pyeta babin se cfare ishte por cdo gje per te ishte normale dhe asje skishte ndodhur.me vone erdhi kjo ndjenja e dejavu sikur e kisha pare edhe nje here kete enderr pr kur u zgjova ne mesnate e dija qe nuk e kisha pare.
ju lutem nje shpjegim!besoj se dojete e lehte te shpjegohet.

henriune

5

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  Elizza prej 29.04.11 17:27

denisa90 shkruajti:Eliza te lutem ma shpjego pak ca do te thot kur sheh veten ne pasqyr pastaj ana tjeter e pasqyres nuk ben levizjet qe beja une dhe une sikur u ula dhe mundohesha te fshihesha qe mos te shikoja pasqyren,por kur ngrijta koken duke mendur se nuk do ta shifja me veten time te ngrire ne pasqyr,por jo ishte perseri aty...te lutem ma shpjego me ka trembur shum kjo enderr dhe tani qe po shkruaj me ngjall frike

dhe cfar eshte kur shtepija dukej sikur skishte drita dhe mua sikur me kishin ardhur dhe mysafire,pastaj sikur fillova te gatuaj embelsire bashke me vjerren time por mysafiret nuk hengren vetem une me burrin sikur hengrem embelsire.....

Te lutem Eliza mi shpjego pak te lutem!!!!

Reflektimi juaj i ngrirė tregon pėr mendimet, qėndrimet, vendimet, qėllimet dhe dėshirat tuaja tė ngrira. Pamja juaj ėshtė pasqyrim i asaj qė keni nė ndėrdije, se si ju e shihni veten dhe si dėshironi apo si ju shohin tė tjerėt. Fshehja e sheh se nuk ėshtė zgjidhje, pėrballu me veten, me aspektet e panjohura, prano qė janė aty, vetėm atėherė mund tė fillosh t'i ndryshosh.
Shtėpia shpesh paraqet edhe personalitetin tuaj, terri paraqet dėshtim nė ndonjė aspekt, injorancė, mungesė vetėdije, mund tė jeni e 'errėsuar' rreth diēkaje, pėr ta gjetur njė tė vėrtetė. Musafirėt janė sfida, kurse ėmbėlsira tė cilėn e hani bashkė me burrin, tregon se ju duhet t'i ndani ngarkesat e brendshme dhe tė mos pėrpiqeni tė bėni gjithēka vetė. Mund tė jetė edhe mundėsi e humbur apo ndonjė humbje e vogėl.

Elizza

"Komplimenti mė i madh ėshtė tė tė quajnė Qenie Njerezore"

1083

Re: Shpjegimi i endrres suaj - 3

Mesazh  denisa90 prej 29.04.11 21:25

Eliza shum shum shum faleminderit per pergjigjet,jeni shume e mire me pelqejne shume shpjegimet e enderrave qe jep...faleminderit shume

denisa90

10

Faqja 1 e 94 1, 2, 3 ... 47 ... 94  Next

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi