Kunder Depresionit ?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kunder Depresionit ?

Mesazh  gjinkalla0 prej 16.04.11 22:48

Si te mos brengosesh?


Edituar pėr herė tė fundit nga gjinkalla nė 17.04.11 18:22, edituar 1 herė gjithsej
avatar
gjinkalla0

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kunder Depresionit ?

Mesazh  Magus prej 16.04.11 23:16

gjinkalla shkruajti:Jam ne depresion te thelle, e dua ndonje keshille shkencore jo fetare, te dal nga kjo krize.
Do isha mirenjohes.


Kunder Depresionit

Tė bėhet bluarja (sikur e kafese) e 20 gram fara luledielli.
Pastaj i vloni me njė litėr ujė.
Nė fund e filtroni dhe e pini me mjaltė 3 herė nė ditė.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kunder Depresionit ?

Mesazh  gjinkalla0 prej 16.04.11 23:22

?


Edituar pėr herė tė fundit nga gjinkalla nė 17.04.11 18:23, edituar 1 herė gjithsej
avatar
gjinkalla0

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kunder Depresionit ?

Mesazh  Magus prej 16.04.11 23:37

gjinkalla shkruajti:faleminderit shume magjistar.
sa kohe duhet ta praktikoj kete,dmth jave,muaj?
Nuk ka afat te caktuar, mund te vazhdosh deri sa te ndjesh vetem me mire.
Po ashtu MOLLA eshte shume efikase sepse permban vitamin B, fosfor dhe potasium dhe duhet te mirret me qumesht ose mjalte.

Ne fund diēka me rendesi, duhet te merresh me ndonje aktivitet fizik se paku 30 minuta per te ngritur moralin se ndryshe nuk mund tia dalesh.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi